عکاسی پیاپی با کیفیت: معرفی دوربین سونی A9 III با قابلیت‌های منحصر به فرد

عکاسی پیاپی با کیفیت: معرفی دوربین سونی A9 III با قابلیت‌های منحصر به فرد

این یعنی سرعت عکاسی پیاپی با کیفیت فول اچ دی 120 fps را برای عکس های خام و JPEG 24.6 MP ارائه می کند.

در هنگام عکاسی پیاپی، هیچ خاموشی وجود ندارد و به لطف آن شاتر جهانی که به این معنی است که تمام پیکسل های سنسور به صورت همزمان خوانده می شوند، اعوجاج “شاتر چرخشی” وجود ندارد که گاهی اوقات می توانید با سنسورهای معمولی به آن برسید.

جانشین سونی A9 II می تواند با سرعت 1 / 80 هزار ثانیه (رکوردی دیگر)عکس برداری کند؛ هرچند این سرعت در حالت عکاسی پیاپی به 1 / 16 هزار ثانیه می رسد.

بالای دوربین سونی A9 III در پس زمینه تیره
(اعتبار تصویر: Sony)

سیستم تثبیت کننده تصویر در بدنه A9 III نیز تا 8 استاپ جبران می کند و به عکاسان ورزشی و حیات وحش آزادی عمل زیادی در هنگام عکاسی در حالت دستی می دهد.

در حالی که این دوربین عمدتا یک دوربین بدون آینه سازش ناپذیر برای عکاسان ورزشی است که بسیاری از آن ها امیدوارند آن را به المپیک 2024 پاریس ببرند، A9 III تصاویر ویدیویی جذابی نیز دارد.

این دوربین می تواند 4K / 60 p (نمونه برداری از 6 K)و همچنین حرکت آهسته 4K / 120 p را بدون کراپ فیلمبرداری کند. A9 III با ضبط 10 بیت 4: 2: 2 All – I، خروجی خام 16 بیتی و پشتیبانی از S – Cinetone و S – Log3، ابزاری مناسب برای عکاسان هیبریدی خواهد بود که نیاز به ثبت ترکیبی از عکس و ویدیو دارند.

سونی در کنار A9 III از سبک ترین لنز پرایم تله فوتوی f / 2.8 دنیا برای عکاسان ورزشی و حیات وحش رونمایی کرد و این دو مانند یک مسابقه بهشتی به نظر می رسند.

سونی مرزهای دوربین را تغییر می دهد (دوباره)

دوربین سونی A9 III در پس زمینه مشکی
(اعتبار تصویر: Sony)

در حالی که کانن و نیکون در طول یک دهه گذشته سخت در تلاش بوده اند تا با سطح نوآوری دوربین سونی برابری کنند، A9 III نشان می دهد که سونی هنوز هم مرز بزرگ است و این یکی از دلایلی است که ما این غول فن آوری را به عنوان برند سال خود در مراسم انتخاب TechRadar سال 2023 انتخاب کردیم.

پیش از این شاهد دوربین های ورزشی بسیار سریعی مانند سونی A9 II و اخیرا نیکون Z9 بوده ایم. Z9 اولین دوربین حرفه ای بود که به طور کامل از شاتر مکانیکی بهره می برد و از یک سنسور 45.7 مگاپیکسلی برای ارائه تجربه عکاسی کاملا دیجیتال استفاده می کرد.

اما روی کاغذ، سونی A9 III با تبدیل شدن به اولین دوربین فول فریم با شاتر جهانی، بار دیگر از آن پیشی گرفته است. در حالی که سنسورهای انباشته سنتی مانند نمونه موجود در نیکون Z9 سریع هستند، اما هنوز هم گاهی اوقات می توانند مستعد مشکلاتی مانند شاتر چرخشی یا سرعت همگام سازی محدود فلاش باشند.

از آنجا که شاترهای جهانی تمام پیکسل های سنسور را به طور همزمان می خوانند، آن معایب سنتی شاتر الکترونیکی دیگر یک مساله نیستند. و این بدان معناست که A9 III می تواند با سرعت 120 fps (البته در بازه زمانی تنها 1.6 ثانیه)عکس برداری کند و در هر سرعت شاتری فلاش ارائه دهد.

باید دید که آیا استفاده سونی A9 III از شاتر جهانی ایرادی دارد یا خیر، اما در حال حاضر با یکی از آن ها دست و پنجه نرم می کنیم و به زودی اولین برداشت خود را برای شما به ارمغان خواهیم آورد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *