گوگل پیکسل واچ سنسور SpO2 را به بازار بازمی‌گرداند!

سنسور استفاده نشده پیکسل واچ زنده می شود

به نظر می رسد گوگل پیکسل واچ در نهایت آماده استفاده کامل از قابلیت های خود می شود.

از زمان عرضه، اولین ساعت هوشمند گوگل توانایی اندازه گیری سطح اشباع اکسیژن خون (SpO2) را از مچ دست شما داشت، اما به طرز معجزه آسا این ویژگی غیرفعال شده بود. برخی معتقدند که این اتفاق به خاطر انتظار گوگل برای تأییدیه FDA رخ داده است، اما این امر ضروری نبود؛ زیرا ساعت هوشمند اپل واچ بدون این ویژگی با اپلیکیشن اکسیژن خون خود به کار خود ادامه داد.

در هر صورت، به نظر می رسد گوگل در نهایت آماده است تا این قابلیت را برای تمامی کاربران فعال کند. زیرا برخی از کاربران در Reddit اسکرین شات هایی را در اپلیکیشن فیت بیت تودی که نشانگر داده های درصدی جلسه خواب آخر است رویت کرده اند.

همانطور که در اسکرین شات ها مشاهده می شود، اطلاعات در پایین فید ظاهر می شوند و برای جلسه خواب آخر درصدی در نظر گرفته شده است. همانطور که در تصویر دوم مشاهده می شود، اعتبار واچ صفحه را تغییر می دهد.

خوانش SpO2 پیکسل واچ، توسط Redditor مشاهده شد
(اعتبار تصویر: u/triforce28 / Reddit)

قبلاً، پیکسل واچ فقط تغییرات تخمینی اشباع اکسیژن را در ناحیه پشت دست ارائه می داد. اما اکنون به نظر می رسد پیکسل واچ توانایی ثبت واقعی درصد را دارد، که نشان می دهد این ویژگی بالاخره برای نمایش آماده شده است.

تولیدکننده می گوید: ‘من به هفته های قبل برگشتم و حتی یک نقطه داده نداشتم. نمی دانم چرا دیشب برای اولین بار در دسترسم بود.’

اما هنوز به همه مچ ها نرسیده است. اکثر کاربران حاضر در وب سایت Reddit هنوز هیچ داده ای را مشاهده نکرده اند، اگرچه حداقل یک نفر دیگر تأیید کرده است که برای او برای اولین بار این داده ها منتشر شده است.

با وجود اینکه علت داشتن یا نداشتن این ویژگی در برخی کاربران Reddit نامعلوم است، ممکن است این ویژگی در برخی مناطق جغرافیایی قفل شده باشد. با این حال، احتمالاً گوگل برای اطمینان از اینکه با فعال کردن این ویژگی چیزی از دست نمی رود، این کار را به سادگی انجام داده است.

سنسور SpO2 چگونه کار می کند؟

سنسورهای SpO2 در بسیاری از دستگاه‌های قابل پوشش وجود دارند و با استفاده از نور قرمز و مادون قرمز که به پوست شما تابانده می شود، سطح اشباع اکسیژن خون شما را تخمین می زنند. از روش بازتاب نور به عقب برای تخمین سطح اشباع اکسیژن استفاده می شود.

امتیاز 95% و بیشتر به عنوان خوب در نظر گرفته می شود، اما هر چیزی بالاتر از 92% به طور کلی به عنوان نرمال در نظر گرفته می شود. در زیر این مقدار، ممکن است نیاز به آزمون ها و بررسی های بیشتری باشد.

این معیار برای دستگاه های قابل پوشیدن کاربردهای متعددی دارد. به عنوان مثال، اغلب در هنگام ارزیابی کیفیت خواب، به عنوان یک معیار مفید استفاده می شود. همچنین، در صورت روشن شدن در حین خواب، می تواند نشانه های آپنه خواب را تشخیص داده و در صورت عدم درمان، ممکن است به مشکلات سلامتی منجر شود.

شرایط پزشکی دیگر نیز می توانند منجر به کاهش سطح اکسیژن خون شوند، بنابراین افراد مبتلا به آسم، بیماری های قلبی، آبستنی و غیره، از داشتن یک روش غیرفعال برای اندازه گیری این مقدار (اگرچه بدون دارا بودن یک نمایشگر PulseOx اختصاصی به اندازه گیری دقیق از طریق نوک انگشت) استقبال می کنند.

همچنین برای ورزشکارانی که در ارتفاع تمرین می کنند و می خواهند سطح اکسیژن خون خود را در حین تمرین زیر نظر داشته باشند، این ویژگی مفید است.

امیدواریم به زودی همه دارندگان گوگل پیکسل واچ بتوانند از این داده های اضافی بهره‌مند شوند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *