مقایسه مشخصات آیفون 15 پرو مکس و گلکسی اس 24 اولترا: بررسی ویژگی‌های جدید

آیفون 15 پرو مکس در مقابل سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا

اگرچه هیچ یک از آیفون 15 پرو مکس و آیفون 15 پرو به صورت رسمی معرفی نشده‌اند، اما تصاویر رندر شده گلکسی اس 24 اولترا سامسونگ در فضای مجازی، نسخه های بعدی بزرگ اپل و سامسونگ را نمایش می‌دهند. این دو دستگاه به دلیل اندازه بزرگشان، منتظران زیادی دارند و معمولاً به عنوان نمایندگان پرچمدار در بازار گوشی های هوشمند، شناخته می‌شوند. اندازه گیری و ویژگی‌های این دو دستگاه، پیش بینی های زیادی را در مورد بازار گوشی های هوشمند در سال آینده و به بعد ایجاد می‌کند.

با توجه به تخصص اپل در تولید مدل های پرو، آیفون 15 پرو مکس اولین دستگاهی است که به احتمال زیاد در پاییز عرضه خواهد شد و در حال حاضر به یکی از مورد انتظارترین دستگاه های سال ۲۰۲۳ تبدیل شده است. این دستگاه از ویژگی‌هایی بهره می‌برد که حتی در آیفون ۱۵ پرو نیز در دسترس نیستند، زیرا اپل برای این مدل، منابع زیادی را به کار گرفته است.

با احتمال زیاد، تا اوایل سال 2024، گلکسی اس 24 اولترا ارائه نخواهد شد. با این حال، پیش از این شایعاتی درباره جانشین گلکسی اس 22 اولترا و اینکه سامسونگ می‌تواند در ادامه نسل بعدی این دستگاه را با بهترین گوشی‌های اندرویدی مقایسه کند، شنیده شده است. در حالی که در این مرحله اولیه، شایعات زیادی در مورد آیفون 15 پرو مکس وجود دارد. در ادامه، با مقایسه گلکسی اس 24 اولترا با آیفون 15 پرو مکس آشنا خواهیم شد و منتظر انتشار رندرهای مربوط به آن‌ها هستیم.

قیمت و در دسترس بودن آیفون 15 پرو مکس در مقابل Samsung Galaxy S24 Ultra

به طور کلی، تاریخ عرضه آیفون 15 مربوط به فصل پاییز سال 2023 است و به نظر می رسد که آیفون 15 پرو مکس نیز در همان زمان عرضه خواهد شد. در حال حاضر، هنوز هیچ اطلاعات رسمی در مورد مشخصات فنی و ویژگی های آیفون 15 پرو مکس منتشر نشده است، اما با توجه به تاریخ عرضه معمول آیفون ها، انتظار می رود که اپل در مورد آیفون 15 پرو مکس و دیگر گوشی های آیفون 15 بیشتر صحبت کند و اطلاعات بیشتری ارائه دهد.

رندر آیفون 15 پرو توسط تکنیزو
(اعتبار تصویر: Technizo)

با توجه به اخبار منتشر شده، می‌توان گفت که سامسونگ قصد دارد آخرین دستگاه های گلکسی اس را در طول سه ماه اول سال به بازار عرضه کند. با توجه به اینکه ماه فوریه به احتمال زیاد زمان معرفی S24 Ultra خواهد بود، منتظر عرضه گلکسی S24 نیز در همین زمان هستیم.

در حال حاضر، شایعاتی در مورد افزایش قیمت آیفون 15 پرو منتشر شده است و اپل این قیمت را 100 دلار نسبت به آیفون 14 پرو مکس افزایش داده است تا نشان دهد که هزینه‌های قطعات و ویژگی‌های جدید به شدت افزایش یافته‌اند. این افزایش قیمت، قیمت آیفون 15 پرو مکس را به 1،199 دلار می‌رساند؛ همان قیمتی که سامسونگ در سال‌های اخیر برای مدل‌های اولترای خود در نظر گرفته بود.

هنوز هیچ شایعه‌ای در مورد قیمت گذاری گلکسی اس 24 اولترا منتشر نشده است، هرچند که این گوشی هنوز در مراحل توسعه قرار دارد.

طراحی و نمایشگر آیفون 15 پرو مکس در مقابل Galaxy S24 Ultra سامسونگ

به انتظار تغییرات احتمالی در طراحی ظاهری آیفون 15 پرو مکس باشید، اما این دستگاه به شکل کلی شبیه به آیفون 14 پرو مکس باقی خواهد ماند. بزرگترین تفاوت، کناره های خمیده آیفون 15 پرو مکس با لبه های مستقیم آیفون 14 پرو مکس است. برخی تحلیلگران فکر می کنند که افزودن یک دکمه اکشن جدید به آیفون 15 پرو مکس، می تواند به دستگاه جدید راه یابد، اما شایعات اولیه نشان می دهد که دکمه های فانکشن در این گوشی ممکن است حذف نشوند.

همچنین، مشخص شده است که اپل به دنبال استفاده از ماده جدیدی برای فریم آیفون 15 پرو مکس است، که تیتانیوم به جای فولاد ضد زنگ استفاده خواهد شد. این ماده به علاوه سبک تر از فولاد ضد زنگ، بلکه با دوام تر هم هست.

در مورد گلکسی اس 24 اولترا، احتمال کمتری برای تغییرات ظاهری وجود دارد، زیرا سامسونگ سبکی اولترای فعلی را دوست دارد. همچنین گفته شده است که گلکسی اس 22 و اس 22 پلاس ظاهری مشابه با نسل پیشین خود خواهند داشت، بنابراین انتظار می رود گلکسی اس 22 اولترا نیز در برابر هر تغییری مقاومت کند.

رنگ های Samsung Galaxy S23 Ultra
(اعتبار تصویر: Future )

با توجه به تغییراتی که در سال‌های اخیر در تلفن‌های همراه رخ داده، نمایشگرهای بزرگ با سرعت نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز در گوشی‌هایی مانند آیفون ۶.۷ اینچی و یا صفحه‌نمایش ۶.۸ اینچی در گوشی‌های اولترا انتظار می‌رود بدون هیچ بریدگی‌ای نمایش داده شوند. در حال حاضر، شایعه‌ای در راه است که سامسونگ قرار است سرعت نرخ تازه‌سازی را تا ۱۴۴ هرتز افزایش دهد تا بتواند به عنوان یکی از بهترین گوشی‌های بازی‌های رایانه‌ای شناخته شود و شهرت خود را تثبیت کند.

علاوه بر این، شاید سازندگان گوشی به دنبال افزایش روشنایی نمایشگرهای خود باشند، چرا که این یکی از راه‌هایی است که سازندگان می‌توانند به تغییرات بزرگ سالیانه در دستگاه‌های خود اشاره کنند. در مقابل نمایشگر گلکسی اس ۲۳ اولترا، در آیفون ۱۴ پرو مکس با روشنایی مشابه، به نظر می‌رسد که هر دو نمایشگر یکسان هستند، با این حال با ثبت ۱،۲۷۵ نیت در نورسنجی، آیفون ۱۴ پرو مکس به روشنایی ۱،۲۲۵ نیت رسید. با وجود وعده حداکثر روشنایی ۱۷۵۰ نیتی در گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا، جای کار برای بهبود سامسونگ وجود دارد.

دوربین های آیفون 15 پرو مکس در مقابل سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا

در حال حاضر، آیفون 14 پرو مکس و گلکسی اس 23 اولترا در رقابت برای بهترین دوربین گوشی سامسونگی هستند. این برای آنها سخت است که پیشرفتی نسبت به گذشته کنند، اما به نظر می‌رسد هدف سامسونگ و اپل همین است.

دوربین های سامسونگ گلکسی اس 23 اولترا در مقابل آیفون 14 پرو مکس
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

احتمالاً پس از افزودن حسگر 200 مگاپیکسلی به گلکسی اس 22 اولترا، فضای زیادی برای بهبود باقی نمانده باشد. با این حال، یکی از شایعات حکایت از این دارد که لنز اصلی گلکسی اس 22 اولترا با حسگر بزرگتری بهبود یافته و این به لنز اجازه می‌دهد نور بیشتری را جذب کند.

لنز تله‌فوتو در گلکسی اس 24 اولترا، می‌توانست بهبودهای بیشتری را به خود ببیند. شایعه‌ها نشان می‌دهند که گلکسی اس 22 اولترا با دو دوربین تله‌فوتو در پشت خود تجهیز شده و لنز تله‌فوتو با بزرگنمایی متغیر خواهد داشت. همچنین، لنز جدید از طراحی پریسکوپی استفاده خواهد کرد و قادر به تغییر فاصله کانونی در حین اتصال به یک سنسور واحد خواهد بود.

آیفون 15 پرو مکس نیز قرار است برای دوربین تله فوتوی خود از لنز پریسکوپی استفاده کند. این تغییر باعث بهبود چشمگیری در قابلیت زوم اپتیکال آیفون‌ها می‌شود و از زوم اپتیکال 6 برابری پشتیبانی خواهد کرد. این ویژگی ممکن است صرفاً در آیفون 15 پرو مکس قابل دسترس باشد.

آیفون 15 پرو مکس همچنین، مانند گلکسی اس 24 اولترا، قرار است از یک سنسور 1 مگاپیکسلی برای دوربین اصلی خود استفاده کند تا در زمینه ثبت نور و رنگ با سامسونگ هم‌راهی کند. همچنین، شایعات حاکی از بهبود سنسور LiDAR هستند که باعث بهبود عکس‌های پرتره خواهد شد.

عملکرد آیفون 15 پرو مکس در مقابل Samsung Galaxy S24 Ultra

در جایی که همه چیز جالب و کمی پیچیده می‌شود، عموماً چیپست مورد استفاده در دستگاه‌های آیفون اپل، استاندارد عملکرد را مشخص می‌کند و این ادعا درباره چیپست A16 Bionic در آیفون 14 پرو مکس به حدی درست است. در حالی که چیپست A16 در بسیاری از تست‌ها بهترین عملکرد را دارد، تراشه اسنپدراگون 8 نسل دوم در برخی تست‌های گرافیکی گلکسی اس ۲۲ اولترا، تراشه اپل را شکست می‌دهد.

تراشه A17 Bionic
(اعتبار تصویر: Notebookcheck)

آیفون 15 پرو مکس احتمالاً از تراشه A17 Bionic استفاده می‌کند که در مقایسه با A16 Bionic با فرآیند ساخت ۴ نانومتری، با یک فرآیند ساخت ۳ نانومتری ساخته شده است. هرچه فرآیند ساخت کوچک‌تر باشد، ترانزیستورها متراکم‌تر می‌شوند که به معنی بهبود بیشتر در قدرت و بازدهی است. به عبارت دیگر، از آیفون ۱۵ پرو مکس استفاده کنید.

ممکن است گلکسی اس ۲۱ اولترا از اسنپدراگون ۸ نسل سوم پشتیبانی نکند و در بنچمارک‌های اولیه، این چیپست با اختلاف ۱۱ درصد در گیک بنچ ۶، تراشه A16 Bionic را شکست داده است. البته A16 با A17 یکی نیست، اما واضح است که رقابت بین آیفون 15 پرو مکس و گلکسی اس 24 اولترا، نزدیک‌ترین رقابت در سال‌های اخیر خواهد بود.

با این حال، یک نگرانی می‌تواند درباره چین و چروک بالقوه وجود داشته باشد. پس از استفاده از چیپست کوالکام در سری S23، سامسونگ ممکن است در برخی مدل‌های گلکسی S24 به استفاده از چیپست‌های اگزینوس خود بازگردد. این مسئله نگران کننده است زیرا همیشه اگزینوس نتوانسته است با عملکرد سیستم-روی-یک-چیپ سری 8 اسنپدراگون مطابقت داشته باشد. اما خبر خوب این است که بنچمارک‌های اولیه اگزینوس 2400 نیز به اعدادی اشاره می‌کنند که می‌توانند در صدر A16 Bionic قرار بگیرند.

سامسونگ اگزینوس
(اعتبار تصویر: Samsung)

گوشی سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا ممکن است در برخی ویژگی‌ها از آیفون 15 پرو مکس پیشی بگیرد، مگر اینکه اپل تغییرات جدیدی در طراحی گوشی‌های امسال خود اعمال کند. گوشی سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا با حافظه داخلی 256 گیگابایت به عنوان سطح پایه عرضه شده است و این نشان می‌دهد که سامسونگ به این سیاست خود در ارائه حافظه ذخیره‌سازی برای مدل اولترا در ادامه پایبند است. باید توجه داشت که این مقدار حافظه داخلی دو برابر مدل پایه آیفون 14 پرو مکس است، اما ممکن است اپل در آینده به افزایش حافظه داخلی گوشی‌های خود بپردازد. در کل، برای انتخاب بین این دو گوشی باید به ویژگی‌های مورد نیاز خود و مزیت‌های هر یک توجه کرد.

عمر باتری آیفون 15 پرو مکس در مقابل Samsung Galaxy S24 Ultra و شارژ آن

با فرض اینکه آیفون 15 پرو مکس با چیپ A17 Bionic عرضه شود، این می‌تواند به معنای افزایش عمر باتری گوشی باشد. قدرت وعده داده شده چیپ جدید باید به آیفون کمک کند تا با یک بار شارژ مدت زمان بیشتری دوام بیاورد. همچنین با توجه به اینکه آیفون 14 پرو مکس در حال حاضر در لیست بهترین عمر باتری گوشی‌های ما قرار دارد، هیجان‌زده هستیم که ببینیم آیفون 15 پرو مکس تا چه مدت می‌تواند دوام بیاورد.

گلکسی اس 22 اولترا نیز در زمینه عمر باتری بی‌نقص بود و در بین گوشی‌های میان رده قرار گرفت. جالب خواهد بود که ببینیم آیا گلکسی اس 22 اولترا می‌تواند این عملکرد را بهبود بخشد، به خصوص اگر مجبور به پشتیبانی از نرخ تازه‌سازی حتی سریع‌تر باشد.

ابعاد آیفون 15 پرو مکس فاش شده
(اعتبار تصویر: Ice Universe)

شارژ آیفون چندان سریع نیست و از طریق کانکتور لایتنینگ اپل به 20 وات محدود می‌شود، اما با تعویض هر مدل آیفون 15 به USB-C می‌توان به شارژ سریع‌تری دست پیدا کرد. اپل ممکن است برای مدل‌های پرو آیفون 15 خود این قابلیت را در نظر داشته باشد. هر چند، می‌توانیم شاهد به چالش کشیدن سرعت شارژ 45 وات مدل اولترا سامسونگ باشیم.

نرم افزار آیفون 15 پرو مکس در مقابل Samsung Galaxy S24 Ultra و امکانات ویژه

آیفون 15 پرو مکس به همراه نسخه جدید iOS به زودی عرضه خواهد شد. اگرچه پیش نمایش iOS 17 تا کنون منتشر نشده، اما برخی جزئیات اولیه آن فاش شده است. iOS جدید اپل قابلیت اضافه کردن ویجت های فعالی را داراست که به شما اجازه می دهد تا به جای راه اندازی یک اپلیکیشن، مستقیما از یک ویجت همه چیز را کنترل کنید. همچنین، مرکز کنترل و اپ های Health و Wallet نیز در iOS 17 بهبود یافته‌اند. این سیستم‌عامل به کاربران امکان می‌دهد تا اپلیکیشن‌های جانبی را از مکان‌های غیر از اپ استور اپل دانلود کنند، با این حال، این ویژگی ممکن است در برخی مناطق محدود شود.

همچنین، با عرضه گلکسی اس 24 اولترا، سامسونگ اندروید 14 را معرفی خواهد کرد که قابلیت‌های جدیدی از جمله شخصی‌سازی و حریم خصوصی را داراست. یکی از مزایای اصلی این گوشی نسبت به آیفون، وجود قلم S Pen داخلی است که کاربران می‌توانند از آن برای یادداشت‌برداری در گوشی استفاده کنند. امیدواریم نسخه امسال این قلم ویژگی‌های جدیدی را با خود به همراه داشته باشد.

چشم انداز

در حالی که هنوز در روز اول عرضه آیفون 15 قرار داریم، مقایسه آن با آیفون 10 همچنان ادامه دارد. همچنین، همچنان باید منتظر باشیم تا ببینیم چقدر شایعات جدید درباره هر دو گوشی سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا و آیفون 15 ریشه کن شود. با توجه به آنچه که در حال حاضر درباره این دو گوشی بالقوه می‌دانیم، می‌توانیم تصور کنیم که چرا ما در حال حاضر با مقایسه این دو گوشی بزرگ روبرو هستیم، از پردازنده‌های بهبود یافته گرفته تا پیشرفت‌های احتمالی در دوربین.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *