احتمالاً حاشیه‌های نمایشگر چینی TCL، حاشیه‌های باریک iPhone 15 Pro را شکست خواهند داد

احتمالاً حاشیه‌های نمایشگر چینی TCL، حاشیه‌های باریک iPhone 15 Pro را شکست خواهند داد

به گفته خبرنگار، Ice Universe، حاشیه‌های جدیدی که توسط تولیدکننده ChinaStar تولید شده‌اند، ممکن است در زمینه نازکی به رکوردهای دنیا برسند و به احتمال زیاد این حاشیه‌ها روی گوشی شیائومی 14 نصب شوند، چون شیائومی قبلاً از نمایشگرهای ChinaStar در مدل 13 خود استفاده کرده است. همچنین، این حاشیه‌ها ممکن است برروی گوشی TCL نیز قرار بگیرند، زیرا که TCL مالک ChinaStar است.

حاشیه‌ها برای کاربران مهم هستند چرا که باعث کاهش ناحیه نمایش قابل استفاده در گوشی می‌شوند. بنابراین، هرچه حاشیه‌ها نازک‌تر باشند، ناحیه نمایش مؤثر بیشتری خواهند داشت. سری iPhone 15، به ویژه مدل‌های Pro آن، ممکن است به جز حاشیه‌های نازک، به به‌روزرسانی نمایش هم بپردازند. حاشیه‌ها ممکن است کمی خم شده باشند تا با پشت خمیده گوشی سازگار شوند، درایور نمایش موثرتر شود و این باعث طول عمر باتری بیشتری شود و صفحه نمایش خود نیز ممکن است بسیار روشن‌تر از هر نمایشگر اسمارت فون قبلی باشد.

حتی مدل‌های معمولی iPhone 15 نیز قطعات برشی با نام “Dynamic Island” را به جای نتچ، خواهند داشت. بنابراین، حتی اگر مدل‌های Pro دیگر برای مدت زمان کوتاهی رکورد حاشیه‌های نازک را در اختیار داشته باشند، همچنان برای تحسین زیادی باقی خواهد ماند.
منتشر کننده اخبار اپل (Ice Universe) اعلام کرده که ممکن است حاشیه‌های بسیار باریک ایفون ۱۵ پرو، به زودی رکورددار نباشند. به تازگی شنیده بودیم که حاشیه‌های ایفون ۱۵ پرو به قطر ۱.۵۵ میلی‌متر (۰.۰۶۱ اینچ) با شکست رکورد باریکترین حاشیه‌ها در گوشی‌های هوشمند معرفی خواهند شد. اما ظاهراً شرکت سازنده نمایشگر چینی ChinaStar در حال تولید حاشیه‌هایی با قطر ۱ میلی‌متر (۰.۰۳۹۴ اینچ) است که این رکورد را شکسته و با احتمال زیاد بر روی گوشی شیائومی ۱۴ قرار خواهند گرفت، زیرا شیائومی قبلاً نمایشگرهای ChinaStar را در مدل‌های ۱۳ خود استفاده کرده است که در حال حاضر دارای رکورد باریکترین حاشیه با قطر ۱.۸۱ میلی‌متر (۰.۰۷۱۳ اینچ) هستند. همچنین احتمال وجود گوشی تی‌سی‌الی با حاشیه‌های بسیار باریک به دلیل اینکه TCL دارای شرکت سازنده ChinaStar است، وجود دارد.

چرا حاشیه های گوشی مهم هستند؟

حاشیه‌ها بر روی تجربه کاربری گوشی تأثیر می‌گذارند زیرا باعث کاهش مساحت نمایشگر کاربردی گوشی می‌شوند. هرچه حاشیه‌ها باریکتر باشند، اثر بزرگ‌تری برای نمایشگر کاربردی حاصل خواهد شد، حتی اگر اندازه دیگری از نمایشگر با حاشیه‌های باریک‌تر باشد.

پیش بینی می‌شود که احتمالاً در ماه سپتامبر، مدل‌های iPhone 15 عرضه خواهند شد. در این مدل‌ها به‌خصوص مدل Pro، به‌جز باریک شدن حاشیه، بهبودات دیگری نیز مشاهده خواهند شد. برای مثال، برخی شایعات نشان می‌دهد که حاشیه‌ها کمی خمیده خواهند شد تا با پشت گوشی‌های خمیده‌ای که در حال حاضر در بازار موجود هستند، هم‌خوانی داشته باشند. همچنین، پشت صفحه نمایش و چیپ‌های درایور آن بهبود یافته و باعث افزایش عمر باطری گوشی خواهد شد. علاوه بر این، صفحه نمایش خود نیز به میزان بیشتری از هر نمایشگر هوشمند دیگری روشنایی بیشتری خواهد داشت.

حتی در مدل‌های معمولی iPhone 15 نیز، به‌جای ناچ، از Dynamic Island cutouts استفاده خواهد شد. بنابراین، حتی اگر مدل Pro دیگر دارای باریک‌ترین حاشیه صفحه نمایش نباشد، باز هم مزایای دیگری در این مدل‌ها خواهد بود.

شما می‌توانید شایعات مربوط به مدل‌های iPhone 15 و iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max را در سایت ما دنبال کنید، یا به‌روزرسانی‌هایی درباره‌ی خرید بهترین آیفون‌ها را از راهنمای بهترین آیفون‌ها ما دنبال کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *