گوگل پیکسل 8: شایعات از طراحی بی نظیر و قدرت فوق‌العاده به همراه بهبود هایی که انتظار داریم

شایعات گوگل پیکسل 8: هر آنچه که تاکنون می دانیم

گوگل پیکسل 8 هنوز در مراحل توسعه قرار دارد و گوگل در حال حاضر تمرکز خود را بر روی عرضه پیکسل 7a و پیکسل فولد قرار داده است. اما این بدان معنا نیست که هیچ شایعه‌ای درباره پرچم‌دار بعدی گوگل وجود ندارد. گوگل در حال تلاش جدی برای تولید گوشی‌های برتر است و انتظار می‌رود که در طول سال جاری، ما شاهد ادامه این روند باشیم.

اطلاعات درباره پیکسل 8 نسبتاً کم است، به خصوص پس از آنکه این دستگاه در رویداد Google I/O امسال به نمایش گذاشته نشد. با این حال، ما برخی از ویژگی‌هایی که احتمالاً در پیکسل 8 مشاهده خواهیم کرد را در نظر می‌گیریم. از بهبود عمر باتری تا دوربین‌های قوی‌تر، خانواده پیکسل هنوز برای پیشرفت آماده است.

آخرین اخبار گوگل پیکسل 8 (به‌روزرسانی در تاریخ 28 خرداد)

  • مشخصات صفحه نمایش گوشی پیکسل 8 فاش شده است که نشان می‌دهد دارای یک صفحه نمایش کوچک‌تر و روشن‌تر با نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز است.
  • یک گزارش گسترده می‌گوید که تراشه Tensor G3 با فرکانس ۳ گیگاهرتز و بهبود گرافیکی با قابلیت ردیابی پرتو، عملکرد قابل توجهی را به همراه خواهد داشت.
  • یک ویدیوی فاش شده نشان می‌دهد نگاه اول ما به پیکسل ۸ پرو و یک سنسور دما جدید است.

گوگل پیکسل ۸: تاریخ انتشار ممکن

گوگل چندین سال است که به چرخه انتشار پایانی سری پیکسل در پاییز پایبند مانده است، بنابراین احتمالاً انتظار می‌رود برای پیکسل ۸ نیز همین الگوی تکرار شود. این به معنای عرضه آن در ماه اکتبر است، به ویژه اگر به نسخه‌های گذشته پیکسل نگاهی بیندازید.

گوگل پیکسل ۷ در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۲۲ و پیکسل ۶ در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ معرفی شد. ما فکر می‌کنیم که شروع اکتبر تا میانه آن برای پیکسل ۸ بدون ریسک است، اگرچه تغییرات زیادی ممکن است در طول هفت ماه آینده رخ دهد.

هرچند پیکسل ۷ در رویداد Google I/O ۲۰۲۲ به اوج خود رسید، گوگل امسال برای رویداد Google I/O ۲۰۲۳ این کار را انجام نداد و به جای آن تمرکز خود را بر روی پیکسل ۷a و پیکسل ۶XL قرار داد.

گوگل پیکسل 8: مشخصات

Pixel 7 Pro عملی
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

با توجه به فاش‌شدن تصویر با نام کاربری WinFuture Pixel 8، می‌دانیم که کدنام پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو به ترتیب شیبا و هاسکی است.

باید ذکر کرد که گوگل از چیپست جدید Tensor G3 (با نام رمز Zuma) برای بهبود قدرت گوشی‌های جدید استفاده خواهد کرد. برخی حدس می‌زنند که Tensor G3 بر اساس Exynos 2300 با مودم G5300 5G خواهد بود که توسط اخبار اخیر نیز تأیید شده است.

گفته می‌شود که کل بلوک CPU با استفاده از هسته‌های ARMv9 مجهز شده است و حداکثر سرعت کلاک این بلوک می‌تواند یک Cortex-X3 باشد که در حال حاضر در حال اجرا است.

پیکسل ۸ با ۸ گیگابایت حافظه رم و پیکسل ۸ پرو با ۱۲ گیگابایت حافظه رم مجهز خواهند شد. احتمالاً انتظار می‌رود گوگل تنظیمات مشابهی را بین پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو حفظ کند. این در حالی است که این فاش‌کننده ادعا می‌کند هر دو شیبا و هاسکی دارای ۱۲ گیگابایت حافظه رم خواهند بود.

با توجه به ثبت یک گواهی از کنسرسیوم شارژ بی‌سیم، به نظر می‌رسد پیکسل ۸ از شارژ بی‌سیم ۱۲ واتی Qi پشتیبانی خواهد کرد. این امر کمی نگران‌کننده است، اما احتمالاً پیکسل ۸ یا پیکسل ۸ پرو برای شارژ بی‌سیم با وجود استند خود گوگل کمترین تحت‌الشعاعی را نخواهد داشت.

یک گزارش دیگر از Android Authority مشخصات نمایشگری که می‌توانیم انتظار داشته باشیم را فاش کرده است. هر دو پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو ظاهراً دارای نمایشگرهای کوچکتر و روشن‌تر با نرخ به‌روزرسانی ۱۲۰ هرتز خواهند بود. گفته می‌شود صفحه نمایش پیکسل ۸ به اندازه ۶.۱۷ اینچ خواهد بود که نسبت به ۶.۳۱ اینچ کاهش یافته است. در عین حال، نمایشگر پیکسل ۸ پرو همچنان با اندازه ۶.۷۸ اینچ باقی خواهد ماند، اما نسبت به ۶.۷۶ اینچ کوچکتر شده است.

مشخصات دوربین نیز هنوز در دسترس نیست، اما بر اساس روند گذشته، قابلیت‌های عکاسی پیشرفته و بهبودهایی را در پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو انتظار می‌رود. همچنین، گوگل ممکن است بر روی تکنولوژی های عکاسی محاسباتی و تصویربرداری شبکه عصبی تمرکز کند تا عملکرد دوربین را بهبود بخشد.

در نهایت، همچنین احتمال وجود گوشی‌های گوگل با باتری بزرگتر و عمر باتری بهتر در پیکسل ۸ وجود دارد. با این حال، جزئیات دقیق در مورد ظرفیت باتری و عمر باتری هنوز فاش نشده است.

در کل، این همه اطلاعات فقط شایعات هستند و گوگل هنوز هیچ اعلام رسمی درباره پیکسل ۸ نکرده است. بنابراین، بهتر است منتظر اعلام رسمی شرکت باشیم تا اطلاعات رسمی و دقیقتری درباره مشخصات و ویژگی‌های پیکسل ۸ را بدست آوریم.

گوگل پیکسل 8: طراحی

با توجه به اینکه گوگل به تازگی طراحی جدیدی را برای گوشی‌های پرچمدار خود در سال ۲۰۲۱ معرفی کرده است، به نظر می‌رسد در پاییز ما شاهد یک بازسازی اساسی نخواهیم بود، به ویژه پس از عدم عرضه Google I/O. با این حال، گوگل قادر بوده است طراحی خود را در گوشی‌های پیکسل ۷ به خوبی بهبود دهد و ممکن است با آپدیت امسال این کار را ادامه دهد.

رندر پیکسل 8 پرو
(اعتبار تصویر: OnLeaks/Smartprix)

به همین منظور، رندرهای اولیه پیکسل ۸ پرو توسط استیون اچ. مک فیلی (مشهور به نام “OnLeaks”) ارائه شده است و یک گوشی را نشان می‌دهد که به طرز چشمگیری شبیه به پیکسل ۷ پرو است. با این حال، تفاوت‌های قابل توجهی وجود دارد؛ مانند گوشه‌های گردتر و حضور یک سنسور جدید زیر فلاش در بخش افقی دوربین. هنوز مشخص نیست که این سنسور چه کاربردی دارد، اما اگر واقعا برای پیکسل ۸ پرو باشد، منتظر بیشتر اطلاعات درباره آن هستیم.

رندرهای منتشرشده از پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو توسط MySmartPrice نیز شباهت‌هایی با نسل‌های قبلی نشان می‌دهند.

بزرگ‌ترین تغییر احتمالی که در پست بعدی OnLeaks به آن اشاره کرده، نمایشگر تخت پیکسل ۸ پرو است. پیشتر پیکسل ۷ پرو و پیکسل ۶ پرو نمایشگرهای خمیده داشتند، اما اگر این تغییر درست باشد، تغییر چشمگیری به وجود خواهد آمد.

رندرهای منتشرشده از پیکسل ۸ نشان می‌دهند که این گوشی احتمالاً به طور قابل توجهی کوچکتر از پیکسل ۷ خواهد بود و ابعاد آن از ۱۵۵.۶ × ۷۳.۲ × ۸.۷ میلی‌متر به ۱۵۰.۵ × ۷۰.۸ × ۸.۹ میلی‌متر کاهش خواهد یافت. همچنین به نظر می‌رسد نمایشگر از ۶.۳ اینچ به ۵.۸ اینچ کوچکتر شده است. این رندرها همچنین نشان می‌دهند که گوشی گوشه‌های گرد خواهد داشت و لنز تله‌فوتو همچنان محدود به مدل پرو خواهد بود.

ویدیوی منتشرشده توسط 91mobiles به نظر می‌رسد بسیاری از شایعات درباره طراحی پیکسل ۸ پرو را تأیید کرده است. به نظر می‌رسد نمایشگر خمیده نیز حذف شده و یک نمایشگر تخت جایگزین شده است.

گوگل پیکسل ۸: دوربین‌ها

دوربین های گوگل پیکسل 7 پرو
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

در مورد دوربین‌ها، هنوز اطلاعات زیادی در دست نیست. اما بر اساس گفته همین افشاگر که کدنامهای TensoR G3 و وضوح صفحه نمایش را فاش کرده، پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو به ظاهر از HDR ثابت استفاده خواهند کرد.

HDR ثابت به معنای ثبت همزمان عکس‌های با نوردهی طولانی و کوتاه است، به جای ثبت آنها به صورت متوالی. این کار ظاهراً برای جلوگیری از مشکلاتی مانند تاریکی‌های تصویری یا جلوه‌های شبیه‌سازی شده مفید است.

سنسور دوربین ۵۰ مگاپیکسلی فعلی سامسونگ GN1 که در پیکسل ۶ و پیکسل ۷ استفاده شده است، از نظر سخت‌افزاری قادر به پاسخگویی نیست. این به این معنی است که پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو ممکن است از یک سنسور اصلی بهبود یافته استفاده کنند. Samsung ISOCELL GN2 یکی از گزینه‌های احتمالی است.

علاوه بر این، گوگل ممکن است ویژگی جدیدی به نام Video Unblur (عدم شبه‌نمایی ویدیو) داشته باشد که با ویژگی Photo Unblur (عدم شبه‌نمایی عکس) پیکسل ۷ سازگاری داشته باشد و احتمالاً برای پیکسل ۸ آماده می‌شود. این قابلیت در یک کد مربوط به اپلیکیشن گوگل فوتوز به صورت ناقص دیده می‌شود، اما تا قبل از تاریخ محتمل عرضه پیکسل ۸، زمان زیادی برای تکمیل آن باقی است.

رندر فاش شده از کاور پیکسل ۸ نشان می‌دهد که ناحیه بزرگی برای قرار دادن نوار دوربین مجزای گوشی در نظر گرفته شده است و فضای کافی برای قرارگیری دو لنز در آن وجود دارد. بنابراین به نظر نمی‌رسد گوگل قصد داشته باشد دوربین سوم را به این ترکیب اضافه کند. همان افشاگر یک رندر کاور برای پیکسل ۸ پرو نیز منتشر کرده است که دارای یک برش قرص شکل عریض‌تر برای جای دادن راحت لنز سوم است.

یک افشاگر از Android Authority ادعا می‌کند که پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو هر دو در حال دریافت سنسور دوربین اصلی سامسونگ ISOCELL GN2 هستند. این سنسور بزرگتر است و به آن اجازه می‌دهد حدود ۵۰ مگاپیکسل از تصاویر بگیرد. این سنسور همچنین قابلیت فوکوس Dual Pixel Pro را دارد و می‌تواند باعث بهبود قابل توجهی در عملکرد فوکوس خودکار شود. اما باید توجه داشت که این اطلاعات هنوز به عنوان شایعات در نظر گرفته می‌شوند و ممکن است با وضعیت واقعی تولید پیکسل ۸ متفاوت باشند.

اسکرین شات ادعایی از رابط کاربری ویژگی Google Photos Video Unblur
(اعتبار تصویر: 9to5Google)

با توجه به تأخیر در انتشار اطلاعات رسمی در مورد گوگل پیکسل ۸، باید صبر کنیم تا اطلاعات رسمی‌تری ارائه شود تا بتوانیم جزئیات دقیق‌تری درباره آن بدانیم.

گوگل پیکسل ۸: آنچه می‌خواهیم ببینیم

Pixel 7 دستی
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

در حینی که ما پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو را دوست داشتیم، چند چیز وجود دارد که می‌خواهیم در نسل بعدی بهبود آن‌ها را ببینیم.

۱. عمر باتری: پیکسل‌های اخیر در تست عمر باتری عملکرد خوبی داشته‌اند، با ظرفیت باتری به ترتیب ۴۳۵۵ و ۵۰۰۰ میلی‌آمپر‌ساعت. اکنون زمان آن فرا رسیده که گوگل در پیکسل ۸ به بهبود عمر باتری بپردازد، به ویژه که خانواده گلکسی اس ۲۳ اعداد و ارقام بهتری در تست باتری به ثبت رسانده‌اند. بنابراین، ما انتظار داریم که پیکسل ۸ به عمر باتری بیشتری برسد. (در واقع، پیکسل ۷ ای هم نسبت به نسل قبلی خود بهبودی در عمر باتری داشته است.)

۲. سال‌های به‌روزرسانی بیشتر: گوگل کنترل کننده نرم‌افزار اندروید است و اکنون با طراحی تراشه‌های Tensor خود، سخت‌افزار پیکسل را نیز کنترل می‌کند. سامسونگ اکنون با وعده چهار ساله‌اش در ارائه به‌روزرسانی‌های بلندمدت بهتر از گوگل عمل می‌کند. با توجه به اینکه پیکسل را می‌توان معادل اندرویدی آیفون دانست، ما می‌خواهیم ببینیم پیکسل ۸ پنج سال به‌روزرسانی اندروید و حداقل پنج سال وصله امنیتی ارائه دهد.

۳. نمایشگرهای روشن‌تر: هرچند پیکسل ۷ و پیکسل ۷ پرو نمایشگرهای خوبی دارند که به ترتیب روشنایی آن‌ها را ۹۲۶ و ۹۲۷ نیت اندازه‌گیری کرده‌ایم، اما در مقایسه با سامسونگ و اپل که از مرز ۱۵۰۰ نیت عبور می‌کنند، می‌خواهیم در پیکسل ۸ و پیکسل ۸ پرو از پنل‌های روشن‌تر استفاده شود.

۴. عملکرد بهتر تنسور: تنسور G2 در همه زمینه‌ها به خصوص در عملکرد گام‌های جدی برداشته است، اما هنوز از کوالکام و به خصوص اپل سیلیکون عقب است. البته منظور از تنسور، قدرتمندترین چیپستی نیست که می‌توانید تهیه کنید، اما ما می‌خواهیم در تنسور G3 افزایش عملکرد را ببینیم تا پیکسل ۸ در زمینه عملکرد رقابتی‌تر شود.

۵. رنگ‌های تله‌فوتوی بهتر: پیکسل ۷ پرو با لنز تله‌فوتوی خود به زوم اپتیکال ۵ برابری ارتقا پیدا کرد که در دنیایی که گلکسی اس ۲۲ الترا وجود ندارد، نسبتاً چشم‌گیر است. با این حال، این بیشترین زومی است که تا به حال در یک پیکسل دیده شده است. با این حال، متوجه شدیم که رنگ‌ها در عکس‌های تله‌فوتو نسبتاً کم هستند، به خصوص زمانی که Super Res Zoom وارد عمل می‌شود. سامسونگ کمتر با این مسئله دست و پنجه نرم می‌کند، بنابراین ما می‌خواهیم ببینیم آیا پیکسل ۸ پرو توانایی بهبود رنگ‌های تله‌فوتو را دارد یا خیر.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *