ویژگی تشخیص سقوط آیفون ممکن است حرکاتتان را اشتباه بگیرد!

ویژگی تشخیص سقوط آیفون ممکن است حرکاتتان را اشتباه بگیرد!

در یک تئاتر حماسی در یک جشنواره موسیقی به راحتی گم می‌شود. اما اگر شما یکی از کاربران آیفون 14 هستید، ممکن است بخواهید ویژگی تشخیص سقوط گوشی‌ها را قبل از رقص با هنرمند مورد علاقه‌تان غیرفعال کنید. به این دلیل که ممکن است دستگاه بهترین حرکات شما را برای تصادف با خودرو اشتباه بگیرد.

در اوایل این ماه بیش از 80 هزار نفر برای شرکت در جشنواره سالانه موسیقی و هنر بونارو به شهر کافی در ایالت تنسی رفتند. و در طول این رویداد چهار روزه، مقامات محلی پنج برابر بیشتر از گزارش‌های معمول WKRN (به نقل از اپل اینسایدر) تماس‌های 911 دروغین را تجربه کردند.

در حالی که باید انتظار افزایش تماس‌ها در جریان رویداد بزرگی مانند Bonnaroo را داشت، هجوم تماس‌های غیرضروری در نهایت به آخرین ویژگی تشخیص سقوط آیفون‌ها مرتبط شد. برای مقابله با این موضوع، هشداری به دستگاه‌های حاضر در منطقه ارسال شد که از کاربران می‌خواست به طور موقت قابلیت تشخیص کرش (Crash Detection) را خاموش کنند. به گفته اسکات لیدوک، مدیر مرکز ارتباطات 911 منطقه کافی، این کار به کاهش تعداد تماس‌های اشتباه کمک کرد.

اپل اینسایدر همچنین گزارش می‌دهد که خود اپل به منظور ارائه کمک، پیشنهاد بازدید از این منطقه را داده است، اما در نهایت راه حلی برای این مشکل پس از آنکه مشخص شد این ویژگی با شدت زیادی در حال اجرا است، از طریق تلفن پیدا شد. فو فایرز، کندریک لامار و اودزا در راس این جشنواره قرار دارند، بنابراین سطوح بالای رقص مشتاقانه بسیار قابل درک است.

لیدوک همچنین به سرعت تایید کرد که هیچ یک از تماس‌های 911 بدون حضور تماس‌گیرندگان به اشتباه رد نشده‌اند تا اطمینان حاصل شود که نیازی به خدمات اورژانسی در صحنه نیست: “کارمندان ما واقعاً افزایش یافته‌اند، چرا که اولین پاسخ‌دهندگان همیشه در خط انجام وظیفه قدم برمی‌دارند و این کار را انجام می‌دهند. و ما هیچ موقعیتی نداشتیم که به خاطر میزان تماس‌ها نتوانیم به کسی کمک کنیم.

گرافیکی که تشخیص خرابی را در iOS 16 و WatchOS 9 نشان می دهد.
(اعتبار تصویر: Apple)

ویژگی تشخیص سقوط آیفون (که در آخرین اپل واچ 8 نیز وجود دارد)، زمانی که معتقد است تصادف رخ داده است، هشداری روی صفحه نمایش ارائه می‌دهد. سپس کاربران می‌توانند با فشردن یک دکمه با اورژانس تماس بگیرند یا هشدار را به کلی رد کنند. با این حال، اگر کاربر ظرف 20 ثانیه پاسخ ندهد، دستگاه به صورت خودکار با سرویس‌های اضطراری تماس می‌گیرد و اطلاعات مکانی را به اشتراک می‌گذارد. این احتمال وجود دارد که چنین تعداد زیادی از موارد مثبت کاذب در حالی رخ داده باشد که احتمالاً شرکت‌کنندگان از فعال شدن ویژگی تشخیص سقوط بی‌اطلاع بوده‌اند.

این اولین باری نیست که ویژگی تشخیص سقوط آیفون‌ها فریب می‌خورد. هشدارهای اشتباه قبلاً به دلیل ترن‌هوایی، اسنوموبیل و اسکی رخ داده است. بنابراین اگر در تابستان امسال قصد رفتن به یک فستیوال موسیقی یا کنسرت را دارید، بهتر است ابتدا راهنمای مربوط به نحوه فعال و غیرفعال کردن قابلیت تشخیص کرش (Crash Detection) را بررسی کنید و در صورتی که دستگاه شما هشدار اشتباه داد، توصیه اپل این است که در صف بمانید و به پاسخ‌دهنده توضیح دهید که این کار اشتباه بوده است، نه اینکه بلافاصله خاموش شوید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *