آیفون X، 8 و 8 پلاس از بروزرسانی iOS 17 محروم می‌شوند

iOS 17 برای iPhone X، iPhone 8 یا iPhone 8 Plus عرضه نخواهد شد

نسخه iOS 17 از اواخر امسال عرضه خواهد شد و نسخه بتای توسعه‌دهندگان آن در WWDC 2023 معرفی خواهد شد. با این حال، خبرها نشان می‌دهند که کدام دستگاه‌ها از این به‌روزرسانی نرم‌افزاری پشتیبانی خواهند کرد و کدام دستگاه‌ها تا آخر عمر با iOS 16 بروزرسانی خواهند شد.

علی‌رغم شایعات مختلف که هر دستگاهی که iOS 16 را اجرا می‌کند، قادر به پشتیبانی از iOS 17 خواهد بود، این اتفاق رخ نخواهد داد. در واقع، این شایعات غیرصحیح بوده و اپل آیفون X، آیفون 8 و آیفون 8 پلاس را از چرخه به‌روزرسانی خارج کرده است. این دستگاه‌ها هنوز می‌توانند iOS 16 را بروزرسانی کنند، اما تمام به‌روزرسانی‌ها و ویژگی‌هایی که iOS 17 باید ارائه دهد، برای آنها در دسترس نخواهد بود.

همه سه گوشی تقریباً شش ساله هستند و در سال 2017 عرضه شده‌اند. در آن زمان، بیست سال از عرضه آیفون اصلی می‌گذشت و آیفون X با نمایشگر تمام صفحه، Face ID، بریدگی نمایشگر و قیمت بالا، یک تحول عظیم در طراحی گوشی‌ها به وجود آورد.

هر دو مدل آیفون 8 به طور قابل توجهی نسبت به مدل‌های قبلی اپل ارتقا نداشتند، اما با قیمت مناسب‌تر، به گزینه‌ای مناسب برای افرادی تبدیل شدند که به ارتقا نیاز داشتند و قادر به هزینه بالایی برای گوشی هوشمند نبودند.

پیش‌بینی می‌شود در سال 2023 بسیاری از افراد این سه گوشی را به‌روزرسانی کنند. اما برای آنهایی که اینگونه نیستند، دستگاه‌های شما به طور ناگهانی منسوخ خواهند شد. اپل همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی و رفع باگ‌ها را در صورت نیاز ارائه خواهد کرد. اما در صورتی که مانند آیفون Xs یا آیفون SE 2020 دستگاه داشته باشید، به‌روزرسانی‌های مداومی دریافت نخواهید کرد.

آیفون‌هایی که قابلیت نصب iOS 17 را دارند:

لیست سازگاری دستگاه ios 17
(اعتبار تصویر: Apple)

اگر آیفونی دارید که در سال 2018 یا بعد از آن عرضه شده است، تا چند ماه دیگر می‌توانید iOS 17 را بر روی آن دریافت کنید. هر چند دقیقاً نمی‌دانیم زمان عرضه رسمی نرم‌افزار جدید چه زمانی است، اما می‌دانیم که در پاییز امسال عرضه خواهد شد. معمولاً نرم‌افزار جدید همزمان با آیفون جدید عرضه می‌شود.

درباره تاریخ خاصی صحبتی نشده است، اما اگر اپل قابل پیش‌بینی باشد، هیچ چیز قطعی نیست. انتظار می‌رود آیفون 15 در اوایل تا اواسط سپتامبر و iOS 17 کمی قبل از آن عرضه شوند. البته سری آیفون 15 iOS 17 را از جعبه خارج خواهد کرد، اما تایید شده است که گوشی‌های زیر این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد:

این دستگاه‌ها از بتای عمومی iOS پشتیبانی خواهند کرد.

نیازمندی‌های سخت‌افزاری iOS 17:

توجه داشته باشید که تمام ویژگی‌های iOS 17 که توسط اپل در WWDC معرفی شده است یا در صفحه اطلاعات iOS 17 این شرکت توضیح داده شده است، بر روی هر گوشی قابل استفاده نخواهند بود. برخی از ویژگی‌ها نیازمند قدرت پردازشی بالا هستند که تنها در مدل‌های جدیدتر موجود است.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید قابلیتی را امتحان کنید که به شما اجازه می‌دهد با استفاده از ژست‌های حرکتی واکنش‌های خود را در فیس تایم به اشتراک بگذارید، به یک آیفون 12 نیاز خواهید داشت. همچنین برای بهبود قابلیت‌های تصحیح خودکار و توانایی تکمیل کلمات یا جملات با یک ضربه فضایی، نیازمند حداقل آیفون 12 خواهید بود.

بین ویژگی‌های دسترسی iOS 17 که قبل از WWDC معرفی شدند، می‌توان به مدل پرو یا پرو مکس اشاره کرد که با آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس آغاز می‌شود.

ویژگی استندباید که آیفون را در زمان عدم استفاده به یک صفحه نمایش هوشمند تبدیل می‌کند، در تمام گوشی‌های سازگار با iOS 17 کار خواهد کرد. با این حال، اگر می‌خواهید استندباید اطلاعات را به طور مداوم نشان دهد، نیازمند یک گوشی با نمایشگر همیشه روشن خواهید بود.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *