بررسی پرینتر چندکاره HP DeskJet 2755e


HP DeskJet 2755e کیفیت تصویر بالا و عملکردی متوسط ارائه می دهد و اگر نرم افزارهای اولیه برای شما مهم نیستند و آنقدر هم پرینت زیادی نداشته باشید برای شما مناسب است.

نکات مثبت

  • کیفیت تصویر بالا
  • هزینه چاپ پایین
  • سرعت چاپ عکس 4 در 6 اینچ تقریباً متوسط ​​است
  • ارسال فکس موبایل (فقط ارسال) – با استفاده از برنامه HP Smart

نکات منفی

  • هزینه جوهر بالاست
  • ویژگی برش خودکار اسکن قابل اعتماد نیست
  • کندتر از متوسط ​​چاپ و کپی
  • چاپ عکس بدون حاشیه پشتیبانی نمی شود
  • نرم افزار گنجانده شده خسته کننده است

پرینتر کوچک و سبک HP DeskJet 2755e (85 دلار) مجموعه ای جذاب از ویژگی های پایه را با قیمتی جذاب ارائه می دهد.این پرینتر چندکاره قابلیت کپی و اسکن را نیز دارد و اگر حساب کاربری اچ پی پلاس داشته باشید می توانید از آن برای فکس کردن استفاده کنید.سینی ورودی آن 60 برگ و سینی خروجی می تواند 25 برگ را در خود جای دهد.

این گجت اتصال Wi-Fi و Wi-Fi Direct را ارائه می دهد. همچنین دارای پورت USB است، اما برای استفاده آنلاین و ذخیره سازی ابری بسیار مناسب است؛ برای برخی ویژگی ها به اتصال اینترنت نیاز دارد.به این ترتیب، 2755e ممکن است برای کسی که به صورت دوره ای آفلاین است، مناسب نباشد.بعدا بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد.

DeskJet 2755e از دو کارتریج جوهر استفاده می کند: رنگدانه سیاه و رنگدانه سه رنگ اگر فقط قصد چاپ اسناد متنی را دارید، چاپگر از حالت تک کارتریج پشتیبانی می کند که به موجب آن پس از راه اندازی با کارتریج های استارتر، می توانید کارتریج رنگی را حذف کنید.

اگر در برنامه HP Plus ثبت نام کنید، 6 ماه جوهر رایگان دریافت می کنید.(طبعا این مورد شامل ایران نمیشود!) این برنامه شما را در استفاده از کارتریج های جوهر HPK که مجهز به یک چیپ برای اطمینان از سازگاری هستند، قفل می کند.همچنین طبق اعلام این شرکت، قابلیت اسکن عکس به روز شده، قابلیت فکس از طریق موبایل و اتصال G Suite نیز ارائه می شود.البته ما این برنامه را آزمایش نکردیم.

بررسی HP DeskJet 2755e: طراحی

ابعاد DeskJet 2755e تقریبا 16.7 * 12 * 6 اینچ است.برای بالا بردن در اسکنر و بالا بردن پایه سینی کاغذ ورودی و همچنین بالا بردن پایه سینی خروجی به فضای خالی عمودی بیشتری نیاز خواهید داشت.این دستگاه به اندازه ای جمع و جور است که به راحتی می توان آن را حمل و نقل کرد به خصوص باتوجه به اینکه تنها 7.5 پوند وزن دارد.

سینی ورودی تک کاغذی در پشت قرار دارد.به صورت عمودی است و شما یک تکیه گاه برای نگه داشتن کاغذ در جای خود بالا می برید.سینی خروجی از پایین دستگاه در جلو بیرون می آید.برای پشتیبانی بهتر از پرینترهای جوهرافشان، یک گیره را از داخل سینی خروجی به سمت بیرون تاب می دهید.

HP DeskJet 2755e روی میز در اتاق نشیمن
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

در سمت چپ شیشه اسکنر در پنل بالایی چند دکمه عملکردی و یک صفحه نمایش LCD کوچک به ابعاد 0.5 * 1.25 اینچ قرار دارد.عملیات استندبای به ساخت کپی محدود می شود که برای آن دکمه های اختصاصی برای کپی رنگی و خاکستری وجود دارد.این صفحه تنها تعداد چاپ ها یا کپی ها، وضعیت Wi-Fi، سطح جوهر و چند آیکون دیگر را نمایش می دهد.شما از صفحه نمایش برای پیمایش در منوهای تنظیمات استفاده نمی کنید.

HP DeskJet 2755e روی میز در اتاق نشیمن
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

برای تنظیمات و عملکردهای دیگر، باید از کامپیوتر شخصی یا دستگاه موبایل خود استفاده کنید.به عنوان مثال، بزرگ کردن یا کاهش اندازه کپی باید با اپلیکیشن HP Smart انجام شود.

این چاپگر پایه برای چاپ دو طرفه، یک فیدر خودکار اسناد برای کپی کردن اسناد چند صفحه ای و یا یک سنسور خودکار کاغذی که برخی از مدل های بالاتر ارائه می دهند، دوپلر ندارد.

بررسی HP DeskJet 2755e: سرعت چاپ

دسکجت 2755e در تست های ما کندتر از میانگین دسته بندی چاپ شد. یک سند متنی پنج صفحه ای را در 39.3 ثانیه یا 7.6 صفحه در دقیقه چاپ کرد.در مقایسه، میانگین 8.8 ppm است.به طور مشابه، DeskJet در چاپ پی دی اف شش صفحه ای ما از گرافیک ترکیبی متن و رنگ استفاده کرد.اچ پی این سند را در 3 دقیقه و 2 ثانیه یا 2 ppm بازنشر کرد.میانگین این دسته 2.7 ppm است.

2755e نسبتا کندتر عمل می کرد و در بالاترین رزولوشن، 7 دقیقه و 8 ثانیه زمان می برد تا این کار را انجام دهد.میانگین این دسته بسیار سریع تر از 4 دقیقه و 5 ثانیه بود.

دسکجت در زمینه چاپ عکس در تنظیمات پیش فرض عملکرد بهتری داشت.2755e چاپ را در 1 دقیقه و 44 ثانیه انجام داد که کمی سریع تر از میانگین 1 دقیقه و 48 ثانیه بود.

بررسی HP DeskJet 2755e: کپی و سرعت اسکن

دسک جت 2755e اسناد رنگی را کمی کندتر از سرعت متوسط کپی می کرد و در ساخت نسخه های سیاه و سفید تاثیر کمتری داشت.این مدل به طور متوسط در 32.4 ثانیه نسخه های رنگی تولید می کرد، در حالی که این رقم برای مدل های رقیب 28.1 ثانیه بود.ساخت نسخه های سیاه و سفید در 25.1 ثانیه

اسکن عکس کمی مشکل بود.ثبت یک عکس 8 مگاپیکسلی در 1 دقیقه و 36 ثانیه، از میانگین 1 دقیقه و 8 ثانیه ای این رده عقب ماند.در مقام مقایسه، کانن MG3620 (60 دلار)همین اسکن عکس را تنها در 39.4 ثانیه انجام داد.

HP DeskJet 2755e روی میز در اتاق نشیمن
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

اسکن اسناد با 300 dpi در فرمت سیاه و سفید به PDF، HP DeskJet به طور متوسط در 19.4 ثانیه یک اسکن با اندازه حرف را به پایان رساند.این سرعت به طور قابل توجهی کندتر از میانگین 11.8 ثانیه و کم تر از نصف سرعت کانن MG3620 بود که به طور متوسط تنها در 8.9 ثانیه یک اسکن سیاه و سفید انجام می داد.

بررسی HP DeskJet 2755e: کیفیت چاپ

اسنادی که با متن جذابی چاپ شده بودند و به اندازه کافی تاریک به نظر می رسیدند.نامه ها اندکی سنگین بودند و مرکب های کج و معوجی در حاشیه آن ها پراکنده بود.در مقام مقایسه، متن اچ تی ام ال در اطراف لبه ها تیره تر و کمی تیزتر از متن چاپ شده توسط کانن MG3620 بود.

DeskJet همچنین گرافیک جذابی را به نمایش گذاشت.رنگ ها طبیعی به نظر می رسیدند، انتقال ها روان بودند و هیچ نواری دیده نمی شد.با این حال، متن در سند PDF کمی بیش از حد سنگین و تار به نظر می رسید.برای خواندن متون طولانی تر، اسناد متنی شارپ تر ترجیح داده می شوند.برای اینکه مطمئن شویم نرم افزار مقصر نیست، PDF را هم از نرم افزار بومی Adobe Acrobat و هم از HP Smart چاپ کردیم و نتیجه مشابهی گرفتیم.

HP DeskJet 2755e روی میز در اتاق نشیمن
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

در چند نوبت در حین تهیه نسخه، 2755e 10 یا 12 تکه کاغذ را به طور همزمان از درون واحد بیرون کشید.در حالی که این اتفاق تنها دو بار رخ داد، نشان می دهد که مشکلات تغذیه کاغذی ممکن است در آینده رخ دهد.

DeskJet 2755e عکس های جذابی می گیرداین گجت رنگ های طبیعی و زنده ای را تولید می کرد، انتقال نرمی داشت و جزئیات را به خوبی بازتولید می کرد.در میان طیف وسیعی از سوژه ها، دسک جت عکس های باکیفیتی تولید می کرد.لازم به ذکر است که DeskJet به رنگ های قرمز و زرد تمایل دارد و ظاهری گرم تر از تصویر اصلی ایجاد می کند.

یک هشدار مهم در مورد چاپ عکس: چاپ عکس بدون مرز پشتیبانی نمی شودچه چاپ از HP Smart در ویندوز 10، چه از Windows Photos، و چه از آیفون 7 با استفاده از اپ HP Smart، هیچ گزینه ای برای چاپ عکس بدون مرز وجود ندارد.تمام عکس ها با حاشیه ای در اطرافشان چاپ می شدند.

همانند چاپ عکس آن، اسناد به طور وفادارانه تکثیر شدند.نسخه هایی از صفحات مجله به متن اصلی وفادار بودند، متن هایی که کاملا شارپ و رنگی به نظر می رسیدند و جزئیات ریز متن اصلی را حفظ می کردند.رنگ ها دقیق به نظر می رسیدند و وقتی به خاکستری تبدیل می شدند، گرافیک انتقال های نرم تصویر اصلی را حفظ می کرد.

HP DeskJet از اسکن های جذاب، بازتولید دقیق رنگ ها و ثبت جزئیات دقیق در اکثر زمینه ها بهره می برد.با این حال مناطق سایه، کمی تاریک تر از نسخه اصلی ظاهر شدند و برخی جزئیات خود را از دست دادند.

با این حال، به دلیل ویژگی غیرقابل اعتماد اتو کراپ، که در بخش نرم افزار زیر آن را پوشش خواهم داد، اسکن عکس ها بدون نقص نبود.

بررسی HP DeskJet 2755e: قیمت و بازده جوهر

این میزکار از دو کارتریج جوهر، یک کارتریج جوهر سیاه رنگ مبتنی بر رنگدانه و یک کارتریج سه رنگ مبتنی بر رنگدانه استفاده می کند.کارتریج های استاندارد و XL موجود هستندکارتریج های استارتر دوام زیادی نخواهند داشت، بنابراین اگر قصد ثبت نام در طرح اشتراک جوهر را ندارید، خیلی سریع آماده سفارش جوهر شوید.

با استفاده از کارتریج های استاندارد، هزینه هر صفحه 8 سنت (متن)و 25 سنت (رنگ)برآورد می شود.میانگین هزینه هر صفحه برای مدل های رقیب به ترتیب 7.8 سنت و 21.2 سنت است.

استفاده از کارتریج های XL باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود اما صرفه جویی چشمگیر نیست.با 10 سنت (متنی) و 22.5 سنت (رنگی)در هر صفحه با استفاده از کارتریج های XL، 2755e از میانگین 6.2 سنت (متن)و 15.7 سنت (رنگ)در هر صفحه برای مدل هایی که کارتریج های جوهر با ظرفیت بالا ارائه می دهند، عقب تر است.با این حال، برخی از این مدل ها کارتریج هایی با ظرفیت بسیار بالاتر از کارتریج های این شرکت ارائه می دهند.

در مقام مقایسه، کانن MG3620 با استفاده از کارتریج های XXL خود با بازدهی 600 صفحه، هزینه هر صفحه 6.7 سنت برای متن و 13.3 سنت برای رنگ را ارائه می دهد.

بررسی HP DeskJet 2755e: راه اندازی و نرم افزار

HP DeskJet 2755e روی میز در اتاق نشیمن
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

همان طور که دسکجت 2755e آنلاین است، چیدمان آن نیز آنلاین است.راهنمای چاپ شده حداقل هستند و هیچ CD – ROM برای نصب نرم افزار وجود ندارد.برای دانلود نرم افزار HP Smart به وب سایت 123.hp.com مراجعه کنید.در کل، راه اندازی آسان بود، اما من چند لگ داشتم.در ابتدا کامپیوتر ویندوز 10 من نمی توانست چاپگر را از طریق USB پیدا کند و به من دستور داده شد که برای تکمیل این کار Wi-Fi یا بلوتوث را روشن کنم.

نصب دو کارتریج جوهر ساده است در پنل جلویی فلش را تا می کنید تا کارتریج جوهر نمایان شود.فشنگ ها بدون نیروی زیاد در جای خود می کوبند

هنگام اتصال کابل USB، کامپیوتر ویندوز 10 من چاپگر را پیدا کرد با این حال، هنگام باز کردن نرم افزار HP Smart، نتوانست چاپگر را پیدا کند و به من دستور داد تا برای تکمیل تنظیمات، Wi-Fi یا بلوتوث را روشن کنم.هنگامی که این کار ناموفق بود، از آیفون خود با بلوتوث استفاده کردم تا چاپگر را در شبکه خود قرار دهم.

برنامه HP Plus که در خرید چاپگر گنجانده شده است، شش ماه جوهر رایگان ارائه می دهد.این برنامه شما را در استفاده از کارتریج های جوهر HPK که مجهز به یک چیپ برای اطمینان از سازگاری هستند، قفل می کند.همچنین اسکن عکس به روز شده، قابلیت فکس موبایل از طریق موبایل و اتصال G Suite را ارائه می کند.

جالب اینجاست که اگرچه LCD چاپگر و نرم افزار هوشمند HP سطوح تخمینی هر جوهر را نشان می دهند، اما هیچ کدام از آن ها هشداری مبنی بر تمام شدن جوهر در طول آزمایش را نمایش نمی دهند.بنابراین طبق تجربه من، باید حدس بزنید، اگرچه نماینده HP ادعا می کند که این ممکن است یک نقص بوده باشد چرا که چاپگر برای ارسال هشدارهای کم جوهر از طریق صفحه نمایش و برنامه تلفن طراحی شده است.با این حال، حتی اگر شاخص های سطح نشان می داد که مقداری جوهر برای کار چاپ آزمایشی من باقی مانده است، در نهایت به یک عکس غیر جذاب رسیدم که تنها با جوهر زرد چاپ شده بود.

همان طور که پیش تر گفته شد، استفاده از نرم افزار اسکن هوشمند HP در یک کامپیوتر شخصی به دلیل ویژگی غیرقابل اعتماد کراپ خودکار ناامیدکننده بود. در موقعیت های مختلف، کراپ خودکار برخی یا بیشتر تصویر را قطع می کند.HP Smart با اسکن یک کاور رنگارنگ مجله، به اشتباه مقدار قابل توجهی از تصویر را کراپ کردحتی هنگام انتخاب سایز اصلی عکس، HP Smart باز هم یک کراپ خودکار انجام داد که تنها بخش کوچکی از فضای سفید در گوشه پایین را شامل می شد.HP Smart در یک کلاژ حاوی دو عکس، تنها یکی از آن ها را انتخاب کرد و بیش از نیمی از کل تصویر را برش داد.علاوه بر این، این نرم افزار دارای کراپ داخلی برای عکس های پشت سر هم نیست.اما همان طور که با عکس های زیر متوجه شدم، مهم نبود.کار اینجا انتخاب “آل” است و نه کراپ کردن اما این بدان معناست که شما خودتان باید فضای سفید اضافی را کراپ کنید.اگر اسکن زیادی انجام دهید، خسته کننده خواهد شد.

اگر فقط با استفاده از تنظیمات پیش فرض اسکن کنید، HP Smart احتمالا برای شما به خوبی کار خواهد کرد.با این حال، اگر دوست دارید از میانبرهایی برای انواع فایل یا رزولوشن های مختلف استفاده کنید، احتمالا HP Smart را بسیار ساده خواهید یافت.شما نمی توانید میانبرهایی با رزولوشن های مختلف یا تنظیمات نوع فایل را در HP Smart ذخیره کنید، و همچنین نمی توانید میانبرهایی برای ذخیره اسناد اسکن شده در یک پوشه در کامپیوتر شخصی خود تنها برای ذخیره فایل های اسکن شده در مقاصد آنلاین مانند گوگل درایو تنظیم کنید.به این معنی که شما باید هر بار که اسکن می کنید و در کامپیوتر خود ذخیره می کنید، رزولوشن و نوع فایل را تنظیم کنید که می تواند خسته کننده باشد.

پس از انجام یک اسکن، HP Smart برای اسکن جدید که خسته کننده نیز بود، ریست نمی شود.من مجبور بودم بارها پنجره پاپ آپ “فایل ذخیره شده” را ببندم، و سپس از پیش نمایش اسکن به منظور انجام یک اسکن جدید، بازگشت کنم.

توضیحات صفحه نمایش هوشمند HP ویژگی های پیشرفته ای مانند اسکن چند انگشتی را معرفی کرد متاسفانه، این توضیح مرا به جایی که این ویژگی را فعال می کردم، راهنمایی نکرد.و بنابراین، هنگام تلاش برای اسکن چندین عکس، HP Smart تنها یک عکس را کراپ کرد و بسیار ضعیف عمل کرد، و بیشتر آسمان عکس منظره خاکستری رنگ من را از بین برد.

نکته عجیب دیگر اینکه اگر می خواهید با HP Smart پرینت بگیرید، باید اپلیکیشن را باز کرده و سپس یک سند یا عکس را از آنجا باز کنید.به عبارت دیگر، از ویندوز اکسپلورر، راست کلیک کردن روی یک فایل برای دیدن لیست اپلیکیشن ها، HP Smart را در لیست نشان نخواهد داد.این تابع پشتیبانی نمی شود

HP Smart نیز یک اپلیکیشن iOS است که من آن را در آیفون 7 امتحان کردم.با استفاده از عملکرد اسکن دوربین، عکسی از یک اثر عکاسی گرفتم.من کاغذ عکس را در چاپگر بارگذاری کرده بودم.اما اپلیکیشن iOS می گوید که “اطلاعات مربوط به اندازه کاغذ را حذف می کند”.با سوایپ به سمت بالا برای چک کردن تنظیمات، اپلیکیشن نشان داد که روی حرف – سایز تنظیم شده است، اما هیچ سایز کاغذ دیگری ارائه نکرد.یک حدس این است که چون 2755e سنسور کاغذی ندارد، این اطلاعات منتقل نشده است (و من نیاز به تغییر تنظیمات داشتم، شاید با استفاده از PC)- به این دلیل که راهی برای اضافه کردن کاغذ عکس روی آیفون به لیست انتخاب هایم ندیدم.یکی از نمایندگان HP، اپلیکیشن iOS سازگار با AirPrint، تنها به کاربر اجازه می دهد تا از بین اندازه کاغذ بارگذاری شده در چاپگر (که قبلا بارگذاری شده بود)، یکی را انتخاب کند.واضح است که این کار آن طور که وعده داده شده بود، انجام نشد.

بنابراین، عملکرد اسکن را در اپلیکیشن iOS امتحان کردم.(برای هر دو عمل کپی و اسکن، شما از سند خود عکس می گیرید)من کاغذ را در چاپگر بارگذاری کردم اما بعد فقط بخشی از تصویر را چاپ کردم، انگار که 2755e هنوز در حال چاپ روی کاغذ با اندازه حروف بود.این برنامه هیچ تنظیماتی را ارائه نمی داد که به موجب آن می توانستم اندازه تصویر روی کاغذی که به طور پیش فرض روی آن قرار داشت را به تمام صفحه کاهش دهم.

با استفاده از اسکن دوربین عملکرد iOS روی یک داک متن نتایج قابل قبولی به دست آمدآنچه در متن اصلی به صورت لیزری نوشته شده بود، به طرز محسوسی سبک تر و مبهم تر از حاشیه ها، با لکه های جوهر قابل توجه منتشر شد.اگر چاپگر برای اسکن و کپی سنتی در دسترس باشد از این ویژگی استفاده نمی کنم.

با استفاده از تابع کپی اپلیکشن، شما از یک آیکون اندازه شی در سمت راست پایین صفحه استفاده می کنید.قبل از گرفتن عکس باید این گزینه را انتخاب کنید.من راه سخت را پیدا کردم، یک چاپ با اندازه حرف از یک عکس 4 – بای -6 – اینچ درست کردم، چون عملکرد کپی به طور پیش فرض کپی کردن یک حرف – اندازه اصلی است.برای اسناد متنی، کیفیت کپی بدتر از عملکرد اسکن بود.متن تار بود و پس زمینه به رنگ خاکستری چاپ می شد، حتی اگر من عکس را کنار پنجره ای در نور روشن خورشید می گرفتم، بدون هیچ بازتابی از نور مستقیمی که به صفحه برخورد می کرد.

از طرف دیگر، اپلیکیشن HP Smart یک بزرگنمایی کننده زوم مفید برای کمک به شما در تنظیم کادر محصول ارائه می دهد که یک لمس خوب است.

در مقایسه با کراپ خودکار بد نرم افزار PC، اپلیکیشن iOS کار بهتری برای کراپ کردن عکس های تیره روی پس زمینه سفید و اسناد متنی روی یک میز تیره انجام داد.با این حال، یک عکس از صفحه یک مجله، کراپ ضعیفی داشت.

هر دو نرم افزار PC و برنامه iOS برای برنامه Instant Ink پکیج های فروش تکراری تولید می کنند.این برنامه اشتراک احتمالا در هزینه های شما صرفه جویی خواهد کرد، بنابراین قطعا ارزش توجه را دارد.با این حال، در این میان، درخواست ها قدیمی می شوند.در یک مورد، یک تبلیغ فروش فوری Ink برنامه iOS را متوقف کرد و من مجبور شدم آن را ببندم.

نه نرم افزار PC هوشمند اچ پی و نه اپلیکیشن iOS هشداری مبنی بر کم کاری ارائه ندادند.هر دو برنامه یک نمایش گرافیکی ارائه می دهند که سطح جوهر تخمین زده شده را نشان می دهد، اما با یک علامت تعجب در یک مثلث زرد نشان نمی دهد، برای مثال، که یک سطح بحرانی به دست آمده است.در نتیجه، صفحاتی را چاپ کردم که فقط جوهر زرد بر روی یک گرافیست داشتند، و در بقیه صفحات هیچ متنی وجود نداشت.

بررسی HP DeskJet 2755e: خلاصه

این پرینتر اچ پی کیفیت تصویر بالا و عملکرد قابل قبولی را با قیمت پایین ارائه می دهد.تا زمانی که برای یک طرح اشتراک جوهر ثبت نام می کنید، انتخاب بودجه خوبی است.

عدم چاپ بدون حاشیه عکس ناامیدکننده است، چرا که عدم دقت ویژگی کراپ خودکار هنگام اسکن با HP Smart است.این نرم افزار برای کاربران حرفه ای بسیار محدود است، اما کاربران با نیازهای اساسی تر قطعا از کیفیت بالای تصویر این گجت لذت خواهند برد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *