آیفون 14 به معنای پایان آیفون مینی است ولی اپل به یک گوشی کوچک بهتر نیاز دارد.


آیفون 14 احتمالا مدل مینی نخواهد داشت، اما اپل نباید از دستگاه های جمع و جور دست بکشد.

زمانی که اپل در یک هفته و نیم دیگر از گوشی های آیفون 14 رونمایی می کند، (این شرکت تاریخ ۷ سپتامبر را برای عرضه محصول بعدی خود تعیین کرده است) اما پایان راه برای یک نوع خاص از آیفون را نیز مشخص می کند.

رویداد ماه سپتامبر اپل همه چیز را مشخص می کند؛ مراسمی که برای اولین بار دو سال پیش به عنوان بخشی از سری آیفون 12 معرفی شد.

این روزها مردم گوشی های بزرگ تر را دوست دارند، چرا که ما زمان بیشتری را صرف دستگاه موبایل خود می کنیم و کارهایی را انجام می دهیم که قبلا ترجیح می دادیم با لپ تاپ یا صفحه نمایش دسکتاپ انجام دهیم. اضافه کردن فضای صفحه نمایش در کف دست به شما اجازه می دهد تا بهتر با این کارها مقابله کنید.

و اگر شایعات مربوط به برنامه های اپل برای آیفون ۱۴ صحت داشته باشد، به نظر می رسد که این شرکت این پیام را دریافت کرده است. علاوه بر آیفون ۱۴ استاندارد ۶.۱ اینچی و دو مدل معمولی آیفون 14 پرو، چهارمین گوشی جدید اپل در پاییز امسال احتمالا آیفون ۱۴ مکس خواهد بود که نسخه مقرون به صرفه تر گوشی ۶.۷ اینچی است.

پس راه حل برای طرفداران گوشی های کوچک چیست؟

برای طرفداران گوشی های با صفحه نمایش کوچک، جایگزین های زیادی برای آیفون ۱۴ مینی وجود ندارد که شامل جایگزینی برای آیفون 13 مینی یا تعویض به یک دستگاه اندرویدی جمع و جور نباشد. و من فکر می کنم که این روزها گوشی های بزرگ تر ممکن است رواج داشته باشند، اما من هنوز هم فکر می کنم که بازاری برای یک آیفون جمع و جور با قیمت مناسب وجود دارد.

قطعا جذابیت اصلی گوشی های کوچک این است که استفاده از دستگاه با یک دست و قرار دادن آن در جیب بسیار ساده تر از فبلت های معمولی است. اما من فکر می کنم مردم همچنین انتظار دارند که گوشی های کوچک تر هزینه کمتری نسبت به برادران بزرگ صفحه نمایش خود داشته باشند. اینکه این یک انتظار منطقی است یا خیر جای بحث دارد، اما قطعا یک مولفه روانی برای پرداخت هزینه بسیار کم تر برای گوشی وجود دارد.

کاری که اپل در ادامه انجام می دهد

اگر اپل می خواست ضربه دیگری به بازار گوشی های کوچک بزند – یک “اگر” بزرگ با توجه به سرنوشت احتمالی مینی – فکر می کنم اگر طراحی آیفون مینی را با دستگاهی با قیمت آیفون SE سازگار می کرد، از موفقیت بیشتری برخوردار می شد. این به معنای کنار گذاشتن لنز اولتراواید و شاید تعویض پنل OLED با پنل LCD باشد، اما این ها مواردی هستند که خریداران گوشی های کوچک اگر به معنای واقعی به دنبال یک دستگاه مقرون به صرفه و جمع و جور باشند، حاضر به تهیه آن ها خواهند بود.

آیا اپل چنین حرکتی انجام خواهد داد؟ احتمالا نه. در حالی که این روزها بیشتر شایعات گوشی های اپل به عرضه آیفون ۱۴ مربوط می شود، اوایل امسال شایعاتی در مورد آیفون SE پلاس در فضای مجازی منتشر شد. انتظار نمی رفت که این گوشی تا سال ۲۰۲۳ عرضه شود و باتوجه به عدم وجود شایعات فعلی در مورد آن، این احتمال وجود دارد که این احتمال درست باشد.

اما همانطور که “پلاس” نشان می دهد، شما یک گوشی بزرگ تر از آیفون ۴.۷ اینچی SE ۲۰۲۲ خواهید داشت. برخی گزارش ها حاکی از آن هستند که مدل پلاس دارای صفحه نمایش ۵.۵ اینچی خواهد بود که در صورت حفظ طراحی آیفون ۸ توسط اپل منطقی به نظر می رسد. (آیفون ۸ پلاس نمایشگری ۵.۵ اینچی را ارائه می کرد) با این حال، برخی دیگر پیشنهاد داده اند که اپل ممکن است به یک پنل ۶.۱ اینچی روی بیاورد، با توجه به اینکه به نظر می رسد مردم به صفحه نمایش کوچک تر علاقه ای ندارند.

البته اینکه اپل باید چنین دستگاهی را از آیفون ۱۴ استاندارد متمایز کند و من مطمئن نیستم که آیفون ۶.۱ اینچی بخرم. البته باز هم مطمئن نیستم که آیفون SE پلاس آن قدرها هم در حد یک شایعه باقی بماند.

چیزی که من می دانم این است که مخاطبانی برای گوشی های جمع و جور وجود دارد که با قیمت معقول وارد بازار می شوند. این موضوع به اپل بستگی دارد که آیا این بازار ارزش دنبال کردن را دارد یا خیر.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *