تست مولد تصویر گوگل به صورت آنلاین – نتایج فراتر از حد انتظار است!

تست مولد تصویر گوگل به صورت آنلاین – نتایج فراتر از حد انتظار است!

تولیدکننده تصویر هوش مصنوعی جستجوی گوگل می‌تواند متن را روی یک تصویر قرار دهد که برای یک آگهی فروش یا لوگوی یک پروژه مفید است.

تعداد زیادی مولد تصویر هوش مصنوعی وجود دارد که هر کدام قابلیت ها و سطح کیفیت متفاوتی دارند. یکی از مواردی که ممکن است امتحان نکرده باشید، درون جستجوی گوگل دفن شده است. در حال حاضر تنها به عنوان یک ویژگی انتخابی در آزمایشگاه ها در دسترس است، کاری را انجام می دهد که دیگران با متن روی تصاویر مشکل دارند.

آخرین نسخه OpenAIs DALL – E 3 که از طریق ChatGPT قابل دسترس است، اوایل امسال قابلیت قرار دادن متن خوانا روی تصاویر را اضافه کرد و می بند 6 نیز از این قابلیت بهره می برد، اما از یک آزمایش سریع هیچ کدام به دقت ثابت تصویر هوش مصنوعی جستجوی گوگل نزدیک نمی شوند.

این ویژگی که برای اولین بار در ماه اکتبر امسال عرضه شد و به تازگی به روز رسانی شده است، به شما اجازه می دهد آنچه می خواهید در نوار جستجوی گوگل ببینید را تایپ کنید و نتایج را تقریبا بلافاصله بازگردانید. این شامل یک دستور است: “Generate an image of a coffee shop logo for a company named Bean and Gone with the promo phrase So good you’ll leave

برای دسترسی به آن باید به صفحه Google Search Labs مراجعه کرده و گزینه Generative AI in Search را فعال کنید. این موضوع فراتر از تصاویر است و همچنین می تواند اطلاعاتی را براساس جستجوی شما ایجاد کند و لینک هایی را برای دنبال کردن شما به منابع ارائه دهد.

تولید کننده تصویر هوش مصنوعی جستجوی گوگل چقدر خوب کار می کند؟

باتوجه به اینکه استفاده از آن آسان است، انتظارات چندان بالایی نداشتم. تجربیات قبلی من در تلاش برای اضافه کردن متن خوانا به تصاویر ضربه خورده و از دست رفته است.

DALL – E کار نسبتا خوبی انجام می دهد اما معمولا چند بار لازم است و هیچ وقت درست از آب در نمی آید. اگر تصویر کلی خوب به نظر برسد، با تصویر دست و پنجه نرم می کند. میدیاپد V6 کمی سخت تلاش می کند، تصاویر محصول را خلق می کند و متن آن پس زمینه است.

من به جستجوی گوگل چند پیشنهاد دادم و در اکثر موارد تصاویر قابل قبولی با متن خوانا ایجاد کرد. همیشه کامل نبود، من چند حرف تصادفی داشتم، تصاویری بدون کلمات و عبارت های کاملا بی معنی اما در بیشتر موارد خیلی خوب انجام می شد.

مولد تصویر هوش مصنوعی جستجوی گوگل چگونه مقایسه می شود؟

آرم های هوش مصنوعی از جستجوی گوگل
(اعتبار تصویر: Google)

چند مولد تصویر هوش مصنوعی کوچک تر می توانند متن خوانا در تصاویر تولید کنند ابزارهایی مانند ایدیوگرام و Starry.ai کار بزرگی انجام می دهند چرا که این قابلیتی است که روی آن تمرکز کرده اند. ایدیوگرام در ایجاد لوگو بسیار خوب است و در اکثر موارد متن را درست می کند.

همچنین مدل های غیر عمومی از شرکت هایی مانند انویدیا وجود دارد. تاکنون تنها ابزارهای عمومی از بازیگران بزرگ، DALL – E 3، MidJourney و آزمایش جستجوی گوگل هستند که مبتنی بر مدل Google Imagen 2 هستند.

آنچه مولد تصویر هوش مصنوعی جستجوی گوگل را از بقیه متمایز می کند، سهولت استفاده است. درست در داخل نتایج جستجوی گوگل قرار دارد. اگر به دنبال یک تصویر خاص هستید و نمی توانید آن را پیدا کنید تنها کافی است روی دکمه تولید کلیک کنید.

در حالی که تصور نمی کنم پیاده سازی فعلی جهان را به آتش بکشد، مبتنی بودن بر Google Imagen به این معنی است که فن آوری اساسی در آینده در اپلیکیشن ها و ابزارهای دیگر با مجوز گوگل ظاهر خواهد شد. همچنین احتمالا از طریق اسلایدز به اندروید و فضای کاری خواهد آمد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *