معرفی و بررسی کنترلر HyperX Clutch Gladiate برای بازی روی ایکس باکس و کامپیوتر

بررسی کنترلر HyperX Clutch Gladiate

کنترلر سیمی جدید HyperX Clutch Gladiate (35 دلار)، یک دسته بازی برای ایکس باکس و کامپیوتر است که با قیمتی مناسب و ویژگی‌های حرفه‌ای مانند دکمه بازگشت و قفل مو به بازار عرضه شده است. این کنترلر قابلیت اتصال به کامپیوتر و ایکس باکس با کابل USB Type-C به USB Type-A را داراست و همچنین با توجه به این قابلیت، می‌توانید در سفر یا بازی با دوستان خود، این کنترلر را با خود ببرید.

بررسی HyperX Clutch Gladiate
4

خلاصه

کنترلر سیمی HyperX Clutch Gladiate با قیمت مناسبی، امکان بازی روی کامپیوتر شخصی یا ایکس باکس سری X/S را با ویژگی‌هایی همچون دکمه‌های پشتی تغییرپذیر و قفل کردن دکمه‌های شانه را فراهم می‌کند. اگر اهمیتی به اتصال سیمی ندارید، این کنترلر با قابلیت نگهداری راحت در دست، ارزش خوبی را ارائه می‌دهد.

مزایا

  • دارای کابل قابل جدا شدن
  • ساختار سلیم و محکم
  • قیمت مناسب نسبت به رقبا
  • دکمه‌های پشتی تغییرپذیر و قفل‌شونده

معایب

  • بدون قابلیت اتصال بی‌سیم
  • دکمه‌های شانه قفل کننده قابلیت دقیق‌تری داشته باشند.

از آنجایی که HyperX Clutch Gladiate به طور قابل توجهی ارزان‌تر از کنترلر بی‌سیم ایکس باکس مایکروسافت است، هنگام بازی کردن و استفاده در جلسات طولانی، بسیار راحت و مناسب است. همچنین نیازی به شارژ کردن آن نیست. در نتیجه، بررسی HyperX Clutch Gladiate به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم گیری مناسبی در مورد اینکه آیا این کنترلر جایگزین بهتری برای کنترلر بی‌سیم ایکس باکس شما است یا خیر و همچنین آیا یکی از بهترین کنترلرهای بازی رایانه‌ای موجود است یا خیر.

بررسی HyperX Clutch Gladiate: قیمت و در دسترس بودن

HyperX Clutch Gladiate جعبه گشایی شد
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

هایپر ایکس کلاچ با قیمت 35 دلار در دسترس وب سایت هایپر ایکسز و آمازون قرار دارد. این کنترلر یک کنترلر اقتصادی است و لوازم جانبی اضافی مانند کیس حمل یا مانند کاری که با کنترلر Nacon RIG Revolution X یا Xbox Elite Wireless Controller – Series 2 انجام می دهید، دریافت نخواهید کرد. در عوض، تنها چیزی که در جعبه به غیر از خود کنترلر و دفترچه راهنما موجود است، کابل 9.6 فوتی USB Type-C به Type-A است.

بررسی HyperX Clutch Gladiate: طراحی

طرح گلادیات کلاچ HyperX
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

کنترلر HyperX Clutch Gladiate فقط در رنگ مشکی در دسترس است، اما دارای جوی استیک های نامتقارن و دکمه های عقب با رنگ قرمز مشابه HyperX Cloud Alpha Wireless و بسیاری از محصولات دیگر این شرکت می‌باشد. چیدمان دکمه ها و جوی استیک ها شبیه به کنترلر بی‌سیم ایکس باکس مایکروسافت است، اما هایپر ایکس برشی اضافه کرده است که صورت کنترلر را از دسته جدا می‌کند. همچنین جک 3.5 میلی‌متری هدفون درست زیر لوگوی HyperX قرار دارد.

پورت USB-C در HyperX Clutch Gladiate
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

در بالای کنترلر HyperX Clutch Gladiate، پورت USB-C بازطراحی شده و تریگرهای آنالوگ و اسپیکرهای آن نیز مشاهده می‌شوند. علاوه بر این، اسپیکرها و تریگرهای آنالوگ دارای روکش مشکی براق هستند، هرچند که اکثر کنترلرها از روکش مشکی مات بهره می‌برند.

دکمه های برگشت در HyperX Clutch Gladiate
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

HyperX Clutch Gladiate دارای بخش پشتی است که می توانید ویژگی های حرفه ای آن را پیدا کنید. این ویژگی ها شامل دو دکمه پشتی قابل تعویض و قفل دوگانه تریگر می شوند. در بین این دو قفل ماشه، یک دکمه P1 وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا بدون نیاز به استفاده از برنامه در گوشی یا نرم افزار در ایکس باکس یا کامپیوتر شخصی خود، دکمه های پشتی را در حال پرواز دوباره ترسیم کنید. همچنین، پشت دسته های کنترلر در HyperX Clutch Gladiate دارای یک روکش بافت دار هستند تا نگه داشتن آن ها آسان تر شود، مانند کنترلر بی سیم جدید ایکس باکس.

بررسی HyperX Clutch Gladiate: ویژگی ها

مقایسه HyperX Clutch Gladiate و Xbox Wireless Controller
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

کنترلر HyperX Clutch Gladiate با دکمه‌های پشتی قابل برنامه‌ریزی و قفل تریگر از کنترلرهای بی‌سیم و سیمی ایکس باکس با قیمت مشابه متمایز می‌شود. دکمه‌ها، جوی استیک‌ها و حتی D-Pad این کنترلر با ویژگی‌های قابل مقایسه با کنترلرهای مشابه در بازار همراه است. بنابراین، دکمه‌های پشتی از طریق محل قرارگیری و سهولت برنامه‌ریزی، یکی از ویژگی‌های جالب این کنترلر است. در مقایسه با کنترلر سیمی پیشرفته PowerA Spectra که دکمه‌های عقب آن کمی دورتر از دسته کنترلر قرار دارند، HyperX Clutch Gladiate دکمه‌های عقب را در نزدیکی مرکز قرار داده است تا از فشار تصادفی جلوگیری شود.

جک هدفون و دکمه‌های پشت HyperX Clutch Gladiate
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

دکمه‌های پشتی HyperX Clutch Gladiate، که با قیمت مشابه کنترلر بی‌سیم Xbox و کنترلرهای سیمی Xbox قابل مقایسه هستند، دارای ویژگی‌های قابل برنامه‌ریزی و قفل تریگر هستند که آن را از دیگر کنترلرها متمایز می‌کند. با ویژگی‌هایی مانند دکمه‌ها، جوی استیک و D-Pad قابل مقایسه است. دکمه‌های پشتی به دلیل محل قرارگیری و سهولت برنامه‌ریزی، از ویژگی‌های مورد علاقه بسیاری از کاربران هستند. در مقابل کنترلر پیشرفته PowerA Spectra که دکمه‌های پشتی آن کمی دورتر از دسته کنترلر قرار دارند، HyperX Clutch Gladiate دکمه‌های پشتی را در نزدیکی مرکز قرار داده تا از فشار تصادفی جلوگیری شود.

دکمه‌های پشتی به طور کامل در جای خود قرار گرفته‌اند تا به راحتی توسط انگشتان اشاره فشرده شوند و برنامه‌ریزی مجدد آن‌ها به سرعت انجام شود. شما فقط دکمه P1 را در مرکز پشت کنترلر نگه می‌دارید تا زمانی که نور زیر دکمه ایکس باکس در روبروی کنترلر به آرامی شروع به تپیدن کند. سپس دکمه چهره، سپر یا تریگر را فشار می‌دهید تا به یکی از دکمه‌های پشتی بروید که در آن زمان نور سریع‌تر شروع به چشمک زدن می‌کند. از اینجا، روی دکمه‌ی پشتی که می‌خواهید برنامه‌ریزی مجدد کنید ضربه می‌زنید و کار شما تمام می‌شود.

این کنترلر همچنین ترتیب قرارگیری دکمه‌های پشتی خود را ذخیره می‌کند، به طوری که هنگام تعویض بین کنسول ایکس باکس و کامپیوتر شخصی، نیازی به تنظیم مجدد آن‌ها ندارید. همچنین می‌توانید HyperX Clutch Gladiate را مانند من، برای آزمایش آن در کنسول ایکس باکس سری ایکس استفاده کنید یا در خانه دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نمای نزدیک از ماشه روی HyperX Clutch Gladiate قفل می شود
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

ویژگی قفل ماشه یکی دیگر از ویژگی‌های حرفه‌ای در کنترلر Pro-Level است که در این رده قیمتی به ندرت دیده می‌شود. با این حال، هایپر ایکس آن را با کمی تغییرات ارائه داده است. در کنترلرهای دیگر با قفل‌های تریگر (مانند مایکروسافت الیت سری 2)، هنگام تنظیم میزان فشار دادن تریگرهای کنترلرها قبل از فعال شدن، سه موقعیت مختلف در اختیار شما قرار می‌دهند. با کنترلر هایپر ایکس کلاچ گلادیات، تنها دو موقعیت برای انتخاب وجود دارد. تنظیمات دوم، شما را به تنظیم ماشه تا آخرین نقطه پایین آن ترغیب می‌کند، در حالی که تنظیمات اول به شما اجازه می‌دهد ماشه را تا نیمه پایین بیاورید تا آن را فعال کنید. این ویژگی در کنترلر هایپر ایکس کلاچ گلادیات به خوبی پیاده‌سازی شده است.

بررسی HyperX Clutch Gladiate: عملکرد

پخش Halo در رایانه شخصی با استفاده از HyperX Clutch Gladiate
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

من در ابتدا بازی های کامپیوتری خودم را با استفاده از کنترلر HyperX Clutch Gladiate تست کردم، این کنترلر با برخی از بهترین بازی های کامپیوتری از جمله Rocket League، Halo: Master Chief Collection و بازی مورد علاقه شخصی من برای تست کنترلرها، Skater XL را تست کردم.

بعد از اتصال این کنترلر به کامپیوتر شخصی خودم، به راحتی می توانستم دکمه های پشتی را در حین سوئیچ کردن بین بازی ها به سرعت جابجا کنم. به عنوان مثال، در بازی Rocket League، دکمه بازگشت در سمت راست برای پرش به A و دکمه سمت چپ برای افزایش به B نگاشته شده بود. با این حال، در بازی Skater XL به سرعت دکمه پشتی سمت چپ را به X تغییر دادم تا بتوانم بدون برداشتن انگشتم از روی چوب های کنترلی در حین اسکیت سواری آن را فشار دهم.

تصویری از نتایج آزمایش HyperX Clutch Gladiate از Gamepad Tester
(اعتبار تصویر: Gamepad Tester/Tom’s Guide)

وقتی که منتظر رسیدن کنترلر بودم، متوجه شدم که برخی بررسی های اولیه نشان می دهد که احتمال وجود مشکلاتی در ناسازگاری قفل های ماشه وجود دارد. برای بررسی این ادعا برای خودم، ابتدا از Gamepad Tester استفاده کردم. وقتی ماشه ها را با قفل ماشه به سمت پایین فشار می دادم، بین 49 تا 55 نوسان می کردند که به نظر بی نقص بود، اما این به هیچ وجه یک معامله گر نیست. در حین بازی با استفاده از HyperX Clutch Gladiate در بازی Halo، توانستم به سرعت تیراندازی کنم و ناسازگاری های جزئی با قفل ماشه تاثیری در بازی نداشتند.

بازی Resident Evil 4 در Xbox Series X با HyperX Clutch Gladiate
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

از آنجایی که HyperX Clutch Gladiate با ایکس باکس سری ایکس نیز سازگار است، من این کنترلر را به خانه دوستان بردم و در آنجا آن را با استفاده از ایکس باکس خود آزمایش کردم. من این کنترلر را هنگام بازی در رزیدنت اویل 4 و فورزا هورایزن 5 امتحان کردم و در هر دو بازی به خوبی عمل کرد. این موضوع بلافاصله توسط ایکس باکس سری ایکس و نحوه بازنشانی دکمه‌های پشتی در پی سی هنگام بازی با کنسول مشخص شد. همچنین بررسی های من نشان داد که HyperX Clutch Gladiate به خوبی با دسته بازی ایکس باکس سری ایکس سازگار است.

تصویری که طول کابل همراه HyperX Clutch Gladiate را نشان می دهد
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

اگر می‌خواهید در حین بازی روی کاناپه از کنترلر سیمی HyperX Clutch Gladiate به عنوان کنترلر ایکس باکس خود استفاده کنید، ممکن است بسته به فاصله تلویزیون شما از کاناپه، نیاز به یک کابل گسترش USB داشته باشید. همچنین، می‌توانید به جای آن یک کابل USB-C با طول بیشتر تهیه کنید؛ من در طول آزمایش از چندین کابل مختلف استفاده کردم و هیچ مشکلی نداشتم.

بررسی HyperX Clutch Gladiate: نتیجه

کنترلر HyperX Clutch Gladiate با قیمت مناسب، یک کنترلر ایکس باکس و کامپیوتر است که ویژگی های حرفه ای مانند تغییرات جزئی در طراحی، مشابه کنترلر استاندارد ایکس باکس را داراست. با کابل لاستیکی ارائه می‌شود، اما با توجه به قیمت آن، این تصمیم منطقی به نظر می‌رسد. برای بازی کردن روی تلویزیون، ممکن است برای افرادی که در حال راه رفتن هستند دشوار باشد، اما برای استفاده روی میز با کامپیوتر شخصی یا ایکس باکس، مناسب است.

این کنترلر با کیفیت خوبی عمل می‌کند و چندین آپشن قابل استفاده را داراست. همچنین، در مقایسه با سری الیت 2، بسیار سخت‌تر نیست و بانک دکمه‌هایش نمی‌شکند. در صورتی که به دنبال یک کنترلر با دکمه‌های پشتی برای استفاده در پی سی هستید، خطا نکنید که به دنبال کنترلری باشید که به همان سادگی و راحتی کار کردن با HyperX Clutch Gladiate باشد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *