خانه اژدها – ۷ نکته ای که پیش از تماشا باید بدانید

میلی آلکوک در نقش رنیرا، پدی کانسیدین در نقش ویسریس در خانه اژدها

سریال House of the Dragon، پیش درآمد بازی تاج و تخت، بار دیگر آتش و خون را به HBO می آورد

خانه اژدها در شرف آغاز پخش است. این سریال پیش درآمد بازی تاج و تخت که در این هفته برای اولین بار پخش می شود. در حالی که پایان بازی تاج و تخت تقریبا همه را ناامید کرد، HBO قول داده که کمی آتش و خون این خاطرات بد را به خاکستر تبدیل خواهد کرد.

زمستان آمد و رفت بازی تاج و تخت که در ماه مه 2019 به پایان رسید. HBO می خواست محبوب ترین برنامه تاریخ خود را دنبال کند، بنابراین این شبکه شروع به توسعه چند اسپین آف بالقوه کرد. آن ها با یک ایده جلو رفتند: خانه اژدها.

این ایده توسط خود نویسنده جورج آر. آر. مارتین مطرح شد، که همچنین رایان کاندال را به عنوان نویسنده ارشد و برنامه ریز معرفی کرد. میگوئل ساپوچنیک، کارگردان کهنه کار بازی تاج و تخت نیز به عنوان هم کار در این پروژه حضور داشت. مشارکت مارتینتی باید برای هواداران خوشحال کننده باشد، چرا که او در فصل های اخیر GOT چندان درگیر نبود.

سریال House of the Dragon به عنوان اولین دنباله روی از یکی از بزرگ ترین سریال های تلویزیونی در سال های اخیر (و شاید آخرین قسمت از یک مونولوگ واقعی)، داستان زیادی برای گفتن دارد. در حالی که بسیاری از المان های نمایش اصلی ادامه دارند، تغییرات قابل توجهی برای جدا کردن پیش درآمد صورت گرفته است.

در اینجا هفت مورد از مهم ترین چیزهایی که پیش از تماشای فیلم House of the Dragon باید بدانید آورده شده است.

داستان سریال خانه اژدها در مورد چیست؟

سریال House of the Dragon براساس چندین اثر مارتینتی ساخته شده که در درجه اول به داستان آتش و خون می پردازد. این کتاب شرح دلاوری های خاندان تارگرین در طول قرن ها است که با فتح والریا و آیگون یکم تارگرین از هفت پادشاهی وستروس آغاز می شود. طرح نمایش نیز از رمان شاهزاده خانم و ملکه و شاهزاده روگ گرفته شده است.

فصل اول بر رویداده ای منتهی به بخش خاصی از تاریخ تارگرین تمرکز دارد: رقص اژدهاها. جنگ داخلی خونین و وحشیانه ایی که اعضای مختلف خانواده تارگرین و اژدهایان همراه آن ها را در برابر یکدیگر قرار می دهد.

سریال خانه اژدها مربوط به چه زمانیست؟

خانه اژدها در حدود سال ۱۲۹ ق (پس از فتح آگونیست ها) و نزدیک به دو قرن پیش از تولد دنریس تارگرین و دیگر رویداده ای بازی تاج و تخت رخ می دهد.

در این نمایش همچنین صحنه هایی از دوران کودکی شخصیت های کلیدی به تصویر کشیده می شود، چرا که بازیگران جوان تر شاهزاده خانم رهنیرا تارگرین و الیسنت هایتور را به تصویر می کشند. علاوه بر این، تریلر حداقل یک صحنه را نشان می دهد که در شورای بزرگ هارنتال در AC101 تنظیم شده است. گردهمایی لردهای وستروس به این نتیجه رسید که چه کسی در میان چهار نوه بازمانده اش (رنیس، ویسریس، دامون و آما) به عنوان پادشاه جانشین جائهریس یکم خواهد شد. آن ها ویسریس را انتخاب کردند که بسیار مورد خشم رنیس قرار گرفت. در ادامه با ما همراه باشید.

شخصیت های اصلی چه کسانی هستند؟

همانند بازی تاج و تخت، House of the Dragon دارای یک گروه بزرگ است. در ادامه به ۱۰ شخصیت مهم این سریال خواهیم پرداخت.

شاه ویسریس یکم (پدی کنستانتین)
ویسریس که در شورای بزرگ هرنهال به عنوان پادشاه تاجگذاری کرد، به عنوان مردی گرم، مهربان و شایسته شناخته می شود. او یک دختر به نام رهنیرا از همسر اول مرحومش آما آرین و یک پسر به نام آگون از همسر دومش آلیسنت هایتور دارد.

رهنیرا تارگرین (اما دی آرسی در بزرگسالی؛ میلی آلکوک در نوجوانی)
شاهزاده خانم اولین فرزند شاه ویسریس ایه یاسو است و انتظار دارد اولین ملکه ای باشد که به سلطنت می رسد. او سوار بر اژدها سیراکس می شود.

دیمن تارگرین (مت اسمیت)
برادر کوچک تر ویسریس یک جنگجوی افسانه ای و اژدها سوار کاراکس است. گفته می شود که او صاحب خون واقعی اژدها است. او رابطه نزدیکی با رهنیرا دارد.

الیسنت هایتور (اولیویا کوک)
او به عنوان دختر پادشاه اتو هایتور، در کاخ سرخ بزرگ شد و “خوش سیماترین زن در هفت پادشاهی” به شمار می رفت. پس از ازدواج با ویسریس، او اکنون ملکه است.

راتنیس ولاریون (ایو بست)
به عنوان بزرگ ترین نوه جحائریس یکم، رهنیرا انتظار داشت که پس از مرگش تاجگذاری کند. هنگامی که شورا پسر عمویش را به جای او انتخاب کرد، او به عنوان “ملکه ای که هرگز نبود” شناخته شد و با لرد کورلیس ولاریون ازدواج کرد.

لرد کورلیس ولاریون (استیو توسن)
رئیس خاندان ولاریون نیز به خاطر دلاوری های دریایی اش به مار دریایی معروف است. او با استفاده از ناوگان قدرتمند کشتی ها، ثروت عظیمی به دست آورده است. او کاملا به همسرش، پرنسس راتنیس وفادار است.

اوتو هایتور (Rhys Ifans)
دست پادشاه، یک خدمتکار وفادار است که مهم ترین اولویت های او حفاظت از پادشاه و تحکیم جایگاه دخترش، ملکه الیسنت، و نوه اش آگون است.

سر کریستون کول (فابین فرانکل)
سر کریستون، یکی از اعضای گروه کینگزگارد، فردی عادی است که به لطف مهارت های شمشیرزنی خود، قیام کرده است. او همچنین یک مرد خانم بدنام است که در جوانی با رهنیرا دوست شد.

میساریا (سونویا میزونو)
او عاشق و محرم اسرار شاهزاده دایمون است. او علاقه زیادی به جمع آوری و به اشتراک گذاری اسرار دارد.

سر هارولد وسترلینگ (گراه ام مک تاویش)
فرمانده ارشد گارد شاهنشاهی مظهر شرف و شجاعت است. او حامی وفادار شاهزاده خانم رنیرا است.

آیا باید بازی تاج و تخت را دیده باشید؟

تماشای بازی تاج و تخت برای درک و لذت بردن از خاندان اژدها الزامی نیست. به عنوان یک مجموعه از پیش تعیین شده صدها سال قبل از GOT، هیچ شخصیت مشترکی ندارد.

طرفداران سریال اصلی به راحتی به برخی از منابع و اهمیت آن ها مانند تخت آهنین، ارگ و خانه های اشرافی مختلف مانند لنیسترها و باراتون ها دسترسی پیدا خواهند کرد.

اگر تمام قسمت های Game of Thrones را دیده اید و می خواهید چند قسمت را قبل از House of the Dragon را دوباره تماشا کنید، این پنج مورد را توصیه می کنیم.

“زمستان می آید” (فصل اول، قسمت اول): که دنریس تارگرین را معرفی می کند و اینکه چگونه وجود او حکومت شاه رابرت بارتیون را تهدید می کند. این شخصیت همچنین دارای ویژگی های سیاسی، جاه طلبی، اتحاد و پشت کار است که خانه اژدها را نیز نشان خواهد داد.

“آتش و خون” (فصل اول، قسمت دهم): تولد اژدهایان دنریس تارگرین.

“رقص اژدهاها” (فصل ۵، قسمت ۹): دنریس برای اولین بار سوار بر دروگون می شود و پرنسس بارتیون داستان رقص جنگ داخلی اژدهاها را برای پدرش، استانیس بازگو می کند.

“غارتگران جنگ” (فصل ۷، قسمت ۴): “سرقت قطار غارت” محل حمله وحشتناک و مرگبار اژدها است. خیلی آتش، خیلی خون.

“آن سوی دیوار” (فصل ۷، قسمت ۶): نه تنها کمی اژدها سواری وجود دارد، بلکه یکی از اژدهها قرار است بمیرد که باید چندین بار در طول جنگ داخلی اتفاق بیفتد.

در حالی که قسمت پایانی سریال، “تخت آهنین”، تصویری از سمی است که به نظر می رسد در رگ های تارگرین جریان دارد، چون دنریس دیوانه قدرت می شود، ما نمی توانیم واقعا تماشای مجدد آن را توصیه کنیم. فقط زخم های کهنه را باز می کند.

این سریال چقدر به طول می انجامد؟

بازی تاج و تخت هشت فصل داشت که تقریبا با کتاب های مارتینتی (ناتمام) مطابقت داشت. آن سریال و خانه اژدها هیچ شباهتی به هم ندارد.

رقص جنگ داخلی اژدهاها حدود دو سال به طول انجامید و این امکان وجود دارد که سریال کل زمان خود را صرف پوشش آن کند. می تواند هر سال را به فصل خودش تقسیم کند، یا آن ها را به دو نیم تقسیم کند و داستان خود را در طول چهار فصل تعریف کند. با این حال، وقتی این داستان به پایان می رسد، خاندان اژدها می تواند به یک آنتولوژی از دیگر داستان های تارگرین تبدیل شود.

همانطور که ساپوچنیک به انترتینمنت ویکلی گفت، ” ما داستانی را انتخاب کرده ایم که تقریبا شبیه جنگ ستارگان است: قسمت چهارم. می توانیم به عقب برویم، می توانیم به جلو برویم. فرصت های زیادی در آنجا وجود دارد. امیدوارم به ما فرصت داده شده باشد تا کار را جلو ببریم.”

چه چیزی نسبت به کتاب‌ها تغییر کرده است؟

استیو توسن در نقش کورلیس ولاریون در خانه اژدها

یکی از بزرگ ترین تفاوت های بین خاندان اژدها و نوشته مارتینی این است که کورلیس ولاریون سیاه پوست است.

در کتاب ها، اشاره به ولاریون ها نشان می دهد که آن ها پوست رنگ پریده، موهای نقره ای و چشم های بنفش دارند. نمایشنامه نویسان خواهان بازیگران متنوع تر و فراگیرتری بودند و با کمک مارتینس، نژاد خانواده را تغییر دادند.

” دنیا حالا بسیار متفاوت از ۱۰ سال پیش است که همه چیز [ بازی تاج و تخت ] آغاز شد. این فیلم با ۲۰ سال پیش که پیتر جکسون ارباب حلقه ها را ساخت متفاوت است. این نوع داستان ها باید فراگیرتر از گذشته باشند.”

در واقع کندال می گفت که مارتین تقریبا خانه ی ولاریون ها را به عنوان یک خانه ی اشرافی سیاه نوشته است.

کندال خاطرنشان کرد: ” مدت ها پیش، زمانی که مارتین در حال تصور این جهان بود، خود ایده تبدیل کردن ولاریون ها به نژادی از سیاه پوستان با موهای نقره ای را در نظر گرفته بود که اساسا از آن سوی اقیانوس آمده و وستروس را فتح کرده بودند. من فکر کردم، خب، چرا حالا نمی توانیم نسخه ای از آن را اجرا کنیم؟ “

چرا تخت آهنین متفاوت است؟

میلی آلکوک در نقش رنیرا، پدی کانسیدین در نقش ویسریس در خانه اژدها

یکی از اولین چیزهایی که طرفداران GOT به عنوان تفاوت با نسخه اصلی متوجه آن خواهند شد، اندازه تخت آهنین است. این تخت در خانه اژدها بسیار بزرگ تر و ترسناک تر است و با نحوه توصیف آن در کتاب های مارتینس همخوانی بهتری دارد.

این نویسنده پیش تر گفته بود: ” من بارها در کتاب بیان می کنم که تخت آهنین بسیار بزرگ است. مثل یک هیولای بزرگ که به بالای اتاق قد می کشد، و زشت است، نامتقارن است. آهنگران و نه صنعتگران و متخصصان تولید مبلمان آن را در کنار هم قرار می دادند.”

نسخه گیم آو ترونز به دلیل بودجه و نگرانی های عملی کاهش یافت. اما خاندان اژدها چنین مانعی نداشت.

ساپوچنیک توضیح داد: ” باید بگویم، این یکی از رضایت بخش ترین فرایندها است زیرا هیچ محدودیتی برای چگونگی انجام آن وجود نداشت.”

در مورد چگونگی و چرایی تغییر آن در زمان رخ دادن بازی تاج و تخت نیز همان طور که سازندگان اشاره می کنند، اتفاقات زیادی ممکن است در ۲۰۰ سال آینده رخ دهد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *