مقایسه زوم دوربین های iPhone 15 Pro Max با Galaxy S23 Ultra و Pixel 7 Pro

مقایسه زوم دوربین های iPhone 15 Pro Max با Galaxy S23 Ultra و Pixel 7 Pro

اپل در مورد لنز tetraprism در iPhone 15 Pro Max خود صحبت‌های زیادی می‌کند. برای اولین بار، شما دوربین زوم اپتیکال 5 برابری در یک iPhone دریافت می‌کنید، که از دوربین زوم 3 برابری iPhone 14 Pro Max خیلی بزرگتر است.

در واقع، iPhone 15 Pro معمولی به 3 برابری زوم محدود می‌شود، زیرا Pro Max در این لنز تله‌فوتو جدید اختصاصی است. همچنین iPhone 15 Pro Max زوم دیجیتال 25 برابری را پشتیبانی می‌کند، در حالی که iPhone 14 Pro Max تنها 15 برابری دارد. در مقابل، Samsung Galaxy S23 Ultra دارای دو لنز زوم تله‌فوتو با زوم‌های 3 برابری و 10 برابری است، همچنین Google Pixel 7 Pro دارای زوم تله‌فوتو 5 برابری و زوم دیجیتال تا 30 برابری می‌باشد.

پس کدام گوشی دوربین بهتری در زوم کردن ارائه می‌دهد؟ برای پاسخ به این سوال، من همه سه گوشی را به یک جلسه عکاسی بردم و چهار موضوع انتخاب کردم. در هر مورد، یک عکس با زوم 5 برابری با هر دستگاه گرفتم و سپس یک زوم 25 برابری برای مقایسه با حداکثر دسترسی iPhone 15 Pro Max گرفتم. در ادامه نتایج را مشاهده خواهید کرد.

آزمون زوم 1: آبنما

عکس بدون زوم با iPhone 15 Pro Max
عکس اصلی بدون زوم با iPhone 15 Pro Max (تصویر: Tom’s Guide)

من آزمایش را با گرفتن عکسی از آبنما در پارک برای شما آغاز کردم. همانطور که در نمای 1x می‌بینید، اولاً بسیار سخت است تا آبنما را به طور کامل ببینید، بنابراین این امر نشان می‌دهد که همه سه دستگاه قادر به نزدیک شدن به این حد هستند.

در زوم 5 برابری، من ترجیح می‌دهم عکس iPhone 15 Pro Max را، زیرا پچ نور خورشید را بیشتر جذاب می‌کند و آبنما به مروری که به آن نزدیک‌تر می‌شوید، به نسبت تیز به نظر می‌رسد. پایین آبنما در عکس Galaxy S23 Ultra خراب است و عکس Pixel 7 Pro به طور کلی تار است. اگرچه به نظر می‌آید که گلها در جلوی عکس Pixel 7 Pro خوب به نظر می‌آید.

در زوم 25 برابری، گلکسی اس 23 اولترا جلو می افتد رنگ خاموش است، اما یک عکس روشن تر و شارپ تر از فواره به دست می آورید، و می توانید به راحتی حروف روی نشانه های اطراف را تشخیص دهید. عکس آیفون 15 پرو مکس قطعا شارپ تر از پیکسل 7 پرو، به خصوص در آب است، اما در اینجا جایگاه دوم واضح است.

آزمون زوم 2: مجسمه

با Galaxy S23 Ultra هیچ عکسی برای ایجاد زوم وجود ندارد
عکس اصلی بدون زوم با Galaxy S23 Ultra (تصویر: Tom’s Guide)

برای این آزمون زوم، توجه خود را به مجسمه ویلیام کالن برایانت کردم و Pixel 7 Pro اولین تاثیر خود را با زوم 5 برابری ایجاد می‌کند.

خود مجسمه از طریق دوربین گوگل روشن تر است، و عکس مورد علاقه من است. آیفون 15 پرو مکس بیش ترین تعریف را در ستون های اطراف و یک نوردهی یکنواخت خوب با مقدار زیادی جزئیات در ردا به ما می دهد.

گلکسی اس 23 اولترا کنتراست بسیار خوبی دارد و البته مجسمه آن به چشم می خورد، اما در اینجا چیزی وجود دارد که در مورد خروجی آن مصنوعی به نظر می رسد.

در زوم 25X سامسونگ نوشته را تغییر می دهد عکس آن از متن روی مجسمه بسیار شارپ است. نتیجه آیفون 15 پرو مکس در مقایسه کمی گنگ به نظر می رسد و پیکسل 7 پرو واقعا برای ثبت واضح حروف تلاش می کند.

آزمون زوم 3: گلها

عکس اصلی بدون زوم با iPhone 15 Pro Max
عکس اصلی بدون زوم با iPhone 15 Pro Max (تصویر: Tom’s Guide)

بعد از آن، من همه سه دوربین را به کافه زیبای پارک برای گرفتن عکس‌هایی از گلها که از بالای رستوران بارون می‌آیند، تنظیم کردم.

در زوم 5 برابری، کمی به عکس Pixel 7 Pro نسبت به iPhone 15 Pro Max امتیاز می‌دهم. بله، Galaxy S23 Ultra عکسی روشن‌تر تولید می‌کند، اما تنظیم رنگی آن زرد و برخی از گلها به عنوان نتیجه به دلیل آن خراب می‌شوند. عکس Pixel 7 Pro رنگ‌های سبز پرقدرت‌تری نسبت به iPhone ارائه می‌دهد و گل‌های سفید به نظر می‌آیند.

وقتی به 25X رسیدیم سامسونگ یک بار دیگر راه خود را پیش می گیرد این گل ها در مقایسه با آیفون 15 پرو مکس که عکس آن نویز زیادی دارد، به طرز شگفت انگیزی دقیق به نظر می رسند. پیکسل 7 پرو در جایگاه دوم قرار می گیرد، هرچند شایان ذکر است که برای به دست آوردن این امتیاز باید چند بار عکس می گرفتیم، زیرا زوم بسیار ضعیف بود.

آزمون زوم 4: پرچم

عکس اصلی بدون زوم با iPhone 15 Pro Max
عکس اصلی بدون زوم با iPhone 15 Pro Max (تصویر: Tom’s Guide)

در آخرین آزمون دوربین زوم، ما این ساختمان را در مقابل پارک برای گرفتن عکسی از پرچم آمریکا رصد کردیم. دوباره Galaxy S23 Ultra عکسی روشن‌تر را با زوم 5 برابری ارائه می‌دهد اما ساختمان نسبت به آنچه می‌بینیم، بیش از حد نورافکنی شده است.

در کل، iPhone 15 Pro Max حتماً دارای یک زوم اپتیکال 5 برابری خوب است، اما زوم دیجیتال آن نسبت به Galaxy S23 Ultra ناکافی است. ما امتیازها را بر اساس آزمایش‌های خود جمع‌آوری کردیم و به تعداد نمرات 3 امتیاز برای درجه اول در هر دوره دادیم. دومین عکس 2 امتیاز گرفت و آخرین عکس 1 امتیاز دریافت کرد.

عکس های زوم 25X ما نمی توانستند مقایسه مستقیمی با وزش باد داشته باشند. با این حال، براساس آنچه در این تصاویر می بینیم می توان گفت که آیفون 15 پرو مکس در جایگاه آخر قرار می گیرد. در حداکثر سطح زوم آن نویز زیادی وجود دارد.

گلکسی اس 22 اولترا و پیکسل 7 پرو از نظر جزئیات بسیار به هم نزدیک هستند اما نوارهای قرمز و سفید از طریق لنز سامسونگ کمی شارپ تر به نظر می رسند و آبی دور ستاره ها بیشتر به چشم می آید.

آیفون 15 پرو مکس: لیست امتیازات

دوربین Google Pixel 7 Pro، iPhone 15 Pro Max و Galaxy S23 Ultra در یک دست نشان داده شده است
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

به طور کلی، آیفون 15 پرو مکس قطعا زوم اپتیکال 5 برابری خوبی دارد، اما زوم دیجیتال آن در مقایسه با گلکسی اس 21 اولترا کم است. ما تمام امتیازات را براساس تست خود جمع کردیم و در هر راند 3 امتیاز برای مقام اول کسب کردیم. جایگاه دوم 2 امتیاز و جایگاه آخر 1 امتیاز

آیفون 15 پرو مکسGalaxy S23 Ultraپیکسل 7 پرو
فواره 5 برابر312
آبنما 25 برابر231
مجسمه 5x213
مجسمه 25x231
گل 5 برابر213
گل 25 برابر132
پرچم 5 برابر323
پرچم 25 برابر132
به طور کلی161717

همگی امتیازات را با هم جمع می‌کنیم، Galaxy S23 Ultra و Pixel 7 Pro هر دو iPhone 15 Pro Max را شکست داده‌اند، اما بزرگترین فاصله در زوم 25 برابری وجود دارد. iPhone 15 در چندین دوره زوم 5 برابری پیروز شد، اما Pixel 7 Pro در سه دوره از آن دوره‌ها پیروز شد. و در زوم 25 برابری، Galaxy S23 Ultra در تمام مقایسه‌ها پیروز شد.

نتیجه نهایی این است که iPhone 15 Pro Max نسبت به آخرین آزمون زوم دوربین با iPhone 14 Pro Max بهبود یافته است، اما به وضوح بهترین انتخاب نیست زمانی که می‌خواهید واقعاً از دور زوم کنید. و با Galaxy S24 Ultra و Pixel 8 Pro هم در راه هستند، رقابت تنها بهتر خواهد شد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *