iOS 17: معرفی ابزارهای DockKit و API بدن حیوانات برای ردیابی حیوانات خانگی

iOS 17 می تواند آیفون شما را به یک دوربین ردیابی حیوانات خانگی تبدیل کند

با استفاده از ابزارهای جدید درون نرم‌افزار، iOS 17 قادر است به آیفون شما اجازه دهد تا به عنوان یک دوربین خانگی 360 درجه عمل کند. هرچند باید صبر کنیم تا کسی این اپلیکیشن را بسازد.

هنگامی که در سخنرانی اصلی WWDC 2023، اپل بر روی ویژگی‌های جدید خود برای آیفون‌های سازگار تمرکز می‌کند، مجموعه‌ای از ویژگی‌های مرتبط با توسعه‌دهندگان را در جلسات مجازی دیگر کنفرانس معرفی می‌کند. دو مورد از این ویژگی‌ها شامل DockKit و API بدن حیوانات است که برای iOS 17، iPadOS 17، tvOS 17 و macOS Sonoma در دسترس هستند.

DockKit به اپلیکیشن‌های دوربین آیفون کمک می‌کند تا با استفاده از پایه‌های موتوری، قابلیت ردیابی اشیاء را داشته باشند. همچنین API بدن حیوانات می‌تواند با تشخیص و تفسیر موقعیت قسمت‌های مختلف بدن در ارتباط با یکدیگر، بیانگر زبان بدن گربه یا سگ شما باشد.

این هنوز یک برنامه نیست

API ردیابی حیوانات خانگی اپل
(اعتبار تصویر: Apple)

مهم است که توضیح دهم که اپل ردیابی حیوانات خانگی را به عنوان بخشی از برنامه‌های نرم‌افزاری جدید خود ارتقا نمی‌دهد. این دو سیستم مستقل هستند که درباره‌ی آن‌ها صحبت می‌کنیم. DockKit فقط ردیابی اشیاء انسانی را فراهم می‌کند و API بدن حیوانات طراحی شده است تا عملکرد حیوانات خانگی شما را با خواندن موقعیت‌های مختلف بدن آن‌ها تشخیص دهد، نه دنبال کردن آن‌ها هنگامی که خارج از کادر می‌روند.

آنچه اپل در عوض انجام می‌دهد، استفاده از این قابلیت به عنوان الهام بخشی برای دیوایس‌های اپلیکیشن است. با ترکیب چارچوب‌های جدید، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های اندرویدی نیز به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. خوشبختانه، آن‌ها می‌توانند به موقع برای عرضه عمومی iOS 17، که قرار است در پاییز امسال اتفاق بیافتد و در حال حاضر در نسخه بتای توسعه‌دهندگان در حال اجرا است، آماده شوند. بتای عمومی نیز در ماه آینده عرضه خواهد شد.

تبدیل آیفون به یک ردیاب حیوانات خانگی نصب شده بر روی پایه، قابلیت حالت استندبای iOS 17 را به شما می‌دهد. این قابلیت بخشی از اعلان‌های اپل است که آیفون را به یک دستگاه دیگر تبدیل می‌کند و در این حالت، آن به عنوان یک نمایشگر هوشمند مینیاتوری عمل می‌کند. این قابلیت مشابه قابلیت Continuity Camera از iOS 16 است که به شما اجازه می‌دهد از دوربین پشت آیفون‌ها به عنوان وب‌کم برای مک‌بوک‌ها یا به عنوان دوربین تماس تصویری در زمان جفت شدن با Apple TV 4K استفاده کنید.

اگرچه قبل از این بهترین ویژگی‌های iOS 17 را از زبان اپلی‌ها شنیده بودیم، اما در این نسخه بتا ویژگی‌های جدید و بیشتری کشف شده است. به اشتراک گذاری هوشمند برچسب‌ها بین دوستان و استفاده از ابزارهای پیشرفته ضد سو استفاده در iMessage و سایر اپلیکیشن‌های ارتباطی نمونه‌هایی از این ویژگی‌ها هستند. بدون شک با عرضه به‌روزرسانی‌های جدید برای ویژگی‌هایی که قبلاً وجود نداشتند، تعداد کاربران بیشتری را به خود جلب خواهیم کرد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *