تاریخ عرضه گوگل پیکسل فولد، مشخصات و همه ی شایعاتی که شنیده اییم


آخرین خبرها و شایعات از گوگل پیکسل فولد

در حالی که گوگل پیکسل فولد از مدت ها پیش شایعه شده بود، اخیرا همه چیز در جبهه اطلاعات کمی آرام بوده و هیچ اشاره ای به گوشی تاشوی گوگل نیست.

باتوجه به اینکه گوگل تلاش می کند اندروید را برای گوشی های تاشو مانند سامسونگ گلکسی زد فولد 3 سازگار کند، این استدلال وجود دارد که غول جستجوگر های اینترنتی نیازی به ساخت گوشی تاشو خود ندارد. اما یک نسخه ایده آل از یک گوشی تاشو از دیدگاه گوگلی ها هنوز هم یک چشم انداز وسوسه انگیز است.

با در نظر داشتن آنچه تاکنون در مورد گوگل پیکسل فولد و طرح های تاشوی این غول جستجو شنیده ایم این مقاله را با ما همراه باشید.

آخرین اخبار Google Pixel Fold (به‌روزرسانی در 4 شهریور)

  • به نظر می‌رسد آخرین پتنت‌های گوگل این شایعه را تایید می‌کنند که گوگل پیکسل فولد بریدگی را حذف می‌کند و به جای آن یک دوربین در قاب قرار می‌گیرد.
  • Google Pixel Fold ممکن است به تازگی توسط برنامه خود گوگل فاش شده باشد – به نظر می رسد برنامه دوربین گوگل دارای نمادی است که به Pixel Fold اشاره می کند. 
  • Leaker و توسعه دهنده Kuba Wojciechowski سخت افزار احتمالی دوربین در Google Pixel Fold را توییت کرده است . این شامل یک دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی به همراه دو سنسور 12 مگاپیکسلی و یک سنسور 8 مگاپیکسلی است.
  • پس از شایعاتی مبنی بر اینکه تا پایان سال شاهد عرضه پیکسل فولد خواهیم بود ، گزارش جدیدی ادعا می کند که گوگل بار دیگر عرضه پیکسل فولد را به تعویق انداخته است.

تاریخ شایعه شده برای انتشار Google Pixel Fold

سعی کنید در ادامه با ما همراه باشید. سال گذشته، گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه گوگل برنامه های خود برای پیکسل فولد را لغو کرده است، هرچند شایعات در مورد این گوشی همچنان ادامه دارد. چندی پیش، راس یانگ (Ross Young)، یکی از کارشناسان اچ تی سی پیش بینی کرد که گوگل این گوشی را در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد کرد.

بااین حال، یانگ اکنون با استناد به گزارش های زنجیره تامین می گوید پیکسل فولد امسال از راه نخواهد رسید. گزارش جداگانه ای در The Elec از کره جنوبی نیز نشان می دهد که عرضه پیکسل فولد به تاخیر افتاده است.

گزارش اخیر نشان می دهد که پیکسل فولد ممکن است به تازگی توسط اپلیکیشن دوربین خود گوگل فاش شده باشد. این می تواند به حضور پیکسل فولد در حال کار و شاید حتی در افق اشاره کند.

در این مرحله، فرض را بر این می گذاریم که تا سال ۲۰۲۳ شاهد پیکسل فولد نخواهیم بود. باتوجه به اینکه پیکسل فولد در ماه مه در Google I/O نمایش داده نشد، باوجود اینکه این شرکت یک تبلت پیکسل را نشان داد که تا سال آینده عرضه نخواهد شد، ما تصور می کنیم که پیکسل فولد به عرضه نزدیک نیست.

قیمت گوگل پیکسل فولد

در حالی که ما هیچ عدد خاصی نشنیده ایم، 9to5Google گزارش میدهد که پیکسل فولد می تواند قیمتی کم تر از خط تولید گلکسی زد فولد و به طور خاص حدود ۱۴۰۰ دلار داشته باشد که حرکت خوشایندی خواهد بود.

در حال حاضر، سامسونگ گلکسی زد فولد 3 با قیمت ۱۷۹۹ دلار، گران ترین تاشدنی است که می توانید تهیه کنید. گوشی های فلیپ مانند گلکسی زد فلیپ ۳ یا موتورولا ریزر 5G به ترتیب با قیمت ۹۹۹ و ۱۳۹۹ دلار کمی مقرون به صرفه تر هستند که در این مورد یک اصطلاح نسبی است.

رویکرد گوگل با جدیدترین گوشی های پیکسل خود، کم کردن رقابت بوده است و پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو هر دو قیمت بسیار رقابتی دارند. در واقع، ما فکر می کنیم که این یکی از راه هایی است که گوگل پیکسل ها آیفون و گوشی های گلکسی فعلی را شکست می دهند.

آیا پیکسل فولد هم می تواند همین کار را انجام دهد؟ خب، قیمت گلکسی زد فولد 3 نسبت به نسل قبلی خود ۲۰۰ دلار کم تر است، بنابراین گوگل قطعا می خواهد با جدیدترین محصولات سامسونگ از نظر قیمتی برابر یا پایین تر باشد.

نام گوگل پیکسل فولد: شاید Pixel Notepad؟

براساس گزارش 9to5Google، این احتمال وجود دارد که گوگل پیکسل فولد را بتوان پیکسل نوت پد نامید. اگر این موضوع صحت داشته باشد، انتظار داریم گوگل پشتیبانی از قلم استایلوس را ارائه دهد، اما باید دید. همین گزارش می گوید که گوگل نام های دیگری مانند Logbook را در نظر گرفته است، اما خوشبختانه این موضوع منتفی است.

در حال حاضر، ما از این دستگاه با نام پیکسل فولد یاد می کنیم، چرا که این همان موبایلی است که بیشتر شایعه سازان از آن استفاده می کنند.

طراحی گوگل پیکسل فولد

بهترین ایده ای که از ظاهر پیکسل فولد داریم، از انیمیشن های موجود در اندروید 12L به دست می آید. این نسخه تاشو و مخصوص تبلت اندروید از تصاویر انتزاعی یک گوشی تاشو استفاده می کند که می تواند مبتنی بر پیکسل فولد باشد. اگر چنین باشد، در آن صورت با دستگاهی به سبک کتاب خوان ها روبه رو خواهیم شد که نمایشگر بیرونی کامل در کنار نمایشگر داخلی بزرگ دارد. شکل دستگاه به اندازه چیزی مانند سامسونگ گلکسی زد فولد 3 بلند و باریک به نظر نمی رسد، در عوض شباهت بیشتری به اوپو فایند N مربعی شکل دارد.

در حال حاضر یک شایعه نشان می دهد که پیکسل فولد می تواند راه حل جدیدی برای جلوگیری از بریدگی داشته باشد. این شایعه نشان می دهد که ممکن است دوربین روی بدنه گوشی قرار داشته باشد یا وقتی گوشی باز می شود به طور کلی با یک دوربین کار کند. به نظر می رسد این شایعه صحت داشته باشد. آخرین پتنت های ثبت شده گوگل، یک دوربین درون صفحه ای را به جای ناچ یا حفره نشان می دهند. این بدان معنی است که پیکسل فولد می تواند به قیمت داشتن کم ترین حاشیه ممکن، از دوربین زیر نمایشگر صرف نظر کند.

هرگونه جزئیات دیگر در مورد برنامه های طراحی گوگل برای پیکسل فولد تا حد زیادی ناشی از پتنت های متعددی است که این شرکت برای دستگاه های تاشدنی ثبت کرده است. یکی از این پتنت ها دستگاهی را نشان می دهد که روی یک لولا باز می شود تا صفحه نمایش بزرگ تری را نشان دهد، با این قابلیت که یک صفحه نمایش اضافی را برای اضافه کردن صفحه نمایش بیرون بکشد. پتنت دیگری به طرز جالبی یک گوشی تاشو را نشان می دهد که می تواند در سه مکان تا شود.

Google Pixel Fold: پتنت های Pixel Fold

ما نمی دانیم که آیا این طرح ها به واقعیت نزدیک هستند یا خیر – این اشکال تکیه بر حق ثبت اختراع است، که ممکن است محصولاتی را پوشش دهد که هرگز نور روز را نمی بینند. با این حال، از طرح هایی که در این پتنت ها به چشم می خورد، به نظر می رسد که هر آنچه گوگل در دست دارد، وجه اشتراک بیشتری با گلکسی زد فولد 3 و نحوه باز شدن دستگاه در ابعاد گوشی هوشمند دارد تا نمایشگری بزرگ تر را نشان دهد.

علاوه بر این گمانه زنی ها، گزارشی مبنی بر عقد قرارداد گوگل با سامسونگ برای دستیابی به پنل های OLED تاشو منتشر شده است. گزارش اصلی ادعا می کند که گوگل پنل های ۷.۶ اینچی سفارش داده است که اتفاقا به اندازه صفحه نمایش داخلی گلکسی زد فولد ۳ است. گلکسی زد فولد 4 هم باید همین اندازه صفحه نمایش را داشته باشد که اواخر امسال از راه می رسد.

راس یانگ از ایده پیکسل فولد و گلکسی زد فولد ۴ بااندازه صفحه نمایش ۷.۶ اینچی حمایت می کند؛ اما نمایشگر خارجی بااندازه متفاوت را برای گوشی تاشدنی گوگل پیش بینی می کند. یانگ می گوید پیکسل فولد صفحه نمایشی ۵.۸ اینچی خواهد داشت که بیشتر به صفحه نمایش اوپو فایند ایکس 2 شباهت دارد تا پنل ۶.۲ اینچی در بیرون گوشی سامسونگ گلکسی زد فولد.

گزارش دیگری از The Elec این ادعا را تایید می کند که گوگل پیکسل فولد دارای صفحه نمایش ۷.۶ اینچی خواهد بود.

علاوه بر این، گفته می شود که سامسونگ لایه شیشه ای بسیار نازک خود را به گوگل عرضه خواهد کرد که مولفه ای حیاتی در بادوام تر کردن فبلت های سامسونگ بوده است. ظاهرا این صفحه نمایش از فن آوری LTPO نیز استفاده خواهد کرد، به این معنی که می تواند تا ۱۲۰ هرتز بزرگ شود.

طرح مفهومی پیکسل فولد ظاهری شبیه به پیکسل ۶ را نشان می دهد

وقار خان، طراح، چندین طرح مفهومی مختلف را برای پیکسل فولد در نظر گرفته است و آخرین طرح پیکسل فولد هم با الهام گرفتن از گلکسی زد فولد ۳ و پیکسل ۶ طراحی شده است. طرح مفهومی Knock دارای یک صفحه نمایش خارجی است که برای نشان دادن صفحه نمایش بزرگ تر، با تا شدن، باز می شود. در همین حال، آرایه دوربین در پشت گوشی به صورت افقی کشیده شده است؛ طرحی که گوگل در نهایت از آن برای پیکسل ۶ استفاده کرد.

مشخصات و دوربین های گوگل پیکسل فولد

باتوجه به این حقیقت که دستگاه های پیکسل در گذشته جزو بهترین گوشی های دوربین دار بوده اند، انتظار داریم هر پیکسل فولدی که در نهایت عرضه می شود، از این قاعده پیروی کند و بر دوربین ها تاکید کند.

این لزوما به معنای تعداد زیادی لنز روی پیکسل فولد نیست. پیش از اینکه پیکسل ۶ پرو از راه برسد، گوگل به طور سنتی از اضافه کردن دوربین های متعدد طفره می رفت – پیکسل ۵ و پیکسل ۴ a ۵ G تنها دارای یک لنز اصلی و یک لنز فوق عریض به همراه یک دوربین جلو بودند. بسته به طراحی پیکسل فولد، گوگل می تواند دوربین های بیشتری به آن اضافه کند، اما به نظر می رسد این شرکت از رویکرد دوربین کم تر استفاده می کند و در عوض ترجیح می دهد روی ارائه بهترین نرم افزار پس پردازش برای تولید عکس های بهتر تمرکز کند.

یکی از شایعات حاکی از آن است که براساس اطلاعات موجود در اپلیکیشن دوربین گوگل، تنها یک دوربین پشتی ۱۲ مگاپیکسلی در پیکسل فولد و دو دوربین ۸ مگاپیکسلی در جلو وجود خواهد داشت. حسگر ۱۲ مگاپیکسلی باتوجه به اینکه رقیب گلکسی زد فولد 3 سه دوربین پشتی دارد، ناامیدکننده است.

با این حال گوگل با قدرت نرم افزاری خود هنوز هم می تواند اطمینان حاصل کند که پیکسل فولد بهترین عکس ها را از هر گوشی تاشدنی می گیرد.

در مورد این دو دوربین جلو، مشخص نیست که چگونه تنظیم شده اند. پاسخ واضح این است که یکی از آن ها در جلو با نمایشگر خارجی و دیگری در داخل با نمایشگر اصلی باز شده باشد. با این حال اگر تنها یک نمایشگر در پیکسل فولد وجود داشته باشد، شاید این دو دوربین به عنوان یک جفت اصلی / فوق عریض عمل کنند.

توییت اخیر کوبا ووجیچوفسکی، افشاگر و توسعه دهنده، به سخت افزار احتمالی دوربین اشاره می کند که ممکن است در پیکسل فولد ببینیم. این شامل یک دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی به همراه دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی و یک سنسور ۸ مگاپیکسلی می شود.

افشاگر چینی Digital Chat Station در ویبو می گوید که در صفحه نمایش داخلی پیکسل فولد بریدگی وجود نخواهد داشت. وقتی این شایعه به زبان فارسی ترجمه شود، می توان آن را به دو صورت تفسیر کرد: اینکه وقتی گوشی باز می شود هیچ دوربینی وجود نخواهد داشت یا می تواند به این معنی باشد که یک دوربین کوچک روی بدنه گوشی وجود خواهد داشت. در این شایعه به هیچ یک از مشخصات دوربین مورد بحث اشاره نشده است.

پردازنده تنسور گوگل پیکسل 6

در مورد قدرت پردازشی پیکسل فولد، منطقی خواهد بود که گوگل سراغ تراشه تنسور طراحی شده توسط خودش برود.

این چیپست که در آخرین گوشی های پیکسل به کار رفته، ممکن است امثال اسنپدراگون ۸ نسل ۱ را شکست ندهد اما هنوز هم بسیار قدرتمند است. این قابلیت در پیکسل های فعلی نیز هوشمند است و ویژگی های جالبی را در اختیار کاربر قرار می دهد؛ بنابراین وجود آن در پیکسل فولد و امکان تنظیم گوشی با نیازهای کاربر، منطقی به نظر می رسد.

این موضوع توسط بنچمارک های اخیر تایید شده است که ظاهرا پیکسل فولد را در حال اجرای یک چیپست با هشت هسته و سرعت کلاک بین ۱.۸ تا ۲.۸ گیگاهرتز نشان می دهد؛ که اتفاقا همان تراشه تنسور است. این قطعه سیلیکونی را می توان با ۱۲ گیگابایت رم و گرافیک Mali – G۷۸ نیز جفت کرد.

نرم افزار Google Pixel Fold

اندروید ۱۲ پشتیبانی نرم افزاری بهتری از گوشی های تاشو که سیستم عامل گوگل را اجرا می کنند، نشان می دهد؛ بنابراین قطعا در قلب پیکسل فولد قرار خواهد گرفت؛ ما شک داریم که گوگل یک سیستم عامل سفارشی گوشی های تاشو بسازد. به هر حال، گوگل هم کاری نزدیکی با سامسونگ داشته تا اپلیکیشن های خود را برای صفحات نمایش تاشو بهینه کند.

گوگل پیکسل فولد: گلکسی زد فلیپ

توانایی ساخت ویژگی های کاربردی تر در اندروید و سپس بهینه سازی آن ها در گوشی ساخت گوگل، احتمالا علاقه گوگل به توسعه پیکسل فولد را توضیح می دهد.

گیف نمایش حالت چند وظیفه ای اندروید 12 ال

اینجاست که اندروید 12L وارد عمل می شود. این به روزرسانی که از اندروید ۱۲ پشتیبانی می کند، ویژگی های مربوط به گوشی های تاشو را به نرم افزار گوگلی ها می آورد. به طور خاص، شما می توانید انتظار داشته باشید که دستگاه هایی که اندروید 12L را اجرا می کنند، رابطی را ارائه دهند که از امکانات گسترده صفحه نمایش موجود بهره بهتری ببرد. پشتیبانی از گزینه های چندوظیفگی اضافی مانند چند پنجره و یک تسکبار نیز وجود خواهد داشت.

گوگل ممکن است در حال آزمایش نحوه کار رابط کاربری پیکسل باد در اندروید 13 باشد. در اولین پیش نمایش توسعه دهندگان مشخص شد که سوییچ کردن بین دو DPI مختلف به شما اجازه می دهد تا دو صفحه خانگی جداگانه داشته باشید که می توانید آن ها را جداگانه از یکدیگر تنظیم کنید. نحوه عملکرد نمایشگرهای داخلی و خارجی در سری سامسونگ گلکسی زد فولد به این صورت است که گوگلی ها در حال کار روی نحوه پیاده سازی آن به صورت بومی هستند.

Android 13 در حال اجرا بر روی Google Pixel 4 XL در کنار Samsung Galaxy Z Fold 3 که رابط کاربری شبیه تبلت اندروید 13 را نشان می دهد.

چشم انداز گوگل پیکسل فولد

در حالی که وضعیت واقعی گوگل پیکسل فولد هنوز برای بحث باز است، ما احساس می کنیم که زمان برای یک گوشی تاشو ساخت گوگل مناسب است.

تکامل اندروید نشان داده است که گوگل می تواند یک سیستم عامل موبایل جذاب بسازد، به خصوص زمانی که لانچر پیکسل به آن اضافه می شود. بنابراین ما از ایده اختصاص این رویکرد به گوشی های تاشو لذت می بریم، چرا که نرم افزار هنوز هم حوزه ای است که آن ها را عقب نگه می دارد.

اگر گوگل بتواند به این سمت حرکت کند، می تواند یک گوشی تاشو بسازد که هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری الگویی برای دیگران باشد. زمان، مثل همیشه، اینجا هم خواهد گفت، اما ما در مورد پتانسیلی که به اصطلاح گوگل پیکسل فولد می تواند داشته باشد، خوش بین هستیم.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *