آیفون 14 در برابر آیفون 14 پرو – برای بزرگ ترین تغییر های چند سال اخیر آماده شوید!


آیفون ۱۴ پرو می تواند تفاوت چشمگیری با آیفون ۱۴ داشته باشد

درباره آیفون 14 چه می دانیم؟ مقایسه آیفون ۱۴ پرو؟ باتوجه به رویداد احتمالی ماه سپتامبر اپل، کمی از گوشی های آینده اپل مطلع شده ایم. در نتیجه، ما تقریبا مطمئن هستیم که وقتی امسال مردم برای خرید آیفون ۱۴ جدید به فروشگاه می روند، ممکن است دچار شوک بسیار بزرگی شوند. و من در مورد قیمت صحبت نمی کنم.

برای شروع، گفته می شود که اپل قصد دارد مدل مینی را به طور کلی برای سری آیفون ۱۴ کنار بگذارد. در عوض، گفته می شود که مینی ۵.۴ اینچی با یک آیفون ۱۴ مکس ۶.۷ اینچی جایگزین خواهد شد. (ما فکر می کنیم آیفون ۱۴ مکس واقعا می تواند چشم انداز گوشی های هوشمند را تکان دهد). بنابراین دو مدل آیفون ۱۴ با نمایشگر ۶.۱ اینچی و دو مدل با پنل ۶.۷ اینچی وجود خواهد داشت.

اما این در واقع بزرگ ترین خبر براساس شایعات و رندرهای آیفون ۱۴ نیست که تاکنون دیده ام. همان طور که انتظار دارید، آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس بار دیگر از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی ProMotion بهره می برند که می تواند محدود به سری پرو باشد. و همین موضوع احتمالا در مورد لنز تله فوتو برای زوم اپتیکال واقعی نیز صدق خواهد کرد.

اما همان طور که در جدول مقایسه مشخصات آیفون ۱۴ با آیفون ۱۴ پرو مشاهده می کنید، تفاوت های زیادی بین آیفون ۱۴ با آیفون ۱۴ پرو وجود دارد. و آن ها می توانند پرو را در لیگ خود – برای بهتر یا بدتر – قرار دهند. با نزدیک شدن به رویداد اپل در تاریخ ۷ سپتامبر، این همان چیزی است که تاکنون شنیده ایم.

آیفون ۱۴ در برابر آیفون ۱۴ پرو: احتمال حذف سوراخ بالای صفحه نمایش در نسخه پرو

آیفون ۱۴ پرو در جلو و عقب به رنگ سفید

آیفون ۱۴ پرو قرار است ناچ را از بین ببرد، اما انتظار ظاهری مشابه با بهترین گوشی های اندرویدی را نداشته باشید. در عوض، گفته می شود که اپل ناچ را با دو بریدگی در بالای نمایشگر جایگزین خواهد کرد: یک بریدگی قرصی شکل برای Face ID و یک حفره پانچ کوچک تر برای دوربین جلو.

ما تعدادی رندر و ماکت دیده ایم که نشان می دهند آیفون ۱۴ پرو می تواند چگونه باشد و واضح است که برخی از آن ها رویکرد پانچ دوگانه را دوست ندارند. در همین حال، انتظار می رود آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ مکس از همان ناچ سری آیفون ۱۳ بهره ببرند.

آیفون ۱۴ در برابر آیفون 14 پرو: A16 Bionic برتری دارد

این شایعه ای است که در ابتدا باور نمی کردیم، اما ممکن است رخ دهد. به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، سری آیفون ۱۴ پرو می تواند به صورت انحصاری تراشه جدید A۱۶ Bionic اپل را دریافت کند که گفته می شود از فرآیند جدید ۴ نانومتری استفاده خواهد کرد.

آیفون ۱۴ معمولی و آیفون ۱۴ مکس از تراشه A۱۵ Bionic فعلی قدرت می گیرند اما احتمالا حافظه رم بیشتری دارند و از ۴ گیگابایت به ۶ گیگابایت می رسند. آیفون ۱۴ پرو از همان مقدار رم اما یک حافظه پیشرفته تر LPDDR۵ استفاده خواهد کرد که “تا یک و نیم برابر سریع تر و تا ۳۰ درصد کارایی بیشتری خواهد داشت”.

ناگفته نماند تست های آیفون ۱۳ نشان می دهند که اپل در حال حاضر سریع ترین تراشه را در یک گوشی دارد و احتمالا برای مدتی این کار را خواهد کرد. اما سری آیفون ۱۴ پرو می تواند افزایش عملکرد جدی داشته باشد.

ما تفاوت های کلیدی بین A۱۶ بایونیک در مقابل A۱۵ بایونیک را فهرست کرده ایم – و اینکه به طور بالقوه چه معنایی می تواند برای آیفون ۱۴ داشته باشد.

آیفون ۱۴ در برابر آیفون ۱۴ پرو: دوربین ۴۸ مگاپیکسلی

دوربین آیفون ۱۴ پرو

ما گزارش های متعددی دیده ایم که اپل می تواند دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی را در آیفون ۱۴ پرو با یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی قدرتمند تر عوض کند. کیفیت تصویر آیفون 13 پرو در حال حاضر درخشان است، اما دادن مگاپیکسل های بیشتر به کاربران برای بازی کردن، انعطاف پذیری دربرش تصاویر بیشتری را ممکن می کند، البته بدون در نظر گرفتن مزایای بالقوه برای عملکرد در نور کم و HDR.

یک افشاگر در ویبو شایعه دوربین ۴۸ مگاپیکسلی برای آیفون ۱۴ پرو را رد کرده و گفته است که از همان سنسورهای IMX۷۰۳ در مدل های پرو آیفون ۱۳ استفاده خواهد کرد. بنابراین یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی بااندازه سنسور ۱ / ۱.۶۷ اینچی و پیکسل های ۱.۹ میکرومتری.

بااین حال، باتوجه به اینکه مارک گورمن (Mark Gurman)از بلومبرگ، شایعه دوربین ۴۸ مگاپیکسلی را برای آیفون ۱۴ پرو مطرح کرده است، باید آن را باور کنم.

آیفون ۱۴ در برابر آیفون ۱۴ پرو: نمایشگر همیشه روشن برای پرو

شماری از گزارش ها با تکیه بر نمایشگر ProMotion، به عرضه احتمالی سری آیفون ۱۴ پرو با نمایشگر همیشه روشن اشاره می کنند. به این ترتیب کاربران می توانند بدون نیاز به شارژ کامل گوشی، به سرعت به زمان، اعلان ها یا ویجت ها نگاه کنند. این کار با نرخ تازه سازی ۱ تا ۱۲۰ هرتز سری آیفون ۱۴ پرو ممکن خواهد شد. بنابراین در حالت همیشه روشن، نرخ تازه سازی پنل کاهش می یابد.

همچنین سرنخ های مربوط به نمایشگر همیشه روشن آیفون ۱۴ پرو را در نرم افزار iOS ۱۶ دیده ایم. بنابراین احتمالا می توانید بدون نیاز به گوشی با همان ویجت های صفحه قفل تعامل داشته باشید.

آیفون ۱۴ در برابر آیفون ۱۴ پرو: USB-C فقط برای پرو؟

درگاه USB - C آیفون 14

حالا که عرضه آیفون ۱۴ قریب الوقوع شده است، شایعاتی در مورد آیفون ۱۴ به گوش می رسد. شایعات قبلی حاکی از آن بودند که آیفون ۱۴ پرو اتصال USB-C را ارائه خواهد داد. این کار آیفون ۱۴ پرو را قادر می سازد تا در هنگام کار با پرینترهای خارجی – که برای حرفه ای ها مهم هستند – سرعت انتقال سریع تری را ارائه دهد و همچنین احتمالا شارژ سریع تر را ممکن می سازد.

در حال حاضر آیفون ۱۳ از شارژ ۲۰ وات پشتیبانی می کند، اما گفته می شود اپل در حال کار روی شارژر سریع تر ۳۰ وات گالیوم نیترید است. هنوز مشخص نیست که آیا این قابلیت در صورت عرضه در سال جاری برای آیفون ۱۴ پرو در نظر گرفته خواهد شد یا خیر.

اپل مدتی است که در مورد عدم استفاده از USB-C در گوشی های خود با اتحادیه اروپا هم کاری می کند. با این حال، جدیدترین خبر این است که اپل در حال آزمایش اتصال USB-C برای آیفون های ۲۰۲۳ است، بنابراین ما در مورد ترکیب آیفون ۱۵ صحبت خواهیم کرد.

آیفون ۱۴ در برابر آیفون ۱۴ پرو: تمام تفاوت های دیگر

با فرض اینکه اپل تفاوت های آیفون معمولی و پرو فعلی را دست نخورده نگه دارد، سری آیفون ۱۴ پرو همچنان به طور انحصاری یک نمایشگر ۱۲۰ هرتزی ProMotion را ارائه می دهد که منجر به اسکرول و انیمیشن های روان تر می شود. و همچنین پیش بینی می کنیم که آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس دارای زوم اپتیکال ۳ برابر خواهند بود، در حالی که سری آیفون ۱۴ معمولی تنها زوم دیجیتال را ارائه خواهند کرد.

در آخر اما، سری آیفون ۱۴ پرو می تواند تا ۲ ترابایت حافظه ذخیره سازی داشته باشد، حتی اگر این مقدار برای یک گوشی بیش از حد به نظر برسد.

آیفون ۱۴ در برابر آیفون ۱۴ پرو: قیمت

خبر بد درباره آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس این است که هر دو از افزایش قیمت ۱۰۰ دلاری نسبت به سری آیفون ۱۳ پرو خبر می دهند. بنابراین این به معنای پرداخت ۱۰۹۹ دلار برای آیفون ۱۴ پرو و ۱۱۹۹ دلار برای آیفون ۱۴ پرو مکس خواهد بود.

انتظار می رود آیفون ۱۴ با قیمت ۷۹۹ دلار و آیفون ۱۴ مکس با قیمت ۸۹۹ دلار به بازار عرضه شوند. آیفون ۱۴ مینی وجود نخواهد داشت.

آیفون ۱۴ در برابر آیفون ۱۴ پرو: نتیجه گیری

وقتی به این موضوع فکر می کنید، اپل واقعا باید خریداران را متقاعد کند که آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس ارزش خرید بالایی خواهند داشت، به خصوص اگر قرار باشد یک آیفون ۱۴ مکس ۶.۷ اینچی وجود داشته باشد. من می توانم تبلیغ کنندگان بالقوه زیادی را ببینم که می گویند “چرا وقتی آیفون ۱۴ مکس به اندازه کافی خوب است، به یک پرو نیاز دارم؟”

خب، اپل تنها با آیفون ۱۴ پرو می تواند پاسخ دهد که یک پردازنده قدرتمند جدید، یک طراحی تمام صفحه بدون ناچ، یک دوربین حرفه ایی تر و حافظه ذخیره سازی بیشتر ارائه می دهد. و این در بالای صفحه نمایش ProMotion و زوم تله فوتو قرار دارد. به عبارت دیگر، آیفون ۱۴ پرو جدید می تواند واقعا حس حرفه ایی بودن را القا کند و به همین دلیل است که من شخصا فکر می کنم آیفون ۱۴ پرو مکس برنده خواهد بود!

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *