آیفون 15 با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، قادر است برنامه سلامت اپل را تحول بخشد

آیفون 15 با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، قادر است برنامه سلامت اپل را تحول بخشد

آیفون 15 با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، قادر است برنامه سلامت اپل را تحول بخشد. این موضوع مورد انتظار جهان است و گزارش‌های جدید نیز نشان می‌دهد که آیفون 15 می‌تواند پایگاهی برای تحرک بزرگ بعدی اپل در زمینه یادگیری ماشینی باشد.

به‌طور خاص، با عرضه آیفون 15 در ماه سپتامبر، برنامه سلامت iOS برای تغییر جدی آماده شده و تحلیلگری به نام دن ایوز ادعا می‌کند که نسخه بعدی این برنامه می‌تواند از هوش مصنوعی به منظور ارائه توصیه‌های مناسب در زمینه سبک زندگی بر اساس ضربان قلب، خواب، رژیم غذایی و داده‌های تنفسی شما استفاده کند.

ایوز به روزنامه دیلی میل گفت: “تنها مساله زمان است که اپل به‌طور جدی در حوزه هوش مصنوعی قدم بردارد و برنامه سلامت به‌احتمال زیاد اولین ذینفع این تغییر استراتژی آینده نگرانه خواهد بود.”

ایوز پیشنهاد می‌دهد، علاوه بر ارائه توصیه‌های سبک زندگی مبتنی بر داده، اپلیکیشن جدید و بهبودیافته Health قادر باشد با ثبت گفتار و تحلیل پیام‌های متنی، حالات روحی شما را ردیابی کند و اپلیکیشن‌های دیگری با قابلیت‌های مشابه در یک فروشگاه اپلیکیشن جداگانه برای برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی قرار بگیرند.

اکنون یادگیری ماشین نقشی مهم در برنامه‌های اپل مانند سیری بازی می‌باشد. هرچند اپل در حال حاضر از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای تقویت دستیار هوشمند سیری و ویژگی‌های هوشمند دیگر استفاده می‌کند، اما به‌واضحی این شرکت قصد دارد با آیفون‌های نسل بعدی خود فشار بیشتری به برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی وارد کند.

نمای نزدیک از رابط سیری
یادگیری ماشین در حال حاضر نقشی را در اپلیکیشن‌های اپل مانند سیری بازی می‌کند (اعتبار تصویر: Shutterstock / Tada Images)

این موضوع منطقی به نظر می‌رسد زیرا در نظر می‌گیرید که اپل تا چه حد در زمینه سخت‌افزار موبایل نوآوری کرده است. انتظار می‌رود آیفون 15 در زمینه‌هایی مانند دوربین، قدرت پردازشی و دوام نسبت به آیفون 14 بهبود یابد. با این حال، این ارتقاها احتمالاً به‌طور قابل توجهی سطحی هستند که برای کسانی که در چند سال گذشته صاحب یکی از بهترین آیفون‌های اپل بوده‌اند، چندان اهمیتی ندارند.

اما اگر آیفون 15 با قابلیت‌های بسیار بیشتری در زمینه هوش مصنوعی تجهیز شود، تفاوت آن با آیفون‌های نسل قبلی می‌تواند معنادارتر باشد و از آنچه که در سال‌های اخیر به آن عادت کرده‌ایم، بیشتر از حد متمایز باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که ارتقاهای مبتنی بر هوش مصنوعی صرفاً برای آیفون 15 در نظر گرفته نشده است. در حال حاضر ما می‌دانیم که iOS 17 که انتظار می‌رود همراه با آیفون 15 در ماه سپتامبر منتشر شود، از یادگیری ماشین برای بهبود ویژگی‌هایی مانند تصحیح خودکار استفاده خواهد کرد و اپل تأیید کرده است که این به‌روزرسانی برای دانلود در همه آیفون‌های جدیدتر از آیفون XS در دسترس خواهد بود.

با این حال، در صورتی که پیش‌بینی ایوز درست باشد، آیفون‌های آینده اپل قادر خواهند بود نسل جدیدی از برنامه‌های واقعی آیفون را اجرا کنند که با اپلیکیشن Health آغاز می‌شوند و به‌واسطه هوش مصنوعی، عملکرد آن‌ها به طرز قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *