معرفی SSD جدید وسترن دیجیتال SN850P برای PS5: عملکرد برتر با هزینه برابر با قیمت خود کنسول!

وسترن دیجیتال SSD جدید PS5 را با قیمتی بیشتر از کنسول عرضه کرد

وسترن دیجیتال اعلام کرده است که یک SSD برای کنسول PS5 عرضه خواهد کرد. این SSD علاوه بر ارائه سرعت بسیار بالا، هزینه‌ای بسیار بالا نیز دارد.

WD – Black SN850P NVMe SSD یکی از لوازم جانبی رسمی برای PS5 است و به‌طور خاص برای استفاده با این کنسول طراحی شده است. این SSD جدید از وسترن دیجیتال سرعت خواندن 7300 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن 6300 مگابایت بر ثانیه را ارائه می‌دهد که به طور قابل توجهی پیشرفت نسبت به نسخه قبلی خود، یعنی WD – Black SN850 SSD (که سرعت خواندن 7000 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن 5300 مگابایت بر ثانیه داشت)، محسوب می‌شود.

SN850P همچنین به همراه یک هیت‌سینک بازطراحی شده وسترن دیجیتال ارائه می‌شود که به‌طور خاص برای بهینه‌سازی با PS5 طراحی شده است. همچنین، این SSD به ظرفیت 4 ترابایت نیز در دسترس است در حالی که SN850 تنها در ظرفیت 2 ترابایتی عرضه می‌شد. با این حال، هزینه WD – Black SN850P 4 ترابایتی بیش از چهار برابر قیمت کنسول است و به همان اندازه قیمتی که برای PSVR 2 در نظر گرفته شده است، عرضه می‌شود.

SSD WD – Black SN850P در مدل‌های 1 ترابایتی و 2 ترابایتی نیز موجود است و این حافظه‌ها با قیمت‌های کمتری در دسترس هستند. قیمت یک ترابایتی آن 149 دلار و قیمت 2 ترابایتی آن 229 دلار است. این قیمت‌ها نسبتاً مناسب تر هستند، اما هنوز هم قیمت‌های بسیار بالاتری نسبت به SSD WD – Black SN850 دارند. به عنوان مثال، در ماه‌های گذشته شاهد کاهش قیمت SSD یک ترابایتی SN850 به تنها 79 دلار بودیم.

ما هنوز این امکان را نداشته‌ایم که SSD WD – Black SN850P را تست کنیم، اما این SSD در فهرست بهترین SSD‌های داخلی برای PS5 جای می‌گیرد و انتظار داریم که یک گزینه ذخیره‌سازی باکیفیت دیگر از وسترن دیجیتال باشد. با این حال، اگر به شدت به فضای هارد درایو اضافی نیاز ندارید، شاید بهتر باشد منتظر کاهش قیمت‌ها باشید، زیرا قیمت 549 دلاری به همان اندازه جذاب نیست که بهترین نقطه قیمتی برای لوازم جانبی کنسول باشد.

خوشبختانه، هزینه‌های حافظه‌های SSD به سرعت کاهش یافته‌اند. در واقع، کمتر از دو سال پیش، یک SSD WD – Black 1 ترابایتی SN850 می‌توانست حدود 270 دلار هزینه کند، اما در حال حاضر می‌توان بهترین درایو را با حدود 200 دلار کمتر در هنگام فروش تهیه کرد.

این یکی از مزایای اصلی گسترش فضای ذخیره‌سازی خارجی برای PS5 است. در حالی که مایکروسافت با Xbox Series X یک راه‌حل اولویت‌دار را انتخاب کرده است و هزینه کارت‌های توسعه Xbox را به طور قابل توجهی بالا نگه داشته است، ما شاهد کاهش سریع قیمت حافظه‌های SSD PS5 بوده‌ایم زیرا تولیدکنندگان مانند وسترن دیجیتال، سامسونگ و کورسیر در رقابت برای ارائه بهترین ارزش پول هستند.

اطلاعات بیشتر از راهنمای بازارمگ

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *