بهبودها و ویژگی‌های iOS 17: آخرین اطلاعات درباره به روزرسانی بعدی سیستم عامل اپل

تاریخ انتشار iOS 17، بتا، ویژگی ها و دستگاه های پشتیبانی شده

iOS 17، نسخه‌ی جدید سیستم عامل اپل، تا انتهای سال جاری برای عموم منتشر نخواهد شد. اما در کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC، نمایشی از آنچه که انتظار داریم در ارتقای آینده سیستم عامل را مشاهده کردیم. همچنین، جزئیاتی درباره‌ی نحوه‌ی ثبت‌نام در بتای عمومی iOS 17 نیز در دسترس است، اگر می‌خواهید قبل از انتشار کامل در پاییز با تمامی پیشرفت‌ها و ویژگی‌های جدید آشنا شوید (و حتی راهی وجود دارد که بتای iOS 17 را حتی زودتر دریافت کنید).

شایعات اولیه نشان می‌دهد که iOS 17 نسبت به سال گذشته آنقدر سنگین نخواهد بود. در حالی که iOS 16 به‌عنوان یک به‌روزرسانی نسبتاً بزرگ معرفی شد، باز هم به‌روزرسانی‌های بسیاری در iOS 17 وجود دارد که در انتهای سال در دسترس شما قرار خواهند گرفت. از پیام صوتی تصویری فیس تایم گرفته تا حالت استندبای و تغییرات چشمگیری در فروشگاه، تعداد زیادی بهبود و ویژگی جدید وجود دارد.

آنچه تاکنون درباره‌ی iOS 17 می‌دانیم:

iOS 17: برترین ویژگی‌ها و بهبودهای جدید

 • کاربران فیس تایم اکنون می‌توانند در مواقعی که شخصی تماس را پاسخ نمی‌دهد، پیام صوتی ویدیویی ارسال کنند. همچنین، پیام‌های صوتی زنده به‌صورت همزمان پیام‌ها را رونویسی می‌کنند، بنابراین می‌توانید بدون برقراری تماس، بفهمید کی با شما تماس گرفته است.
 • ویژگی Check-in به خانواده و دوستان اجازه می‌دهد به‌صورت خودکار بفهمید که آنها به‌طور امن به خانه بازگشته‌اند. همچنین، این ویژگی در صورت برخورد با موانع، اطلاعاتی مانند سطح باتری و مسیری که طی کرده‌اید، به افراد راهنمایی می‌کند.
 • قابلیتی در iOS 17 به نام NameDrop وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد اطلاعات، فایل‌ها و تجربیات اشتراکی را با قرار دادن دو آیفون کنار هم به اشتراک بگذارید.
 • اپلیکیشن Journal در این نسخه برای آیفون عرضه خواهد شد. با این اپلیکیشن، می‌توانید فعالیت‌ها و مکان‌هایی که به آنها پرداخته‌اید را به‌صورت شخصی‌سازی‌شده و ثبت کنید.
 • حالت استندبای در واقع آیفون را به یک نمایشگر هوشمند تبدیل می‌کند و با صفحات ساده و کنترل‌های صوتی، اطلاعات را در یک نگاه به شما ارائه می‌دهد.
 • دستور “Hey Siri” به‌زودی به سادگی “Siri” خواهد شد و دستیار صوتی اپل به‌زودی قادر به درک فرمان‌های بازگشتی بدون تکرار کلمه‌ی بیداری خواهد بود.
 • اپل مپس به‌زودی از دانلود آفلاین پشتیبانی خواهد کرد تا بتوانید بدون نیاز به اتصال به اینترنت، به گشت و گذار بپردازید.

iOS 17: دسترسی به بتا و تاریخ انتشار احتمالی

به‌طور کلی، iOS 16 در تاریخ 16 سپتامبر 2022 منتشر شد، در حالی که iOS 15 در 12 سپتامبر 2021 عرضه شد. بنابراین، انتشار iOS 17 در اوایل سپتامبر 2023 احتمالی به نظر می‌رسد.

انتشار iOS 17 پس از یک دوره طولانی از توسعه و عرضه بتای عمومی صورت خواهد گرفت که در آن شما می‌توانید نرم‌افزار جدید را قبل از عرضه‌ی رسمی تست کنید. اولین بتای توسعه‌دهنده در WWDC 2023 منتشر شده است و اولین بتای عمومی برای تابستان امسال برنامه‌ریزی شده است.

نسخه بتای توسعه دهنده iOS 17
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

اپل اعلام کرده است که بتای عمومی در ماه جولای عرضه خواهد شد، اما اگر می‌خواهید همینک iOS 17 را تجربه کنید، نیاز به انتظار طولانی ندارید. تنها چیزی که برای دانلود بتای توسعه‌دهنده iOS 17 نیاز دارید، Apple ID است و نیازی به عضویت در برنامه‌ی توسعه‌دهندگان اپل نیست، به‌عبارتی می‌توانید همین حالا نحوه دانلود و نصب بتای iOS 17 را مطالعه کنید.

iOS 17: دستگاه های پشتیبانی شده

اکنون که اولین بتای iOS 17 موجود است، ما دقیقاً می‌دانیم کدام دستگاه‌ها از نسخه جدید سیستم‌عامل پشتیبانی می‌کنند و کدام‌ها از آن خارج می‌شوند. اگر شایعات را دنبال کرده‌اید، این موارد برای شما جدید نیستند.

پس از انتشار iOS 16، آیفون 7 پشتیبانی از نسخه جدید را از دست داد و گوشی بعدی در صف جیلبریک، آیفون 8، پنج سال سن دارد. همچنین، آیفون X به دلیل گذشت پنج سال از عرضه و همراهی با iOS 16، در آخرین رده قرار می‌گیرد که پشتیبانی از iOS 17 را دارد. در میان آیفون‌های دارای iOS 17، نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم تغییرات اساسی در مورد سخت‌افزاری که iOS 16 را پشتیبانی می‌کند، اعمال شود. به همین ترتیب، اگر از دستگاهی استفاده می‌کنید که iOS 16 را پشتیبانی می‌کند، می‌توانید به انتظار بیایید و از تمامی بهبودها و ویژگی‌های جدید iOS 17 بر روی آن بهره‌برداری کنید.

با توجه به اطلاعات فعلی، این لیست نسبی و در حال تکمیل است. اپل در طول فرآیند توسعه‌ی iOS 17 ممکن است تغییراتی در مورد دستگاه‌های پشتیبانی‌شده اعمال کند. بنابراین، در هنگام عرضه‌ی نسخه نهایی iOS 17، بهتر است اطلاعات رسمی اپل را بررسی کنید.

لیست سازگاری دستگاه ios 17
(اعتبار تصویر: Apple)
 • آیفون 15
 • آیفون 14
 • آیفون 13
 • آیفون 12
 • آیفون 11
 • آیفون Xs
 • آیفون XR
 • آیفون SE (2020)
 • آیفون SE (2022)

iOS 17: تلفن، پیام‌ها و FaceTime

iOS 17 با شاهد بودن تعدادی بروزرسانی بزرگ برای سه برنامه ارتباطی خود، تلفن، پیام‌ها و FaceTime، رونمایی خواهد شد. این ویژگی‌ها برای بهبود تجربه ارتباطی کاربران طراحی شده‌اند و ویژگی‌هایی که برخی از کاربران از اپل سال‌ها است درخواست داشته‌اند.

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

اپل در حال حاضر در حال توسعه یک پوستر تماس شخصی‌سازی شده برای برنامه تلفن است که می‌تواند به همان شکلی که صفحه قفل iOS طراحی می‌شود، نمایش داده شود. ایده این است که شما بتوانید نحوه نمایش شما در گوشی دیگران را هنگام تماس و در کارت‌های تماس را در یک تجربه یکپارچه کنترل کنید. این قابلیت‌های سفارشی‌سازی شامل اضافه کردن عکس و اموجی می‌شوند.

با این حال، ابزارهای Callkit اپل به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهند تا این ویژگی را به اپلیکیشن‌های VOIP شخص ثالث اضافه کنند و ایده تجربه یکپارچه را تقویت کنند.

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

یکی از قابلیت‌های کلیدی برنامه تلفن، Live Voicemail است. این قابلیت به شما امکان می‌دهد در حین ترک گوشی، پیام‌های صوتی را گوش داده و به آن‌ها پاسخ دهید. این به شما کمک می‌کند بفهمید که چرا شخصی تماس گرفته است بدون اینکه بخواهید گوشی را بردارید. اگر قطع کردن کاری مهم است، می‌توانید در حین تماس با هر کسی که در طرف مقابل است، صحبت کنید.

درباره پیام‌ها، سرانجام فیس تایم به کاربران اجازه می‌دهد تا پیام صوتی ویدیویی بگذارند. به این ترتیب، اگر کسی نتواند تماس را دریافت کند، شما می‌توانید یک پیام برای او ارسال کنید.

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

برنامه پیام‌ها در iOS 17 مجموعه‌ای از ویژگی‌های دسترسی و امنیت را در کنار تغییراتی در کیفیت زندگی نیز بهبود خواهد بخشید تا تجربه شما را ساده‌تر کند. از جمله این تغییرات می‌توان به فیلترهای جستجو اشاره کرد که به شما امکان می‌دهند نتایج جستجو را برای یافتن پیام مورد نظرتان محدود کنید.

قابلیت Catch-up به طور خودکار بر روی اولین پیام خوانده نشده قرار می‌گیرد که باعث می‌شود چت‌های گروهی بزرگتر راحت‌تر در صدر لیست مانده و شما همچنین قادر به رونویسی پیام‌های صوتی خواهید بود، زیرا در مواقعی نمی‌توانید به آن‌ها گوش دهید. استیکرها نیز به روزرسانی‌هایی خواهند داشت و به شما اجازه می‌دهد تا عکس‌های زنده را به استیکر تبدیل کنید و از آن‌ها به عنوان واکنش استفاده کنید.

تصویری که ویژگی جدید Clean Up Automatically را در منوی گزینه های رمز عبور iOS 17 بتا نشان می دهد.
(اعتبار تصویر: MacRumors)

اپل تایید کرده است که iOS 17 تمامی کدهای تأیید دو عاملی موجود در پیام‌ها و ایمیل‌های شما را پاک خواهد کرد. بخش رمزهای عبور در برنامه تنظیمات دارای تنظیماتی به نام “Clean Up Automatically” است که پس از استفاده، این کدهای تأیید را حذف خواهد کرد.

با توجه به قابلیت AutoFill اپل در این گوشی، به شما انگیزه بیشتری برای جلوگیری از وارد کردن دستی اطلاعات می‌دهد.

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

علاوه بر این، پیام‌ها به کاربران اجازه می‌دهد تا موقعیت مکانی خود را در حین مکالمه با یک ویژگی جدید به اشتراک بگذارند که می‌تواند به دوستان و خانواده اطلاع دهد که چه زمانی با خیال راحت به خانه می‌رود. این عمل به صورت خودکار انجام می‌شود و iOS 17 قادر خواهد بود تشخیص دهد که آیا در راه خانه به مانعی برخورد کرده‌اید یا خیر. این برنامه همچنین قادر به ارسال اطلاعات مسیر، خدمات سلولی و باتری برای بهبود درک اتفاقات در حال وقوع است.

iOS 17: تصحیح خودکار بهبود می‌یابد

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

همچنین در iOS 17 بهبودهای موردنیازی که مربوط به زمان بروز خطاها است، صورت خواهد گرفت. طبق گفته‌های اپل، ویژگی بررسی املای iOS 17 از یک مدل ترانسفورماتور برای پیش‌بینی بهتر زبان استفاده خواهد کرد. این اقدام نه تنها تصحیح خودکار کلمات را بهبود می‌بخشد، بلکه قادر به تصحیح جملات در حین تایپ نیز خواهد بود.

به هر حال، باید بدانید که Autocorrect می‌تواند نحوه تایپ شما را یاد بگیرد و با گذشت زمان و براساس کلمات یا عباراتی که از آن‌ها استفاده می‌کنید، تجربه شخصی‌سازی شده‌تری را ارائه دهد.

اگر ترجیح می‌دهید دیکته کنید، خوشحال خواهید شد که بدانید یک مدل جدید تشخیص گفتار دقت کلی دیکته را بهبود می‌بخشد، که به این معنی است که کمتر باید پس از واژگان و املای خطا اصلاح کنید. در عوض، می‌توانید به طور مستقیم سخنان خود را به گوشی بگویید و متن را بدون نیاز به تصحیح نهایی تایپ کنید.

iOS 17: AirDrop NameDrop را اضافه می کند

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

اگر این کافی نبود، اپل ایردراپ را نیز ارتقا می دهد و به افراد اجازه می دهد تا با نزدیک نگه داشتن گوشی خود به یکدیگر، فایل ها و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند.کمی شبیه به اپلیکیشن های اشتراک گذاری بلوتوث از حدود یک دهه پیش، اگر کسی هنوز آن ها را به یاد داشته باشد.

ایده ای که در اینجا مطرح می شود این است که NameDrop همان طور که از نامش پیداست، به این معنی است که شما می توانید پروفایل تماس خود را به اشتراک بگذارید که شامل یا حذف اطلاعات به صورت مناسب، سریع و آسان است.همه چیز بدون اینکه گوشی خود را در دست بگیرید یا مجبور باشید با تایپ کردن اطلاعات، آن ها را دیکته کنید.

این سیستم جدید همچنین از اشتراک گذاری فایل پشتیبانی می کند، ویژگی فعلی اشتراک گذاری ایردراپ را افزایش می دهد و به شما اجازه می دهد تا تجربیات SharePlay را آغاز کنید.چه موسیقی باشد، چه استریم ویدیو و چه چیز دیگر، NameDrop همگام سازی را آسان تر می کند.

iOS 17: حالت آماده به کار

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

آیا تا به حال به این فکر افتاده‌اید که چرا اپل هیچ‌وقت یک نمایشگر هوشمند را عرضه نکرده است؟ با ویژگی جدیدی به نام “استندبای”، iOS 17 آیفون شما را به یک نمایشگر هوشمند تبدیل می‌کند.

این ایده به شما امکان می‌دهد آیفون خود را به صورت افقی روی پایه یا میز قرار داده و اطلاعات را به صورت جدیدی مشاهده کنید. از طریق این حالت، شما می‌توانید مواردی مانند زمان و عکس‌ها را از دیگر سمت اتاق مشاهده کنید.

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

استندبای همچنین قادر به همکاری با ویجت‌ها و دسته‌های هوشمند است که به شما اجازه می‌دهد اطلاعات بیشتری را به صفحه نمایش اضافه کنید. صفحه نمایش قابل چرخش است و همچنین می‌توانید از کنترل صوتی Siri استفاده کرده و خودتان را راحت‌تر کنید.

در مراسم اپل، حالت استندبای در برخی از گوشی‌ها معرفی شد و به نظر می‌رسد برای استفاده از این حالت، به یک مگ سیف نیاز است.

iOS 17: برنامه مجله

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

همانطور که گفته شد، اپل در iOS 17 یک برنامه یادداشت‌برداری جدید را نیز معرفی خواهد کرد. این برنامه از برنامه‌های موجود متمایز می‌شود به این دلیل که قادر است پیشنهادهای شخصی‌سازی شده بر اساس فعالیت‌ها و موقعیت‌های شما ارائه دهد.

به عبارت دیگر، این برنامه مکان‌هایی که به آن‌ها سر زده‌اید، عکس‌هایی که گرفته‌اید، موسیقی‌هایی که در حین انجام این کارها گوش داده‌اید و غیره را ثبت می‌کند. همچنین، شما می‌توانید با ایده‌هایی درباره اینکه برای هر ورودی چه بنویسید، نوشتن پیام‌های اس ام اس را شروع کنید. حتی می‌توانید برنامه را برای ارسال اعلانات تنظیم کنید و شما را یادآوری کند که در صورت فراموشی ورودی جدیدی به آن اضافه کنید.

این سرویس نیز مانند بسیاری از سرویس‌های اپل، با رعایت حریم خصوصی طراحی شده است. تمامی پردازش‌ها در دستگاه شما انجام می‌شود و محتویات دفترچه شما به صورت رمزگذاری end-to-end (انتها به انتها) ذخیره می‌شوند. این بدان معنی است که تنها شما به آن دسترسی دارید.

iOS 17: ثبت وضعیت خلق و خوی و به‌روزرسانی‌های برنامه سلامت

تغییرات اپلیکیشن سلامت ios 17
(اعتبار تصویر: Apple)

بخشی از تلاش دوباره اپل در سال جاری، بخشی از بازسازی اپلیکیشن سلامت iOS است و این تنها چیزی نخواهد بود که بر روی آیفون‌ها قرار می‌گیرد. iOS 17 به شما اجازه می‌دهد وضعیت ذهنی خود را ثبت کنید و تغییرات در حالت روحی، احساسی و آنچه به نظر می‌رسد باعث وضعیت ذهنی فعلی شما می‌شود را پیگیری کنید.

این امکان در اپلیکیشن Health برای آیفون و همچنین در WatchOS 10 برای اپل واچ فراهم است.

داده‌ها در طول زمان جمع‌آوری می‌شوند و اپل اعلام کرده است که برنامه‌هایی برای یکپارچه‌سازی حالت روحی شما با فعالیت‌هایی مانند ورزش و خواب به منظور کمک به شما در بررسی تأثیر این عوامل بر وضعیت ذهنی خود، در نظر گرفته شده است. ارزیابی‌های استاندارد سلامت روان نیز در برنامه زمانبندی شده‌اند تا به شما در درک بهتری از خطر اضطراب، افسردگی یا هر وضعیت سلامت روانی دیگر کمک کنند.

تغییرات اپلیکیشن سلامت ios 17
(اعتبار تصویر: Apple)

اپلیکیشن Health همچنین با مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید، تمرکز خود را بر روی بینایی قرار خواهد داد. والدین می‌توانند به فرزندان خود اجازه دهند روزانه 80 تا 120 دقیقه را تحت نور خورشید سپری کنند که ظاهراً به کاهش خطر نزدیک‌بینی کمک می‌کند. همچنین، اگر به مدت طولانی بیش از حد به گوشی خود نگاه کنید، گوشی به شما هشدار خواهد داد که این عمل به نظر می‌رسد عاملی دیگر است.

iOS 17: Siri

سیری
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

هوش مصنوعی به تازگی موضوعی مهم در اخبار بوده است و گمانه‌زنی‌هایی درباره آنچه اپل ممکن است در نظر بگیرد تا بهبودهایی در Siri را در رویداد WWDC ارائه دهد، وجود داشت. البته، با توجه به ارائه‌ی نسخه اصلی، تغییرات زیادی در حال پیشرفت هستند.

در ابتدا، Siri قادر خواهد بود دستورها را بدون تکرار دستور بیدارشدن درک کند و به عقب برگردد. همچنین، دستور بیدارشدن از “هی Siri” به “Siri” ساده می‌شود.”

iOS 17: ویژگی‌های دسترسی

یک آی‌پد و دو آیفون که ویژگی‌های دسترسی جدید اپل را نشان می‌دهند
(اعتبار تصویر: Apple)

ویژگی‌های دسترسی برای آیفون‌ها قبل از WWDC 2023 معرفی شده و چشم‌اندازی از اضافاتی که iOS 17 به ما خواهد داد، را ارائه می‌دهد.

تصاویری از قابلیت دسترسی کمکی اپل
(اعتبار تصویر: Apple)

آپدیت‌های امسال شامل ابزار بهبودیافته متن به گفتار، قابلیت آموزش آیفون برای داشتن یک کپی دیجیتالی از صدای شما، ویژگی نقطه و صحبت برای برنامه Magnifier و رابط کاربری ساده‌تر برای ناوبری آسان‌تر است.

iOS 17: مرور خصوصی

به روز رسانی مرور خصوصی ios 17
(اعتبار تصویر: Apple)

Safari در iOS 17 به‌روزرسانی امنیتی دریافت کرده و بهبودهایی در بخش Private Browsing اعمال می‌کند تا مصرف اینترنت شما ایمن و بی‌خطر باقی بماند. این شامل جلوگیری از بارگذاری تمام ردیاب‌های شناخته‌شده، حذف ردیابی اضافه‌شده به URL‌ها و قفل کردن اپلیکیشن‌ها در زمان عدم استفاده از آن‌ها توسط Face ID می‌شود.

iOS 17: پاکسازی خودکار کدهای تأیید

تصویری که ویژگی جدید Clean Up Automatically را در منوی گزینه های رمز عبور iOS 17 بتا نشان می دهد.
(اعتبار تصویر: MacRumors)

iOS 17 اکنون امکان حذف خودکار پیام‌های 2FA در iMessage یا Mail پس از استفاده از کدها را به کاربران می‌دهد. این به نظر می‌رسد یک روش مفید برای پاکسازی پیام‌هایی است که در هنگام ورود به برنامه‌ها و سرویس‌های مختلف، بیش از یک دقیقه به آن‌ها نیاز ندارید.

iOS 17: به اشتراک گذاری AirTags با دیگران

Apple AirTag
(اعتبار تصویر: Apple)

یک ویژگی دیگر که کاربران آیفون مدتی است درخواست آن را دارند و با iOS 17 به آن‌ها اجازه می‌دهد AirTag‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. اپلیکیشن Find My اکنون به شما اجازه می‌دهد تا یک AirTag را انتخاب کرده و گزینه “به اشتراک گذاشتن این AirTag” را انتخاب کنید که به طرف مقابل اجازه می‌دهد مکان تگ را ببیند و بدون دریافت هشدارهای ردیابی، با آن کار کند.

این قابلیت به اشتراک گذاری همچنین با سایر دستگاه‌های قابل ردیابی با Find My کار خواهد کرد، اگرچه احتمالاً AirTag‌ها بیشترین استفاده را در این زمینه خواهند داشت.

iOS 17: Apple Music گزینه‌های تداخلی بین آهنگ‌ها را اضافه می‌کند

Apple MusicX Primephonic
(اعتبار تصویر: Apple Music)

چیزی که تا به حال ندیده‌اید: امکانی که هم‌اکنون در Apple Music برای اندروید وجود دارد و به iOS 17 می‌آید. به‌طور خاص، ما درباره گزینه‌های تداخل متقابل بین آهنگ‌ها صحبت می‌کنیم. وقتی یک مسیر به پایان می‌رسد و مسیر بعدی آغاز می‌شود، دیگر قطع ناگهانی وجود نخواهد داشت.

فقط کافیست به مسیر تنظیمات QMusic QSound بروید و روی این ویژگی ضربه بزنید.

iOS 17: CarPlay

عکسی از Apple CarPly در حال استفاده
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

CarPlay که مدت‌ها منتظر به‌روزرسانی آن بودید، هنوز به این نقطه نرسیده است، اما CarPlay به‌عنوان بخشی از iOS 17 دو ویژگی کلیدی دریافت می‌کند. اولین مورد شامل SharePlay است که به سرنشینان خودرو اجازه می‌دهد حتی اگر آیفون‌شان به صورت فیزیکی به آن متصل نباشد، کنترل کنند که چه چیزی از طریق سیستم سرگرمی پخش می‌شود.

همچنین، Apple Maps به‌صورت بلادرنگ اطلاعات شارژرهای الکتریکی را مسیریابی خواهد کرد، بنابراین می‌توانید ببینید آیا شارژر قبل از رسیدن شما قابل استفاده است یا خیر. حتی به شما امکان فیلتر کردن براساس شبکه و نوع خودرو را می‌دهد تا بتوانید شارژر ایده‌آل را برای خود انتخاب کنید.

iOS 17: به روز رسانی های دیگر

WWDC 2023
(اعتبار تصویر: Apple)

مانند Siri، Apple درباره Apple Maps یا Apple Photos حرف زیادی برای گفتن نداشت. اما تغییراتی در راه است. Apple Maps قابلیت دانلود آفلاین را از مدت‌ها قبل خواهد داشت، در حالی که Apple Photos قادر به تشخیص و برچسب‌گذاری حیوانات خانگی شما خواهد بود.

همچنین، عکس‌ها یک “دکمه برش یک ضربه‌ای” را ارائه می‌دهند که به شما اجازه می‌دهد در حالی که روی یک تصویر زوم می‌کنید، آن را ببرشید، به این معنی که کل فرآیند تنها چند ضربه طول می‌کشد.

چیزی که در حال حاضر یک ویژگی نیست – اما ممکن است به زودی اضافه شود – حالت دوربین ردیابی حیوانات خانگی است. Apple به تازگی ابزارهای توسعه‌دهنده‌ای را معرفی کرده است که می‌توانند این کار را امکان‌پذیر کنند، اما برای عملی‌سازی آن، نیاز به یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن خواهیم داشت.

اگرچه iOS 17 به‌طور خودی خود یک بروزرسانی نیست، اما اشاراتی به لوازم جانبی جدید MagSafe نیز وجود دارد. این ممکن است اولین نگاهی باشد که به پتنت جدیدی که Apple در اواخر سال ۲۰۲۳ به ثبت رسانده است، داریم.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *