چگونه از آسیب پورت Lightning آیفون جلوگیری کنیم؟

چگونه از آسیب پورت Lightning آیفون جلوگیری کنیم؟

این یک مشکل عملکرد نیست، زیرا A14 Bionic که تلفن را تأمین می کند، هنوز می تواند آنچه را که به آن می اندازم مدیریت کند. بله، باتری قدیمی تر است، اما هنوز هم می توانم در روز یک شارژ کامل داشته باشم. و با وجود اینکه گوشی چندین بار از دستم خارج شده است — و حتی شنا غیرقابل برنامه ریزی در رودخانه روسی داشته است — هیچ علامت خرابکاری در این دستگاه بسیار بادوام وجود ندارد.

در عوض، مشکل در آیفون 12 من با پورت Lightning تلفن است. این روزها برای برقراری ارتباط با تلفن با کابل شارژ یک مبارزه است. بهترین شانس من این است که تلفن را به دیوار تکیه دهم تا کابل شارژ در جای خود بماند، اما حتی این کار سخت تر می شود. فقط چند روز دیگر پورت شارژ کاملاً غیرقابل پاسخ خواهد بود.

من می توانم این را با اطمینان بگویم چون وقتی پورت لایتنینگ آیفون 12 من به طور کامل حذف شود، چهارمین آیفون پشت سر هم خواهد بود که پس از توقف کار پورت شارژ مجبور به ارتقا آن شده ام. تمام جنبه های دیگر این گوشی ها در زمانی که مجبور بودم استفاده از آن ها را متوقف کنم به خوبی کار می کردند و دیگر نمی توانستم آن ها را وادار به شارژ کنم.

چرا Lightning کوتاه می آید

کابل لایتنینگ
(اعتبار تصویر: @duanrui1205/Twitter)

من زمان زیادی برای فکر کردن به این موضوع داشتم که چرا مرگ همزمان چندین گوشی به شما فرصت زیادی برای فکر کردن به همه چیز می دهد و به نظر می رسد عوامل متعددی در بازی وجود دارد. برای شروع، گرد و غبار و زباله می توانند راه خود را به پورت لایتنینگ پیدا کنند و در حالی که گاهی اوقات یک انفجار خوب هوای فشرده می تواند آن را از بین ببرد، آسیب در طول زمان انجام خواهد شد. (برای آشنایی بیشتر با مشکلات گرد و غبار، راهنمای نحوه تمیز کردن درگاه شارژ آیفون ها را مطالعه کنید).

یک کیس با پوشش پورت تا حدودی کمک می کند، اما به تجربه من این کار تنها باعث تاخیر اجتناب ناپذیری می شود که آیفون SE اصلی خود را در چنین کیسی نگه داشته بودم و پورت لایتنینگ آن هنوز به قوت خود باقی بود.

تمام این افت و خیزها هم احتمالا کمکی نمی کنند. در مورد آیفون 12، کابل شارژ کمی تکان می خورد که نشان می دهد جایی در طول مسیر، یکی از این قطرات ممکن است بر یکپارچگی پورت لایتنینگ تاثیر گذاشته باشد. و البته ما هرگز نباید فرسودگی و پارگی ناشی از قرار دادن و برداشتن کابل شارژ را حداقل یک بار در روز رد کنیم.

علت هر چه که باشد، چه یک چیز خاص باشد و چه بسیاری از افکت های آبشاری که من تا اینجا داشته ام و پورت روی آیفونم مدت ها قبل از اینکه خود گوشی آماده تماس گرفتن با آن شود، به انتهای خط می رسد. و من کاملا آماده ام تا اپل آیفون بدون پورت را به واقعیت تبدیل کند.

تکنولوژی بی سیم برای نجات ما

iOS 17 Standby
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

تغییر مسیر اپل از لایتنینگ به USB-C که در مدل های امسال آیفون 15 اتفاق افتاد، ممکن است کمی تسکین دهنده باشد. یک مکتب فکری وجود دارد که می گوید USB-C کمی بادوام تر از لایتنینگ است، هرچند احتمالا افراد زیادی را پیدا خواهید کرد که استدلال می کنند لایتنینگ وضعیت بهتری دارد. زمانی که من این ارتقا آیفون 15 را انجام دهم، علاقه مند خواهم بود که ببینم آیا این پورت شارژ است که در ابتدا شکست می خورد، درست مانند کاری که در تمام آیفون های مبتنی بر لایتنینگ در طول سال ها انجام داده ام.

به نظر می رسد راه بهتری برای پیشرفت، شارژ بی سیم است و من خوش شانس هستم که آیفون 12 من مدلی است که اپل در آن شارژ مگ سیف را معرفی کرد. مگنت های پشت گوشی، دستگاه را در جای خود قفل نگه می دارند و از اتصال خوب برای شارژ بی سیم اطمینان حاصل می کنند.

از زمانی که پورت لایتنینگ در آیفون 12 برای تامین یک شارژ مطمئن بسیار دشوار شد، من از یک استند شارژ بی سیم با نام Belkin BoostCharge Pro 2 – in – 1 شارژر بی سیم استفاده کردم، البته هر کدام از توصیه های بهترین شارژر MagSafe ما برای شارژ آیفون من در پایان روز انجام خواهد شد.

از زمانی که iOS 17 از راه رسید، مزیت دیگری به این رویکرد اضافه شد. در این آپدیت نرم افزاری یک حالت استندبای اضافه شده که آیفون در حال شارژ افقی را به یک صفحه نمایش هوشمند تبدیل می کند. پایه های شارژ MagSafe برای این کار بسیار مناسب هستند، چرا که می توانید آیفون خود را به صورت افقی نگه دارید و از اسلایدشوها، ساعت تمام صفحه یا ویجت های صفحه قفل هر کدام که ترجیح می دهید لذت ببرید. اگر اپل صفحه قفل همیشه فعال را به گوشی هایی با نمایشگر همیشه روشن محدود نمی کرد، وضعیت تقریبا به اندازه ای عالی می شد که باعث می شد ناراحتی ام از درگاه لایتنینگ را فراموش کنم.

بنابراین شارژ بی سیم زمانی را برای من می خرد تا آماده حرکت به سمت آیفون جدید شوم، سوییچی که امیدوار بودم تا اواخر سال 2024 خاموش شود. در این بین، باید ببینیم آیا پورت های USB-C که اپل قصد دارد در گوشی های آینده خود استفاده کند، به مرور زمان مشکل کمتری نسبت به پورت لایتنینگ خواهند داشت یا خیر. و من به خصوص علاقه مند خواهم شد اگر اپل راهی پیدا کند تا تنظیمات شارژ در آیفون را به اندازه بقیه دستگاه ها بادوام کند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *