نحوه رهگیری دونده‌ها در ماراتن نیویورک سال 2023

نحوه رهگیری دونده‌ها در ماراتن نیویورک سال 2023

اگر روز یکشنبه برای یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود در ماراتن شهر نیویورک هورا می کشید، باید بتوانید پیشرفت آن ها را در طول مسابقه ردیابی کنید. این کار نه تنها به شما اطلاع می دهد که آن ها چگونه در حال حرکت هستند، بلکه به شما کمک می کند تا آن ها را در میان جمعیت مسیر تشخیص دهید. آماده پی گیری هستید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین راه های انجام این کار آشنا شوید.

ماراتن نیویورک سال 2023 در یکشنبه 5 نوامبر برگزار می‌شود. مسیر 26.2 مایله از جزیره ای استاتن تا پنج محلهٔ نیویورک را طی می‌کند و در مرکز پارک مرکزی منهتن به اتمام می‌رسد.

ماراتن نیویورک سال 2023 ساعت 8:00 صبح به وقت شرقی ایالات متحده با مسابقه ویلچر آغاز می‌شود. دستهٔ هندسایکل ساعت 8:20 صبح شروع می‌شود، سپس زنان الیت ساعت 8:40 صبح، مردان الیت ساعت 9:05 صبح و دسته‌های مشارکت عمومی از ساعت 9:10 صبح شروع به دویدن می‌کنند. امسال پنج دسته از دوندگان مشارکت عمومی وجود دارد، که دسته اول ساعت 9:10 صبح شروع می‌شود و دسته پنج ساعت 11:30 صبح. این دسته‌ها بر اساس زمان پایان پیش‌بینی شده دونده‌ها تعیین می‌شود، بنابراین بهتر است با دونده‌تان تماس بگیرید تا ایده‌ای بهتر از زمان شروع رهگیری داشته باشید. اگر می‌خواهید بدانید چگونه ماراتن نیویورک را تماشا کنید، می‌توانید تمام عملکرد را ببینید.

نحوه ردیابی دوندگان در ماراتن شهر نیویورک

ساده ترین راه برای ردیابی دوندگان شرکت کننده در ماراتن شهر نیویورک 2023 دانلود اپلیکیشن رسمی است که برای اندروید و iOS رایگان است. تمام دوندگان این دوره یک شماره مسابقه خواهند داشت که یک تراشه در آن قرار دارد و به شما اجازه می دهد تا مکان دقیق آن ها را در این دوره ردیابی کنید. امسال، یک فید زنده از پنج مکان در این مسیر وجود خواهد داشت، بنابراین شما می توانید عبور دونده خود از خط شروع و پایان را تماشا کنید، همچنین مایل 8 در بروکلین، مایل 17 در قسمت بالا شرقی و مایل 20 در برانکس.

برای رهگیری یک دونده، به سادگی به بخش رهگیری نرم‌افزار (قسمت ‘رهگیری’) بروید، جایی که می‌توانید با نام یا شماره‌ی بیب آنها را جستجو کنید. تعداد نهایتی برای رهگیری یک دونده وجود ندارد، بنابراین خانواده را در این عمل دعوت کنید.

برای اضافه کردن یک دونده، بر روی نماد پلاس (+) بالای شماره‌ی بیب او کلیک کنید. سپس اگر دونده را با موفقیت اضافه کرده‌اید، یک علامت تیک نمایش داده می‌شود. در روز یکشنبه، شما قادر خواهید بود تا پیشرفت زنده دونده‌تان را در مسیر مشاهده کنید. رهگیری هر 5 کیلومتر، در نصف مسافت و هنگامی که آنها خط پایان را عبور می‌کنند، زمان دونده‌تان را ثبت خواهد کرد.

از نرم‌افزار، شما قادر خواهید بود تا نرخ و تقسیمات زمانی دونده‌تان را ببینید، زمان پایان مورد انتظار آنها را و زمان پایان مورد انتظار آنها در روز بر اساس زمانی که شروع به دویدن کرده‌اند. همچنین شما قادر خواهید بود تا رهگیری زنده خودتان را با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارید و عکس‌های مسابقه را پیش از مسابقه سفارش دهید (یک ایده عالی برای هدیه تعطیلات).

این نرم‌افزار همچنین دارای تعدادی امکانات اضافی دیگر برای سرگرمی در روز مسابقه است، از جمله پروفایل دوندگان الیت، نقشهٔ تعاملی و به‌روزرسانی‌های هواشناسی. اگر به اشتباه دونده اشتباهی را به رهگیری خود اضافه کردید، می‌توانید به چپ بروید تا آنها را حذف کنید.

اگر نمی‌خواهید گوشی‌تان را با نرم‌افزارها پر کنید، رهگیری دونده نیز به صورت آنلاین در آدرس liveresults.nyrr.org قابل دسترسی است. همچنین می‌توانید مسابقه را در تلویزیون تماشا کرده و دونده‌تان را در حال انجام مسابقه تشخیص دهید. پوشش محلی از ساعت 8:30 صبح تا 1:30 بعدازظهر به وقت شرقی ایالات متحده روی WABC-TV، کانال 7، آغاز می‌شود.

راه های دیگر برای ردیابی دوندگان ماراتن شهر نیویورک

یکی از ایرادات اپلیکیشن رسمی ماراتن نیویورک که هزاران نفر در روز مسابقه از آن استفاده می کنند، گاهی اوقات می تواند کمی آزاردهنده باشد. راه های دیگری هم برای ردیابی دونده وجود دارد، هم با ساعت دویدن یا ردیاب تناسب اندام و هم با اپلیکیشن های مخصوص دویدن.

اول اینکه اگر دونده شما یک ساعت دوندگی گارمین پوشیده و گوشی هوشمند خود را حمل می کند، می تواند از طریق اپلیکیشن Garmin Connect روی گوشی خود، Live Track را روشن کند. این قابلیت به دوندگان اجازه می دهد تا موقعیت زنده خود را از طریق ایمیل، فیسبوک یا تویی تر با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارند. نکته منفی در اینجا این است که به سیگنال GPS گوشی نیز وابسته است، بنابراین ممکن است در روز مسابقه آزاردهنده باشد و گزینه ای برای دوندگانی نباشد که گوشی خود را در کیف دستی شان جا می گذارند. گارمین Forerunner 255 همچنین دارای ردیابی زنده است و می تواند موقعیت دونده را بدون نیاز به گوشی ردیابی کند.

اگر دونده شما یک اپل واچ SE یا اپل واچ سری 3 یا دیرتر داشته باشد، می تواند قبل از راه اندازی، محل زندگی خود را با شما به اشتراک بگذارد. برای انجام این کار، آن ها باید شما را در برنامه Find People در اپل واچ اضافه کنند و موقعیت مکانی من را به اشتراک بگذارند. هنگامی که آن ها شما را به عنوان یک دوست انتخاب کردند، شما می توانید به مدت یک ساعت، تا پایان روز یا به طور نامحدود (بسته به اینکه کدام گزینه را انتخاب کرده اند – ما گزینه میانی را توصیه می کنیم)موقعیت آن ها را ببینید. این کار همچنین آن ها را ملزم می کند تا یک گوشی هوشمند را باخود حمل کنند، مگر اینکه یک نسخه سلولی از اپل واچ داشته باشند.

یکی دیگر از اپلیکیشن هایی که با اکثر ساعت های مدرن گارمین و اپل واچ های جدیدتر از اپل واچ سری 3 کار می کند، Strava Beacon است. Strava Beacon به دوندگان اجازه می دهد تا یک لینک ردیابی زنده را به سه تماس مختلف ارسال کنند. این معمولا یک ویژگی ایمنی در برنامه است اما در روز مسابقه مفید است بررسی کامل برنامه استراوا را در اینجا مطالعه کنید.

بهترین راه برای گردش در شهر به عنوان تماشاگر

لازم نیست به شما بگوییم که شهر در روز ماراتن شلوغ خواهد بود. ساده ترین راه برای دور زدن، استفاده از مترو است. نقشه ها به راحتی به صورت آنلاین و در خود هر ایستگاه قابل دسترسی هستند. بهتر است در روز مسابقه از استفاده از اتوبوس یا خودرو خودداری کنید؛ زیرا جاده ها در طول مسابقه بسته خواهند بود.

اگر به دنبال راهی سریع تر برای گشت و گذار در شهر هستید، ممکن است بخواهید یک Citi Bike بخرید که اجاره آن آسان است و به راحتی می توانید آن را جابجا کنید. به عبارت دیگر، لطفا به یاد داشته باشید که باید به بسته شدن جاده ها نیز قناعت کنید.

برای تماشای ماراتن شهر نیویورک چه بسته بندی کنیم

البته، این کار به سختی دویدن در خود مسابقه نیست، اما تماشای یک ماراتن، پیاده روی در پارک نیست. در اینجا پنج نکته را توصیه می کنیم که قبل از اینکه برای تشخیص دونده خود بیرون بروید، بسته بندی کنید:

لایه ها (Layers): این احتمال وجود دارد که در روز مسابقه چند ساعت بیرون از خانه بایستید، بنابراین بسته بندی لایه ها ضروری است. آب و هوای روز یکشنبه روشن و ملایم به نظر می رسد، اما باید مطمئن شوید که گزینه های مختلفی دارید.

کفش های راحت: باز هم در روز مسابقه چند ساعت روی پای خود می ایستید و احتمالا در طول مسیر به نقاط مختلف زمین می روید، بنابراین کفش های راحت ضروری هستند.

یک بنر / چیزی روشن: اگر شما یک نقطه را با دونده خود از قبل تنظیم نکرده باشید، ممکن است برای آن ها دشوار باشد که شما را در میان جمعیتی از تماشاگران ببینند. اگر می خواهید مطمئن شوید که آن ها شما را می بینند، چرا خلاقیت به خرج ندهید و یک بنر بسازید؟

یک گاوچران: ممکن است شما را محبوب ترین فرد در میان جمعیت نکند، اما دوندگان عاشق سر و صدا در حین دویدن هستند!

اسنک و آب: چرا بیشتر بسته بندی نمی کنید، انگار دونده خود را می بینید، ممکن است یک جرعه آب بنوشند!

چه کسی مسابقه نخبگان را در ماراتن شهر نیویورک 2023 اجرا می کند؟

چه در خیابان ها و چه از روی مبل، این صحنه برای یک مسابقه هیجان انگیز در ماراتن شهر نیویورک 2023 آماده شده است. در بخش بانوان نیز پریسا جاپلقی قهرمان المپیک، پریسا گنجی قهرمان المپیک و پریسا گنجی قهرمان المپیک و پریسا گنجی نایب قهرمان جهان و پریسا گنجی نایب قهرمان جهان در رشته دوی صحرانوردی شدند.

در بخش مردان نیز تیم اتیوپیامیدوارم پس از کسب مقام سومی در ماراتن لندن 2023، در این رقابت ها شرکت کند. تولا به مصاف شورا کیتاتا خواهد رفت که دو بار در نیویورک به مقام نایب قهرمانی رسیده اما هرگز برنده نشده است.

چه افراد مشهوری در ماراتن شهر نیویورک 2023 شرکت می کنند؟

اگر از ماراتن شهر نیویورک به عنوان فرصتی برای خودنمایی استفاده می کنید، در ادامه می توانید برخی از چهره های مشهور این شهر را مشاهده کنید:

مت جیمز: ستاره فصل بیست و پنجم، برای دومین سال متوالی مسابقه را اداره خواهد کرد. سال گذشته در ساعت 3: 46: 45 به پایان رسید.

نیو شولمن: مجری و تهیه کننده برنامه MTV’s Catfish از خط آغاز هفتمین ماراتن شهر نیویورک عبور خواهد کرد. تاثیر گذار

لوک مک فارلین: این بازیگر بیشتر به خاطر نقشش در برادران و خواهران شناخته شده است و برای اولین بار در این ماراتن شرکت خواهد کرد.

شینل جونز: خبرنگار امروز روز یکشنبه اولین ماراتن خود را برگزار خواهد کرد.

پتینا میلر: بازیگر برنده جایزه تونی که در فیلم های بازی های گرسنگی ایفای نقش کرده است، قبل از اینکه خودش 26.2 مایل را بدود، سرود ملی را در خط شروع ماراتن نیویورک خواهد خواند. بدون هیچ فشاری

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *