چگونه فروش آنلاین خود را با محرک های روانی افزایش دهید

چگونه فروش آنلاین خود را با محرک های روانی افزایش دهید

هنگامی که شما به کسب و کار آنلاین خود شروع می‌کنید، هیچ کس نمی‌داند که شما کی هستید و وب‌سایت شما نسبتا خالی است و فقط چند محصول یا خدمات در آن فهرست شده است. به دست آوردن چند فروش اولیه در این مرحله چالش برانگیز است، زیرا هنوز در اینترنت شناخته نشده‌اید و باید برای جلب توجه و اعتماد بازدیدکنندگان وب‌سایتتان، سخت تلاش کنید.

برای این منظور، می‌توانید از هنر متقاعدسازی و استفاده از محرک‌های روان‌شناختی برای بهبود تاکتیک‌های فروش آنلاین خود استفاده کنید.

در این آموزش، روش‌های متقاعدسازی و استفاده از محرک‌های روان‌شناختی جهت بهبود تاکتیک‌های فروش آنلاین شرح داده شده است.

مبانی متقاعدسازی

ما همه در حقیقت فروشنده هستیم، ما بدون اینکه بخواهیم، هر روز فروشی راه می‌اندازیم. از زمانی که از خواب بیدار می‌شویم و قهوه خود را می‌چینیم، شروع به فروش کردن به دیگران می‌کنیم.

مثلاً شما به همسرتان می‌گویید که یک رستوران تایلندی جدید را امتحان کنید به جای رستوران قدیمی‌تان. یا به بچه‌هایتان می‌گویید که سریع‌تر لباس بپوشند و بخورند تا در ترافیک گیر نشوند.

در محیط کار هم، ما مشغول به فروش هستیم، با حرف زدن، گپ زدن، تحویل دادن، و تأثیرگذاری در دیگران، تمام کارهایی که در آینده به درآمد بیشتر کمک می‌کند.

با این آموزش، راهکارهایی برای بهبود تاکتیک‌های فروش آنلاین با استفاده از هنر متقاعدسازی و محرک‌های روان‌شناختی را برای شما شرح می‌دهیم.

1 . متقابل

یکی از اصول اصلی کتاب، “عمل متقابل” است که به طور آزادانه به تمایل ذاتی افرادی که می‌خواهند بدهی‌های خود را بازپرداخت کنند، اشاره دارد. به عنوان مثال، اجداد ما بر اساس مدل دادن و گرفتن رشد می‌کردند. جوامع اولیه معمولاً غذا را به اشتراک می‌گذارند و ابتدا با سخاوتمندی مودب نشان می‌دهند که منجر به احساس احترام متقابل و نیاز به بازپرداخت این سخاوت می‌شود.

2. اثبات اجتماعی

یکی دیگر از اصول اصلی کتاب، “اثبات اجتماعی” است که مثال‌هایی از دیگران را برای استفاده از اعتبارسنجی شخص ثالث برای افزایش اعتبار معرفی می‌کند. مشاهده اینکه چگونه بررسی‌های جدیدترین کتاب در آمازون، قبل از خرید روی هم چیده می‌شود، به شما کمک می‌کند تا به سرعت تعیین کنید که آیا قصد خرید، رد کردن، یا صبر کردن برای اطلاعات بیشتر را دارید. همچنین این اصل به شما کمک می‌کند تا از ترس اولین فردی که کاری را انجام می‌دهد، آگاه شوید و منابع و فرصت‌های گرانبهایی را که به دست می‌آورید از دست ندهید یا به خطر نیندازید.

اثبات اجتماعی قالب وردپرس آوادا
اثبات اجتماعی تم وردپرس آوادا.

3. فوریت و کمبود

فروش حضوری آسان است، زیرا مشتریان می توانند محصولات را در دستان خود حس کنند و زیبایی فروشگاه را به طور مستقیم تشخیص دهند. با این حال، فروش آنلاین سخت است، زیرا اعتماد مشتریان در معاملات آنلاین کاهش می یابد و مشتریان از اینکه کارت اعتباری خود را در اختیار شما قرار دهند، نگرانند.

برای مقابله با این مشکل، تکنیک های متقاعدسازی در سراسر وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرند تا به مشتریان اطمینان داده شود که شما از نیازهای آنها آگاه هستید و می توانید به آنها کمک کنید. همچنین، استفاده از گواهینامه ها به عنوان مجوزی برای فروش شما توسط فردی با اعتبار به شما کمک می کند که اعتماد مشتریان را به شما ارائه دهد. این راهکارها به شما کمک می کنند تا بهترین تجربه خرید آنلاین را برای مشتریان خود ارائه دهید.

تکنیک های متداول وب سایت متقاعدسازی: نمونه هایی برای تقلید

روزهای خرید پرطرفدارترین در سال هستند و برای فروشگاه‌ها و فروشگاه‌های تجارت الکترونیک، این روزها به عنوان یکی از پردرآمدترین روزهای خرید محسوب می‌شوند. این روزها باعث فوریت شدید در خریداران می‌شوند و فرصت خرید با تخفیف‌های باورنکردنی، برای 24 تا 48 ساعت ارائه می‌شود. محصولات متنوعی از تلویزیون‌های جدید تا اسباب‌بازی‌های کودکان به فروش می‌رسند و افراد با استفاده از این فرصت می‌توانند به تخفیف‌های خوبی دست پیدا کنند.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این روزها، کمبود و محدودیت موجودی اقلام است. این معاملات به دلیل محدودیت تعداد موجودی، زیاد دوام نمی‌آورند و به سرعت به پایان می‌رسند. برخی از بزرگترین وب سایت‌ها از تکنیک‌های متقاعدسازی استفاده می‌کنند تا مشتریان را به خرید بیشتر و سریع‌تر ترغیب کنند، پس در صورتی که به چنین فروشگاه‌هایی علاقه‌مند هستید، بهتر است با اطلاعات کافی و با دقت خرید کنید تا به خرید‌های ناموفق و غیرضروری جلوگیری کنید.

توصیفات CopyBlogger
توصیفات CopyBlogger.
مثال اعتبار سنجی شخص ثالث Ramit Sethi
اعتبار سنجی شخص ثالث رامیت ستی.

بیشتر محصولات نرم افزاری مرتبط با بازاریابی شامل تاکتیک های مبتنی بر کمبود هستند.

مثال تایمر شمارش معکوس
مثال تایمر شمارش معکوس

سایت‌های بزرگی مانند آمازون و اکسپدیا نیز، بدون تعجب، در استفاده از نفوذ برای افزایش فروش مهارت دارند.

به عنوان مثال، وقتی هتلی را در هر شهر در Expedia جستجو می‌کنید، تصویری شبیه به این می‌بینید:

نتایج جستجوی Expedia با چندین محرک
نتایج جستجوی Expedia، با چندین محرک.

در یک صفحه، می‌توانید چندین کاربرد از نفوذ را در بازی مشاهده کنید. برای ایجاد فوریت، پیشنهاد «توافق روزانه» را با رنگ سبز در بالا با تایمر شمارش معکوس قرار دهید. هتل‌هایی که کمبود دارند، با اعلان‌های قرمز نشان داده شود که چند نفر همین هتل را رزرو کرده‌اند و ممکن است هر ملک چند اتاق با آن قیمت داشته باشد.

«معکوس‌های ریسک» سبز مانند کنسلی رایگان در هتل هارد راک، به شما امکان می‌دهد که اگر اتفاقی بیفتد، می‌توانید پول خود را پس بگیرید. همچنین، نوار اعلان زرد کوچک در پایین سمت راست، نقاط را بیشتر پایین می‌آورد و نشان می‌دهد که چند نفر دیگر در حال خرید دقیقاً از همین هتل‌ها هستند.

بنابراین، پیش از افزایش قیمت‌ها، بهتر است سریع حرکت کنید. استادان متقاعدسازی مانند Expedia از تکنیک‌های متعدد برای به دست آوردن حداکثر تأثیر استفاده می‌کنند. با این حال، در حالی که اینها ویژگی‌های رایج وب‌سایت یا عناصر طراحی هستند، یک حوزه فرصت بزرگ برای بهبود سئو وجود دارد که ممکن است بتوانید از آن برای متقاعد کردن بازدیدکنندگان وب‌سایت استفاده کنید.

چگونه متقاعدسازی بر کپی‌نویسی تأثیر می‌گذارد

قبل از راه‌اندازی یک وب‌سایت، بهترین محتوا با شتاب‌زده نوشته نمی‌شود و همچنین بهتر است که توسط یک فرد در خارج از کشور نوشته نشود. از نظر استراتژیک، برای متقاعد کردن، آموزش و فروش، دیدگاه شما باید ساخته شود (اگر هیچ چیز دیگری وجود نداشته باشد).

اغلب، تمامی این موارد با عنوان شروع می‌شوند.

1. سرخط ها

امروز، این بدون شک درست است، زیرا اولین چیزی است که توسط سایر رسانه‌های خبری مورد توجه قرار می‌گیرد، در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود و به خط موضوع ایمیل شما راه پیدا می‌کند.

2. حس های ساده ای که خوش آمد گویی گرم به مشترکین ایمیل جدید می دهد

می‌توانید به مشتریان خود کمک کنید که از آسیب‌های خارجی محافظت کنند و یا از اشتباهات داخلی که ممکن است از قبل ندانند، جلوگیری کنند. بهتر است در عنوان سایت خود، به دلیل استراتژیک بودن آن برای متقاعد کردن، آموزش دادن و فروش، به علاوه اینکه بسیاری از آنها با عنوان “شروع” آغاز می‌شوند، تمرکز کنید.

علاوه بر این، شما می‌توانید با نشان دادن راه‌هایی برای محافظت از خود در برابر تهدیدات خارجی و یا رفع اشتباهات داخلی که ممکن است از قبل ندانید مرتکب آن شوید، به مشتریان خود کمک کنید. پس از عنوان، متن واقعی شما باید در قالب یک چارچوب منظم و مرتب، برای سازماندهی و برقراری ارتباط با مشتریان استفاده شود. بهتر است تمرکز شما بر روی این چارچوب باشد تا از طریق آن، محتوای مناسب و موثری به مشتریان خود ارائه دهید.

3. فرمول PAS: مشکل به هم زدن، راه حل

وقتی افراد برای اولین بار شروع به وبلاگ نویسی می‌کنند، ممکن است به سرعت به ۳۰۰ کلمه عجیب و غریب برای ساخت محتوای آنلاین نیاز پیدا کنند. این افراد به انتشار زودرس تمایل دارند و انتظار دارند که در کوتاه مدت نتایجی ببینند، اما این امر هیچ نتیجه‌ای در پی ندارد.

یکی از مشکلات بنیادی، ساختار بندی نامناسب محتوای شما و پست‌های وبلاگ است. به همین دلیل، عجله به سمت نوشتن بدون تنظیم محتوا می‌تواند باعث بی‌ثمر بودن آن شود.

مثلاً در مورد پست‌های وبلاگ شما همین اتفاق می‌افتد، هنگامی که به سرعت و بدون تنظیم محتوا راه‌حلی را پیشنهاد می‌دهید.

در عوض، بهتر است که به توالی سه مرحله‌ای ساده‌ای برای تهیه محتوای هر نوعی اعم از صفحه‌های وب‌سایت، پست‌های وبلاگ، ایمیل‌ها و … توجه کنید:

4. فراخوان به اقدام

واژه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌دهیم ممکن است معانی متفاوتی داشته باشند. این موضوع در مورد واژه‌های ثابت در صفحات وب بسیار مهم است، زیرا افراد نمی‌توانند همه جزئیات فیزیکی و غیرکلامی را که در حال وقوع است را ببینند.

به عنوان مثال، واژه “تسلیم” در واقع از “سپردن” گرفته شده است که باعث می‌شود برخی افراد خجالت بکشند. واژه “اشتراک” به معنای پرداخت بلندمدت است، که باز هم می‌تواند مردم را به خود نزدیک کند.

هر دو واژه، در حالی که در همه جای صفحات وب استفاده می‌شوند، معانی منفی هم دارند که ممکن است تعداد کلیک‌ها را کاهش دهد. بهتر است تمرکز خود را بر روی کمک به افراد برای درک بهتر آنچه قرار است به دست آورند، معطوف کنید. به عنوان مثال، به جای استفاده از واژه “اشتراک”، می‌توانید از واژه “دریافت” استفاده کنید. این کار، همراه با استفاده از زبان‌های فعال و بیان مزایا و نتایج قطعی که افراد با کلیک بر روی لینک مورد نظر خواهند داشت، تفاوت قابل توجهی را در جذب ترافیک سایت‌تان به دنبال خواهد داشت. در نتیجه، باید دقت کنید تا از واژه‌هایی که می‌توانند احساسات منفی در افراد برانگیزند، استفاده نکنید و به جای آن به واژه‌هایی که باعث جذب کاربران می‌شوند، تمرکز کنید.

ترغیب آنلاین بهتر

با اینکه به نظر می‌رسد همه ما فروشنده هستیم، اما در واقع استفاده از تکنیک‌های متقاعدسازی و فروش دیدگاه ما، هر روز در زندگی شخصی و حرفه‌ایمان اتفاق می‌افتد. به کمک تکنیک‌های آنلاین، می‌توانید اعتماد مردم را به دست آورده و اطمینان داده باشید که درباره چه چیزی صحبت می‌کنید و ارزش تجارت با آن را دارید.

بسیاری از افراد در فرایند فروش به متن‌ها و کلمات مختلفی نیاز دارند. بنابراین، استفاده از کلمات مناسب و به‌صورت دقیق، باعث بهبود تاثیر شما و افزایش اعتماد مردم به شما می‌شود. به همین دلیل، رعایت اصول مهم کپی‌نویسی در استفاده از کلمات، به شما کمک می‌کند تا با مردم طنین‌انداز شوید.

در نهایت، در حین تلاش برای کمک به مردم، سعی نکنید زورگو باشید یا از تاکتیک‌های طعمه و تغییر استفاده کنید. برعکس، سعی کنید با استفاده از تکنیک‌های متقاعدسازی و فروش، به بهبود فرآیند فروش کمک کنید و نفوذ بیشتری در بازار به دست آورید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *