پیش‌بینی تاریخ عرضه آیفون 15: آیفون‌های بعدی اپل چه زمانی وارد بازار می‌شوند؟

پیش‌بینی تاریخ عرضه آیفون 15

اپل در اواخر سال جاری میلادی از گوشی های آیفون 15 رونمایی خواهد کرد؛ اما این شرکت هنوز مشخص نکرده است که این گوشی ها دقیقاً چه زمانی روانه بازار خواهند شد.

همانطور که گفته شد، مطمئن بودیم که اپل رویداد سالانه معرفی محصولات خود را در ماه سپتامبر برگزار خواهد کرد؛ جایی که انتظار داریم اولین نگاه رسمی به آیفون 15، آیفون 15 پلاس، آیفون 15 پرو و آیفون 15 اولترا داشته باشیم.

در ادامه، با استفاده از شایعات و سابقه اپل از استراتژی های انتشار آیفون، بهترین حدس خود را در مورد تاریخ عرضه آیفون 15 زده ایم تا پیش‌بینی خود را اعلام کنیم.

آیفون 15 چه زمانی عرضه می‌شود؟

اپل تاریخ عرضه آیفون 15 را در رویداد معرفی سالانه آن که معمولاً در ماه سپتامبر برگزار می‌شود، اعلام خواهد کرد، اما این شرکت احتمالاً تاریخ دقیقی را برای این رویداد تا زمانی در آگوست 2023 به اشتراک نخواهد گذاشت. با این حال، می‌توانیم از تاریخ رویدادهای گذشته اپل برای پیش‌بینی زمان برگزاری رویداد امسال اپل استفاده کنیم.

اپل معمولاً هفته اول یا دوم سپتامبر را برای عرضه سالانه آیفون انتخاب می‌کند و معمولاً سه‌شنبه را انتخاب می‌کند، هرچند گاهی اوقات این شرکت به سراغ چهارشنبه می‌رود. نسخه 2022 (بخوانید: آیفون 14) رویداد سپتامبر اپل در تاریخ 7 سپتامبر برگزار شد و سه مدل از چهار مدل آیفون 14 در آن زمان تنها یک هفته بعد، در تاریخ 16 سپتامبر (آیفون 14 پلاس در تاریخ 7 اکتبر در دسترس قرار گرفت) به فروش رسیدند.

این یعنی 5 یا 12 سپتامبر به احتمال زیاد روزه‌ای عرضه آیفون 15 در سال 2023 است (هر دو تاریخ سه‌شنبه هستند)، اگرچه 6 و 13 سپتامبر هم محتمل هستند. همانطور که در آیفون 14 اتفاق افتاد، تاریخ ارسال آیفون 15 احتمالاً بیش از یک هفته بعد خواهد بود.

به طور خاص‌تر، براساس شکل گذشته قبل از عرضه آیفون 14، خط تولید آیفون 15 احتمالاً در جمعه هفته بعد به فروش خواهد رسید. بنابراین، اعلام تاریخ 5 یا 6 سپتامبر احتمالاً به معنای تاریخ انتشار 15 سپتامبر خواهد بود، در حالی که اعلام تاریخ 12 یا 13 سپتامبر احتمالاً به معنای تاریخ ارسال 22 سپتامبر خواهد بود.

مجموعه آیفون 14 روی یک میز در محل در یک فروشگاه ناشناس اپل
خط تولید آیفون 14 در 7 سپتامبر معرفی شد (اعتبار تصویر: Apple)

با توجه به تاریخ‌های عرضه گذشته، می‌توانیم به شرح زیر تاریخ‌های عرضه گذشته آیفون را مشاهده کنیم:

در اینجا لازم است اضافه کنیم که اگرچه آیفون 15 و آیفون 15 پرو در رویداد امسال معرفی می‌شوند، اما ممکن است آیفون 15 اولترا با نام آیفون 15 پرو مکس از طریق یک رونمایی دیگر به بازار عرضه شود و اپل اولین آیفون اولترا خود را برای سال 2024 عرضه کند. برخی از افشاگران این موضوع را تایید می‌کنند، اما با توجه به میزان افشاگری‌هایی که در مورد آیفون 15 اولترا صورت گرفته است، احتمال زیادی وجود دارد که سال 2023 میزبان اولین آیفون اولترا اپل باشد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *