من یک سال پیش گوشی اندرویدی خودم را با آیفون تعویض کردم و این چیزی است که اتفاق افتاد


یکی از بزرگ ترین سورپرایزهای من در سال 2022، عدم شباهت سرفیس لپ تاپ استودیو یا جزیره پویای آیفون 14 پرو نبود. بلکه بیشتر شخصی بود: به طور خاص، من چگونه توانسته ام با آیفون 13 پرو خود به مدت 12 ماه کار کنم، علی رغم اینکه مدت ها کاربر اندروید بوده ام.

من به خوبی تغییرم از اندروید به آیفون را مستند کرده ام، بخش های خوب iOS و آیفون ها را برجسته کرده ام و به کاستی های تلفن هوشمند اپلی چشم دوخته ام. و در حالی که از ثبات تجربه آیفون دفاع می کردم، کاملا متقاعد شده بودم که در مدت زمان نسبتا کوتاهی به اندروید باز خواهم گشت.

این بدان معنا نیست که من فکر می کردم اندروید تجربه بهتری را به من ارائه خواهد داد، بلکه سخت افزار شرکت هایی مانند سامسونگ، اوپو و گوگل جذاب تر از آیفون ها است که تنها در چند سال گذشته در گام های کوچکی تکامل یافته اند.

من فکر می کردم سامسونگ گلکسی S22 اولترا باعث می شود به سرعت آیفون 13 پرو کوچک تر و کم مصرف تر را کنار بگذارم.اما به همان اندازه که فکر می کنم گلکسی S22 اولترا فوق العاده و همچنین یک گوشی گیمینگ بسیار خوب است، در نهایت به سراغ آن نرفتم.

با این حال، فکر می کردم ماه اکتبر با ورود گوگل پیکسل 7 پرو همه چیز تغییر خواهد کرد.در حالی که به دور از یک جهش تکاملی نسبت به پیکسل 6 پرو اندرومدا؛ گوشی سال 2021 اندرومدا؛ تغییرات آخرین گوشی پرچمدار گوگل واقعا من را شگفت زده کرد.اما باز هم کافی نبود تا آیفون 13 پرو خود را کنار بگذارم.

تجربه بی نظیر آیفون

آیفون در مقابل اندروید - قابلیت ها
امتیاز تصویر: فیوچر

تلفن های هوشمند پرچمدار اپل آنقدر خوب هستند که می توانند طرفداران اندروید و علاقه مندان به گجت های جدید را از تعویض با یک گوشی جدیدتر باز دارند.

می توانم استدلال کنم که آیفون 13 پرو یک گوشی دوست داشتنی است. من واقعا لبه های صاف را دوست دارم، هرچند که می دانم همه طرفداراش نیستند.صفحه نمایش 6.1 اینچی به این معنی است که گوشی تقریبا اندازه مناسبی برای من است؛ من می توانم از آن به صورت یک دستی استفاده کنم، اما فضای کافی برای انجام بازی های عجیب یا نوشتن یک مقاله سریع در حین رفت و آمد نیز وجود دارد.این دوربین ها همچنین نتایج فوق العاده ای را به ثبت رساندند و در عین حال راه را برای ویدیو باز کردند.

اما باز هم نبود تغییرات عمده از آیفون 11 پرو گرفته تا 13 پرو و حتی 14 پرو با جزیره پویای خود، به این معنی است که آیفون از نظر سخت افزاری کمی کسل کننده است.

خبری از دوربین جالب، نمایشگر خمیده و یا دوربین های تله فوتو اضافه نیست.و در حالی که بیش از آنکه قادر به کنترل هر چیزی که ممکن است واقعا از یک گوشی هوشمند نیاز داشته باشید باشد، فقدان ویژگی هایی در بخش نرم افزاری باعث می شود تا گشت و گذار در تنظیمات و گزینه ها واقعا جالب باشد.همچنین، سیری در مقایسه با دستیار گوگل کمی گیج کننده است.

پس چرا به آیفون 13 پرو چسبیده ام؟

من دوست ندارم یک کلیشه اپل را زیر پا بگذارم، اما هر بار که آیفون خود را بیرون می کشم، آن را باز می کنم.

علاوه بر این، اپلیکیشن دوربین یکی از بهترین ها در این زمینه است؛ ایزومتریک؛ سریع و به من اجازه می دهد عکسی که می خواهم را عملا همیشه بگیرم (البته حالت ماکرو می تواند کمی آزاردهنده باشد، اما ایزومتریک؛ در گوشی های دیگر غیرمعمول نیست و می تواند به دستان زمخت و ناپایدار من بستگی داشته باشد).

آیفون در مقابل اندروید - قابلیت ها
امتیاز تصویر: فیوچر

باتوجه به این موضوع، گاهی اوقات یک عکس پیکسل یا گلکسی را بر عکس آیفون 13 پرو ترجیح می دهم؛اما AppleInsider؛ گوشی و عکاسی محاسباتی 9 عکس ثابت از 10 عکس را ارائه می دهد. رقبای اندرویدی را می توان نامتناسب تر یافت، هر چند که گاهی اوقات در زمینه عکاسی با گوشی به نکات مهمی برخورد می کنند.

اما این سازگاری چیزی است که بازگشت به اندروید را بسیار سخت می کند، حتی اگر امثال گلکسی زد فولد 4 بسیار جذاب باشند.می دانم که اگر به تلفنی نیاز داشته باشم که بتوانم به آن تکیه کنم و با هر شکلی از اکوسیستم هوشمند به خوبی کار کنم، آیفون دستگاهی است که بدون هیچ شکی به آن دسترسی پیدا خواهم کرد.

اما من به آیفون 14 پرو نیازی ندارم.

آیفون در مقابل اندروید - قابلیت ها
امتیاز تصویر: tomsguide

با این حال، همه این ها به نوعی جلب توجه می کنند؛ من فکر می کنم آیفون 13 پرو به قدری گوشی محکمی است که هیچ علاقه ای به آیفون 14 پرو ندارم.

به لطف طبیعت کارم، می توانستم در آخرین آیفون به عنوان راننده اندرسکو، رانندگی کنم و بدوم؛ اما اندرسکو؛ غوطه ور نشده ام.

به همان اندازه که جزیره پویا جالب است، هنوز هم کمی شبیه به یک ویژگی درجه یک به نظر می رسد.در ویدیوهای تبلیغاتی بسیار عالی به نظر می رسد، اما اینستاگرم؛ هنوز هم تعداد زیادی اپلیکیشن و پشتیبانی شخص ثالث دریافت می کند.و کسی را ندیده ام که واقعا از آن با شور و شوق در استفاده از دنیای واقعی استفاده کند آیفون 14 پرو مکس عالی به نظر می رسد، اما هنوز کسی را ندیده ام که واقعا از فضایل جزیره دینامیک تعریف کند.

همچنین در واقع فضای از دست رفته برای ناچ آیفون های نسل قبل را جبران نمی کند. کنجکاو هستم ببینم این فن آوری در ادامه به کجا می رود، اما دلیل قانع کننده ای برای کنار گذاشتن آیفون 13 پرو نیست.

دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی هم نیست.مطمئنا؛ بهترین دوربین یک آیفون، مثل همیشه با این حال باز هم در استفاده عملی، مثلا آپلود عکس در اینستاگرام، فکر می کنم خیلی ها به سختی می توانند تفاوت بین عکس گرفته شده توسط آیفون 14 پرو در مقابل آیفون 13 پرو را متوجه شوند.

منتظر آیفون 15 پرو باشید

تمام این موارد در کنار تمایل من به تلاش برای کاهش زباله های الکترونیکی و تصویر محیط زیست از ارتقا تدریجی گوشی، من به شدت در انتظار کمپ آیفون 15 هستم.

این موضوع به خودی خود شگفت انگیز است، چرا که من هرگز فکر نمی کردم Iandrsquo؛ به جای اینکه مشتاقانه به شایعات سامسونگ گلکسی S23 نگاه کنم، خودم را در حال انتظار برای آیفون بعدی می بینم.اما این نشان می دهد که آیفون باوجود اینکه در مقایسه با بهترین گوشی های اندرویدی تا چه حد می توانم آن را کسل کننده پیدا کنم، تا چه حد زیر پوست من قرار گرفته است.

بنابراین در حالی که ممکن است ناله کنم که اپل مانند گذشته با آیفون ها نوآوری نمی کند؛ شکی نیست که آیفون ها واقعا در عمل چقدر خوب هستند و چرا بارها و بارها در صدر لیست بهترین گوشی های ما قرار می گیرند.

اما صبر کنید: ببخشید آیفون 14 پرو و سامسونگ؛ سامسونگ گلکسی S22 اولترا بهترین گوشی سال 2022 است

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!