معرفی تلویزیون QNED 98 اینچی از LG با بهبودهای چشمگیر هوش مصنوعی در CES 2024

معرفی تلویزیون QNED 98 اینچی از LG با بهبودهای چشمگیر هوش مصنوعی در CES 2024

اگر فکر می‌کردید که هوش مصنوعی یکی از مهمترین ترندهای سال 2023 بود، هنوز چیزی ندیده‌اید. ال‌جی برای محصولات جدید تلویزیون‌های QNED و QNED Mini LED خود برای نمایشگاه CES 2024، تکنولوژی‌های یادگیری عمیق بی‌پایانی را به کار گرفته است تا کیفیت تصویر را بهبود بخشد. حالا هم یک مدل 98 اینچی عظیم برای کسانی که به دنبال تصویری بزرگتر از زندگی هستند، در دسترس است.

مشخص است که ال‌جی واقعاً می‌خواهد با این مجموعه تلویزیون‌های جدید بهترین‌های ما را بسازد. چرا که پردازنده جدید AI به نام a8 برای تلویزیون‌های QNED این شرکت با افزایش 1.3 برابری در عملکرد هوش مصنوعی، افزایش 2.3 برابری در عملکرد گرافیک و سرعت پردازش 1.6 برابری ارتقاء یافته است.

پس از این افزایش‌های هوش مصنوعی، به سوال می‌خورد که این اعداد شگفت‌انگیز چه معنایی دارند؟ به گفته اطلاعیه‌ی ال‌جی، AI Picture Pro از یادگیری عمیق برای تمایز چهره‌ها، اشیاء و زمینه‌های مختلف در یک صحنه استفاده می‌کند و سپس با تثبیت بافت و جزئیات دقیق، کیفیت تصویر را افزایش می‌دهد.

همچنین، تکنولوژی Dynamic Tone Mapping Pro تصویر را به بلوک‌ها تقسیم کرده و آن‌ها را به صورت زمان‌واقعی تجزیه و تحلیل می‌کند تا با بهینه‌سازی HDR دقیق، کیفیت تصویر سه‌بعدی را ارتقا دهد.

شما حتی می‌توانید کیفیت تصویر را از طریق Personalized Picture Wizard با استفاده از هوش مصنوعی سفارشی‌سازی کنید. به جای انتخاب از نام‌های پیش‌فرض ثابت، تصاویر مورد علاقه خود را از یک انتخاب داده شده انتخاب کنید تا تصویر را به سلیقه‌ی خود تنظیم کنید.

کلمه کلیدی دیگر در این دوره از تلویزیون‌ها، AI Sound Pro است که هدف از آن ارائه صدای فراگیر 9.1.2 از بلندگوهای داخلی تلویزیون است.

نکات دیگر در محصولات جدید تلویزیون QNED ال‌جی شامل بهبود در بازتولید رنگ، فناوری Precision Dimming برای مدل‌های QNED Mini LED و مدل QNED90 با نمایش مقیاس گری سیاه با دقت 20 بیتی برای تمایز بین سایه‌های خاکستری است، که بهبودی در کنتراست فراهم می‌کند.

و در آخر، سیستم هوشمند تلویزیون webOS این امکان را به کاربران می‌دهد که پروفایل‌های خود را ایجاد کنند. و تلویزیون‌های QNED جدید هوشمند به اندازه‌ی کافی هوشمند هستند که بتوانند بر اساس پروفایل‌های صداها تفاوت قائل شوند و پیشن

هادهای شخصی‌سازی شده‌ای ارائه دهند. همچنین، رابط کاربری خانگی آن‌ها برای دسترسی آسان‌تر به خدمات بهبود یافته و پشتیبانی از هر دو AirPlay و Chromecast را فراهم می‌کند.

به غیر از هیولای 98 اینچی، اندازه‌های دیگر تلویزیون QNED ال‌جی شامل 43، 50، 55، 65، 75 و 86 اینچ می‌شوند. هنوز قیمت‌ها مشخص نشده است، اما امیدواریم که در CES 2024 این مجموعه را تجربه کنیم و انطباق این تکنولوژی هوش مصنوعی را بررسی کنیم. ./

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *