بهبود مقاومت در برابر آب و گرد و غبار: نگاهی به Galaxy Z Fold 5 و Z Flip 5 با قابلیت Flex Mode

بهبود مقاومت در برابر آب و گرد و غبار: نگاهی به Galaxy Z Fold 5 و Z Flip 5 با قابلیت Flex Mode

هر دو Samsung Galaxy Z Fold 5 و Samsung Galaxy Z Flip 5 می‌توانند سطح مقاومت بیشتری داشته باشند.

Galaxy Z Fold 4 و Galaxy Z Flip 4 دارای گواهی IPX8 هستند، به این معنی که در برابر نفوذ آب مقاوم هستند مانند بیشتر گوشی‌های پرچمدار، اما محافظتی قطعی در برابر ذرات ریز وارد شده به دستگاه ندارند و ممکن است به قطعات داخلی آسیب برسانند. IP58 به این معنی است که علاوه بر مقاومت در برابر آب تا عمق ۱ متر، گوشی‌ها در برابر گرد و غبار نیز مقاوم هستند؛ به این معنی که با ورود گرد و غبار به داخل گوشی، در نظریه مشکلی برای استفاده از دستگاه ایجاد نمی‌شود.

برای مقایسه، بهترین گوشی‌ها مانند سری Galaxy S23 سامسونگ دارای گواهی IP68 هستند. افزایش سطح گرد و غبار در این مورد، عدم نفوذ گرد و غبار به دستگاه را تضمین می‌کند.

رتبه‌بندی IPX8 سامسونگ برای گوشی‌های تاشو در حال حاضر بهبود یافته است در مقایسه با بیشتر گوشی‌های تاشوی دیگر که هیچ محافظت رسمی در برابر آب و گرد و غبار ندارند. اضافه شدن قابلیت مقاومت در برابر گرد و غبار، برتری سامسونگ را نسبت به رقبایی مانند Google Pixel Fold و OnePlus V Fold تقویت می‌کند که اکنون بسیار مهم است.

مشکلات جدید با لولای جدید

با این حال، بر اساس گفته‌های منتشرشده، این ارتقاها ممکن است کارایی حالت Flex سامسونگ را کاهش دهند. این ویژگی به گوشی‌های Z Fold و Z Flip اجازه می‌دهد که بدون کامل باز یا بسته شدن، تا حدی باز شوند و برای عکس‌برداری یا تماشای ویدیو مفید باشند.

ردموندی‌ها دلیل این مسئله را تغییرات در طراحی لولا (احتمالاً کاهش ضخامت) و وزن، از جمله مقاومت در برابر آب، می‌دانند. این همه جنبه‌ها قابل ارتقا هستند، به خصوص اگر باعث کاهش آشکار در نمایشگر نشوند، اما این ناروا است اگر به قیمت یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد Z Fold و Z Flip تمام شوند.

با توجه به رندرهای مختلف، می‌توان انتظار داشت که ارتقاهای ساده‌تری مانند صفحه نمایش با پوشش بزرگتر در Galaxy Z Flip 5 و یک چیپست جدید برای هر دو گوشی وجود داشته باشد. به نظر می‌رسد که Galaxy Z Fold 5 یک ارتقا جزئی نسبت به Z Fold 4 خواهد داشت در مقایسه با Galaxy Z Flip 5 و Z Flip 4.

در حال حاضر، سامسونگ اعلام کرده است که رویداد معرفی فبلت‌های جدید خود را در اواخر ماه ژوئیه برگزار خواهد کرد، بنابراین به نظر می‌رسد کمتر زمانی طول خواهد کشید تا ببینیم که سامسونگ چه ارتقاهایی در فبلت‌های بعدی خود ارائه کرده است.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *