نحوه تنظیم دکمه اکشن آیفون 15 پرو

نحوه تنظیم دکمه اکشن آیفون 15 پرو

آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس دارای دکمه اکشن جدیدی هستند که جای کلید پاور را می گیرد.به طور پیش فرض می توانید دکمه Action را برای بی صدا کردن تماس ها فشار دهید، اما این کار را بسیار بیشتر انجام می دهد.

یک منوی تنظیمات اختصاصی برای دکمه اکشن در آیفون 15 پرو مکس وجود دارد که به شما اجازه می دهد هر کاری از فعال کردن حالت فوکوس و راه اندازی دوربین گرفته تا روشن کردن چراغ قوه و خاموش کردن اپلیکیشن Voice Memo را انجام دهید.

اپل حتی این امکان را در برخی اپلیکیشن ها به شما می دهد تا یک میان بر خاص را شخصی سازی کنید.برای مثال با یک فشار طولانی می توانید دوربین جلو را در اپلیکیشن دوربین باز کنید و سپس دوباره از دکمه Action برای گرفتن سلفی استفاده کنید.علاوه بر این، با اپلیکیشن Shortcuts می توانید هر اپلیکیشنی که می خواهید را باز کرده و هزاران عمل بسیار خاص مانند نوشتن یک تماس خاص را شخصی سازی کنید.

در اینجا مروری کوتاه بر آنچه دکمه Action می تواند انجام دهد و نحوه تنظیم دکمه Action خواهیم داشت.

2. کارهایی که می‌توانید با دکمه اکشن آیفون 15 پرو انجام دهید

2.1. حالت خاموش

دکمه Action به شما امکان سوئیچ کردن بین حالت‌های خاموش و روشن برای تماس‌ها و هشدارها را می‌دهد. این امکان به شما کمک می‌کند تا به طور سریع به حالت خاموش بروید و مزاحمت‌ها را کاهش دهید.

2.2. فوکوس

دکمه Action به شما اجازه می‌دهد اعلان‌ها را خاموش کنید و حواس پرتی‌ها را فیلتر کنید. همچنین می‌توانید از میان گزینه‌های شخصی انتخاب کنید تا به تمرکز خود ادامه دهید و مزاحم نشوید.

2.3. دوربین

دکمه Action به شما امکان روشن کردن دوربین را با یک فشار طولانی ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید از منوی کشویی گزینه‌های مختلفی مانند سلفی، ویدیو، پرتره و سلفی پرتره را انتخاب کنید.

2.4. چراغ قوه

دکمه Action به شما امکان روشن کردن چراغ قوه را به سادگی می‌دهد. این ویژگی در مواقع اضطراری بسیار مفید است.

2.5. Voice Memo

شما می‌توانید از دکمه Action برای ضبط یادداشت‌های شخصی، ایده‌های موسیقی و غیره استفاده کنید.

2.6. گوشه بین

با دکمه Action می‌توانید برنامه‌های مختلف را باز کرده و اجرا کنید.

2.7. دسترسی‌پذیری

شما می‌توانید از دکمه Action برای دسترسی سریع به ویژگی‌های دسترسی‌پذیری مانند Classic Invert یا افزایش کنتراست استفاده کنید.

3. نحوه تنظیم دکمه Action

3.1. باز کردن تنظیمات

برنامه تنظیمات آیفون
(Image: Future)

برنامه Settings را در آیفون خود راه اندازی کنید

3.2. منوی تنظیمات دکمه Action

منوی دکمه اکشن در آیفون 15 پرو
(Image: Future)

در منوی تنظیمات، به دنبال “دکمه اقدام” بگردید. برای این کار، در کادر جستجوی بالای تنظیمات، “دکمه اقدام” را تایپ کرده و از لیست نتایج ظاهر شده، “دکمه اقدام” را انتخاب کنید.

3.3. تنظیم گزینه‌های دکمه Action

حالت بی صدا دکمه اکشن آیفون 15 پرو
(Image: Future)

در منوی تنظیمات دکمه اقدام حرکت کنید. گزینه پیش‌فرض در این منو حالت خاموش است. برای دسترسی به گزینه‌های دیگر، از راست به چپ سوایپ کنید و انتخاب کنید که کدام میانبر را به دکمه اکشام اختصاص دهید.

3.4. گزینه های دکمه Action را سفارشی کنید

دکمه اکشن آیفون 15 پرو برای عکس سلفی پرتره
(Image: Future)

سپس گزینه‌های دکمه اقدام را سفارشی کنید. انتخاب‌های خاص دکمه اقدام به شما اجازه می‌دهد تا میانبرهای خاصی را تنظیم کنید.

4. نحوه سفارشی‌سازی دکمه Action با استفاده از Shortcuts

آیفون 15 پرو و پرو مکس هر دو به شما اجازه می دهند از طریق اپلیکیشن اختصاصی Shortcuts از اپل، میانبرهای مخصوص دکمه اکشن ایجاد کنید.توصیه ما این است که ابتدا چند میان بر در این اپلیکیشن ایجاد کنید، اما این ساده ترین راه برای راه اندازی همه چیز است.

4.1. گزینه Shortcuts را انتخاب کنید

گزینه Shortcuts دکمه Action iPhone 15 Pro
(Image: Future)

با سوایپ به سمت گزینه Shortcuts در منوی تنظیمات دکمه های اکشن شروع کنید و روی Choose a Shortcuts ضربه بزنید.

4.2. انتخاب میانبر مورد نظر

برنامه میانبر آیفون 15 پرو
(Image: Future)

در منوی Shortcuts، انتخاب کنید که می خواهید از کدام Shortcuts استفاده کنید.برای این مثال ما یک برنامه خاص را باز خواهیم کرد.اما گزینه های بسیار دیگری نیز وجود دارد.

4.3. راه‌اندازی برنامه

برنامه میانبر آیفون 15 پرو
(Image: Future)

در گوشه بالا سمت راست، روی گزینه Open App ضربه بزنید.

4.4 برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید

دکمه اکشن آیفون 15 پرو میانبر برنامه Slack
(Image: Future)

حالا به سمت پایین اسکرول کنید یا برنامه ای که می خواهید روی دکمه Action قرار بگیرد را جستجو کنید.در این حالت ما Slack را انتخاب خواهیم کرد.

حالا فقط از منو خارج شوید و هر زمانی که خواستید برنامه مورد علاقه خود را راه اندازی کنید، می توانید دکمه Action را به مدت طولانی فشار دهید.

با این تنظیمات و استفاده از دکمه Action در آیفون 15 پرو، تجربه کاربری خود را بهبود دهید و از امکانات این دستگاه بهره‌برداری کنید. همچنین با مرور مقالات ما در بازارمگ، به آخرین ویژگی‌ها و تغییرات آیفون به روز باشید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *