آیفون 14 پرو – اپل چگونه می تواند افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری را توجیه کند

گزینه های رنگ طراحی آیفون 14 پرو

اپل برای ساخت آیفون 14 پرو گران قیمت تر به بهبودهای بیشتری نیاز خواهد داشت

زمانی که آیفون 14 پرو در ماه آینده میلادی معرفی شود – شاید در رویداد سپتامبر اپل که قرار است ۷ سپتامبر برگزار شود، اگر گزارش ها از آن تاریخ دقیق باشند – به نظر می رسد که قیمت مدل های جدید پرو بیشتر از نسل های قبلی خود خواهد بود. این موضوع اپل را با چالش بزرگی در فصل خرید تعطیلات مواجه می کند – شما چگونه مردم را متقاعد می کنید که آیفون 14 پرو ارزش ۱۰۰ دلار اضافه ای که احتمالا هزینه خواهد داشت را دارد؟

ما فقط این عدد را از خودمان نمیگوییم. شایعات مربوط به افزایش قیمت آیفون ۱۴ پرو از بهار منتشر شده است و تحلیلگران روی افزایش ۱۰۰ دلاری نسبت به قیمت پایه ۹۹۹ دلاری آیفون 13 پرو حساب باز کرده اند. آخرین گزارش که ادعا می کند افزایش قیمت آیفون بسیار قانع کننده به نظر می رسد، دن ایوز، تحلیلگر موسسه Wedbush Securities، هفته گذشته در یادداشتی تحقیقاتی درباره گوشی های آینده اپل، افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری مدل پرو را “محتمل” خواند.

اگر این موضوع صحت داشته باشد، قیمت آیفون ۱۴ پرو ۱۰۹۹ دلار و آیفون ۱۴ پرو مکس ۱۱۹۹ دلار خواهد بود. سامسونگ همین مبلغ را برای گلکسی S22 اولترا هزینه می کند، بنابراین اپل برای کسب عنوان بهترین گوشی در مجموع، برتری قیمت زیادی نسبت به رقیب اصلی خواهد داشت.

حتی مهم تر از آن، شایعه افزایش قیمت مدل های پرو آیفون 14 در حالی مطرح می شود که قیمت ها در اطراف ما در حال افزایش است. پرداخت پول بیشتر برای گاز و مواد غذایی به اندازه کافی برای ما سخت شده است، اما ما هنوز هم این خریدها را انجام خواهیم داد. توجیه هزینه اضافی برای یک گوشی هوشمند رده بالا سخت تر می شود، به خصوص زمانی که گزینه های ارزان تری در بازار وجود دارد (از جمله آیفون ۱۴ خود اپل که براساس شایعات همان قیمت اولیه ۷۹۹ دلاری را حفظ می کند).

به عبارت دیگر، اپل باید تغییرات قابل توجهی را برای گوشی های پرو جدید خود اعمال کند، نه فقط در آیفون ۱۴ پرو در مقابل آیفون ۱۴ پرو. آیفون ۱۳ پرو در برابر آیفون ۱۴ مقایسه آیفون ۱۴ پرو، اگر بخواهد مردم را متقاعد کند که مدل های گران تر ارزشش را دارند.

ارتقا بیش از حد معمول آیفون

از آن دست بهبودهای اساسی که در به روزرسانی سالیانه گوشی انتظار دارید و نمی توان به سادگی از آن چشم پوشی کرد. بله، آیفون ۱۴ پرو احتمالا از تراشه A16 بایونیک بهره می برد که نسبت به نسل قبلی (A۱۵ Bionic) خود عملکرد بهتری دارد. . اما A۱۵ در حال حاضر سریع ترین پردازنده موبایلی است که می توانید در یک گوشی پیدا کنید، حداقل در مورد تست ها. اگر آیفون ۱۴ استاندارد را انتخاب کنید که گفته می شود از چیپست A۱۵ بهره می برد، به طور قابل توجهی کندتر از مدل های پرو مجهز به A۱۶ نخواهد بود.

سایر حوزه هایی که اپل ممکن است آیفون ۱۴ پرو را نسبت به پیشینیان خود بهبود دهد، به همان اندازه سخت خواهند بود. شرکت سازنده اندازه باتری ها را در هر مدل آیفون ۱۳ افزایش داد که باعث بهبود مدت زمان دوام باتری این گوشی ها با یک بار شارژ شد؛ به ویژه آیفون ۱۳ پرو مکس با یک امتیاز در لیست بهترین عمر باتری گوشی ما قرار گرفت. هر گونه افزایش ظرفیت باتری برای آیفون ۱۴ پرو به احتمال زیاد اتفاق بزرگی نخواهد بود – تنها فضای زیادی در داخل یک گوشی برای یک پک انرژی بزرگ تر وجود دارد – و در حالی که A۱۶ می تواند کارآمدتر باشد، ما نمی توانیم ببینیم که آیفون ۱۴ پرو با یک بار شارژ بسیار بیشتر از نسل قبلی خود دوام بیاورد.

رندر آیفون 14 پرو

طراحی این گوشی ها می تواند تغییر کند؛ شایعه ای که اپل آن را با بریدگی در آیفون ۱۴ پرو کنار گذاشته و آن را با یک جفت بریدگی برای قرارگیری دوربین جلو و سنسورهایی که باز کردن قفل با Face ID را ممکن می کنند، جایگزین کرده است. انتظار می رود آیفون ۱۴ استاندارد دارای ناچ باشد. برای برخی از خریداران آیفون، این یک پیشرفت بزرگ خواهد بود، اما نه چیزی که شما را متقاعد به پرداخت هزینه برای یک مدل پرو گران تر کند.

تغییرات عمده آیفون ۱۴ پرو که اپل می تواند ایجاد کند

پس این موضوع اپل را به کجا می برد؟ اگر این شرکت می خواهد مردم را متقاعد کند که افزایش ۱۰۰ دلاری قیمت گوشی های سری پرو چیز زیاد مهمی نیست، باید حوزه های دیگری را برای افزایش ارزش گوشی های خود پیدا کند.

یکی از این حوزه ها می تواند ذخیره سازی باشد. آیفون ۱۳ پرو مانند تمام آیفون های سال گذشته، در مدل پایه خود 128 گیگابایت حافظه ذخیره سازی دارد. اپل می تواند با دو برابر کردن این میزان حافظه ذخیره سازی، ما را متقاعد کند که آیفون ۱۴ پرو یک پله بالاتر از مدل سال گذشته است. درواقع، برخی شایعه ها درباره قیمت آیفون ۱۴ پرو از عرضه مدل پایه ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۱۴ پرو خبر می دهند. با این حال امیدواریم که این اتفاق رخ دهد، چرا که این حوزه دیگری است که اپل می تواند مدل پرو را از آیفون ۱۴ معمولی متمایز کند.

همچنین به نظر می رسد دوربین ها کاندیدای دیگر اصلی برای افزایش ویژگی باشند. سال ها است که اپل از سنسورهای ۱۲ مگاپیکسلی برای هر لنز در گوشی های خود استفاده می کند، چه مدل استاندارد و چه نسخه پرو. شایعه ای حاکی از آن است که این موضوع با آیفون ۱۴ پرو تغییر خواهد کرد؛ زیرا هر دو مدل ۶.۱ اینچی پرو و ۶.۷ اینچی پرو مکس قرار است دارای دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی باشند تا با لنزهای فوق عریض و تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی همراه شوند.

رندر آیفون 14 پرو که برآمدگی دوربین را نشان می دهد

ویژگی هایی بیش از مگاپیکسل ها در اینجا نقش دارند. انتظار می رود لنز بهبودیافته دوربین تصاویر روشن تر و با جزئیات بیشتری تولید کند. این موضوع حتی می تواند به گوشی های حرفه ای اپل در عکاسی در نور کم کمک کند؛ جایی که دیگر بهترین دوربین های موبایل به دستگاه های اپلی می بازند.

همچنین این احتمال وجود دارد که اپل ویژگی های جدیدی را به آیفون اضافه کند که ما به سادگی آن ها را در نظر نگرفته ایم. حتی باتوجه به شایعات قبل از آیفون ۱۳، گفته می شد اپل به دنبال اضافه کردن اتصال ماهواره ای به گوشی های خود است که به کاربران اجازه می دهد در مناطقی که برج های مخابراتی و وای فای به آن ها دسترسی ندارند، پیام های اضطراری ارسال کنند. این قابلیت باعث حذف نهایی ویژگی های آیفون ۱۳ نشد و در حالی که اخیرا شایعاتی مبنی بر اینکه آیا این قابلیت برای آیفون ۱۴ در نظر گرفته شده است یا خیر، شنیده می شود، این همان قابلیتی است که آیفون ۱۴ پرو را از میان دیگر نسخه ها متمایز می کند.

چشم انداز آیفون 14 پرو

آیفون همچنان بخش مهمی از کسب وکار اپل محسوب می شود و بیش از نیمی از درآمد این شرکت در یک فصل مشخص را به خود اختصاص داده است. در نتیجه، این شرکت قصد ندارد گوشی های پرو خود را بدون اعمال برخی تغییرات یا بهبودها که ارزش خود محصول را افزایش می دهد، بسیار گران کند، حتی اگر کمی بیشتر هزینه کنید.

اینکه این افزونه یا بهبود چه خواهد بود، تا زمانی که اپل به صورت رسمی از آیفون های جدید خود رونمایی نکند، مشخص نخواهد شد. اما امکانات زیادی برای اپل وجود دارد تا خیال صاحبان احتمالی آیفون ۱۴ پرو را راحت کند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *