آیفون 14 پرو – مشخصات، تاریخ عرضه، نوآوری های جدید و هرچیزی که میدانیم


تمام شایعات و رندرهای آیفون 14 پرو در یک جا

آیفون 14 پرو اپل قرار است گوشی ای باشد که می تواند با ارائه طراحی کاملا متفاوت از آیفون 13 پرو، گستره آیفون را تکان دهد. انتظار می رود این گوشی هوشمند در رویداد سپتامبر اپل که هم اکنون برای ۷ سپتامبر برنامه ریزی شده است، معرفی شود؛ به این معنی که شاید تنها چند هفته تا معرفی رسمی آن باقی مانده باشد.

باتوجه به رقابت شدید سامسونگ گلکسی S22 اولترا و گوگل پیکسل ۷، به نظر می رسد اپل باید بازی خود را به آیفون 14 پرو بیاورد و به نظر می رسد اپل این کار را با یک دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و یک تراشه جدید و قدرتمند A۱۶ Bionic انجام می دهد که آیفون ۱۴ معمولی ممکن است از آن بی بهره باشد. شکافی که صفحه نمایش آیفون را از هم جدا می کند نیز می تواند در مدل های پرو از بین برود.

به طور کلی، تفاوت های آیفون 14 در مقابل آیفون ۱۴ پرو می تواند بزرگ ترین تفاوت هایی باشد که در سال بین این دو گوشی دیده ایم. آنچه تاکنون در مورد آیفون ۱۴ پرو و آنچه که امیدواریم ببینیم، می دانیم.

آخرین شایعات آیفون 14 پرو (به روز رسانی در 4 شهریور)

  • شایعه اتصال ماهواره ای آیفون ۱۴ به تازگی منتشر شده و نشان می دهد آیفون های آینده می توانند ارتباط ماهواره ای داشته باشند.
  • فاش شدن آیفون 14 پرو طیف جدیدی از رنگ ها از جمله بنفش تیره جذاب را نشان می دهد. 
  • ممکن است اولین نگاه واقعی خود را به آیفون 14 پرو داشته باشیم . و همچنین آنچه را که دعوتنامه “Far Out” در مورد آیفون 14 به ما می گوید، می جویم .
  • ما تمام تغییرات طراحی را که در مورد بریدگی آیفون 14 انتظار می‌رفت، بررسی کردیم . انتظار یک تغییر بزرگ با آیفون 14 پرو را دارید.
  • اپل به‌تازگی تاریخ رویداد سپتامبر اپل را اعلام کرد ، که احتمالاً زمانی شاهد عرضه سری آیفون 14 خواهیم بود.
  • ما متوجه شدیم که چرا آیفون 14 پرو می تواند ارزش افزایش قیمت 100 دلاری را داشته باشد.

تاریخ شایعه شده عرضه آیفون 14 پرو

جلو و پشت آیفون 14 پرو در رنگ سفید

همه انتظار عرضه زودهنگام آیفون ۱۴ در اوایل ماه سپتامبر را دارند و به نظر می رسد اپل با تاریخ اعلام شده برای رویداد سپتامبر اپل و با رویدادی با عنوان “دور از انتظار” که ما آن را برای آیفون ۱۴ در نظر گرفته ایم، این اتفاق را بسیار محتمل می داند.

گورمن در مورد زمان فروش این گوشی ها به ۱۶ سپتامبر اشاره می کند. گفته می شود که نه تنها در راستای شکاف های گذشته بین رویداده ای آیفون و عرضه محصولات، به کارمندان فروشگاه های اپل گفته شده است که برای یک انتشار بزرگ در آن تاریخ آماده شوند.

اگر جدیدترین گزارش صحت داشته باشد، پیش سفارش آیفون ۱۴ از ۹ سپتامبر آغاز خواهد شد که تنها دو روز پس از رویداد پیش بینی شده ۷ سپتامبر اپل خواهد بود.

قیمت شایعه شده آیفون 14 پرو

متاسفانه، مجموعه ای از شایعات و نکات جدید باعث شده است آیفون 14 پرو افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری را تجربه کند. به این ترتیب، آیفون ۱۴ پرو ممکن است به ۱۰۹۹ دلار و آیفون ۱۴ پرو مکس ممکن است به ۱۱۹۹ دلار برسد.

برخی از افشاگران حوزه فن آوری معتقدند اپل آیفون ۱۴ پرو را به جای ۱۲۸ گیگابایت به حافظه ذخیره سازی ۲۵۶ گیگابایتی مجهز خواهد کرد. اما این افزایش حافظه ذخیره سازی آیفون ۱۴ پرو در گزارشی از جف پو، تحلیلگر بین المللی هایتونگ، منتشر شده است که ادعا می کند اپل حافظه ذخیره سازی را همانند آیفون 13 پرو نگه خواهد داشت که به معنی استفاده از گزینه های ذخیره سازی ۱۲۸ گیگابایتی، ۲۵۶ گیگابایتی، ۵۱۲ گیگابایتی و ۱ ترابایتی است.

بنابراین آیا اپل می تواند این افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری را برای مدل های پرو آیفون ۱۴ توجیه کند؟ خوب ما کاری را که اپل احتمالا برای اطمینان از اینکه آیفون ۱۴ پرو ارزش خوبی برای پول بیشتر دارد، انجام می دهد را بررسی کرده ایم.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اگرچه مدل های پرو آیفون ۱۴ می توانند نسبتا گران قیمت باشند، اما احتمالا راهی برای تهیه یک آیفون با صفحه نمایش بزرگ تر بدون خرج اضافی پول نقد وجود دارد: آیفون 14 مکس.

در حالی که مدل های آیفون ۱۴ پرو قرار است ارتقاهای چشم گیری داشته باشند، ما احساس می کنیم که نادیده گرفتن آیفون ۱۴ مکس اشتباه خواهد بود. صفحه نمایش بزرگ تر بدون برچسب قیمتی زیاد می تواند دقیقا همان چیزی باشد که طرفداران آیفون دنبال آن هستند، تا جایی که آیفون ۱۴ مکس می تواند گوشی پیروز پاییز باشد، حتی اگر آیفون ۱۴ پرو مکس گوشی باشد که یکی از طرفداران ما قصد خرید آن را دارد. با این حال، به گفته یکی از افشاگران حوزه فن آوری، اپل ممکن است در مقایسه با سایر آیفون های بعدی، تعداد واحدهای آیفون ۱۴ مکس را افزایش ندهد که نشان می دهد احتمالا در حال آزمایش آیفون استاندارد با نمایشگر بزرگ تر است.

اگر فعلا نمی توانید منتظر بمانید و به یک آیفون جدید نیاز دارید، پیشنهاد می کنیم آیفون ۱۳ پرو گوشی هوشمند را در نظر داشته باشید، به خصوص که قرار است همان چیپست آیفون ۱۴ استاندارد را داشته باشد.

طراحی آیفون 14 پرو

مدل مفهومی آیفون 14 پرو در جلو و عقب

جان پراسر، افشاگر معروف، مجموعه ای از رندرها را ظاهرا براساس اطلاعات فاش شده به نمایش گذاشته است که تغییرات بزرگ احتمالی برای آیفون ۱۴ پرو را نشان می دهد.

رندرهای فاش شده، سه دوربین را در پشت آیفون ۱۴ پرو نشان می دهند. اما اگر این موضوع خوب به نظر می رسد، ممکن است از طرح های شماتیک رقیب که مدل های پرو آیفون ۱۴ را بسیار شبیه به همتایان آیفون ۱۳ خود نشان می دهند، ناامید شوید. آرایه دوربین ارتقا یافته در آیفون ۱۴ پرو بازگشته و حتی بزرگ تر است؛ همچنین گفته می شود گوشی های جدید ۰.۲ میلی متر ضخیم تر از آیفون ۱۳ پرو و آیفون 13 پرو مکس هستند.

گزارش های دیگر نیز خبر از بزرگ تر شدن ماژول دوربین پشتی می دهند. دلیل این موضوع به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر معتبر اپل این است که برای قرار دادن یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی به یک ماژول بزرگ تر نیاز است. در نتیجه، افشاگر دیگری ادعا می کند که گوشه های آیفون ۱۴ پرو (اما نه پرو مکس) برای تطابق بهتر با گوشه های خمیده ماژول جدید، گردتر خواهند شد.

شماتیک های شایعه شده  آیفون 14 پرو

شاید مهم ترین تغییر طراحی شایعه شده برای آیفون ۱۴ پرو، حذف ناچ معروف نمایشگر باشد. “راس یانگ” (Ross Young)، تحلیلگر حوزه نمایشگر، انتظار دارد که اپل یک بریدگی قرصی شکل را به همراه یک حفره پانچ برای Face ID ارائه دهد، بنابراین دو بریدگی وجود خواهد داشت.

برای بررسی دقیق تر تغییرات طراحی ناچ، به بررسی آنچه باید از ناچ آیفون ۱۴ انتظار داشته باشیم، می پردازیم؛ به طور خلاصه هیچ تغییر بزرگی برای مدل استاندارد نیست بلکه یک تغییر بزرگ برای گوشی های پرو است.

این شایعات با آنچه که به نظر می رسد یک عکس زنجیره تامین فاش شده که پنل های نمایشگر هر چهار مدل آیفون ۱۴ را نشان می دهد، اعتبار بیشتری پیدا کردند.

عکس لو رفته از صفحه نمایش آیفون 14

به نظر می رسد خبر اخیر، تصاویر فاش شده از آیفون 14 پرو را نشان می دهد که ظاهرا بسیاری از شایعات طراحی را تاکنون تایید می کند. نگاهی به رنگ های احتمالی موج بعدی آیفون ها می اندازیم.

تصویری واقعی از آیفون 14 پرو در دست یک کاربر

افزون براین، اطلاعات فاش شده چهار مدل آیفون 14 را نشان می دهد؛ آیفون 14 استاندارد، آیفون 14 پلاس / مکس، آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس.

نه تنها یک آیفون ۱۴ مینی به وضوح غایب است، بلکه نشان می دهد که آیفون ۱۴ پرو اساسا هم اندازه با آیفون ۱۴ استاندارد خواهد بود که باتوجه به داستان مشابه آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو، انتظار داریم این اتفاق بیفتد. اما آیفون ۱۴ پرو مکس با یک گوشی هوشمند بزرگ تر اپل در قالب آیفون ۱۴ پلاس / مکس همراه خواهد بود. گذشته از این، به نظر می رسد که پشت هر چهار گوشی شبیه به نسل قبلی خود باشد، با این تفاوت که حالت های پرو از سه دوربین پشتی و گوشی های استاندارد از دو اسپیکر میزبانی می کنند.

و مجموعه جدیدی از رندرهای آیفون ۱۴ پرو، براساس شماتیک، به نظر میرسد اپل کار بسیاری انجام داده تا نشان دهد طراحی تکامل یافته می تواند در فلز و شیشه چگونه به نظر برسد. در این تصاویر خبری از بریدگی بالای نمایشگر نیست؛ اما به خوبی می توان حدس زد که بریدگی بالای نمایشگر و دوربین سلفی یا فیس آیدی چگونه خواهد بود؛ اتفاقی که به طرز شگفت انگیزی جالب به نظر می رسد.

رندری از آیفون 14 پرو

شایعات اولیه ای مبنی بر بازگشت تاچ آیدی به شکل اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر وجود داشت. با این حال، ما هنوز در مورد میزان احتمال این موضوع تصمیم نگرفته اییم. تحلیلگری به نام مینگ چی کو معتقد است که تا چند سال دیگر آیفونی با تاچ آیدی یا فیس آیدی زیر نمایشگر وجود نخواهد داشت.

اما اپل با iOS ۱۵.۴ این امکان را فراهم کرده است تا Face ID بتواند حتی زمانی که کاربر ماسک به صورت دارد، هویت وی را تشخیص دهد. این روش به خوبی کار می کند؛ به این معنی که ممکن است اپل نیاز به بیومتریک مبتنی بر اثر انگشت را کنار گذاشته باشد.

رنگ های آیفون 14 پرو

عکسی از پنج دستگاه ساختگی آیفون 14 پرو، در رنگ‌های نقره‌ای، گرافیت، طلایی، آبی و بنفش

رفته رفته اطلاعات بیشتری در مورد گزینه های رنگی آیفون ۱۴ پرو منتشر می شود. یک افشاگر چینی ادعا کرد که در کنار رنگ های آشنای گرافیتی، نقره ای و طلایی آیفون پرو، گزینه جدید برای امسال بنفش تیره خواهد بود.

یک افشاگر جدید که تصاویر واقعی آیفون ۱۴ پرو یا حداقل یک واحد ساختگی از آن را نشان می دهد، نگاهی دیگر به رنگ بنفش و همچنین رنگ آبی جدیدی انداخته که قطعا تیره تر از رنگ های قبلی مورد استفاده در آیفون های قدیمی تر است.

آیفون 14 پرو و درگاه USB-C

کابل شارژ USB-C و لایتنینگ برای گوشی با پس زمینه مشکی

شایعاتی وجود دارد که نشان می دهد اپل بالاخره مسیر پورت USB – C را با آیفون ۱۴ پرو طی خواهد کرد و این منطقی به نظر می رسد چرا که بسیاری از دستگاه های این شرکت در حال حاضر اتصال USB – C دارند. با این حال شایعات اخیر ادعا می کنند که اپل از لایتنینگ روی USB – C استفاده خواهد کرد اما به پورت های لایتنینگ به روز شده با انتقال سریع تر داده USB ۳.۰ روی خواهد آورد. این اتفاق در حالی رخ می دهد که اتحادیه اروپا به تبدیل USB – C به شارژر استاندارد برای دستگاه های قابل حمل مانند گوشی ها نزدیک تر می شود.

برای برخی افراد، USB – C در آیفون ۱۴ پرو یک ویژگی ضروری خواهد بود. در واقع، کانکتور لایتنینگ مسلما بدترین چیز در مورد آیفون است، چرا که می تواند در طول زمان فرسوده شود. این موضوع می تواند شارژ کردن گوشی را بسیار دشوار کند. متاسفانه باتوجه به اینکه این استاندارد و اکوسیستم لوازم جانبی آن در حال حاضر برقرار است، بعید به نظر می رسد که اپل لایتنینگ را رها کند.

در همین حال مینگ چی کو پیش بینی می کند که اپل آیفون را به USB – C تغییر خواهد داد، اما نه تا اواخر سال ۲۰۲۳. اگر گزارش جدید بلومبرگ صحت داشته باشد، به این معنی است که تا زمان عرضه آیفون ۱۵ شاهد عرضه رسمی آیفون USB – C نخواهیم بود.

نمایشگر آیفون 14 پرو و قابلیت نمایشگر همیشه روشن

رندر آیفون 14 پرو و دو بریدگی شایعه شده

یکی از بزرگ ترین ارتقاهای آیفون ۱۳ پرو، نمایشگری با نرخ نوسازی پویا ۱۲۰ هرتز بود. به لطف استفاده از پنل LTPO، در صورت نیاز به نرخ تازه سازی سریع، صفحه نمایش می تواند از ۱۲۰ هرتز به کم تر از ۱۰ هرتز برسد و در نتیجه به صرفه جویی در عمر باتری کمک می کند.

براساس برخی شایعه ها، آیفون ۱۴ پرو می تواند از این فنآوری استفاده کند و نرخ نوسازی آن را به کم تر از ۱ هرتز برساند و میزان تخلیه انرژی نمایشگر را کاهش دهد. و این می تواند استفاده گزارش شده از یک صفحه نمایش همیشه روشن را ممکن کند. مارک گورمن از بلومبرگ در مورد این ویژگی که به عنوان یکی از ویژگی های آینده آیفون های بعدی شناخته می شود، ادعا کرده است که آیفون ۱۴ پرو در نهایت یک نمایشگر همیشه روشن خواهد داشت و از آن برای نمایش “آب و هوا، تقویم، وضعیت سهام، فعالیت ها و دیگر داده ها” روی صفحه قفل استفاده خواهد شد و نرخ تازه سازی پایین به حفظ عمر باتری کمک می کند. تحلیلگر دیگری نیز ویژگی AOD در آیفون ۱۴ پرو مکس را با حالت شب اپل واچ مقایسه می کند.

به نظر می رسد صفحه قفل اصلاح شده iOS ۱۶ که در ماه ژوئن توسط اپل پیش بینی شده بود، با یافته های جدید در iOS ۱۶ و در نرم افزار توسعه دهنده Xcode اپل که نشان می دهد کل صفحه قفل در AOD، نه تنها ویجت های معمولی، بلکه به شکل سایه دار برای حفظ قدرت ظاهر خواهد شد.

طراح گرافیکی AR۷ با کنار هم قرار دادن همه این موارد، مجموعه ای از تصاویر مفهومی خلق کرده است که نشان می دهد آیفون ۱۴ پرو چگونه می تواند با نمایشگر همیشه روشن به نظر برسد. طراحی های AR۷ نه تنها براساس شایعات مربوط به سخت افزار گوشی، بلکه براساس ویژگی هایی است که از بتای iOS ۱۶ می دانیم (یا فکر می کنیم در مورد آن ها می دانیم) است، بنابراین می تواند راهنمای خوبی برای آنچه که باید در زمان عرضه گوشی ها انتظار داشته باشیم، باشد.

طرح مفهومی آیفون 14 پرو

در مقابل، مدل های استاندارد آیفون ۱۴ اکنون به نمایشگر ۹۰ هرتزی مجهز شده اند که نسبت به ۶۰ هرتز آیفون ۱۳ ارتقا پیدا می کند اما با گوشی های پرو تفاوت چندانی ندارد.

در مورد اندازه صفحه نمایش، به گفته راس یانگ، آیفون ۱۴ پرو می تواند اندازه خود را از ۶.۰۶ اینچ به ۶.۱۲ اینچ و آیفون ۱۴ پرو مکس را از ۶.۶۸ به ۶.۶۹ اینچ افزایش دهد. ظاهرا این موضوع به دلیل حاشیه های باریک تر و طراحی ناچ جدید خواهد بود.

درنهایت، گزارشی از The Elec نشان می دهد که آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس شاهد ارتقا کیفیت نمایشگر OLED خود خواهند بود. در این گزارش آمده است که سامسونگ دیسپلی از سری قدیمی تر نمایشگرهای OLED M۱۱ خود برای آیفون ۱۴ ۶.۱ اینچی و آیفون ۱۴ مکس / پلاس ۶.۷ اینچی استفاده خواهد کرد. نمایشگرهای نسل جدیدتر سری M۱۲ تنها برای آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس در نظر گرفته خواهند شد. این شاید تفاوت بزرگی نباشد، اما باز هم ناامیدکننده است.

دوربین های آیفون 14 پرو

انتظار نداشته باشید تغییر بزرگی در تعداد دوربین های آیفون ۱۴ پرو ایجاد شود، زیرا گوشی های پرو قرار است به ترکیب استاندارد آرایه اصلی، فوق عریض و تله فوتو پایبند باشند. باتوجه به اینکه گوشی های اپل به طور منظم در بهترین ترکیب دوربین گوشی های ما حضور دارند، چیز بدی نیست.

اما یکی از افشاگران از بهره مندی آیفون ۱۴ پرو از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی خبر داده است که در نهایت می تواند تغییری نسبت به دوربین های ۱۲ مگاپیکسلی که اپل سال ها است از آن ها استفاده می کند، ایجاد کند. در حالی که عکاسی محاسباتی کوپرتینویی ها یکی از بهترین ها است، داشتن مگاپیکسل های بیشتر برای بازی کردن احتمالا به آیفون ۱۴ پرو در زمینه پردازش نور و جزئیات گستره بیشتری می دهد.

آخرین افشاگری در مورد دوربین مدل جدید در واقع تایید می کند که این گوشی دارای سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسلی خواهد بود، اما به طرز شگفت انگیزی ادعا می کند که ممکن است در برخی شرایط به خوبی آیفون ۱۳ پرو نباشد.

البته باید قبول کنیم که در این مورد کمی تردید داریم، اما افشاگر دیگری ادعا می کند که با منبعی صحبت کرده که از آیفون ۱۴ پرو استفاده کرده است و آن ها گزارش می دهند که در نور کم “مقدار قابل توجهی نویز” وجود دارد.

در هر صورت، حداقل یکی از گوشی های اپل مدل استاندارد آیفون ۱۴ را دارد که به دوربین ۱۲ مگاپیکسلی مجهز شده است و انتظار می رود تنها مدل های پرو از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی بهره ببرند.

هیچ تغییری برای دوربین فوق عریض اعمال نشده است، اما اگر تلاشی برای بهبود میدان دید و کمک به حذف برخی اعوجاج لبه ها صورت نگیرد، شگفت زده خواهیم شد.

و همانطور که حق ثبت اختراع اپل به این شرکت اشاره می کند که در حال کار بر روی یک دوربین زوم به سبک پریسکوپ است و برای دوربین تله فوتو امکان افزایش زوم وجود دارد. اگر قرار باشد چنین ویژگی در یک آیفون شروع به کار کند، برای آیفون ۱۴ پرو خواهد بود. اما مینگ چی کو، افشاگر معروف اپل، برای گل آلود کردن آب ها ادعا می کند که دوربین پریسکوپ تا آیفون ۱۵ در سال ۲۰۲۳ ظاهر نخواهد شد. عدم ارتقا تله فوتو برای امسال می تواند آیفون ۱۴ پرو را به یک گوشی ناامید کننده واقعی تبدیل کند.

تحلیلگر مینگ چی کو ادعا می کند که تمام مدل های آیفون ۱۴ از دوربین جلوی ارتقایافته ای بهره خواهند برد. به نظر می رسد این دوربین برای اولین بار شامل یک دیافراگم بازتر جدید، یک لنز ۶ قسمتی پیچیده تر و اضافه شدن فوکوس خودکار خواهد بود. این موضوع در کنار هم به دوربین سلفی آیفون اجازه می دهد تا عکس های روشن تری بگیرد که به لطف فوکوس خودکار عکاسی از آن ها ساده تر است و کم تر در معرض اعوجاج قرار خواهند گرفت.

کو همچنین به تازگی گزارش داده است که اپل تامین کنندگان لنز را به دلیل مشکل کیفیت در “پوشش – ترک” تغییر داده است و ظاهرا اپل سفارش ۱۰ میلیون واحد خود را به یک تامین کننده جدید به نام Largan منتقل کرده است.

برای آشنایی بیشتر با دوربین آیفون ۱۴ با ما همراه باشید.

مشخصات فنی و عمر باتری آیفون 14

دوربین های آیفون 14 پرو

پس از A۱۵ بایونیک، انتظار داریم در سری آیفون ۱۴ پرو شاهد تراشه A۱۶ بایونیک باشیم که طبق بنچمارک های انجام شده، عملکرد بهتری در این زمینه دارد.

با این حال، مجموعه ای از شایعات تاکنون خبر از تجهیز آیفون ۱۴ به تراشه A۱۵ Bionic داده اند که باعث ایجاد اختلاف بین مشخصات اصلی این مدل ها خواهد شد. این اولین مورد برای اپل خواهد بود چرا که همیشه آیفون های جدید را به پردازنده ارتقا یافته مجهز کرده است و ممکن است باتوجه به آنچه در مورد آیفون ۱۵ می شنویم، این آخرین مورد نباشد.

شاید بد نباشد بدانید که A۱۵ Bionic هنوز هم تراشه بسیار قدرتمندی است و تقریبا برای هر کار موبایلی کافی است. بنابراین ما آنچه را که A۱۶ می تواند برای تضمین خرید یک آیفون ۱۴ پرو نسبت به آیفون ۱۴ استاندارد به ارمغان بیاورد را بررسی کرده ایم.

دیجی تایمز ادعا می کند که آیفون ۱۴ پرو از ۶ گیگابایت رم LPDDR۵ بهره خواهد برد در حالی که آیفون ۱۴ معمولی می تواند در حالت قدیمی تر و کندتر LPDDR۴X باقی بماند. LPDDR۵ آخرین فن آوری در زمینه رم گوشی های موبایل است.

حافظه ذخیره سازی احتمالا به ۱ ترابایت می رسد، اما هنوز هیچ شایعه ای در مورد حافظه ذخیره سازی آیفون ۱۴ پرو منتشر نشده است.

منبعی از ویبو که ادعا می کند ظرفیت باتری خانواده آیفون ۱۴ را می داند، نشان می دهد که تمام مدل ها به جز آیفون ۱۴ پرو مکس افزایش اندکی در اندازه خواهند داشت. در واقع ۱۴ پرو مکس کمی کوچک می شود، اما خوشبختانه آنقدر نیست که روی عمر کلی باتری گوشی تاثیر بگذارد.

ما مطمئن هستیم که آیفون ۱۴ پرو با ۱۱ ساعت و ۴۲ دقیقه ای که آیفون ۱۳ پرو در تست باتری ما انجام داد، مطابقت خواهد داشت یا از آن فراتر خواهد رفت، که گوشی را مجبور به بارگذاری بی وقفه صفحات وب تحت اتصال شبکه داده تا زمان مرگ می کند. آیفون ۱۳ پرو مکس توانست ۱۲ ساعت و ۱۶ دقیقه دوام بیاورد، بنابراین انتظار داریم آیفون ۱۴ پرو مکس هم تراشه و عمر باطری گوشی را افزایش دهد.

در مورد 5G، ما انتظار داریم که آیفون ۱۴ پرو از یک تراشه مودم 5G کوچک تر جدید استفاده کند. اندازه کوچک تر باید به این معنی باشد که توان کمتری برای اجرا نیاز دارد و ممکن است فضای بیشتری برای گسترش باتری وجود داشته باشد. این یعنی می توان عمر باتری چشمگیر آیفون ۱۳ را حتی بیش از این بهبود داد.

متاسفانه، به نظر می رسد آیفون ۱۴ پرو ممکن است پیشرفت های تراشه 5G جدید کوالکام یعنی اسنپدراگون X۷۰ را از دست بدهد. این تراشه شامل یک پردازنده هوش مصنوعی 5G خواهد بود که اولین در نوع خود است و باید به سیستم مودم اجازه دهد تا از هوش مصنوعی برای بهینه سازی آنتن گوشی و مدیریت بهتر پرتوهای 5G به سمت و سوی یک گوشی 5G استفاده کند. ارقام کوالکام که به ویژه برای شبکه های 5G مبتنی بر mmWave در مکان هایی مانند استادیوم ها و میادین مفید خواهد بود، اگرچه هوش مصنوعی می تواند به مدیریت سیگنال های 5G زیر ۶ گیگاهرتز نیز کمک کند.

آیفون ۱۴ پرو علاوه بر اتصال سلولی و وای فای، می تواند توانایی اتصال به شبکه های ماهواره ای را نیز به دست آورد. این قابلیتی است که برای اولین بار در ساخت آیفون ۱۳ سال گذشته ظاهر شد؛ در حالی که این قابلیت به موقع برای این گوشی ها عرضه نشد، افشاگران معتبر می گویند ارتباطات ماهواره ای اضطراری امکانی برای مدل های آیفون ۱۴ است. ایده این است که وقتی در منطقه ای هستید که اتصال سلولی یا وای فای خوبی ندارید، می توانید از طریق شبکه های ماهواره ای به سرویس های اضطراری پیام متنی بفرستید و آن ها را به موقعیت مکانی خود آگاه کنید.

چشم انداز آیفون 14 پرو

رندر آیفون 14 پرو

آیفون ۱۴ پرو می تواند گوشی باشد که بسیاری از ما منتظر آن بوده ایم و مدل های پرو خبر از تکامل واقعی آیفون هایی می دهند که در طول چند سال گذشته دیده ایم. البته این موضوع از آیفون ۱۳ و آیفون ۱۲ قابل تشخیص نخواهد بود، اما ما حدس می زنیم که این نسل آتی آیفون زبان طراحی و قابلیت هایی را معرفی کند که صحنه را برای پیروی دیگر آیفون ها آماده کند.

حذف ناچ، نمایشگر همیشه روشن، تعداد مگاپیکسل بیشتر برای دوربین اصلی و به طور بالقوه یک پورت USB-C، نمی تواند آیفون را آنطور که ما می شناسیم تکان دهد. و این به نوبه خود تاثیر تعیین استاندارد برای سایر گوشی های هوشمند را خواهد داشت تا اگر می خواهند در لیست بهترین گوشی های ما قرار بگیرند، از آن پیروی کنند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *