آیفون 16 پرو: ارتقاء دوربین و افزایش اندازه صفحه‌نمایش

آیفون 16 پرو: ارتقاء دوربین و افزایش اندازه صفحه‌نمایش

گفته شده است که آیفون 16 پرو به طور قابل توجهی بزرگتر از نسل قبلی آیفون 15 خواهد بود و این شایعه به تازگی توسط یک منبع دیگر همراه با دلیلی برای این اتفاق تایید شده است.

مارک گورمن از بلومبرگ، یکی از بهترین تحلیلگران اپل، درباره‌ی پیش‌بینی‌های اپل صحبت می‌کند و در آخرین خبرنامه خود اشاره می‌کند که افزایش اندازه می‌تواند منجر به استفاده از فضای اضافی برای باتری بزرگتر یا سیستم دوربین بهتر شود.

به طور دقیق هنوز مشخص نیست که گورمن چه اطلاعاتی در این باره دارد، اما منابع شناخته شده‌ای مانند Digital Chat Station، Revegnus و Semiconductors اشاره کرده‌اند که ارتقای دوربین در واقع برای آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس در حال توسعه است.

سنسورهای دوربین

سنسورهای دوربین نیز مورد تحلیل قرار گرفته‌اند. اگر شایعات مربوط به آیفون و سنسور دوربین را دنبال کرده باشید، می‌دانید که ارتقا سنسور یکی از دوربین‌های اصلی آیفون 15 به سنسور 48 مگاپیکسلی سونی IMX903 مورد بحث قرار گرفته است. اما به نظر می‌رسد که این ارتقا تا نسل آیفون 16 رخ نخواهد داد.

سنسور IMX903 به طور کلی بزرگتر است که به این معنی است که می‌تواند نور بیشتری را دریافت کند و عکس‌ها بهتری بگیرد، اما این نمی‌نشاند که آیفون‌های فعلی در عکاسی ضعیف هستند. همچنین رندرها نشان می‌دهند که دوربین زوم پریسکوپی نیز در آیفون 16 پرو وجود دارد و ممکن است به فضای بیشتری نیاز داشته باشد.

اطلاعات در مورد آیفون 16 هنوز اولیه است، اما به نظر می‌رسد این گوشی موبایل به یک محصول جذاب تبدیل خواهد شد و مدل‌های پرو بار دیگر بزرگترین بهبودها را ارائه خواهند داد. قبل از آن، در ماه سپتامبر امسال، آیفون 15 عرضه خواهد شد.

تجزیه و تحلیل: به نظر می‌رسد بزرگتر بهتر است

شاید شما علاقه‌مند به گوشی‌های کوچک باشید، اما شما در اقلیت هستید. آیفون 13 مینی با صفحه‌نمایش 5.4 اینچی آخرین مدل از این سری بود و به نظر می‌رسید که فروش کافی ندارد تا ارزش آیفون‌ها را داشته باشد.

این گوشی کوچک با آیفون 14 پلاس با صفحه‌نمایش 6.7 اینچی جایگزین شد و به نظر می‌رسد که اپل سال آینده بار دیگر اندازه صفحه‌نمایش را افزایش خواهد داد. تولیدکنندگان دیگر نیز به تدریج اندازه‌ی گوشی‌های خود را بزرگتر کرده‌اند و به نظر می‌رسد این استراتژی موفقیت آمیز بوده است.

بر اساس گفته‌های ما، آیفون 16 پرو صفحه‌نمایش 6.3 اینچی (نسبت به 6.1 اینچ آیفون 14 پرو) و آیفون 16 پرو مکس صفحه‌نمایش 6.9 اینچی (نسبت به 6.7 اینچ آیفون 14 پرو مکس) خواهند داشت. همچنین، حاشیه‌های اطراف صفحه‌نمایش همچنان کوچکتر می‌شوند.

اکنون این عجیب به نظر می‌رسد، اما آیفون اولیه در سال 2007 صفحه‌نمایشی با اندازه‌ی 3.5 اینچ داشت. تا پایان سال 2024، می‌توانیم یک مدل پرو مکس با اندازه‌ای تقریباً دو برابر ببینیم.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *