iOS 18 با هوش مصنوعی میتواند بزرگترین بروز رسانی در سال های اخیر باشد

iOS 18 با هوش مصنوعی میتواند بزرگترین بروز رسانی در سال های اخیر باشد

به‌روزرسانی نرم‌افزار آیفون در سال آینده می‌تواند بزرگترین به‌روزرسانی سال‌های اخیر باشد و هوش مصنوعی دلیل آن است.

نزدیک به یک سال طول می کشد تا iOS 18 روی آیفون های ما نصب شود، اما در حال حاضر به نظر می رسد آپدیت نرم افزاری آیفون بعدی اپل اتفاق بزرگی خواهد بود. در واقع، خارج از هدست اپل ویژن پرو که ورود اپل به بازار واقعیت ترکیبی را نشان می دهد، می توان این مورد را مطرح کرد که iOS 18 مهم ترین چیزی خواهد بود که در سال 2024 از کوپرتینو خارج خواهد شد.

این در حالی است که گفته می شود iOS 18 اولین تلاش واقعی اپل در زمینه هوش مصنوعی است و گزارش ها حاکی از آن است که این به روزرسانی نرم افزاری، هوش مصنوعی مولد را به آیفون شما اضافه خواهد کرد. به طور خاص، iOS 18 می تواند یک چت بات طراحی شده توسط اپل را به آیفون معرفی کند و آن را یک سیری پیشرفته تر بداند که قادر است وظایف پیچیده ما را با دستورها کلامی ساده انجام دهد.

جزئیاتی از برنامه های دقیق اپل در دست نیست این شرکت در مورد محصولات آینده اظهار نظری نمی کند و iOS 18 هنوز در مراحل اولیه توسعه داخلی قرار دارد. اولین باری که حتی پیش نمایشی از به روزرسانی نرم افزاری را شاهد خواهیم بود، ژوئن آینده است که اپل به طور سنتی کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC)خود را برگزار می کند و نسخه های بزرگ نرم افزاری سال را برای آیفون، آیپد، مک و اپل واچ پیش نمایش می دهد.

با این حال، انتظار برای iOS 18 در حال شکل گیری است که می تواند با هر به روز رسانی نرم افزاری آیفون که مدت ها است دیده ایم، متفاوت باشد. به همین دلیل است که مردم پیش از شروع به کار این نرم افزار، در مورد iOS 18 صحبت می کنند.

iOS 18: به‌روزرسانی بزرگ‌تر از حد معمول

بررسی iOS 14.5
iOS 18 ممکن است مهم‌ترین تغییر اساسی نرم‌افزار آیفون از زمان iOS 14 باشد (اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

شاید وقتی تغییرات به وجود آمده در به روزرسانی های اخیر مانند iOS 17 و iOS 16 را کنار می گذارید، این طور به نظر نرسد، اما در چند نسخه اخیر نرم افزار آیفون اپل ارتقاهای نسبتا جزئی داشته است. با تمام تغییرات ظاهری در iOS 17 ما در حال صحبت در مورد چیزهایی مانند حالت استندبای، پیام صوتی زنده و پست های تماس هستیم که در واقع فقط بهبود ویژگی ها و برنامه هایی هستند که قبلا وجود داشتند. حتی تازه واردانی مانند اپلیکیشن مجله که به روزرسانی iOS 17.2 را دریافت کرده اند، تغییرات گسترده ای را در نحوه استفاده شما از آیفون اعمال نمی کنند.

برای این کار، باید به انتشار iOS 14 بازگردید که به شما امکان اضافه کردن ویجت به صفحه اصلی و سازماندهی مجدد نرم افزارهای موجود در گوشی را به یک App Library می داد. این یک بروزرسانی بود که روش های جدیدی برای تعامل با آیفون شما معرفی کرد.

براساس تعداد محدودی از بیلدهای iOS 18 که تاکنون شنیده ایم، به نظر می رسد که آپدیت بعدی iOS اپل به دنبال چیزی مشابه است. بله، آیفون شما دارای ویژگی هایی است که هوش مصنوعی را در خود جای داده است، اما نه تا حدی که شایعات اولیه در مورد مجموعه ویژگی های iOS 12 پیش بینی می کنند.

سیری را در نظر بگیرید که از زمان iOS 5 بخشی از آیفون بوده است. در جدیدترین خبر منتشرشده از سوی اپل، سیری توانایی پاسخ به درخواست ها را بدون نیاز به فعال سازی مجدد دستیار مجازی به دست آورده است. به عنوان مثال می توانید از سیری بخواهید که فردا قرار ملاقاتی را به شما یادآوری کند و بلافاصله پس از آن درخواست را با سوالی در مورد پیش بینی پی گیری کنید.

حالا با برخی از گزارش هایی که در مورد استفاده iOS 18 از هوش مصنوعی شنیده ایم، مقایسه کنید. داستانی در The Information نشان می دهد که پیاده سازی هوش مصنوعی اپل به شما اجازه می دهد کاره ای چند مرحله ای را تنها با صدای خود انجام دهید. در مثالی که در این مقاله ارائه شد، می توانید از یک فرمان صوتی ساده استفاده کنید تا سیری مجموعه ای از عکس های گرفته شده اخیر را به GIF تبدیل کند و سپس آن ها را به یکی از مخاطبین شما ارسال کند؛ کاری که بسیار پیچیده تر از پرسیدن سوالات پشت سر هم از سیری است.

اپل در حال پخش هوش مصنوعی است

همچنین علاقه زیادی به iOS 18 و ویژگی های بالقوه مبتنی بر هوش مصنوعی آن وجود دارد؛ زیرا این تصور غیرمنصفانه نیست که تلاش های هوش مصنوعی اپل از آنچه شرکت های فن آوری رقیب انجام می دهند، عقب است.

تنها در سال 2023، مایکروسافت با OpenAI برای ادغام ChatGPT در جستجوهای بینگ و اج هم کاری کرده است؛ همچنین دستیار هوش مصنوعی Copilot را به ویندوز 11 اضافه کرده است. گوگل یک چت بات هوش مصنوعی به نام Bard را راه اندازی کرد و قصد دارد این ابزار هوش مصنوعی مولد را در دستیار گوگل خود ادغام کند.

سامسونگ، بزرگ ترین رقیب اپل در دنیای گوشی های هوشمند، به تازگی از تلاش های هوش مصنوعی خود سخن گفته است. انتظار داریم مدل های S24 قادر به ترکیب بندی ایمیل ها، خلاصه کردن اسناد و ارائه ترجمه روی دستگاه باشند، البته بدون در نظر گرفتن تمام قابلیت های هوش مصنوعی دوربین و پردازش عکس که احتمالا شاهد آن خواهیم بود.

پس اپل چگونه به همه این موارد واکنش نشان می دهد؟ گزارش ها حاکی از آن است که این شرکت سالانه 1 میلیارد دلار در زمینه تحقیق و توسعه هوش مصنوعی مولد هزینه می کند. iOS 18 می تواند اولین شانس ما برای دیدن ثمره این تلاش ها باشد.

iOS 18 به‌روزرسانی‌های بیشتر آیفون را انجام می‌دهد

علم و دانش ویدیویی مفهومی iPhone 16 Pro
طرح مفهومی آیفون 16 پرو (اعتبار تصویر: Science & Knowledge/YouTube)

همچنین به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، باید به iOS 18 نیز توجه کرد؛ زیرا اپل می تواند روی به روزرسانی نرم افزاری حساب کند تا حداقل در سال آینده، محرک بزرگی برای ارتقا آیفون باشد. گورمن می نویسد سخت افزار آیفون 16 “در سال آینده پیشرفت عمده ای نخواهد داشت”، بنابراین ویژگی های هوش مصنوعی اضافه شده به این سیستم عامل می تواند یکی از راه هایی باشد که اپل در جدیدترین گوشی های هوشمند خود به آن علاقه نشان می دهد.

براساس برخی گزارش ها، مدل های آیفون 16 ممکن است به طور منحصربه فردی برای ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی درون دستگاه قرار بگیرند. برای گوشی های قدیمی تر که قادر به اجرای iOS 18 هستند، این ویژگی های هوش مصنوعی ممکن است مبتنی بر فضای ابری باشند. این به معنای عملکرد سریع تر هوش مصنوعی برای مدل های آیفون 16 است که به اندازه کافی قدرتمند هستند تا از هوش مصنوعی درون دستگاه پشتیبانی کنند.

محدود کردن برخی از ویژگی های این سیستم عامل به مدل های منتخب آیفون امری غیر معمول نیست. برای مثال در آپدیت فعلی iOS 17، شما به یک آیفون 12 یا بعدتر نیاز دارید تا بتوانید از ویژگی جدید فیس تایم بهره ببرید که در آن حرکات دست باعث ایجاد افکت های روی صفحه نمایش می شود. اما محدود شدن ویژگی ها تنها به یک نسل از آیفون ها کمی عادی است، اتفاقی که می تواند در مورد وظایف هوش مصنوعی درون دستگاه در iOS 18 رخ دهد.

چشم انداز iOS 18

زمان زیادی تا رونمایی احتمالی iOS 18 در WWDC تابستان آینده باقی نمانده است، بنابراین جزئیات دقیق تری در مورد برنامه های هوش مصنوعی اپل می تواند در این فاصله منتشر شود. اما حتی در این مرحله اولیه، مشخص است که iOS 18 یک به روز رسانی کاربردی برای آیفون شما نخواهد بود. و این، قابل درک است که مردم مشتاقند بدانند iOS 18 چه قابلیت های جدیدی برای ارائه خواهد داشت.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *