بررسی تبلت پیکسل گوگل و مقایسه با رقبا: صفحه نمایش، بلندگو و عمر باتری

بررسی تبلت گوگل پیکسل

بررسی تبلت پیکسل گوگل
3.5

خلاصه

تبلت Google Pixel ارزش بسیار خوبی را برای یک تبلت خانگی که به عنوان یک صفحه نمایش هوشمند هم عمل می‌کند، ارائه می‌دهد، اما می‌توانست بهتر باشد (و هنوز می‌تواند). این تبلت بهترین تجربه را در ارزش های موثری از جمله عملکرد برتر و صدای عالی، با یا بدون داک بلندگو، ارائه می‌دهد. با این حال، نرم‌افزار هنوز هم مثل یک تلفن است که سعی می‌کند تبلت باشد، به خصوص زمانی که از برنامه‌های شخص ثالث استفاده می‌کنید. امیدواریم که تبلت Pixel نشان دهنده شروع تعهد جدی گوگل برای بهبود اندروید در تبلت‌ها باشد، زیرا این تبلت آماده است تا اندروید را به مراتب بهبود ببخشد.

مزایا

 • ارزش بسیار خوبی برای ترکیب تبلت و داک بلندگو
 • کنترل‌های صفحه اصلی مفید هستند و در حال بهبود هستند
 • صدای عالی برای صدای فراگیر

معایب

 • اندروید هنوز به نظر می‌رسد که سیستم عامل تلفنی است که به زور در تبلت گنجانده شده است
 • پشتی نرم و لمسی آلوده به گرد و غبار و اثر انگشت می‌شود
 • اندازه آن کوچکتر از آنچه تبلیغ شده به نظر می‌رسد (11 اینچ)

در این بررسی، به تجربه استفاده از تبلت پیکسل گوگل می‌پردازیم. تبلت پیکسل گوگل، همانطور که طرفداران تبلت‌های اندرویدی انتظار داشته‌اند، خود را به نمایش می‌گذارد. اما حتی اگر این دستگاه ارزش خرید بالایی داشته و برای کنترل خانگی و استفاده در خانه ارزشمند باشد، ممکن است بخواهید کمی صبر کنید. به دلیل داشتن نقاط ضعف اندروید به عنوان یک سیستم عامل تبلت کاملاً بالغ، پیکسل تبلت در حال حاضر توجه خاصی به خود جلب می‌کند.

با وجود صفحه نمایش 11 اینچی، تبلت پیکسل به نظر می‌رسد بزرگ باشد، اما در واقع بسیار کوچک است، به لطف نسبت ابعاد باریک آن. شاید شما از خودتان بپرسید که گوگل چگونه می‌تواند با این حجم کوچک صفحه نمایش و مواد مورد استفاده در قیمت مناسب، عملکرد مناسبی و همچنین یک داک بلندگو را برای تبلت پیکسل فراهم کند؟

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
(اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

همه چیز عالی کار می‌کند، چه اینکه در بازی‌ها با عملکرد بالا و کنترل خانگی برای چندین دستگاه؛ یا بهتر بگوییم، همه چیز به خوبی توسط گوگل اجرا می‌شود. اما بسیاری از برنامه‌های شخص ثالث هنوز به گونه‌ای کوچک و کشیده هستند که به طور مناسب روی صفحه نمایش نصب شوند. این وضعیت بدترین است و نسبت به سایر تبلت‌های اندرویدی به نظر می‌رسد که البته با بهبود نرم‌افزاری آینده به‌طور کامل قابل حل است.

من به جزینیته بهبود نرم‌افزاری، انتقادی دیگر هم درباره پیکسل تبلت ندارم و آن این است که فکر می‌کنم اگر گوگل به یک شرکت دیگر اجازه می‌داد که این تبلت را تولید کند و به جای آن روی بهبود نرم‌افزار تمرکز می‌کرد، تجربه بهتری بدست می‌آمد. با این وجود، پیکسل تبلت ارزش کلی بهتری نسبت به تبلت‌های مشابه دارد و گوگل می‌تواند از سامسونگ و وان‌پلاس برای ساخت بهترین تبلت‌ها الهام بگیرد.

پیکسل تبلت یک دستگاه است که به طور نهایی به نحوی استفاده نکردم که انتظار می‌رفتم، یک بخش به خاطر طراحی آن و بخش دیگر به خاطر اینکه گوشی من بهتر است. وقتی از آن استفاده کردم، به طرز شگفت‌انگیزی جذاب بود، با ویژگی‌هایی که تبلت‌های دیگر نمی‌توانستند در ارتباط با آن رقابت کنند. با این حال، فاصله زیادی بین نقاطی که نیاز به بهبود دارند و آنچه که گوگل در تبلت جدید خود ارائه داده است، وجود دارد. اما خبر خوب این است که با بهبود این تبلت، تمام تبلت‌های اندرویدی از آن بهره‌مند خواهند شد.

بررسی تبلت گوگل پیکسل: قیمت و در دسترس بودن

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
تبلت پیکسل در رز روی پایه بلندگوی شارژ (اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

 • 599 دلار / 499 پوند / 899 دلار
 • امکان سفارش فوری در گزینه های 128 گیگابایتی و 256 گیگابایتی
 • داک بلندگو در نظر گرفته شده است، شما می توانید داک های بیشتری خریداری کنید.

وقتی گوگل به ما یک سال قبل اعلام کرد که قصد دارد یک تبلت پرچمدار را عرضه کند، قیمت یک سوال بزرگ بود. وقتی فهمیدیم که این تبلت یک صفحه نمایش 11 اینچی خواهد داشت و شامل یک داک بلندگو نیز می‌شود، قیمت تنها سوال مانده بود. خوشبختانه، گوگل تبلت پیکسل خود را با قیمت 499 دلار / 599 / 99 دلار عرضه می‌کند که در رده‌ای مشابه با یک مدل پایه آیپد 10.9 (2022) با قیمت 449 دلار / 499 / 749 دلار قرار می‌گیرد.

این قیمت خوبی برای تبلت پیکسل است، اگرچه اگر می‌خواهید فضای ذخیره سازی بیشتر یا داک بیشتری برای شارژ در خانه داشته باشید، می‌توانید هزینه بیشتری را در نظر بگیرید. این دستگاه در رنگ رز عرضه می‌شود که در حال حاضر رنگ انحصاری در ایالات متحده است و تنها با 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی در دسترس است. با این حال، پس از چند هفته استفاده از این ترکیب، به خرید داک بیشتری برای شارژ اضافی افکار کردم.

در این تبلت، گوگل داک بلندگو را در نظر گرفته است و شما می‌توانید داک‌های بیشتری را خریداری کنید. با استفاده از این داک، صدای بهتری را دریافت می‌کنید. اما بدون وجود داک، تبلت پیکسل عمل نمی‌کند.

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
(اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

مهم است بدانید که این اسپیکر قابلیت اتصال به بلوتوث یا استفاده به عنوان یک Nest Mini هوشمند را ندارد. همچنین، نمی‌توانید آن را به داک‌های شارژ پیکسل بوک متصل کنید تا ارتباط چند اتاقه‌ای برقرار کنید. این ویژگی می‌توانست ارزش بیشتری به داک اضافه کند، اما در حال حاضر این قابلیت در دسترس نیست. ممکن است گوگل در آینده پس از عرضه، داک ویژه‌ای با این قابلیت ارائه کند.

با این حال، با توجه به قیمتی که پیکسل بوک دارد، شما بهترین پردازنده موبایل را دریافت می‌کنید. گوگل از همان چیپستی استفاده می‌کند که در مدل‌های پیکسل 7، پیکسل 7 پرو و حتی پیکسل 7a نیز استفاده شده است. بنابراین، گوگل چگونگی کاهش هزینه را تحقق می‌دهد؟

تبلت پیکسل به نظری کمی ارزان می‌رسد. این تبلت از جنس پلاستیک است و اگرچه گوگل آن را با یک پوشش “نانو سرامیکی” محافظت کرده است، اما آسان‌گیر و جا‌جمع کردن گرد و غبار می‌باشد. این تبلت از یک صفحه نمایش 11 اینچی استفاده می‌کند، اما نسبت ابعاد آن بسیار باریک 16:10 است؛ بنابراین این تبلت کوچک‌تر از آنچه انتظار می‌رود است. آنقدر کوچک است که اگر آن را به صورت پرتره استفاده کنید، می‌توانید دستگاه را در یک دست بگیرید.

اگر به دنبال بزرگترین صفحه نمایش هستید، آیپد 10.9 و وان‌پلاس پد دو انتخاب مناسب هستند. با این حال، برای استفاده ترکیبی با داک شارژ، تبلت پیکسل همچنان یک خرید خوب است، به خصوص اگر یک یا دو داک اضافی برای استفاده در سراسر خانه خود داشته باشید.

 • امتیاز ارزش: 4 / 5

بررسی تبلت پیکسل: مشخصات

 • همان چیپست تنسور G2 در خانواده پیکسل 7
 • نمایشگر کوچک تر همچنین به معنای باتری کوچک تر است.
 • دوربین ها برای کاربرد هستند، نه برای عکس گرفتن
قیمت شروع499 دلار / 599 / AU899 دلار
سیستم عاملاندروید 13
چیپستGoogle Tensor G2
حافظهرم 8 گیگابایت (LPDDR5).
ذخیره سازی128 گیگابایت / 256 گیگابایت (UFS 3.1) غیر قابل ارتقا
نمایش دادنLCD 10.95 اینچی 16:10 (2560X 1600)
وزن493 گرم
باتری27 وات ساعت
شارژ کردن15 وات
دوربین ها8 مگاپیکسل جلو، 8 مگاپیکسل عقب

تبلت پیکسل از همان چیپست تنسور G2 استفاده می‌کند که در خانواده پیکسل 7 نیز استفاده شده است. استفاده از یک صفحه نمایش کوچک نیز به این معنی است که باتری نیز کوچک‌تر است.

دوربین‌های این تبلت برای کاربردهای مختلف مناسب هستند، اما نه برای عکاسی حرفه‌ای.

پیکسل بوک به لطف چیپست گوگل تنسور G2 قدرت قابل توجهی دارد. در حالی که برخی از تولیدکنندگان تبلت‌های اندرویدی از پردازنده‌های ضعیف استفاده می‌کنند، گوگل از بهترین پلتفرم خود، یعنی همان پردازنده‌ای که تا به امروز برای بهترین گوشی هوشمند خود، یعنی پیکسل 7 پرو، طراحی کرده است، استفاده می‌کند. البته این چیپست در میان رده‌های مقرون به صرفه همچون پیکسل 7a نیز استفاده می‌شود، اما گوگل تصمیم دارد این پلتفرم را به صورت گسترده تولید کند.

در یک گوشی، ممکن است نگرانی درباره گرم شدن تنسور G2 یا سریع تمام شدن باتری داشته باشید. اما در مورد این تبلت نیاز به نگرانی نیست. فضای کافی در شاسی برای انتقال گرما وجود دارد و من هرگز احساس نکردم که تبلت گرم می‌شود، حتی زمانی که برای مدت طولانی بازی می‌کردم.

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
Pixel Tablet یک تبلت اندرویدی عالی برای بازی است (اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

شما با تبلت پیکسل بوک می‌توانید کارهای زیادی مرتبط با ویرایش عکس انجام دهید، اما مشخصات دوربین نشان می‌دهد که این سنسورها به طور واقعی برای عکاسی حرفه‌ای طراحی نشده‌اند، اما با وجود این، قیمت آن منصفانه است، اگرچه رقبا حداقل میزان مگاپیکسل بیشتری را در دوربین عقب خود قرار می‌دهند.

شما می‌توانید تبلت پیکسل را با حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایت یا ۲۵۶ گیگابایت تهیه کنید، اما از آنجایی که این تبلت اصلاً یک دستگاه خانگی است که برای همگام‌سازی با سرویس‌های گوگل ساخته شده است، دلیل زیادی برای خرید نسخه با ظرفیت بالاتر وجود ندارد. اگر قصد سفر و دانلود فیلم را دارید، ممکن است به تبلتی با صفحه نمایش بزرگتر، مانند OnePlus Pad، نیاز داشته باشید.

تنها یک گزینه برای حافظه وجود دارد: ۸ گیگابایت رم. اما اگر تنها به این دلیل است که تبلت پیکسل در مولتی تسکینگ برتری ندارد، کافی است. شما می‌توانید دو برنامه را به صورت اسپلیت اسکرین اجرا کنید، اما این فرآیند به راحتی در تبلت‌های اندرویدی سامسونگ یا OnePlus انجام نمی‌شود، بنابراین من اغلب از این ویژگی فراموش می‌کنم.

بررسی تبلت پیکسل: صفحه نمایش

 • تبلت پیکسل دارای یک صفحه نمایش مورب 11 اینچی است، اما همچنان اندازه‌اش کوچک به حساب می‌آید.
 • ممکن است حالت‌های رنگی باعث نمایش گرمتر تصاویر در صفحه نمایش شود.
 • صفحه نمایش این تبلت برای خواندن متون پرتره عالی است. این یک ویژگی جالب است!

اگرچه صفحه نمایش تبلت پیکسل خوب است، اما این ویژگی به اندازه کافی برجسته نیست و در یک تبلت با این قیمت، قابلیت خرید آن را ندارید. همانطور که اشاره شد، اندازه 11 اینچی باعث می‌شود این تبلت بزرگتر از آنچه که در هنگام بازکردن جعبه تصور می‌کنید، به نظر برسد. فضای واقعی صفحه نمایش این تبلت کمتر از یک آیپد 10.9 اینچی و بسیار کوچکتر از یک آیپد 11.6 اینچی است که با همان قیمت در دسترس است.

صفحه نمایش وان‌پلاس پد نیز با پنل شارپ‌تر و روشن‌تر از صفحه نمایش LCD تبلت‌های پیکسل، بهتر به نظر می‌رسد. اگر بهترین کیفیت را می‌خواهید، پیشنهاد می‌شود از وان‌پلاس یا سامسونگ گلکسی تب S8 استفاده کنید. البته این بستگی به قدرت خرید شما دارد. تبلت پیکسل به طرز زیبایی طراحی شده است و می‌تواند ویدیوهای 4K را با کیفیت بالا پخش کند. با این حال، این بهترین صفحه نمایش تبلت موجود نیست.

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
چرا نتفلیکس در این تبلت اینقدر عجیب به نظر می رسد؟ (اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

همانطور که گفته شد، این محصول احتمالا یکی از بهترین نمایشگرهای خانگی هوشمند است که شما می‌توانید پیدا کنید و زمانی که بر روی داک شارژ قرار می‌گیرد، نمایش تصاویر یا کنترل‌های خانه هوشمند فوق‌العاده‌ای دارد. گوگل برای من یک دوربین داخلی نیز فرستاد و من می‌توانستم به صورت زنده و واضح تصویری از این عمل را در یک پنجره کوچک در صفحه کنترل گوگل هوم ببینم.

به نظر می‌رسد صفحه نمایش به دلیل خطای نرم‌افزاری کمی به کاربری آسیب می‌زند. زمانی که برنامه‌ها در یک صندوق پستی اجرا می‌شوند، صفحه نمایش اغلب تاریک است. نمایش چندپنجره‌ای باید در صفحه نمایش بلند و باریک تر و عالی‌تر به نظر برسد، اما از نظر راحتی در کشیدن و رها کردن (drag and drop)، نمی‌توان با تبلت‌های رقیب رقابت کرد. گوگل باید نرم‌افزارهای خود را بهبود دهد تا بتوان از سخت‌افزار هیجان‌انگیزی که دارد بهره‌برداری کنیم.

 • امتیاز نمایش: 3.5 / 5

بررسی تبلت پیکسل: طراحی

 • نسبت ابعاد نمایشگر به اندازه‌ی مورد انتظار نیست و کوچکتر است.
 • پوشش صفحه‌لمسی نرم و مطمئن است و از خط و خش جلوگیری می‌کند.
 • حذف بلندگوهای داک به صورت آسان انجام نمی‌شود.
تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
تبلت پیکسل دارای جاذبه مغناطیسی قوی به داک است (اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

تبلت پیکسل در پهنایی مشابه OnePlus Pad قرار دارد، اما زمانی که هر دو را در حالت افقی نگه می‌دارید، حدود یک اینچ کمتر ارتفاع دارد.

در واقع، وضعیت پرتره تبلت به نظر می‌رسد برای بیشتر برنامه‌ها ترجیح داده می‌شود و این امر جالب است که طراحی اصلاً برای استفاده از حالت پرتره طراحی شده است.

داک شارژ دارای استفاده محدود در حالت افقی است و کیس قابل تاشوی پیکسل هم دارای پایه‌ای است که زاویه دید انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند. چهار بلندگو در لبه‌های تبلت قرار دارند و در حالت افقی، به سمت چپ و راست شلیک می‌کنند.

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
(اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

به‌طور قطع، بلندگوها به منظور استفاده در حالت افقی طراحی شده‌اند، زیرا وقتی تبلت را به سمت راست فشار می‌دهید، حجم صدا افزایش می‌یابد، حتی اگر تبلت را در حالت پرتره نگه دارید. بله، گاهی نیاز به فشار دادن برای افزایش صدا وجود دارد.

همانطور که گفته شد، بررسی من بر روی نسخه‌ی رز صورت گرفت. رنگ صورتی کمرنگ دارد و به اندازه‌ای مناسب برای تکمیل طیف گسترده‌ای از سبک‌های دکوراسیون خانه استفاده می‌شود. طراحی آن لذت بخش است و به نظر نمی‌رسد مثل یک ماشین با قابلیت‌های فنی یا یک تکه تکنولوژی باشد. پشت دستگاه از یک پوشش نانوی نرم استفاده شده که باعث جذب قوی آلودگی می‌شود. هر بار که تبلت در دست من نبود، مراقب بودم که آن را در نزدیکی خود نگه دارم و نگران بودم که قبل از گرفتن نسخه‌های نهایی بررسی، آن را کثیف کنم.

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
تبلت پیکسل با قاب موجود از Google (اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

متأسفانه، داک بلندگو با رنگ رز همخوانی ندارد؛ این داک دارای رنگ خاکستری روشن است و احتمالاً بیشتر با رنگ طلای رز هماهنگ است. اتصال تبلت به داک از طریق آهنربای یکپارچه بسیار محکم است. در واقع، مدتی طول کشید تا من توانستم روش صحیحی را برای گرفتن آن پیدا کنم. اگر قصد دارم تبلت پیکسل را بگیرم و بروم، هنوز هم ممکن است همه چیز را خراب کنم. اتصال به داک کار دو دستی است، به ویژه برای مبتدیان.

وقتی تبلت پیکسل به داک متصل می‌شود، واحد بلندگو به طور کامل پنهان می‌شود و از جلو قابل رؤیت نیست. در هنگام عدم اتصال تبلت، بلندگو به صورت خالی مشاهده می‌شود. به عنوان مثال، وقتی تبلت پیکسل به صورت مغناطیسی به داک متصل نمی‌شود، بلندگو به طور قابل مشاهده‌ای نیست که به نظر می‌رسد یک فرصت از دست رفته از سوی گوگل باشد.

 • امتیاز طراحی: 3 / 5

بررسی تبلت پیکسل: نرم افزار

 • کنترل های خانگی یک ویژگی برجسته هستند.
 • انتظار بهبودهای بسیار بیشتری در اندروید داشتم.
 • بسیاری از اپلیکیشن های شخص ثالث در پیکسل بوک بدتر به نظر می رسند

در بررسی تبلت پیکسل، یک ویژگی برجسته آن، کنترل های خانگی است. اما من انتظار بهبودهای بیشتری در سیستم عامل اندروید داشتم. در واقع، بسیاری از اپلیکیشن های شخص ثالث بر روی تبلت پیکسل به نظر بدتر می رسند. دلیل اصلی هیجان من برای مشاهده تبلت ساخته شده توسط گوگل در سال ۲۰۲۳ این بود که امیدوار بودم در اولویت گذاشتن تجربه کاربری وحشتناک تبلت، گوگل توانایی بهبود آن را داشته باشد، اما متأسفانه هنوز نیاز به پالایش بیشتری دارد.

اپلیکیشن ها در تبلت پیکسل به نظر بدتر از گوشی ها می رسند، زیرا بسیاری از آنها صرفاً نسخه های تقلبی از نسخه های گوشی هستند. ابزارهایی که برای استفاده از صفحه نمایش بزرگ تبلت طراحی شده‌اند، تعداد کمی دارند و گشت و گذار در آنها آسان نیست.

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
فیس بوک در تبلت پیکسل در حالت افقی وحشتناک به نظر می رسد (اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

با وجود بازگشت گوگل به بازار تبلت، متأسفانه هیچکدام از این مشکلات بهبود یافته‌اند. تبلت پیکسل نه تنها بسیاری از این مسائل را نادیده می‌گیرد، بلکه برخی از مشکلات را هم بدتر می‌کند. بسیاری از اپلیکیشن‌ها در تبلت پیکسل بدتر از سایر تبلت‌های اندرویدی عمل می‌کنند، که به نظر می‌رسد غیرقابل تصور باشد. اما آیا این مسئله به هر حال مهم است؟

اشتباهفیس بوک وحشتناک به نظر می رسداینستاگرام بدتر به نظر می رسدبه دلایلی، بسیاری از برنامه ها از یک نسخه بسیار باریک و جعبه ای شکل استفاده می کنند که در حالت افقی قرار دارد.همین اپلیکیشن ها در وان پلاس پد به صورت تمام صفحه اجرا می شوند.به هر حال، نرم افزار خود گوگل به برنامه ها می گوید که بسیار ضعیف نقاشی کنند.

اپلیکیشن‌های دیگر برای تبلت پیکسل بهبود و بهینه‌سازی شده‌اند و گوگل لیستی شامل بیش از ۸۰ برنامه بهینه‌شده را در اختیار شما قرار می‌دهد. از این تعداد، ۴۶ برنامه توسط گوگل ساخته شده یا جزء سیستم پایه اندروید هستند، مانند ماشین‌حساب. در واقع، ماشین‌حساب در تبلت پیکسل عملکرد خوبی دارد و صفحه نمایش را پر می‌کند. با این حال، به نظر می‌رسد در گوشی من عملکرد بهتری دارد.

این یک مشکل بزرگ است و بخشی از دلیلی است که به اندازه‌ی اولیه برای استفاده از تبلت پیکسل تردید داشتم. برخی از برنامه‌ها فقط در گوشی من بهتر عمل می‌کنند. زمانی که می‌توانم به جای آن از گوشی استفاده کنم، چرا باید به یک صفحه بزرگ کنار برنامه Goodreads خیره شوم؟ گوشی من تقریباً همان اندازه‌ی صفحه نمایش تبلت را دارد و این یک مشکل بزرگ است.

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
من ترجیح می‌دهم به اینستاگرام روی گوشیم نگاه کنم تا تبلت پیکسل (اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

باید راه‌حلی برای این مشکل وجود داشته باشد. اگر اپلیکیشن‌ها روی سایر دستگاه‌های اندرویدی بهتر عمل کنند، گوگل باید با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری این مشکل را حل کند.

علاوه بر مسائل مربوط به اپلیکیشن‌های شخص ثالث، تبلت پیکسل به عنوان یک پلتفرم عالی برای اپلیکیشن‌های گوگل عمل می‌کند. کنترل‌های خانگی بسیار مفید هستند و دسترسی آسانی به آن‌ها برای هر کسی در خانه، زمانی که تبلت متصل است، فراهم است. همانطور که گفته شد، من انتظار یک رابط کنترل خانگی زیباتر را داشتم، اما با تمام دستگاه‌ها و کارهایی که دوست دارم، کار خوبی انجام می‌دهد. اگر بیش از یک دوربین داشتم، بهتر به نظر می‌رسید، زیرا صفحه کنترل خانه یک پنجره‌ی نمایش زنده از تنظیمات امنیتی شما را فراهم می‌کند.

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
کنترل‌های خانگی، مخصوصاً با دوربین‌های ویدیویی، عالی به نظر می‌رسند (اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

بهترین بخش درباره‌ی نرم‌افزار Google Pixel Tablet، قابلیت استفاده از آن برای چندین کاربر با سطوح کنترل مختلف است. زمانی که تبلت متصل می‌شود، دستورات کنترل خانگی را از هر کسی با صدایش می‌پذیرد. کاربران ثبت‌نام شده می‌توانند در صورتی که دستیار گوگل صدای آن‌ها را بشناسد، دسترسی عمیق‌تری به آن‌ها داشته باشند.

برخلاف بهترین آیپد اپل، تبلت پیکسل به شما اجازه می‌دهد تا چندین کاربر را با محیط خود هماهنگ کنید. این دستگاه دارای اسکنر اثر انگشت روی دکمه پاور است، بنابراین هر کاربر می‌تواند تا ۵ انگشت خود را ثبت‌نام کرده و به سرعت به حساب کاربری خود وارد شود. همچنین اگر می‌خواهید به کودکانتان فضای مجازی بدهید، حالت Kids Space نیز وجود دارد.

با توجه به مسائلی که بیان شد، نرم‌افزار Google Pixel Tablet امتیاز ۳ از ۵ را کسب می‌کند.

 • امتیاز نرم افزار: 3 / 5

بررسی تبلت گوگل پیکسل: عملکرد

 • قدرت پردازشی بسیار بالا، به لطف تراشه Tensor G2
 • ویرایش سریع عکس و بازی
 • ویژگی‌های جدید کمی تاخیر ایجاد کرده‌اند که عجیب است.

تجربه با تبلت پیکسل گوگل نشان می‌دهد که دستگاه دارای قدرت پردازش بالا است، که به لطف چیپست Tensor G2 حاصل می‌شود. گوگل به عنوان تنها تولیدکننده تبلت با استفاده از این پلتفرم چیپست خود، توانسته است عملکرد برتری را در اختیار کاربران قرار دهد.

این تبلت با استفاده از تنسور G2 همراه با ویژگی‌های انحصاری گوگل، به ویژه در اپلیکیشن فتوز، عملکرد عالی را ارائه می‌دهد. تبلت پیکسل، اولین تبلت و بزرگترین صفحه نمایشی است که با ویژگی‌های جالبی مانند Photo Unblur، Magic Eraser و دیگر ویژگی‌های گوگل فتوز که تنها در دستگاه‌های پیکسل وجود دارند، همکاری می‌کند.

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
ویرایش عکس‌ها در تبلت پیکسل با ویژگی‌های انحصاری تنسور (اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

از طرفی، این نمی‌تواند منجر به کاهش عملکرد در بازی‌ها و وظایف اجرایی شود. تبلت پیکسل بدون مشکل با بازی‌های پرجزئیتی مانند Marvel Snap و Call of Duty با نرخ 60 فریم در ثانیه یا بهتر، اجرا می‌شود. حتی در حالت چندنفره، که تنها زمانی که سخت‌افزار برتری دارم، اتفاق می‌افتد، تبلت پیکسل قطعاً گیمرهای اندروید را راضی خواهد کرد.

اولین باری که با تبلت پیکسل کار کردم، بعد از آخرین به‌روزرسانی ویژگی‌های پیکسل بود. گوگل قابلیت‌های نمایش کاغذدیواری را به نمونه بررسی من اضافه کرد و این بود که برای اولین بار با تاخیر در عملکرد تبلت پیکسل مواجه شدم. اغلب بدون هیچ تاخیری عمل می‌کند. من کنجکاو هستم که چه چیزی باعث این تنگنا شده است و آیا سایر ویژگی‌های جدید گوگل نیز به همان اندازه منابع سیستمی را مصرف خواهند کرد؛ زیرا محاسبات هوش مصنوعی و یادگیری ماشین اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

 • امتیاز عملکرد: 4 / 5

بررسی تبلت گوگل پیکسل: باتری

 • عمر باتری قابل قبول بود
 • احتمالاً می‌توانید آن را بیشتر از بیشتر تبلت‌ها شارژ کنید
 • اندازه صفحه نمایش کوچکتر همچنان به معنای باتری کمتر است.

تا پایان دوره بررسی، نگران عمر باتری با تبلت پیکسل نبودم و همیشه تقریباً شارژ داشت، زمانی که تبلت استفاده نمی‌شد. این روش، که تبلت را همواره متصل به برق داشته باشد، تا زمانی که نیاز به استفاده از آن نیست، برقراری است. البته، این یک روش استفاده‌ای نیست که همه تبلت‌ها از آن استفاده کنند، بنابراین مشخص است گوگل از داک شارژ ویژه‌ای استفاده کرده است.

با توجه به اینکه اندازه صفحه نمایش بزرگتر به معنای باتری بزرگتر است، تبلت‌ها در حال حاضر باتری‌های بسیار بزرگتری نسبت به گوشی‌های هوشمند دارند. بیشتر مواقع، من تنها یک بار تبلت را شارژ می‌کنم و سپس روزها و شب‌ها از آن استفاده می‌کنم تا زمانی که نیاز به شارژ دوباره آن پیش بیاید. سپس در یک لحظه بدتر از این، نیاز به شارژ سریع برق دارم و برقراری اتصال به پریز دیواری برای چند ساعت طول می‌کشد، زیرا باتری‌های بزرگ به آرامی شارژ می‌شوند.

تبلت گوگل پیکسل با پایه بلندگو
می توانید به نوعی از کیس در حالت پرتره استفاده کنید … با دقت (اعتبار تصویر: Future / Philip Berne)

اما این اتفاق هرگز با تبلت پیکسل رخ نداد، نه زمانی که در خانه بودم. تصمیم گرفتم داک را روی پیشخوان آشپزخانه‌ام قرار دهم و با اتاق نشیمن به اشتراک بگذارم. به این ترتیب، می‌توانستم آن را بچرخانم تا زمانی که می‌خواستم تایمر یا آب و هوا را از هر جایی بررسی کنم. همچنین، این مکان مناسبی برای قرار دادن و برداشتن تبلت پیکسل در صورت نیاز بود.

این کار به راحتی به اتکا به کابل شارژ USB نیست. حتی نگه‌داشتن بهترین تبلت‌ها با قرار دادن کابل USB سخت‌تر است و ساعت‌ها طول می‌کشد تا شارژ شوند. در نظر گرفتن داک شارژ، یک نعمت است ولی تبدیل آن به یک پایه شارژ خوب به روی کیک خودنمایی می‌کند.

با توجه به اندازه باتری، تبلت پیکسل نمی‌تواند به مدت طولانی‌تری از تبلت‌های دیگر برقرار بماند، اما این به دلیل این است که از اکثر رقبا کوچکتر است. با این حال، باز هم توانستم بیش از یک روز کامل پخش ویدیو را مدیریت کنم، اگرچه باتری بازی را بسیار سریع‌تر از آنچه دوست داشتم تخلیه می‌کرد.

خوشبختانه، نیازی به داک شارژ ندارید زیرا تبلت پیکسل از طریق USB-C به خوبی شارژ می‌شود. این داک از کانکتورهای مغناطیسی استفاده می‌کند، نه شارژ بی‌سیم، بنابراین شما قادر نخواهید بود تا از شارژ بی‌سیم روی یک پایه استفاده کنید.

با احتساب موارد فوق، امتیاز باتری تبلت پیکسل را می‌توان 4 از 5 ارائه داد.

 • امتیاز باتری: 4 / 5

آیا باید تبلت پیکسل را بخرید؟

کارت امتیازات تبلت گوگل پیکسل

ویژگیتوضیحاترتبه
ارزشپایه بلندگو آن را به یک ترکیب عالی تبدیل می کند که در جای دیگر نمی توانید پیدا کنید4/5
صفحه نمایشکوچکتر از حد انتظار، و ویژگی برجسته نیست3.5 / 5
طرحبرای خانه ساده و شیک است، اما می تواند کثیفی را جمع کند3/5
نرم افزاربرنامه های Google عالی کار می کنند، اما برنامه های شخص ثالث بسیار مشکل دارند و وحشتناک به نظر می رسند3/5
کاراییعملکرد خوب چه در کنترل دوربین های خانگی و چه در انجام بازی های سریع4/5
باتریعمر باتری خوب با یک پایه شارژ که شما را شارژ نگه می دارد بهتر شده است4/5

آیا باید تبلت پیکسل را خرید؟

در صورتی که:

 • شما در حال تصور دریافت یک صفحه نمایش هوشمند و یک تبلت هستید.
 • شما قبلاً به خرید یک صفحه نمایش هوشمند فکر کرده بودید اما به دلیل بودجه‌بندی برای تبلت جدیدتان تعویق می‌کنید.

در این صورت، تبلت پیکسل دقیقاً آن چیزی است که به آن نیاز دارید.

علاوه بر این، اگر:

 • از داک بلندگوی شارژ کردنی لذت می‌برید و احتمالاً تمایل دارید بیشتر از یک داک خرید کنید.
 • دارای زنگ درب Nest و دوربین‌های امنیتی هستید و می‌خواهید آن‌ها را به صورت هوشمند کنترل کنید.

در این صورت، تبلت پیکسل به خوبی با انواع برندهای خانه هوشمند کار می‌کند و شما از نمایش تبلت پیکسل لذت خواهید برد.

اما اگر:

 • به بزرگترین و بهترین صفحه نمایش تبلت نیاز دارید،
 • قصد استفاده از بلندگو را ندارید و به دنبال تبلتی بدون داک بلندگوی شارژ کردنی هستید،
 • زیاد سفر می‌کنید و نیاز به صفحه نمایش بزرگتر و عمر باتری بیشتر دارید.

در این صورت، تبلت پیکسل شاید بهترین گزینه برای شما نباشد و در تبلت‌های دیگری ارزش بیشتری خواهید یافت.

این موارد را نیز در نظر بگیرید

پیکسل تبلت مناسب شما نبود؟ در اینجا چند گزینه دیگر را باید در نظر بگیرید:

ویژگیGoogle Pixel TabletOnePlus PadApple iPad 10.9 (2022)Samsung Galaxy Tab S8
قیمت499 دلار / 599 / AU899 دلار479 دلار / 449 / AU $ ???449 دلار / 499 / AU749 دلارشروع از 699.99 دلار / 649 / AU1 دلار، 099 دلار
ذخیره سازی پایه128 گیگابایت128 گیگابایت64 گیگابایت128 گیگابایت
اندازه صفحه نمایشLCD 10.95 اینچیIPS LCD 11.61 اینچی10.9 اینچ TFT LCDLCD 11 اینچی TFT
چیپستGoogle Tensor G2مدیاتک دیمنسیتی 9000اپل A14 BionicQualcomm Snapdragon 8 Gen 1
باتری27 وات ساعت9510 میلی آمپر ساعت28.6 وات ساعت8000 میلی آمپر ساعت
شارژ کردن15 وات67 وات30 وات45 وات
دوربین ها8 مگاپیکسل اصلی، 8 مگاپیکسل جلو13 مگاپیکسل اصلی، 8 مگاپیکسل جلو12 مگاپیکسل اصلی، 12 مگاپیکسل جلو13 مگاپیکسل اصلی، 6 مگاپیکسل فوق عریض، 12 مگاپیکسل جلو
سیستم عاملاندروید 13OxygenOS با اندروید 13آی پد OS 16یک رابط کاربری با اندروید 13

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *