چگونه سامسونگ می‌تواند گلکسی S24 را بهبود بخشد؟ نگاهی به آیفون 15 و پیکسل 8

چگونه سامسونگ می‌تواند گلکسی S24 را بهبود بخشد؟ نگاهی به آیفون 15 و پیکسل 8

وقتی صحبت از عرضه گوشی های هوشمند جدید می شود، سامسونگ به دلیل یک خصوصیت تقویم از مزیت برخوردار است. اپل و گوگل، رقبای اصلی سامسونگ در زمینه گوشی ها، پرچمداران جدید خود را هر پاییز معرفی می کنند تا از موج فروش تعطیلات سود ببرند. اما چون گوشی های سری گلکسی S سامسونگ معمولاً در ابتدای هر سال عرضه می شوند، این فرصت را به سامسونگ می دهد تا قبل از عرضه گوشی های خود ببیند رقبا چه ارائه داده اند.

این به این معنا نیست که سامسونگ صبر می کند تا آیفون و پیکسل بعدی را ببیند و بعد تصمیم بگیرد برای مدل های گلکسی S بعدی چه کار کند. کار روی مدل های سری گلکسی S24 که قرار است اوایل سال بعد عرضه شوند، احتمالاً خیلی قبل از رونمایی آیفون 15 و پیکسل 8 آغاز شده بود. اما سامسونگ می تواند ببیند این گوشی های مختلف چه ارائه می دهند و بر اساس آن پیام رسانی در مورد پرچمداران خود را تنظیم کند.

در مورد بازاریابی گلکسی S24، سامسونگ اطلاعات زیادی برای استفاده خواهد داشت، با توجه به آنچه عرضه آیفون 15 و پیکسل 8 ارائه داده اند. این دستگاه های اپل و گوگل بلافاصله به رده بهترین گوشی ها پیوستند و از نقاط قوت نسبی دوربین، نمایشگر و عملکرد کلی خود بهره بردند.

اینجا نگاهی به برخی از درس های کلیدی که سامسونگ می تواند از عرضه آیفون 15 و پیکسل 8 بیاموزد و اینکه چگونه آنها ممکن است ویژگی هایی را که شرکت تلفنی انتخاب می کند تا در ماه های آینده وقتی گلکسی S24 به بازار می آید، مورد تأکید قرار دهد، ارائه می دهد.

ما دوربین هایی می خواهیم که در نور کم عملکرد خوبی داشته باشند

آیفون 15 پرو مکس و گلکسی اس 23 اولترا
گلکسی اس 23 اولترا (چپ) و آیفون 15 پرو مکس (راست) (اعتبار تصویر: Future )

قابلیت های دوربین، مهم ترین جنبه هر گوشی جدید است. و این روزها، به نظر می رسد که تمرکز بر این است که دوربین های یک گوشی در زمان کم بودن نورها تا چه حد می توانند عملکرد خوبی داشته باشند.

به نظر می رسد عکاسی در نور کم در زمان عرضه جدیدترین پرچمداران اپل و گوگل در ذهن آن ها بوده است. هر چهار مدل آیفون 15 از موتور بهبودیافته فوتونیک برای تقویت رنگ و جزئیات عکس های ثبت شده در حالت شب بهره می برند. در همین حال، دوربین اصلی هر دو گوشی پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو از دیافراگم بازتری نسبت به پرچم داران پیشین گوگل برخوردار است که به گوشی های جدیدتر اجازه می دهد هنگام گرفتن عکس، نور بیشتری ثبت کنند.

نتایج را می توان زمانی مشاهده کرد که خروجی نور کم آیفون 15 را با دیگر گوشی های برتر بازار از جمله مدل های مشابه گلکسی اس 23 مقایسه کنید. آخرین گوشی های اپل از آیفون تا آیفون 15 پرو مکس، عکس های دقیقی در نور کم می گیرند، به خصوص وقتی به حالت شب دوربین ها مراجعه می کنید. در آزمایش اخیر دوربین در نور کم، آیفون 15 پرو مکس به عنوان برنده واضح در برابر گوشی های برتر گوگل و سامسونگ قرار گرفت.

ما انتظار داریم که سامسونگ اطمینان حاصل کند که گلکسی اس 22 عملکرد کم نور مدل های فعلی گلکسی اس 23 را بهبود می بخشد. شایعه اولیه گلکسی اس 21 اولترا ادعا می کند که گوشی پریمیوم سامسونگ از یک سنسور 1 اینچی برای دوربین اصلی خود استفاده خواهد کرد. این بزرگ ترین سنسور موجود در بازار خواهد بود و به S24 Ultra اجازه می دهد تا نور بیشتری را ثبت کند. انتظار داریم شایعات بیشتری در مورد قابلیت عکس برداری در نور کم گوشی های آینده سامسونگ در آستانه عرضه آن ها بشنویم.

سلطه لنزهای زوم سامسونگ به چالش کشیده شده است

Samsung Galaxy S23 Ultra
گلکسی اس 23 اولترا (اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

مدتی است که خط گلکسی S – به ویژه مدل اولترا – جایی است که باید برای بهترین عکس های زوم یک گوشی هوشمند مراجعه کنید. این در سال گذشته تغییر نکرده است، اگرچه فاصله به طور قابل توجهی کم شده است.

اپل بزرگترین گام ها را برای چالش سامسونگ گلکسی S23 اولترا برای برتری عدسی تله فوتو با آیفون 15 پرو مکس برداشته است. این گوشی دارای عدسی تله فوتو تتراپریزم است که قادر به زوم اپتیکال 5 برابر است. در عکس های 5 برابری، آیفون خود را برابر گلکسی S23 اولترا و دو عدسی تله فوتوی آن (یکی قادر به زوم 3 برابر و دیگری 10 برابر) نگه می دارد – در برخی از آزمایش های ما، آیفون 15 پرو مکس حتی تصاویر تیزتر و گرمتری نسبت به گلکسی سامسونگ تحویل داد.

سامسونگ مزیت خود را حفظ می کند زمانی که شما فراتر از آن محدوده زوم اپتیکال 5 برابر بروید. در حالی که آیفون 15 پرو مکس می تواند تا 25 برابر با استفاده از زوم دیجیتال برود، شما شروع به دیدن نویز بیشتری در عکس‌های آن خواهید کرد. گلکسی S23 اولترا و ویژگی Space Zoom 100 برابر آن، چیزها را تیزتر و مشخص‌تر نگه می‌دارد.

با این حال، واضح است که سامسونگ نمی‌تواند روی غرور خود استراحت کند، به ویژه با توجه به شایعاتی که نشان می‌دهد مدل آیفون 16 پرو سال بعد احتمالاً از آن عدسی زوم تتراپریزم بهره می‌برد. به همین دلیل، شایعات متعددی در مورد عدسی‌های تله‌فوتو گلکسی S24 اولترا وجود دارد. یک گزارش نشان می‌دهد سامسونگ یک عدسی تله‌فوتو 50 مگاپیکسلی با زوم اپتیکال 3 یا 5 برابر را انتخاب کرده است، که می‌تواند جزئیات بیشتری را تولید کند. همچنین صحبت هایی در مورد یک عدسی تله فوتو تاشونده متغیر وجود دارد که می تواند به طور هموار بین زوم های 3 و 10 برابر تغییر کند – ایده آل برای ضبط ویدیو.

روشنایی صفحه نمایش جبهه جنگ جدید است

Pixel 8 Pro در مقابل Galaxy S23 Ultra
Pixel 8 Pro (سمت چپ) و Galaxy s23 Ultra (راست) (اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

با عرضه مجموعه پیکسل 8، گوگل دستکش را برای روشنایی صفحه نمایش گوشی ها به زمین انداخت. نمایشگر Actua جدید پیکسل 8 ادعای روشنایی اوج 2000 نیت دارد، در حالی که پنل پیکسل 8 پرو می تواند به 2400 نیت برسد. برای مقایسه، خط گلکسی S23 سامسونگ روشنایی را تا 1750 نیت محدود می کند.

در آزمایشگاه ما هنگام نمایش محتوای HDR، خط آیفون 15 اپل اثبات کرد که صفحه نمایشگرهای روشن تری دارد. (اپل در به روزرسانی های امسال روشنایی پنل های آیفون 15 و آیفون 15 پلاس را نیز افزایش داده است.) اما مدل های پیکسل 8 به طور قطع از گوشی های مشابه گلکسی S23 روشن تر هستند.

اندازه صفحه نمایشروشنایی (nits)
سامسونگ گلکسی اس 236.1 اینچ1,340
Samsung Galaxy S23 Ultra6.8 اینچ1,225
آیفون 156.1 اینچ1,401
آیفون 15 پرو مکس6.7 اینچ1550
گوگل پیکسل 86.2 اینچ1,349
گوگل پیکسل 8 پرو6.7 اینچ1,526

این ممکن است در سال آینده تغییر کند. شایعات نشان می دهد مدل های گلکسی S24 ممکن است نسبت به نسل قبلی روشن تر باشند و گزارشات به طور خاص پیش بینی می کنند گلکسی S24 پلاس دارای روشنایی اوج 2500 نیت در حالی که گلکسی S24 اولترا به نشانه 2800 نیت می رسد. هر اتفاقی که بیفتد، می توان انتظار داشت که سامسونگ قصد ندارد گوشی هایش نسبت به رقبا کم نورتر باشند.

یکنواختی تراشه اهمیت دارد

اسنپدراگون 8 نسل 3
(اعتبار تصویر: Qualcomm)

یکی از بهترین چیزها در مورد خط گلکسی S23 این است که صرف نظر از اینکه در کدام قسمت جهان آن را خریداری کرده باشید، یکی با تراشه یکسان که نه تنها برای خط گلکسی بهینه شده بود، بلکه به عمر باتری طولانی تر مدل های جدید نیز کمک کرده بود، دریافت کردید. (اسنپدراگون 8 ژن 2) این تغییری نسبت به رویه های گذشته سامسونگ است که در آن گوشی های عرضه شده در برخی بازارها تراشه های کوالکام و دیگران از تراشه های اگزینوس استفاده می کردند.

متاسفانه به نظر می رسد سامسونگ متوجه این حرکت موفق نشده است که تمام مدل های S23 را با تراشه اسنپدراگون 8 ژن 2 مجهز کند. یک شایعه نشان می دهد که گوشی های گلکسی S24 عرضه شده خارج از ایالات متحده از تراشه اگزینوس 2400 به جای اسنپدراگون 8 ژن 3 که قدرت سایر مدل ها را تامین می کند، استفاده خواهند کرد. انتظار می رود تنها استثنا گلکسی S24 اولترا باشد که باید در هر بازاری از تراشه جدید اسنپدراگون بهره مند شود.

آنچه این حرکت احتمالی را حتی بیشتر حیرت آور می کند، این است که رقبا اهمیت یکنواختی تراشه را نشان می دهند. اپل از تراشه کهنه تر A16 Bionic در مدل های سطح پایین آیفون 15 به جای A17 پرو موجود در آیفون 15 پرو استفاده می کند و این یک آیفون دیگر به طور کلی عالی را مانند لباس دست دوم احساس می کند. (در واقع شایعه ای وجود دارد که اپل ممکن است با عرضه آیفون 16 این شیوه را رها کند و به هر مدل نسخه متفاوتی از تراشه آینده A18 بدهد.) در مقابل، گوگل از تراشه Tensor G3 یکسان در هر دو مدل پیکسل 8 استفاده می کند و تجربه ای یکپارچه فراهم می کند، صرف نظر از اینکه چه گوشی ای خریداری کنید.

امیدواریم سامسونگ نور را ببیند و برای گوشی های آینده خود روی یک تراشه ثابت بماند – به ویژه با توجه به اینکه اسنپدراگون تازه معرفی شده 8 ژن 3 به نظر می رسد بهبود قابل توجهی نسبت به پیشینه خود باشد.

عمر باتری را فراموش نکنید

مفهوم Galaxy S24 Ultra
طرح مفهومی Galaxy S24 Ultra (اعتبار تصویر: Technizo Concept/YouTube)

سامسونگ نیازی به یادآوری در مورد اهمیت عمر باتری هنگام انتخاب یک گوشی هوشمند ندارد. اما رقبای آن مطمئنا یادآوری ارائه دادند، زیرا هر مدل آیفون 15 نسبت به مدل قبلی خود در آزمون سفارشی باتری ما عملکرد باتری بهتری داشت. حتی پیکسل ها که اخیراً با عمر باتری طولانی در یک شارژ مشکل داشته اند، با عرضه پیکسل 8 بهبود دیده اند.

ما در مورد برنامه های سامسونگ برای باتری گلکسی S24 چیز زیادی نشنیده ایم، اما اگر گلکسی S23 نشانه ای باشد، نگرانی در مورد اینکه سامسونگ اهمیت یک گوشی با عمر باتری طولانی را نادیده بگیرد، وجود ندارد. گلکسی S23 اولترا جایی در فهرست بهترین عمر باتری گوشی ما به دست آورد در حالی که گلکسی S23 پلاس فقط کمی از برش 11.5 ساعته ما عقب ماند. امیدواریم این موفقیت بتواند با مدل های گلکسی S24 زمانی که این مدل های جدید در اوایل سال آینده روانه بازار می شوند، ادامه یابد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *