معرفی ویژگی های جدید Galaxy S24: تراشه های جدید، حافظه بیشتر، و قیمت بدون تغییر

معرفی ویژگی های جدید Galaxy S24: تراشه های جدید، حافظه بیشتر، و قیمت بدون تغییر

Samsung Galaxy S24 Ultra همه توجه را به خود جلب کرده است، اما گلکسی S24 را نادیده نگیرید. برخی از تغییرات بزرگ برای پرچمدار سطح پایه در سری آتی S24 شایعه شده است.

اگر شایعات در مورد تاریخ عرضه زودتر از حد معمول سامسونگ گلکسی اس 4 صحت نداشته باشد، تنها حدود یک ماه با ظاهر مورد انتظار گوشی پرچمدار بعدی سامسونگ فاصله داریم. و در حالی که گلکسی اس 24 اولترا به طور قابل درک بخش عمده ای از توجه پیش از عرضه را به خود جلب می کند، این گوشی است که در صدر خط تولید سامسونگ قرار دارد، به هر حال دلایل زیادی برای هیجان زده شدن در مورد گلکسی اس 24 استاندارد نیز وجود دارد.

درست است که این گلکسی اس 24 اولترا است که احتمالا شاهد کناره های تیتانیومی و یک لنز تله فوتو ارتقا یافته خواهد بود. اما گلکسی اس 4 تغییرات بالقوه خاص خود را دارد و به نظر می رسد نسبت به اولترا مقرون به صرفه تر باشد.

کدام یک از شایعات گلکسی اس 24 از بقیه متمایز است؟ این ها مهم ترین چیزهایی هستند که در مورد آن ها شنیده ایم و انتظار می رود در گوشی بعدی سامسونگ ظاهر شوند.

چیپست های مختلف گلکسی اس 24

اسنپدراگون 8 نسل 3
(اعتبار تصویر: Qualcomm)

گلکسی اس 23 اندکی از پرچمداران اخیر سامسونگ متفاوت بود؛ به طوری که هر مدل عرضه شده در سراسر جهان از همان تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 بهره می برد. برای استارتاپ ها فرقی نمی کند در کجای دنیا از یکی از گوشی های سامسونگ استفاده می کنید. علاوه بر این اسنپدراگون 8 Gen 2 وظیفه افزایش قابل توجه بهره وری انرژی را نیز بر عهده دارد که با بهبود طول عمر باتری در مدل های S23 همراه شده است.

این ممکن است یک رویکرد یک طرفه برای سامسونگ باشد، چرا که شایعات حاکی از آن است که این سازنده گوشی به عرضه مدل های گلکسی S24 با چیپست های مختلف در بازارهای مختلف باز می گردد. برای آمریکای شمالی، این احتمالا به معنای اجرای یک گلکسی S24 بر روی یک سیستم – روی – چیپ اسنپدراگون 8 نسل 3 است، در حالی که سایر نقاط جهان شاهد یک S24 مجهز به اگزینوس 2400 خواهند بود. (ظاهرا چنین مشکلی در گلکسی اس 24 اولترا وجود نخواهد داشت و قرار است از سیلیکون اسنپدراگون 8 نسل 3 صرف نظر از محل قرارگیری آن استفاده شود).

به دست آوردن یک S23 مجهز به اسنپدراگون 8 Gen 3 می تواند یک کودتا باشد. بنچمارک های اولیه این چیپست نشان می دهند که بهترین عملکرد را از هر گوشی اندرویدی ارائه خواهد داد و در برخی بنچمارک ها به عدد آیفون 15 پرو نزدیک می شود. این عملکرد فوق العاده S24 در یک گوشی است که صدها دلار کم تر قیمت دارد.

فضای ذخیره سازی بیشتر، رم بیشتر در گلکسی S24

بررسی Samsung Galaxy S23
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

گلکسی اس 23 پس از گلکسی اس 23 پلاس و گلکسی اس 23 اولترا که به 256 گیگابایت افزایش پیدا کردند، تنها گوشی میان رده فعلی سامسونگ است که در مدل پایه خود 128 گیگابایت حافظه ذخیره سازی دارد. گزارش های متعدد ادعا کرده اند که سامسونگ قصد دارد 256 گیگابایت حافظه ذخیره سازی پیش فرض برای مدل های پایه از سری گلکسی اس بسازد که نسبت به ظرفیت اولیه 128 گیگابایتی آیفون، برتری قابل توجهی خواهد داشت.

ما کم تر تمایل داریم شایعه مشابهی را در مورد افزایش رم برای گلکسی اس 4 باور کنیم. گزارش های اولیه ادعا می کردند که مدل سطح ورودی تا 12 گیگابایت رم ارائه خواهد داد. ممکن است زمانی که حافظه ذخیره سازی گوشی خود را ارتقا می دهید، این گزینه در دسترس باشد. اما ادعای اخیر یک افشاگر نشان می دهد که سامسونگ از 8 گیگابایت حافظه موجود در مدل پایه گلکسی اس 23 استفاده خواهد کرد.

باتوجه به انفجار هوش مصنوعی درون دستگاه که در آینده نزدیک به گوشی ها می آید، قطعا می توانیم ببینیم که چرا سازندگان گوشی وسوسه می شوند تا حافظه رم بیشتری به آن اضافه کنند. اما این ویژگی های هوش مصنوعی تشنه حافظه هنوز در دسترس نیستند، بنابراین تقویت رم در این مرحله ممکن است مانند صرف هزینه های غیر ضروری باشد.

همان قیمت گلکسی S23

سری گلکسی اس 23 سامسونگ
(اعتبار تصویر: Samsung)

به یاد دارید که چگونه گفتیم شواهد به انتخاب چیپ های مختلف توسط سامسونگ برای برخی از مدل های گلکسی S24 اشاره دارند؟ ظاهرا دلیل بسیار خوبی وجود دارد که چرا سامسونگ این کار را انجام می دهد، علی رغم اینکه همه رویکرد سازگارتر با سیلیکون را با گلکسی S23 تحسین می کنند.

اسنپدراگون 8 Gen 3 یک سیستم – روی – چیپ بسیار گران قیمت است که باتوجه به مجموعه ویژگی های آن قابل درک است. در عوض استفاده از اگزینوس 2400 در برخی گوشی ها به سامسونگ کمک می کند تا هزینه ها را پایین نگه دارد و به سازنده گوشی اجازه دهد تا خط قیمت گذاری برای گلکسی اس 4 را حفظ کند.

در آمریکا این بدین معنی است که قیمت مدل پایه همان 799 دلاری خواهد بود که سامسونگ در زمان عرضه برای گلکسی اس 23 در نظر گرفته بود. در زمانی که دیگر بهترین گوشی ها شاهد افزایش قیمت بوده اند، حفظ قیمت اس 24 از نسلی به نسل دیگر می تواند به عنوان یک پیروزی برای سامسونگ تلقی شود.

نرخ‌های تازه‌سازی فوق‌العاده بیشتر

بررسی Samsung Galaxy S23
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

زمانی که در حال گشت و گذار در یک صفحه وب یا انجام یک بازی سنگین گرافیکی روی گلکسی اس 23 یا اس 23 پلاس هستید، به همین دلیل صفحه نمایش گوشی می تواند تا 120 هرتز افزایش یابد. اما وقتی همه چیز روی صفحه ثابت تر می شود، نرخ تازه سازی تطبیقی تنها می تواند به 48 هرتز برسد. این در حالی است که گلکسی اس 24 اولترا قادر است تا نرخ رفرش را به 1 هرتز برساند و به این گوشی در حفظ عمر باتری کمک کند.

دلیل استفاده از صفحه نمایش LTPO در اس 23 اولترا این است که اس 23 استاندارد چنین صفحه نمایشی ندارد. اما ظاهرا این موضوع برای گلکسی اس 4 در حال تغییر است.

به طور خاص، یک افشاگر معروف گفته است که گلکسی اس 4 در صف دریافت پنل LTPO قرار دارد. این موضوع به گوشی جدید اجازه می دهد تا محدوده نرخ نمایشگر گسترده تری داشته باشد و احتمالا به آن کمک می کند تا عمر باتری بیشتری داشته باشد. بله، گلکسی اس 22 اولترا قرار است ارتقا پیدا کند و حداکثر نرخ تازه سازی 144 هرتز داشته باشد. اما یک پنل بهتر برای گلکسی اس 4 قطعا چیزی است که ارزش هیجان زده شدن را دارد.

ویژگی های جدید هوش مصنوعی برای گلکسی اس 24

یکی از ویژگی های UI 6.1 ترجمه خودکار
(اعتبار تصویر: @BennettBuhner and X.com)

سامسونگ پیش از این اشاره کرده بود که هوش مصنوعی درون دستگاه بخشی از گوشی های آینده این شرکت خواهد بود و نه فقط مدل های رده بالایی مانند گلکسی اس 24 اولترا. گلکسی اس 4 نیز باید بسیاری از این ویژگی ها را داشته باشد و قابلیت های مشابه اولترا اما با هزینه کم تر را در اختیار شما قرار دهد.

پیش از این گزارش هایی شنیده بودیم که قرار است یک مدل هوش مصنوعی مولد روی دستگاه به نام Samsung Gauss در مدل های گلکسی S24 ظاهر شود. در همین حین، تصویری از رابط کاربری One UI 6.1 منتشر شد که نشان می داد باید منتظر چه ویژگی هایی باشیم؛ از والپیپرهای تولیدشده توسط هوش مصنوعی گرفته تا ترجمه درون برنامه ای و یادداشت برداری با ابزارهای سازمانی.

ویرایشگر عکس در گلکسی اس 4 را می توان یکی از جذاب ترین بروزرسانی ها دانست، از جمله قابلیت گسترش مرزه ای عکس ها و جا به جایی سوژه ها در زمان تنظیم دقیق عکس.

همه این ها یک پیشرفت هیجان انگیز برای گوشی های سامسونگ به نظر می رسد و از همه مهم تر، پیشرفتی که از گلکسی اس 4 نخواهد گذشت.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *