گوگل می گوید چت بات های هوش مصنوعی هنوز در حال توسعه هستند و نباید به آنها اعتماد کرد

گوگل می گوید چت بات های هوش مصنوعی هنوز در حال توسعه هستند و نباید به آنها اعتماد کرد

گوگل بارد ممکن است با چت‌بات ChatGPT رقابت کند، اما همچنان با جستجوی گوگل نیز رقابت دارد. بسیاری از مردم به چت‌بات‌های هوش مصنوعی در موتورهای جستجوی سنتی اعتماد می‌کنند، به همین دلیل است که بینگ چت و گوگل سرچ هر دو به عنوان ابزارهای هوش مصنوعی وجود دارند که هوش مصنوعی مولد را با جستجوی سنتی ترکیب می‌کنند.

اما متاسفانه هوش مصنوعی مولد خیلی چیزها را اشتباه می‌گیرد. بنابراین گوگل به مردم یادآوری می‌کند که وقتی شک دارید، باز هم باید آن را گوگل کنید نه اینکه آن را پذیرفته و به عنوان حقیقت در نظر بگیرید.

دبی واینستین، مدیر گوگل در بریتانیا، در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی می‌گوید که شما لزوماً نباید به آنچه که بارد مطرح می‌کند اعتماد کنید و او دلیل بسیار خوبی برای این کار دارد. اینشتین می‌گوید که بارد صرفاً به گونه‌ای طراحی نشده که ابزاری برای جستجوی اطلاعات خاص باشد.

“ما [گوگل] مردم را تشویق می‌کنیم تا در واقع از گوگل به عنوان موتور جستجو برای ارجاع به اطلاعاتی که پیدا کرده‌اند استفاده کنند.” – مدیر اجرایی گوگل در بریتانیا، دبی واینستین

در عوض، واینستین می‌گوید که کاربران باید از قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد بارد برای همکاری و حل مسائل استفاده کنند و می‌گوید: “ما [گوگل] مردم را تشویق می‌کنیم که در واقع از گوگل به عنوان موتور جستجو برای ارجاع واقعی به اطلاعاتی که پیدا کرده‌اند، استفاده کنند.”

ای کاش گوگل در زمان راه‌اندازی گوگل بارد به توصیه‌های خود عمل می‌کرد. در دموی پرتاب اولیه بارد، این استارتاپ هوش مصنوعی حقایقی را در مورد تلسکوپ فضایی جیمز وب اشتباه گرفت و قیمت سهام این شرکت را بیش از 100 میلیارد دلار کاهش داد.

بنابراین دفعه بعد که نیاز به تحقیق برای یک پروژه مدرسه‌ای یا سه‌شنبه شب داشتید، بارد را تنها بگذارید و به جستجوی گوگل یا یک موتور جستجوی سنتی دیگر بروید. اما اگر نیاز به گردآوری تحقیقات خود در قالب یک خلاصه قابل هضم دارید، می‌توانید به سراغ بارد بروید و اجازه دهید هوش مصنوعی به شما کمک کند.

به طرز شگفت انگیزی در مورد هوش مصنوعی مولد صادق است

بینگ در مقابل بارد
Google Bard قبل از اینکه درخواستی به چت ربات هوش مصنوعی داده شود (اعتبار تصویر: Shutterstock/Rokas Tenys)

ناگفته نماند که بارد، گوگل همچنان به این موضوع که به هوش مصنوعی اعتماد نباید کرد، کاملاً پایبند است. اینشتین بارد را به عنوان یک آزمایش توصیف می‌کند که حتی گوگل نیز در صفحه اصلی بارد به آن اشاره می‌کند. به طور صریح بارد بیان می‌کند که یک آزمایش است و ممکن است پاسخ‌های نادرست یا نامناسبی ارائه دهد.

با این حال، مردم هنوز در حال به دام انداختن هوش مصنوعی هستند و هنوز همه نمی دانند که این هوش مصنوعی اغلب اشتباه می کند. برخی از رقبای گوگل گلس در مورد کاستی های هوش مصنوعی خود چندان هم بی تفاوت نیستند. بینگ چت هشدارهایی می دهد و می گوید که شگفتی ها و اشتباه ات ممکن است و شما باید دقت کنید که حقایق را بررسی کنید اما به اندازه گوگل بارس بی پرده نیست.

با این حال، هم گوگل و هم مایکروسافت در مقایسه با OpenAI به شدت صادق هستند. اگر به تازگی شروع به استفاده از ChatGPT کرده اید، هیچ ایرادی وجود ندارد که ظاهر شود. در قسمت پایین رابط کاربری، تنها یک خط به چشم می خورد که می گوید ChatGPT ممکن است اطلاعات نادرستی در مورد افراد، مکان ها یا حقایق ایجاد کند. در مقایسه با دو چت بات دیگر بسیار ظریف است.

بنابراین زمانی که در شک و تردید به سر می برید، توصیه های واینستین را دنبال کنید و زمانی که فقط به پاسخ یک سوال ساده نیاز دارید، به چت بات های هوش مصنوعی مانند Bard، Bing Chat یا ChatGPT اعتماد نکنید. در عوض به آن ها به عنوان یک ابزار مشارکتی برای آسان تر کردن زندگی خود نگاه کنید.و اگر به توصیه های بیشتری در مورد نحوه استفاده از ChatGPT و دیگر چت بات ها نیاز دارید، این هفت نکته را بررسی کنید تا بیش ترین بهره را از چت بات های هوش مصنوعی ببرید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *