بهبود قابلیت دسترسی و بهره‌وری انرژی در بتای اندروید تی وی 14

Android TV 14 بتا چندین ارتقاء را برای Google TV و Android TV منتشر می کند

گوگل تی وی به طور قابل توجهی جایگزین بزرگترین برادر خود، یعنی اندروید تی وی، در بهترین تلویزیون‌های تست شده شده است. با این حال، هر دو پلتفرم تلویزیون هوشمند به دلیل ارتقا به بتای جدید اندروید تی وی 14 در حال بهبود است.

میشال رحمان، روزنامه‌نگار، در یک سری توییت گسترده، به بررسی عمیق بتای جدید اندروید 14 تی وی پرداخته است که با انتشار بتای 3 اندروید 14 برای گوشی‌ها آغاز شده است. از آنجا که هر دو دستگاه گوگل تی وی و اندروید تی وی بر روی سیستم عامل اندروید تی وی اجرا می‌شوند، این ارتقاها باید برای هر دو پلتفرم ارائه شوند.

برخی از این ارتقاها بسیار قابل توجه هستند. در این مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به نسخه بتای اندروید تی وی 14 و اینکه در نهایت چه بر سر دستگاه گوگل تی وی یا اندروید تی وی شما خواهد آمد.

بهبود نسخه بتا اندروید تی‌وی 14: میانبرها و اعلان‌های تماس

ویژگی های اندروید تی وی 14 بتا
(اعتبار تصویر: MishaalRahman/Twitter)

ویژگی‌های مهم بتای جدید اندروید تی وی 14 شامل اضافه شدن میانبرها و اعلان‌های تماس است.

به گفته رحمان، با اندروید تی وی 14 می‌توانید “یک میانبر برای برنامه مورد علاقه‌تان ایجاد کنید.” هرچند که در واقعت، رحمان فکر می‌کند این اشاره به وجود یک دکمه ستاره‌دار در ریموت کنترل اولیه گوگل تی وی است.

جالب است که ببینیم این ویژگی چطور کار خواهد کرد اگر آن را به ساختار پایدار اندروید تی وی 14 منتقل کنند. اما اگر این اتفاق بیفتد، یک ارتقا بزرگ برای گوگل تی وی و اندروید تی وی خواهد بود.

هنگام صحبت از به‌روزرسانی‌های بزرگ، به زودی می‌توانید تماس‌هایتان را از گوگل تی وی دریافت کنید. ویژگی جدیدی که در این بتا وجود دارد، نامش “اعلان‌های تماس” است که به کاربران امکان می‌دهد تماس‌هایی را از اپلیکیشن‌های پشتیبانی شده بر روی این دستگاه دریافت کنند.

هنوز مشخص نیست که آیا این بدان معنی است که شما می‌توانید تماس را کامل در دستگاه گوگل تی وی یا اندروید تی وی برقرار کنید یا فقط از یک تماس ورودی مطلع می‌شوید. به طور صادقانه بگویم، همچنان مبهم است. اعلان‌های تماس تنها در پروفایل شخصی شما نمایش داده خواهند شد، مگر اینکه تنظیمات پیش‌فرض را تغییر دهید.

بهبود نسخه بتا اندروید تی‌وی 14: عملکرد

ویژگی های اندروید تی وی 14 بتا
(اعتبار تصویر: MishaalRahman/Twitter)

بتای اندروید تی وی، علاوه بر ویژگی‌های اصلی، ارتقاهای عملکردی را نیز به ارمغان می‌آورد. در تنظیمات پیشرفته نمایشگر، در زیرمنوی “نمایش”، می‌توانید دستگاه خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که همیشه به فرمت‌های HDR مانند HDR10، HDR10+، Dolby Vision و HLG تبدیل شود یا همه چیز را در محدوده دینامیکی استاندارد نگه دارد.

با این حال، با انتخاب “سیستم – ترجیحات” به جای “تبدیل اجباری”، دستگاه خود همچنین می‌تواند فرمت HDR مناسب را انتخاب کند. اگر به جای هر دو گزینه، “پاسست” را انتخاب کنید، دستگاه گوگل تی وی یا اندروید تی وی شما به سادگی با فرمت محتوا هماهنگ خواهد شد.

بهبود نسخه بتا اندروید تی‌وی 14: دسترسی

ویژگی های اندروید تی وی 14 بتا
(اعتبار تصویر: MishaalRahman/Twitter)

دسترسی پذیری در این بتای اندروید تی وی 14 اهمیت بیشتری یافته است. اکنون، به جای قرارگیری در زیرمنوی “سیستم”، یک زیرمنوی سطح بالا در منوی تنظیمات وجود دارد. همچنین، ویژگی‌های دسترسی جدیدی نیز وجود دارد. یک میان‌بر برای مقیاس‌بندی متن و تنظیم متن برجسته برای تسهیل خواندن متن وجود دارد. همچنین، یک تنظیمات تصحیح رنگ جدید برای کمک به افرادی که از کوری رنگی قرمز-سبز یا آبی-زرد رنج می‌برند، وجود دارد.

بهبود نسخه بتا اندروید تی‌وی 14: بهره وری انرژی

ویژگی های اندروید تی وی 14 بتا
(اعتبار تصویر: MishaalRahman/Twitter)

بتای اندروید تی وی 14 تنظیمات بهبود بهره‌وری انرژی را نیز به ارمغان می‌آورد. در حال حاضر، چهار حالت بهره‌وری انرژی “کم”، “متوسط”، “زیاد” و “نامحدود” وجود دارد. زمانی که از تلویزیون خود استفاده نمی‌کنید، می‌توانید اتصال شبکه خود را خاموش کنید و حالت “متوسط” تنها ویژگی‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که تلویزیون شما را به لطف اتصال به شبکه Wi-Fi یا LAN بیدار خواهد کرد. حالت‌های “بالا” و “نامحدود” همه ویژگی‌های بر پایه شبکه را همیشه حفظ می‌کنند.

به گفته رحمان، دستگاه‌ها تنها زمانی این حالت‌های جدید را خواهند دید که خود دستگاه از این ویژگی‌ها پشتیبانی کند. هرچند که تلویزیون‌های قدیمی‌تر نمی‌توانند بهره‌برداری از این حالت‌ها را انتظار داشته باشند. در هر صورت، به نظر می‌رسد که بتای اندروید تی وی 14 با بهبودهای قابل توجهی در زمینه امکانات و عملکرد به همراه می‌آید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *