نحوه استفاده از Windows 11 Copilot

نحوه استفاده از Windows 11 Copilot

آیا می خواهید کارهای بیشتری با رایانه شخصی ویندوزی خود انجام دهید؟ راهنمای مستقیم ما را برای نحوه دسترسی به چت ربات جدید هوش مصنوعی ویندوز 11 دنبال کنید.

اگر به طور منظم از ویندوز 11 استفاده می کنید، احتمالا متوجه شده اید که به تازگی دکمه جدید و رنگارنگ Copilot در تسکبار شما ظاهر شده که فاصله چندانی با دکمه Start ندارد.

به همین دلیل است که از سپتامبر 2023، آپدیت جدید و بزرگی از ویندوز 11 با نام Copilot منتشر می شود که این دستیار مجازی را در دسترس همه کاربران قرار می دهد، نه فقط پذیرندگان اولیه در برنامه ویندوز اینسایدر که پیش از عرضه آن به همه، Copilot را در ویندوز 11 آزمایش کردند.

اما در حالی که Copilot هم اکنون در دسترس تمام کاربران ویندوز 11 قرار دارد، هنوز هم توسط مایکروسافت به عنوان یک پیش نمایش شناخته می شود، بنابراین انتظار می رود با جمع آوری بازخوردها و تلاش این شرکت برای بهبود آن، این ابزار تغییر کند.

همچنین انتظار دارم مایکروسافت با اضافه کردن ویژگی های جدید و بهبود پاسخ های خود، به به روزرسانی و بهبود اج ادامه دهد، بنابراین اگر کاری انجام داد که در این راهنمای کوتاه پوشش داده نشده است، تعجب نکنید. مایکروسافت از Copilot به عنوان “هوش مصنوعی” یاد می کند اما در واقع تکامل بینگ این شرکت با فن آوری ChatGPT است، بنابراین انتظار داشته باشید که چت بات ویندوز 11 به طور مرتب تغییر کند و (خوشبختانه)بهتر و توانمندتر شود.

بدون مقدمه بیشتر، در اینجا یک راهنمای سریع برای چگونگی استفاده از Copilot برای کنترل ویندوز 11 به همراه خلاصه ای از چگونگی به دست آوردن آن در صورت نداشتن آن آورده شده است!

نحوه فعال کردن Copilot در ویندوز 11

کوپرتینویی ها در سپتامبر 2023 به عنوان بخشی از به روزرسانی “لحظه 4” ویندوز 11 22 H2 مایکروسافت، عرضه آن را برای تمامی کاربران ویندوز 11 آغاز کردند. اگر دکمه Copilot را در تسکبار ویندوز 11 خود نمی بینید، این مراحل را دنبال کنید تا مطمئن شوید آخرین آپدیت ویندوز را دانلود کرده اید تا آن را دریافت کنید!

1- تنظیمات Windows Update را باز کنید

نحوه دریافت Windows 11 Copilot مرحله 1
(Image: Future)

تنها کافی است دکمه Start را بزنید و Windows Update را تایپ کنید، سپس از نتایج “تنظیمات Windows Update” را انتخاب کنید.

2- «دریافت آخرین به‌روزرسانی‌ها» را فعال کنید و روی «بررسی به‌روزرسانی‌ها» کلیک کنید.

نحوه دریافت Windows 11 Copilot مرحله 2
(Image: Future)

حالا فقط باید دکمه Check for update را بزنید تا ببینید آیا به روزرسانی های ویندوز برای کامپیوتر شما در دسترس هستند یا خیر.

در صورت عدم دسترسی به ویندوز 11 حتما گزینه “دریافت آخرین به روزرسانی ها به محض در دسترس قرار گرفتن آن ها” را فعال کنید؛ چرا که برای دانلود آپدیت های ویندوز 11 و سایر به روزرسانی های پیشرفته ویندوز به این گزینه نیاز است.

نحوه غیرفعال کردن Copilot

1- تنظیمات نوار وظیفه را باز کنید و دکمه Copilot را غیرفعال کنید

نحوه دریافت Copilot مرحله 3
(Image: Future)

وقتی که Copilot را داشته باشید، بدون دردسر زیاد نمی توانید از شر آن خلاص شوید. اما اگر از نگاه کردن به آن خسته شده اید می توانید آیکون Copilot را در تسکبار خود مخفی کنید تا دیگر نیازی به فکر کردن به آن نداشته باشید.

برای مخفی کردن آیکون Copilot، روی تسکبار ویندوز 11 خود راست کلیک کرده و روی تنظیمات تسکبار کلیک کنید، سپس روی دکمه Copilot کلیک کنید تا آن را هر طور که دوست دارید خاموش و روشن کنید.

نحوه استفاده از Copilot

هنگامی که Copilot در کامپیوتر ویندوز 11 شما فعال می شود باید یک آیکون کوچک Copilot را در سمت راست نوار جستجو در تسکبار ویندوز خود مشاهده کنید. شما می توانید روی آیکون Copilot کلیک کنید یا کلید اینتر (کلید ویندوز QC)را فشار دهید تا Copilot در هر زمان باز و بسته شود و به عنوان یک پنجره چت ظاهر می شود که در زمان استفاده از سمت راست صفحه شما ظاهر می شود.

کاری که Copilot می تواند انجام دهد

1- حالت تاریک را فعال کنید

نحوه دریافت Copilot
(Image: Future)

شما می توانید در ویندوز 11 از Copilot بخواهید که ویژگی های سیستم را روشن یا خاموش کند، که می تواند به شما در صرفه جویی در زمان و انجام کارها در زمانی که مطمئن نیستید چگونه کاری را از طریق ویندوز انجام دهید، کمک کند. برای مثال می توانید با تایپ عبارت “Turn on the Dark mode” از آن بخواهید که حالت تاریک را فعال کند، در این مرحله Copilot از شما اجازه می خواهد و سپس هر کاری که خواستید را انجام می دهد.

2- منوها را باز کنید

نحوه دریافت Copilot
(Image: Future)

اگر نمی دانید چگونه یک سری از منوهای تنظیمات خاص را باز کنید، می توانید از Copilot بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. برای مثال در “تنظیمات باز” تایپ کنید و Copilot پیشنهاد می کند که منوی تنظیمات ویندوز 11 را برای شما باز کند.

3- برنامه ها را راه اندازی کنید

نحوه دریافت Copilot
(Image: Future)

اگر نمی دانید یک اپلیکیشن کجاست یا می خواهید بدون اتلاف وقت آن را راه اندازی کنید، می توانید از Copilot بخواهید که آن را برای شما راه اندازی کند. تنها کافی است [ نام برنامه ] را تایپ کنید (نام هر برنامه ای که می خواهید راه اندازی کنید را جایگزین کنید)تا Copilot آن را راه اندازی کند.

گاهی اوقات هم می تواند زبان طبیعی را تشخیص دهد، بنابراین ممکن است حتی نیازی به دانستن نام اپ نداشته باشید. تایپ کنید یک عکس بگیرید و Copilot از شما می پرسد که آیا می خواهید ابزار Snipping Tool را راه اندازی کنید، در حالی که اگر ورد باز را تایپ کنید از شما می پرسد که آیا می خواهید مایکروسافت ورد را راه اندازی کنید یا خیر.

4- صفحات وب را خلاصه کنید

نحوه دریافت Copilot
(Image: Future)

در حال حاضر یک گزینه وجود دارد که می توانید آن را در منوی تنظیمات ویندوز کلاد فعال کنید (که می توانید با کلیک روی… منوی گزینه ها در گوشه بالا و سمت راست Copilot و انتخاب Settings)و گزینه “Let Copilot in Windows Use Microsoft Edge Content” است.

اگر این قابلیت فعال باشد، می توانید از Copilot در مورد هر وب سایتی که در حال حاضر در Edge می خوانید سوال بپرسید. مثلا می توانید از آن بخواهید که یک وب سایت را خلاصه کند یا بپرسید که چند کلمه در یک صفحه مشخص وجود دارد و غیره.

تنها چیزی که هست همین است! اکنون شما آماده اید تا هر آنچه را که روز کاری تان به شما تحمیل می کند به کمک چت بات هوش مصنوعی جدید ویندوز انجام دهید که می تواند بسیاری از کاره ای کوچکی که هر روز با ویندوز انجام می دهید را ساده کند.

کمی وقت بگذارید تا با Copilot برای ویندوز 11 بازی کنید و ببینید که آن ها چه کارهایی می توانند برای شما انجام دهند فکر می کنم از اینکه چقدر می توانید از برنامه رایگان مایکروسافت استفاده کنید، شگفت زده خواهید شد.

برای آشنایی بیشتر با ویندوز 11، نحوه راه اندازی مجدد ویندوز 11، نحوه گرفتن اسکرین شات در ویندوز 11 و نحوه جابه جایی تسک بار در ویندوز 11 را مطالعه کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *