نحوه بررسی آب و هوا برای هر شهر در Google Maps

نحوه بررسی آب و هوا برای هر شهر در Google Maps

اگر نمی دانید چگونه وضعیت آب و هوا را برای هر مکانی در گوگل مپس چک کنید، در یک هک مفید گم شده اید.

گوگل مپس علاوه بر راحت کردن ناوبری، اطلاعات به روز مربوط به آب و هوای یک مقصد را نیز ارائه می دهد. در این راهنما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با استفاده از مرورگر کامپیوتر و اپلیکیشن iOS این اطلاعات را از طریق گوگل مپس پیدا کنید. در زمان نگارش این مطلب، این ویژگی در اندروید وجود ندارد، هرچند انتظار داریم به زودی در دسترس قرار گیرد.

چگونه آب و هوا را برای هر مکان در Google Maps با استفاده از مرورگر رایانه بررسی کنیم

نکته: برای به دست آوردن اطلاعات آب و هوا، موقعیت مکانی نباید خاص باشد، بنابراین به جای آدرس های دقیق به دنبال شهرها بگردید.

1. گوگل مپ را اجرا کرده > به دنبال یک مکان بگردید

تصویری از Google Maps در مرورگر کامپیوتر.
(Image: Future)

گوگل مپس را در مرورگر وب رایانه خود باز کنید و یک مکان را در نوار جستجو در بالا سمت چپ وارد کنید.

2. آب و هوا را بررسی کنید

تصویری از Google Maps در مرورگر رایانه با کادری که اطلاعات آب و هوا را برجسته می کند.
(Image: Future)

روی آیکون جستجو کلیک کنید تا پنجره سمت چپ باز شود و جزئیات مربوط به مکان را نشان دهد. در سمت راست پنجره، در کنار اطلاعات مربوط به نام، وضعیت و کشور، اطلاعات هواشناسی را مشاهده خواهید کرد. این برنامه شامل یک آیکون و متن برای توصیف شرایط آب و هوایی، دما و زمان محلی است.

3. مشاهده پیش بینی های کامل

تصویری از پیش بینی آب و هوا در مرورگر کامپیوتر.
(Image: Future)

برای بررسی پیش بینی توسعه یافته، روی آیکون آب وهوا کلیک کنید و تب جدیدی با اطلاعات دقیق تر آب وهوا برای هفته آینده بارگذاری کنید.

نحوه بررسی آب و هوا برای هر مکان در Google Maps با استفاده از برنامه های iOS

نکته: در ادامه مراحل پیدا کردن اطلاعات آب و هوا در گوگل مپ با استفاده از iOS را توضیح می دهیم. در حال حاضر، این ویژگی برای اندروید عرضه نشده است، اما قرار است به زودی معرفی شود. ما پیش بینی می کنیم که مراحل کم و بیش یک سان باشند.

همانند دستورالعمل های مرورگر کامپیوتر، مطمئن شوید که مکان یک آدرس خاص نیست و یک منطقه عمومی تر مانند یک شهر است.

1. Google Maps > جستجوی مکان را باز کنید

تصویری از Google Maps در دستگاه iOS.
(Image: Future)

گوگل مپس را در گوشی خود باز کنید و در نوار جستجو یک مکان را تایپ کنید.

2. آب و هوا را بررسی کنید

تصاویری از Google Maps در یک دستگاه iOS که نحوه مشاهده اطلاعات آب و هوا را نشان می دهد.
(Image: Future)

Tap Search و Google Maps مکان را بارگذاری خواهند کرد با سوایپ به سمت پایین روی پنل اطلاع رسانی که نیمه پایینی نمایشگر را پوشش می دهد و در گوشه بالا سمت چپ (زیر نوار جستجو)، آیکونی برای نمایش وضعیت آب و هوا و دما ظاهر خواهد شد.

اگر پنل اطلاعات به حداقل نرسد، اطلاعات آب و هوا بارگذاری نخواهند شد و برخلاف مرورگر کامپیوتر، کلیک روی آیکون آب و هوا اطلاعات گسترده ای را نمایش نخواهد داد.

گاهی اوقات، اطلاعات آب و هوا فورا بارگذاری نمی شوند. برای عیب یابی: برنامه را دوباره بارگذاری کنید، داخل و خارج از نقشه زوم کنید، یا روی نوار جستجو و سپس فلش پشتی ضربه بزنید.

با انجام این مراحل، چک کردن وضعیت آب و هوا برای هر مکانی در گوگل مپ کار ساده ای خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با این اپلیکیشن، نحوه استفاده از گوگل مپ لایو ویو، نحوه استفاده از گوگل مپ لایو ویو و نحوه دانلود آفلاین گوگل مپ را مطالعه کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *