هوش مصنوعی ویرایش عکس با سرعت بالا در AI PhotoRoom و Google Cloud

هوش مصنوعی ویرایش عکس با سرعت بالا در نرم‌افزار AI PhotoRoom و Google Cloud

شرکت AI PhotoRoom، اپلیکیشن برتر ویرایش عکس، با استفاده از Google Cloud، کار جدیدی را آغاز کرده است که به گفته خود شرکت، تولید تصاویر را با حفظ هزینه‌های کمتر به طور قابل توجهی سریعتر می‌کند.

این نرم‌افزار، به‌عنوان سریع‌ترین ارائه‌دهنده هوش مصنوعی تولیدی در فضای تجارت، طراحی شده است تا به کسب‌وکارها امکان ایجاد و ویرایش تصاویر محصول را برای پلتفرم‌های تجارت الکترونیک فراهم کند.

شرکت با اعلام قصد تقویت کارایی هوش مصنوعی با استفاده از ابرکامپیوترهای Google A3، اعلام کرده است که این هم‌کاری، زمان تولید عکاسی محصول را برای کسب‌وکارهای کوچک و کارآفرینان به‌طور قابل توجهی کاهش داده و از چند روز به کمتر از یک ساعت تبدیل خواهد کرد، بدون آسیب دیدن از دقت و کیفیت.

محصول، تولید و ویرایش عکس

علاوه بر این، عکاسی محصول همچون بسیاری از تولیدات تجاری، نیازمند تصاویر باکیفیتی است که به‌سرعت تولید شوند. نه‌تنها باید محصولات ظاهر بهتری داشته باشند، بلکه در صورت افزودن به سبد خریداران، وب‌سایت‌ها باید تنوع رنگ را به‌خوبی پوشش دهند.

Google Cloud در حال ساخت قدرتمندترین ابرکامپیوتر خود تا به امروز است. برای ویرایش عکس، بهترین لپ‌تاپ‌ها آزمایش شده‌اند. آخرین مدل هوش مصنوعی NVIDIA قادر به تحول بازی‌ها است.

این فرآیند زمان‌بر و فضایی را که PhotoRoom در سال 2019 تأسیس کرده است، اشغال می‌کند. این ویرایشگر عکس، تصویر را ساده‌تر می‌کند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تصاویر محصول را بهبود داده و پس‌زمینه‌های منحصربه‌فردی که توسط هوش مصنوعی ایجاد شده است، اضافه کنند. درعین‌حال، ابزارهای ویرایشگر عکس رایگان شامل حذف‌کننده پس‌زمینه و حذف‌کننده اشیاء هم موجود هستند.

ماتیو روئیف، مدیرعامل PhotoRoom، با اشاره به رشد چشم‌گیر استفاده از هوش مصنوعی، گفت: ‘ما در حال حاضر ۲ میلیارد تصویر را در سال پردازش می‌کنیم و انتظار داریم که این آمار تا سال ۲۰۲۴ به دوبرابر افزایش یابد، زیرا بیشتر کسب‌وکارها از تکنولوژی هوش مصنوعی تولیدی فوتوشاپ استفاده می‌کنند. Google Cloud با ظرفیت قابل مقیاس، انعطاف‌پذیری و زیرساخت پایدار، پایه‌ای ایده‌آل برای ادامه‌ی موفقیت ما فراهم می‌کند.’

استفاده از نمونه‌های Google Cloud A3 یک انتخاب جذاب است. این نسل بعدی ابرکامپیوترهای GPU که در ماه مه ۲۰۲۳ معرفی شدند، برای آموزش و ارائه مدل‌های هوش مصنوعی مولد و LLMs که گوگل آن‌ها را سخت‌ترین مدل‌های هوش مصنوعی برای تولید هوش مصنوعی می‌نامد، طراحی شده‌اند. با این حال، این همکاری همانند PhotoRoom برای گوگل سودآور است و تمرکز واضح را در جهت انتقال هوش مصنوعی به افراد تقویت می‌کند.

مارک لوهمیر، نایب‌رئیس و مدیرعامل گوگل کلود، گفت: ‘ما هیجان‌زده هستیم که زیرساخت‌های پیشرو در صنعت گوگل کلود، مدل‌های پایه و ابزارهای هوش مصنوعی را به PhotoRoom ارائه دهیم تا این شرکت بتواند هوش مصنوعی را به صورت خلاقانه، قابل‌اعتماد و به مقیاس بزرگ بسازد، آموزش دهد و به کار بگیرد.’

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *