آیفون 14: نوآوری ها، مشخصات، قیمت و همه ی شایعات پیرامون!


شایعات پیرامون آیفون 14 در حال افزایش است و آیفون های جدید اپل می توانند بزرگترین تغییرات را در سال های اخیر به همراه داشته باشند. کلیه اطلاعات فاش شده تاکنون به طراحی جدید شیک‌تر، تراشه سریع‌تر A16 Bionic و دوربین اصلی جدید 48 مگاپیکسلی برای آیفون 14 پرو و پرو مکس اشاره دارد.

خط تولید آیفون 14 معمولی نیز می تواند تغییر کند، زیرا انتظار می رود که آیفون مینی به نفع آیفون 14 مکس جدید 6.7 اینچی از دور خارج شود، اما ما همچنین نگران این هستیم که iPhone 14 در مقایسه با مشخصات آن کاملا خسته کننده باشد، زیرا ممکن است طراحی بسیار مشابه و احتمالاً حتی تراشه A15 Bionic سال گذشته را ارائه دهد.

در اینجا تمام چیزهایی است که تا به حال در مورد آیفون 14 شنیده ایم، چرا به نظر می رسد که یکی از بزرگترین محصولات اپل در سال 2022 است و ما دوست داریم از پرچمداران جدید ببینیم. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری فقط در مورد سری Pro داشته باشید، مرکز اختصاصی آیفون 14 پرو ما را بررسی کنید.

آخرین شایعات آیفون 14 (به روز رسانی 11 آگوست)

  • قیمت آیفون 14 پرو افزایش یافته است، اما خوشبختانه در مورد آیفون 14 استاندارد انتظار افزایش قیمت را نداریم.
  • اپل می تواند آیفون 14 را زودتر از حد انتظار در اولین سه شنبه ماه سپتامبر عرضه کند، نه یک هفته دیرتر به طبق قرار معمول.
  • ظاهراً فیلمبرداری مراسم معرفی آیفون 14 آغاز شده است.
  • ما 6 دلیل را لیست می کنیم که آیفون 14 می تواند در برابر آیفون 14 پرو حرف هایی برای گفتن داشته باشد.
  • Ice Universe که معمولا اطلاعات دقیقی دارد، آن چیزی که به نظر می رسد محافظ صفحه نمایش آیفون 14 پرو باشد را به اشتراک گذاشته است واین تصویر، طراحی جدید بدون بریدگی را نشان می دهد.

تاریخ عرضه و قیمت احتمالی آیفون 14

با توجه به همه شایعات که تا کنون منتشر شده، ما فکر می کنیم که 13 سپتامبر تاریخ عرضه آیفون 14 خواهد بود. با توجه به اینکه ظاهرا فیلمبرداری اپل برای معرفی آیفون 14 شروع شده، مطمئناً به نظر می رسد که در یک ماه آینده شاهد معرفی این گوشی جدید خواهیم بود.

پس از آن، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که پیش‌سفارش‌های طیف آیفون 14 در روز جمعه پس از رویداد اپل، یعنی 16 سپتامبر، با گوشی‌های یک هفته بعد، احتمالاً در جمعه 23 سپتامبر، منتشر شود که این میتواند 10 روز پس از تاریخ شایعه شده برای رویداد اپل باشد.

در همه اینها یک مشکل وجود دارد، و آن به این دلیل است که آیفون 14 پلاس/مکس ممکن است از برنامه عقب بماند و در نتیجه معرفی آن ممکن است به تاخیر بیفتد. این احتمالاً به این معنی است که همزمان با سایر گوشی‌های آیفون 14 عرضه می‌شود، اما می‌تواند کمی بعد از سه گوشی دیگر عرضه شود. اپل قبلاً نیز با تاخیر در عرضه گوشی های خود مواجه بوده است، بنابراین این امر فراتر از قلمرو تخیل نخواهد بود.

علاوه بر این، مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل گزارش داد که اخیراً دریافته است که “برخی از تامین کنندگان پنل و حافظه آیفون 14 با مشکلات تامین مواجه شده اند“، اما او خاطرنشان کرد که این موضوع تاثیر زیادی بر عرضه کلی مدل های آیفون 14 نخواهد داشت. زیرا “تامین کنندگان دیگر می توانند شکاف عرضه را پر کنند.”

با در نظر گرفتن این موضوع، عرضه آیفون 14 معمولی و آیفون 14 پرو باید زمانی که گوشی‌ها عرضه می‌شوند، بدون تاخیر باشد. برخی از مدل‌های محبوب ممکن است زمان انتظار کمی طولانی‌تر از مدل‌های دیگر داشته باشند، اما ما انتظار نداریم که تاخیرهای زیادی وجود داشته باشد. اطمینان ما زمانی تقویت شد که اپل اعلامیه درآمد سه ماهه سوم خود را در پایان جولای انجام داد و هیچ هشداری در مورد تاخیر در عرضه محصول صادر نکرد – نشانه خوبی است که همه چیز در مسیر درست است.

البته عجیب است، یک شایعه جدید اکنون از این خبر میدهد که اپل می تواند برنامه معمول خود را تا یک هفته افزایش دهد و آیفون جدید را در 6 سپتامبر رونمایی کند. این بعید به نظر می رسد زیرا این روز بعد از روز کارگر است که باعث ایجاد انواع مشکلات برای آماده سازی رویداد می شود. . با این حال، اگر اپل بخواهد به مشتریان بالقوه زمان بیشتری برای پیش‌سفارش آیفون بدهد (همانطور که این منبع همچنان می‌گوید سفارش‌ها در 16 سپتامبر باز می‌شوند)، این راه خوبی برای انجام این کار بدون ایجاد اختلال در برنامه‌های بعدی خواهد بود.

در مورد قیمت، مدل‌های آیفون 14 پرو حدود 100 دلار افزایش قیمت دارند، اما در عوض می‌توانند 256 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی اولیه را به جای 128 گیگابایت ارائه دهند. به این ترتیب، آیفون 14 پرو ممکن است به قیمت 1099 دلار و آیفون 14 پرو مکس به قیمت 1199 دلار برسد.

انتظار می‌رود آیفون ۱۴ استاندارد ۷۹۹ دلار قیمت داشته باشد (همچنین این مورد با ادعای کاربر توییتر Dohyun Kim نیز یکسان است) و قیمت آیفون ۱۴ مکس جدید ۸۹۹ دلار است.

علاوه بر این، زمانی که یک آیفون جدید وارد بازار می‌شود، اغلب به معنای پایان خط تولید آیفون‌های قدیمی‌تر است، آیفون 13 مینی احتمالاً گوشی ایی است که از سری گوشی‌های هوشمند اپل حذف می‌شود. به این ترتیب، ما بررسی کردیم که تولید آیفون‌ها قبلی می‌توانند با عرضه آیفون 14 متوقف شود.

آیفون 14 مکس جایگزین آیفون 14 مینی می شود

تمام شایعات منتشر شده تا کنون حاکی از جایگزینی آیفون مینی با آیفون 14 مکس/پلاس 6.7 اینچی بزرگتر است.

آیفون 12 مینی و آیفون 13 مینی نتوانستند موفقیت های چشمگیری برای اپل باشند، زیرا مردم ظاهراً گوشی های با صفحه نمایش بزرگ تر را ترجیح می دهند. به این ترتیب، اپل یک آیفون 6.7 اینچی برای این افراد ارائه میکند اما بدون نیاز به پرداخت پول آیفون پرو مکس! به این ترتیب، ما فکر می‌کنیم که آیفون 14 مکس می‌تواند هیجان‌انگیزترین گوشی اپل در سال باشد.

عکس قاب درز کرده آیفون 14

توجه داشته باشید که آیفون 14 مکس ممکن است با نام دیگری معرفی شود. Leaker Lanzuk ادعا می کند که اپل تلفن 6.7 اینچی سطح پایه خود را با نام آیفون 14 پلاس می نامد. در حالی که هیچ توضیحی در این باره ارائه نشده است، اما نامیدن گوشی جدید آیفون 14 پلاس از سردرگمی با آیفون 14 پرو مکس جلوگیری می کند. تا زمانی که منابع بیشتری از نام جدید آیفون 14 پلاس پشتیبانی نکنند، ما همچنان از این گوشی به عنوان آیفون 14 مکس یاد می کنیم.

طراحی آیفون 14

رندرهای آیفون 14 توسط Front Page Tech و Ian Zelbo

با توجه به Jon Prosser و ویدیوی Front Page Tech او، آیفون 14 شبیه آیفون 12 است که با آیفون 4 تلاقی کرده است، از این نظر که لبه های آن صاف خواهد بود. اما این لبه‌ها می‌تواند شامل یک دکمه بی‌صدا و گروهی از دکمه‌های گرد برای تنظیم صدا باشد که به آیفون 4 بازمی‌گردد.

ظاهراً، کناره‌های آیفون 14 می‌تواند از تیتانیوم ساخته شده باشد که می‌تواند آن را محکم‌تر و قوی‌تر از آیفون‌های قبلی کند، در حالی که پشت آن روکش شیشه‌ای دارد اما در ظاهر شبیه ساتن مشاهده میشود.

رندرهای آیفون 14 توسط Front Page Tech و Ian Zelbo

برخی از شماتیک‌ها نشان می‌دهند مدل‌های آیفون 14 پرو با دوربین های برجسته‌تر و در آیفون 14 پرو حتی بزرگ‌تر ساخته شده باشد، مینگ-چی کو ادعا می‌کند که ماژول بزرگ‌تری برای قرار دادن دوربین 48 مگاپیکسلی مورد نیاز است، که به همین دلیل به نظر نمی‌رسد آیفون 14 استاندارد این مجموعه‌ای از دوربین‌ها را با پنل پشتی دریافت کند.

برخی شایعات حاکی از آن است که آیفون 14 در نهایت سوراخ های نمایشگر را از بین می برد. اما همانطور که مطرح می شود، اکنون به نظر می رسد که فقط آیفون 14 پرو بدون بریدگی خواهد بود و ترکیبی از یک بریدگی دوربین دایره ای و یک بریدگی قرص شکل در کنار آن برای نگه داشتن سنسورهای Face ID را دارا خواهد بود. البته ممکن است حاشیه‌های آن نیز کاهش یافته باشد که باعث می‌شود نمایشگر بزرگ‌تر به نظر برسد.

این شایعات با آنچه به نظر می رسد یک عکس لو رفته از زنجیره تامین باشد که پنل های نمایشگر هر چهار مدل آیفون 14 را نشان می دهد، اعتبار بیشتری پیدا کرده. در حالی که به نظر می رسد آیفون 14 و آیفون 14 مکس برای حفظ سوراخ های نمایشگر طراحی شده اند، به نظر می رسد آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس بریدگی را به نفع ترکیبی از بریدگی قرص شکل در کنار آنچه که به نظر می رسد پانچ است، از بین برده اند.

عکس لو رفته از پنل نمایش آیفون 14

مشابه نسخه ی پرو، MySmartPrice همچنین رندرهای CAD آیفون 14 معمولی را به دست آورد. ما فرض می کنیم که آیفون 14 مکس نیز دارای همان طراحی در بدنه ای با نمایشگر 6.7 اینچی خواهد بود.

همانطور که می بینید، این رندرها با آیفون 13 که اکنون داریم تفاوت چندانی ندارند. ناچ همچنان باریک تر است و دوربین های عقب به صورت مورب روی هم قرار گرفته اند. در واقع، ما را به این فکر وادار میکند که واقعاً چه چیزی در مورد آیفون 14 متفاوت است.

شماتیک احتمالی آیفون 14 پرو

مکس واینباخ، که سابقه تاریخی خوبی دارد، شماتیک های ادعایی را برای آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس منتشر کرده است. هر دو طرح، گوشی را 0.2 میلی متری ضخیم تر با برآمدگی دوربین بزرگتر نشان می دهند که به اندازه کافی جالب توجه است، شماتیک ها نشان می دهند که آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس از نظر ارتفاع و عرض چندان با مدل های قبلی خود تفاوتی ندارند. این شماتیک‌ها همچنین برش‌های سوراخ‌دار/قرص‌شکل جدید را نشان می‌دهند.

با در نظر گرفتن این شماتیک ها، هنرمند CAD Madmix رندرهایی ایجاد کرد که نمای کاملی از آیفون 14 پرو در اندازه واقعی آن ارائه می دهد. اینها نشان می دهد که نمایشگر بدون ناچ احتمالاً چه شکلی خواهد بود، اما همچنین این تصور را برای ما به جای می گذارد که با انتخاب نکردن این طراحی، آیفون 14 استاندارد ممکن است کمی کم رنگ شود.

با نزدیک شدن به عرضه مورد انتظار گوشی‌ها، Ice Universe اطلاعاتی را به اشتراک گذاشته است که شبیه محافظ صفحه نمایش آیفون 14 پرو است. اینها دوباره بریدگی های قرص و سوراخ پانچ را در جلو نشان می دهند که جایگزین بریدگی می شوند.

هیچ نشانه ای از چنین تغییری در طراحی آیفون 14 یا آیفون 14 مکس شایعه شده وجود ندارد – بنابراین به نظر می رسد وزن شواهد به طور فزاینده ای به باقی ماندن سوراخ های صفحه نمایش در این مدل ها اشاره می کند.

رنگهای آیفون 14

رندری از آیفون 14 پرو شایعه شده

برای گزینه‌های رنگی آیفون 14، یک منبع گفته است که طبق معمول گزینه‌های رنگی Midnight، Starlight و Product RED وجود خواهد داشت که آبی فعلی با آبی آسمانی روشن‌تر و یک گزینه بنفش جدید جایگزین می‌شود. با این حال، این خبر از آن زمان حذف شده است. ، بنابراین قضاوت در مورد قابل اعتماد بودن آن دشوار است. با این حال، این رندر از iPhone 14 Pro به رنگ بنفش، از هنرمند سوتا، نشان می دهد که چگونه این رنگ بنفش در واقعیت به نظر می رسد.

در ماه مه، MacRumors وضعیت شایعات در مورد رنگ آیفون 14 تا کنون را خلاصه کرد، با افزودن گزینه بنفش به عنوان اساسی ترین تغییر، در غیر این صورت، این گزارش اعلام میکند که گوشی دارای گزینه‌های رنگ سیاه، سفید، آبی و قرمز خواهد بود که رنگ های فعلی آیفون 13 و آیفون 13 پرو را تشکیل می‌دهند. (توجه داشته باشید که اپل شروع به نامیدن تلفن های سیاه و سفید خود به ترتیب “Midnight” و “Starlight” کرده است.) رنگ های صورتی و سبز این بار حذف خواهند شد.

افشای اطلاعات جدیدتر از یک راهنمای آیفون 14، تمام رنگ های ممکن را برای آیفون 14 و آیفون 14 پرو فاش کرد. این خبر نشان میدهد که آیفون 14 در رنگ های سبز، بنفش، آبی، مشکی، سفید و قرمز عرضه خواهد شد. در حالی که برای آیفون 14 پرو رنگ های بنفش، سبز، نقره ای و گرافیت در نظر گرفته شده است.

صفحه نمایشگر آیفون 14

رندرهای آیفون 14 توسط Front Page Tech و Ian Zelbo

ما انتظار تغییر در صفحه نمایش آیفون 14 را داریم، زیرا طبق گزارش ها شاهد بودیم که آیفون 14 و آیفون 14 پرو استاندارد با صفحه نمایش 6.1 اینچی و احتمالاً آیفون 14 پلاس و آیفون 14 پرو مکس با صفحه نمایش 6.7 عرضه می شوند. صفحه نمایش 6.7 اینچی نشان میدهد که دیگر خبری از مینی 5.4 اینچی نیست.

اطلاعات فاش شده از Shadow_Leak ادعا می کند که آیفون 14 دارای صفحه نمایش 6.08 اینچی (گرد تا 6.1 اینچ) و آیفون 14 مکس دارای صفحه نمایش 6.68 اینچی (با گرد کردن تا 6.7 اینچ) خواهد بود. این همان آیفون 13 و آیفون 13 پرو مکس است. اما نکته این است که مدل‌های Pro ممکن است صفحه نمایش ها کمی بزرگ‌تر شوند (به ترتیب به 6.12 اینچ و 6.69 اینچ) به دلیل حاشیه‌های جدید.

با توجه به اینکه آیفون 13 پرو و ​​13 پرو مکس دارای نمایشگری با نرخ رفرش 120 هرتز هستند، بسیار خوب است که ببینیم تمام مدل های آیفون 14 چنین صفحه نمایشی داشته باشند، احتمالاً از یک پنل LTPO یا تکاملی از فناوری صفحه نمایش استفاده شود.

این استفاده از این فناوری پنل به این معنی است که آیفون 14 پرو نمایشگر همیشه روشن خواهد داشت. مارک گورمن از بلومبرگ پس از اینکه مدت‌ها شایعه شده بود که یک ویژگی آتی برای آیفون‌های نسل بعدی موجود خواهد بود، ادعا کرده است که آیفون 14 پرو بالاخره نمایشگر همیشه روشن خواهد داشت و از آن برای نمایش «آب‌وهوا، تقویم، قیمت سهام، فعالیت‌ها و سایر داده‌ها» استفاده می‌شود. یک صفحه قفل، با نرخ تازه سازی کم که به حفظ عمر باتری کمک می کند.

امکان نمایش چنین محتوایی بر روی صفحه نمایش بدون نیاز به روشن کردن گوشی را قبلا در گوشی های اندرویدی شاهد بودیم که به حفظ باطری کمک شایانی میکرد. و اگر یادتان باشد که نمایشگر همیشه روشن آیفون 14 پرو ممکن است به سادگی کم رنگ شود، در حالی که ویجت ها به شکل طرح کلی سیاه و سفید و سیاه و سفید تبدیل می شوند. این در تئوری می تواند به شما امکان دسترسی کامل به صفحه نمایش را بدهد که گویی تلفن روشن است.

افشاکننده Jioriku از این ادعا پشتیبانی می کند و می گوید که نمایشگر همیشه روشن آیفون 14 پرو (AOD) تنظیمات صفحه قفل شما را منعکس می کند. این بدان معناست که ویجت‌ها و پیچیدگی‌های مشابهی خواهد داشت، و این خبر می‌گوید که AOD مانند حالت Nightstand اپل واچ عمل می‌کند.

در حالی که کد موجود در نسخه بتای iOS 16 ظاهراً ویژگی صفحه نمایش همیشه روشن را تأیید می کند، انتظار می رود آیفون 14 استاندارد به جای نمایشگر همیشه روشن، از گزینه ساده lift-to-wake استفاده کند. در عوض، آیفون 14 پرو با نرخ تازه سازی تطبیقی ​​خود احتمالاً از هر ویژگی صفحه نمایش همیشه روشن پشتیبانی می کند.


یک گزارش از The Elec می گوید که حداقل یک مدل آیفون 14 با صفحه نمایش LTPS مجهز شده است، که به این معنی است که این گوشی ها میتوانند یک پنل 60 هرتزی داشته باشند. گزارش های بعدی از زنجیره تامین این خبر را تقویت کرده است که آیفون 14 استاندارد ممکن است نمایشگر با نرخ بازسازی سریع را از دست بدهد.

اما شایعه‌ای جدیدتر حاکی از آن است که مدل‌های استاندارد آیفون 14 به نمایشگری با نرخ رفرش 90 هرتز مجهز هستند. این نرخ تازه سازی نسبت 120 هرتزی کاملاً سریع نیست، اما نسبت به پنل 60 هرتزی پیشرفت قابل توجهی خواهد بود. اطلاعات دیگری این شایعه ناامید کننده را تأیید می کند.

گزارش دیگری از The Elec نشان می دهد که آیفون 14 و آیفون 14 مکس دارای صفحه نمایش OLED با کیفیت پایین تری خواهند بود. این گزارش می گوید که سامسونگ دیسپلی از نمایشگرهای OLED قدیمی M11 خود برای آیفون 14 6.1 اینچی و آیفون 14 مکس/پلاس 6.7 اینچی استفاده خواهد کرد. نمایشگرهای نسل جدید سری M12 فقط برای آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس رزرو می شوند. این ممکن است تفاوت زیادی نداشته باشد، اما همچنان ناامید کننده است.

تاچ آیدی آیفون 14

یکی از مهم ترین تغییرات آیفون 14 نسبت به نسل های قبلی خود، بازگشت تاچ آیدی است. فقط به جای اینکه در دکمه پاور ادغام شود، ظاهراً در زیر نمایشگر آیفون 14 تعبیه می شود، دقیقاً مانند بسیاری از سنسورهای اثر انگشت در بهترین تلفن های اندرویدی.

اما منابع خبری هنوز درباره احتمال این موضوع صحبت نمی کند. تحلیلگر Ming Chi-Kuo معتقد است که تا چند سال دیگر آیفونی با Touch ID یا Face ID زیر نمایشگر وجود نخواهد داشت. این امر بسیار ناامیدکننده بود، زیرا در زمان‌های پوشیدن ماسک، داشتن یک جایگزین برای Face ID بسیار مفید است.

اما با iOS 15.4، اپل آن را طوری ساخته است که Face ID می تواند یک کاربر را حتی زمانی که ماسک زده است شناسایی کند. این ویژگی به طور قابل توجهی خوب کار می کند، به این معنی که اپل ممکن است نیاز به شناسایی های بیومتریک های اثر انگشت محور را دور زده باشد.

دوربین های آیفون 14

رندرهای آیفون 14 توسط Front Page Tech و Ian Zelbo

ما به تازگی چیزهای بیشتری در مورد دوربین های آیفون 14 شنیده اییم و شایعات بسیار جالب می شوند. یکی از گزارش‌های مربوط به مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل است که نشان میدهد سنسور اصلی 48 مگاپیکسلی برای مدل‌های آیفون 14 پرو ارائه شده که جهشی بزرگ از دوربین 12 مگاپیکسلی آیفون 13 است. TrendForce، یک شرکت تحقیقاتی تایوانی، از شایعه دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند. که نشان می دهد که مگاپیکسل دوربین بار دیگر برای اپل اهمیت پیدا کرده است – حداقل در مورد گوشی های پرو این شرکت.

اما یک فروشنده معمولی اپل خبر داده که، اپل مدل‌های استاندارد آیفون 14 را به دوربین‌های 12 مگاپیکسلی مجهز می‌کند و تنها در مورد مدل‌های پرو انتظار میرود که دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی داشته باشند.

در هر حال، سنسور اصلی بزرگتر مورد استقبال قرار خواهد گرفت. اما ما به ویژه به لنزهای تله فوتو بهبود یافته علاقه مند هستیم، زیرا آیفون از لنزهای گوشی هایی مانند Samsung Galaxy S21 عقب مانده است. در واقع، اگر اپل از Galaxy S21 Ultra الهام بگیرد و یک دوربین تله فوتو ثانویه با چیزی شبیه زوم اپتیکال 10 برابر را انتخاب کند، بسیار عالی خواهد بود.

یکی از پتنت‌های اپل به کار اپل بر روی یک دوربین زوم به سبک پریسکوپ اشاره می‌کند، که می‌تواند راه خود را به آیفون 14 یا حداقل مدل‌های پرو باز کند. با این حال، مینگ چی کو اکنون می گوید که دوربین پریسکوپ تنها برای آیفون 15 در سال 2023 محتمل خواهد بود.

در به‌روزرسانی جدیدتر Kuo، همه مدل‌های آیفون 14 به دوربین جلو ارتقا یافته مجهز شده‌اند که قرار است از دیافراگم بازتر (f/1.9 در مقابل f/2.2 در آیفون فعلی) بهره ببرند. لنزهای جزئی (از لنزهای 5 قسمتی) و فوکوس خودکار داخلی. اینها با هم به گرفتن عکس و ویدیوهای روشن‌تر کمک می‌کنند، در حالی که فوکوس راحت‌تر نا پیوستگی های کمتری در تصویر باقی قرار میگیرد.

Kuo همچنین اخیرا گزارش داده است که اپل به دلیل اینکه لنز فعلی از مشکلات کیفیتی با “ترک در روکش” در دوربین رنج می برد، تامین کننده لنز را تغییر داده است. ظاهرا اپل سفارش 10 میلیون دستگاهی خود را به تامین کننده جدیدی به نام لارگان منتقل کرده است.

مشخصات آیفون 14، عمر باتری و شارژ

رندرهای آیفون 14 توسط Front Page Tech و Ian Zelbo

مجموعه ای از شایعات منتشر شده تاکنون حاکی از آن است که آیفون 14 از تراشه A15 Bionic استفاده می کند، در حالی که انتظار می رود نسخه های iPhone 14 Pro یک تراشه جدید A16 را دریافت کنند. مینگ چی کو از شایعات مربوط به تراشه پشتیبانی کرده و اضافه کرده که اپل قصد دارد مدل‌های آیفون 14 پرو بیشتری را نسبت به آیفون 14 استاندارد عرضه کند.

اگر به میزان قدرت اضافی A16 علاقه مند هستید، برخی از معیارهای مربوط به این پردازنده فاش شده است که می تواند به ما سرنخی بدهد. با این حال، ما استدلال می کنیم که A15 Bionic آنقدر قدرتمند است که وجود آن در آیفون 14 چیز بدی نخواهد بود، و شما نباید مدل های استاندارد آیفون 14 را صرفاً به این دلیل که فاقد ارتقاء پردازنده هستند، کنار بگذارید.

Kuo ادعا می کند که هر چهار مدل آیفون 14 دارای 6 گیگابایت رم هستند که نسبت به 4 گیگابایت در آیفون 13 و آیفون 13 مینی افزایش یافته است. با این حال، مدل‌های پایه از رم LPDDR4X مانند آیفون 13 فعلی استفاده می‌کنند، در حالی که مدل‌های Pro ظاهراً رم LPDDR5 سریع‌تر و کارآمدتری خواهند داشت.

این شایعات با گزارشی که ادعا می‌کرد 3 فروشنده برتر حافظه در جهان، Samsung Electronics، SK Hynix و Micron Technology در حال آماده شدن برای تولید حافظه برای طیف جدید آیفون 14 ، با مدل‌های استاندارد و Max/Plus دارای رم LPDDR4X هستند، اعتبار بیشتری پیدا کرد.

در بخش فضای ذخیره‌سازی، انتظار داریم اپل به گزینه‌های خود مثل آیفون 13 ادامه دهد که از 128 گیگابایت شروع می‌شود و برای مدل‌های Pro تا 1 ترابایت می‌رسد.

با این حال، شایعه ای حاکی از آن است که آیفون 14 دارای 2 ترابایت فضای ذخیره سازی داخلی است. با توجه به اینکه هیچ گوشی سامسونگی این مورد را ارائه نمی دهد، و آنها قبلا سخاوتمندانه در زمینه فضای ذخیره سازی عمل کرده اند، ما نسبت به آیفونی که تا به امروز بیشترین فضای ذخیره سازی را در گوشی های هوشمند داشته باشد، شک داریم.

یک یادداشت تحلیل جداگانه از جف پو خبر میدهد که آیفون 14 و 14 مکس با 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی و آیفون 14 پرو مکس با 256 گیگابایت حافظه شروع می شود. مورد دوم قابل باور است، اما اولی نیست، زیرا نیمی از فضای ذخیره سازی در آیفون 13 معمولی است.

بر اساس ادعای تحلیلگر Emma Mohr-McClune از GlobalDate، اپل همچنین می‌تواند نسخه ای از آیفون 14 را که فقط دارای ای سیم است راه اندازی کند. این اقدام جذابیت آیفون را در میان کاربرانی که به قابلیت‌های دو سیم‌کارت نیاز دارند، مانند کاربران تجاری و مسافران خارج از کشور، تقویت می‌کند.

منبعی از Weibo با ادعای اطلاع از ظرفیت باتری خانواده آیفون 14 خبر می دهد که همه مدل ها به جز آیفون 14 پرو مکس در زمینه باطری اندکی افزایش سایز خواهند داشت. 14 پرو مکس در واقع کمی کوچک می شود، اما امیدواریم به اندازه ای نباشد که بر عمر کلی باتری گوشی تأثیر بگذارد.

آیفون 14 5G و اتصال ماهواره ای

این احتمال وجود دارد که آیفون 14 به مودم 5G ساخته شده توسط اپل، پس از تصاحب شرکت مودم اینتل توسط اپل، مجهز شود. احتمالاً این امر به اپل کنترل بیشتری بر عملکرد 5G و تأثیر عمر باتری می دهد، اما ممکن است سال آینده با آیفون 15 رونمایی شود.

طبق گزارش‌ها، اپل در حال برنامه‌ریزی برای تجهیز آیفون‌های جدید به یک تراشه 5G جدید است که می‌تواند منجر به مصرف انرژی کمتر در عین حفظ عملکرد خوب شود. گزارش اخیر اقتصادی روزانه تایوان نشان داد که TSMC (شرکت تولید نیمه هادی تایوان) ظاهراً سفارشات تراشه 5G اپل را برای سری آیفون 14 آینده خود دریافت کرده است.

گفته می‌شود تراشه‌های فرکانس رادیویی بر اساس فرآیند تولید 6 نانومتری تولید می‌شوند، که می‌تواند به تامین‌کننده اجازه دهد تراشه‌ای را که از نظر فیزیکی کوچک‌تر است، و در نتیجه مصرف انرژی کمتری دارد را بدون اینکه عملکرد را به خطر بیندازد تولید کند.

علاوه بر این، یک تراشه 5G که از نظر اندازه کوچکتر است نیز می‌تواند فضای بیشتری را برای اپل ایجاد کند تا باتری بزرگ‌تری را درون آن قرار دهد. بنابراین همراه با بهره وری انرژی بهتر، تراشه توصیف شده می تواند عمر باتری کلی گوشی را بهبود بخشد.

صحبت از مودم های 5G شد، کوالکام مودم جدید X70 خود را در MWC 2022 معرفی کرده است. اما با توجه به تاریخ عرضه پیش بینی شده در اواخر سال 2022، بعید است که آیفون 14 شاهد این فناوری جدید باشد که انتظار می رود پیشرفت بزرگی نسبت به نسل فعلی باشد.

در حالی که ما در موضوع مربوط به اتصالات گوشی هستیم، یک شایعه قدیمی آیفون 13 دوباره مطرح شده است – اینکه آیفون توانایی اتصال به شبکه های ماهواره ای را به دست می آورد تا کاربران بتوانند در صورت در دسترس نبودن شبکه های تلفن همراه به خدمات اضطراری پیامک ارسال کنند. این ویژگی به آیفون 13 نرسید، اما اکنون کارشناسان می گویند که مدل های آیفون 14 می توانند اتصال ماهواره ای را اضافه کنند، زیرا اپل به دنبال تقویت ویژگی های اضطراری تلفن های خود است.

پورت USB-C در آیفون 14

رها کردن پورت لایتنینگ و استفاده از USB-C شایعه ای عادی برای چندین نسل آیفون بوده است، و برای مدتی به نظر می رسید که ممکن است در مورد آیفون 14 این اتفاق بیفتد. افشاگران متعدد ادعا کرده بودند که آیفون 14 پرو با USB-C عرضه می شود. و منطقی به نظر می رسد که آیفون 14 استاندارد نیز از همین روش پیروی کند.

متأسفانه، احتمالاً می‌توانید آیفون 14 را به لیست دستگاه‌های اپل اضافه کنید که فقط شایعه می‌شد که قرار است پورت آنها از لایتنینگ به USB-C منتقل شوند. LeaksApplePro ادعا می کند USB-C با مدل های آیفون 14 پرو همراه نخواهد بود، در عوض انتظار دارد اپل نسخه ارتقا یافته لایتنینگ را با سرعت انتقال داده مانند USB 3.0 انتخاب کند.

مینگ چی کو اکنون می گوید که یک آیفون USB-C در راه است، اما تا اواخر سال 2023. به عبارت دیگر، آیفون 15 ممکن است USB-C دریافت کند، اما در صورتی که درست باشد، آیفون 14 این مورد را نخواهد داشت. بلومبرگ همچنین نشان داده است که سال 2023 سال USB-C و آیفون است و اپل دستگاه‌های آزمایشی و شارژر جدیدی را در انتظار عرضه آیفون 15 در سال آینده عرضه کند.

آیفون 14: نرم افزار

با فرض اینکه اپل به الگوی استفاده شده در بخش بیشتری از یک دهه پایبند باشد، آیفون 14 با نسخه جدیدی از نرم افزار iOS اپل در پاییز عرضه خواهد شد. از آنجایی که ما در حال حاضر در iOS 15 هستیم، نسخه بعدی به طور قطع iOS 16 خواهد بود.

ما اکنون می دانیم که پس از پیش نمایش اپل از iOS 16، چه ویژگی هایی را در آیفون 14 انتظار داریم. علاوه بر قابلیت افزودن ویجت ها به صفحه قفل (پیش ساز پشتیبانی از صفحه نمایش همیشه روشن که برای آیفون 14 پرو شایعه شده است)، نسخه جدید نرم‌افزار قابلیت ویرایش پیام‌ها را پس از ارسال، اصلاح نقشه‌ها و کیف پول، ویژگی بررسی ایمنی و موارد دیگر را اضافه می‌کند.

اگر می خواهید نگاهی اجمالی به ویژگی های در نظر گرفته شده برای آیفون 14 داشته باشید، می توانید این ماه نسخه بتای عمومی iOS 16 را دانلود کنید.

آیفون 14 در مقابل آیفون 14 پرو

بر اساس تمام شایعات منتشر شده تا کنون، به نظر می رسد که آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس می توانند در لیگ خودشان باشند. ما این را می گوییم زیرا از نسخه پرو انتظار می رود بار دیگر زوم تله فوتو را ارائه دهند. به علاوه به این دلیل که آیفون 14 پرو جدید دارای تاچ آی‌دی درون صفحه‌نمایش است که بریدگی را با نمایشگر سوراخ‌دار عوض می‌کند.

علاوه بر این، مدل‌های آیفون 14 پرو ظاهراً دارای دوربین اصلی بسیار واضح‌تر با رزولوشن 48 مگاپیکسل خواهند بود که بالاتر از دوربین 12 مگاپیکسلی مورد انتظار برای آیفون 14 معمولی خواهد بود و این امکان وجود دارد که فقط آیفون 14 پرو از اتصال USB-C برخوردار شود.

آیفون 14 پرو ممکن است از پردازنده A16 Bionic استفاده کند، در حالی که شایعه شده است که آیفون 14 دارای تراشه قدیمی A15 Bionic است که آن را پشتیبانی می کند.

با این حال، تحلیلگر جف پو معتقد است که اپل می تواند این بار به هر چهار مدل آیفون 14 صفحه نمایش 120 هرتزی بدهد و هر چهار مدل می تواند دارای 6 گیگابایت رم باشند.

آیفون 14: آنچه ما دوست داریم ببینیم

ما شایعات آیفون 14 را بر اساس اینکه کدام شایعات برای گوشی های پاییزی اپل ضروری هستند، رتبه بندی کرده ایم. اما در اینجا خلاصه ای چیزی که امیدواریم در زمان ظاهر شدن آیفون 14 ببینیم قرار داده اییم.

اکنون که آیفون SE (2022) عرضه شده است، این چیزی است که iPhone SE در مورد آیفون 14 به ما می گوید.

رندرهای آیفون 14 توسط Front Page Tech و Ian Zelbo

طراحی جدید: رندرهای Prosser از آیفون 14 ظاهری نسبتاً جذاب را به نمایش می گذارد. اما این یک جهش بزرگ در زیبایی شناسی طراحی صنعتی اپل نیست. مسلما، اپل برخی از زیباترین گوشی‌های را تولید می‌کند، اما ما می‌خواهیم ببینیم که آیا می‌تواند طراحی گوشی را زیبا تر کند. شاید طیف آیفون 14 بتواند شامل گوشی تاشو آیفون Flip باشد که بسیار بعید است.

بدون بریدگی: آیفون 14 می تواند با صفحه نمایش بدون بریدگی عرضه شود، و امیدواریم همه شایعاتی که می شنویم درست باشند. ما هم دوست داریم یک دوربین زیر نمایشگر ببینیم تا زمانی که بر عملکرد تصویربرداری یا Face ID تأثیری نداشته باشد.

تاچ آیدی: ما مطمئن هستیم که اپل تاچ آیدی را برای آیفون 14 باز می گرداند، حتی اگر این کار از طریق سنسور درون نمایشگر اتفاق نیفتد. شاید دکمه پاور نصب شده، حسگر Touch ID مانند آنچه در iPad Air وجود دارد، در آن ادغام شده باشد.

ویژگی‌های هوشمندتر: در حالی که تراشه‌های سری A اپل همیشه قدرتمند بوده‌اند، ما می‌خواهیم ببینیم که اپل بیشتر به جنبه‌های هوش مصنوعی متمایل می‌شود، دقیقاً مانند Google Pixel 6 که قرار است با تراشه Tensor خود این کار را انجام دهد. به این ترتیب می‌توانیم سیری هوشمندتر و پاسخگوتر برای رقابت با Google Assistant داشته باشیم و همچنین ویژگی‌های هوشمندتری داشته باشیم که داده‌ها یا سرویس‌هایی را که کاربران آیفون 14 می‌خواهند به‌طور واضح‌تر ارائه می‌کنند.

دوربین فوق العاده : آیفون 13 پرو مکس یکی از بهترین دوربین های تلفن‌های همراه را ارائه می‌کند، اما ما می‌خواهیم اپل فناوری و سخت‌افزار دوربین خود را بیش از این پیش ببرد. همانطور که مطرح می شود، برتری بین Pro Max و گوشی هایی مانند Google Pixel 6 و Samsung Galaxy S21 Ultra زیاد نیست. با آیفون 14، ما دوست داریم در اپل دوربین و تجربه عکاسی ایی ببینیم که در سایر رقبای اندرویدی ندیده اییم و آنها را مجبور کند که عکاسی خود را با گوشی های نسل بعدی خود ارتقا دهند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *