مقایسه دوربین گوگل پیکسل 7a با سامسونگ گلکسی A54: کدام تلفن دوربین ارزان قیمت بهتر است؟

مقایسه دوربین گوگل پیکسل 7a با سامسونگ گلکسی A54: کدام تلفن دوربین ارزان قیمت بهتر است؟

برای انتخاب بهترین گوشی ارزان قیمت برای نیازهای عکاسی شما، باید بین گوگل پیکسل 7a و دوربین سامسونگ گلکسی A54 تصمیم گیری کنید. در واقع، یکی از کارهای مهم گوشی‌های هوشمند، عکس گرفتن است و به دلیل همیشگی بودن گوشی در کنار ما، این قابلیت بسیار مهم است. در نتیجه، برای یک دوربین موبایل، مهم است که علاوه بر هزینه ارزان، عملکرد خوبی نیز داشته باشد.

گوگل پیکسل 7a، یکی از بهترین گوشی‌های دوربین دار است که با ویژگی‌های عالی پردازش عکس گوگل، در شجره نامه خود محل برای مدل‌های میان‌رده پیکسل A دارد. این موضوع به دلیل استفاده از سیستم پردازش عکس گوگل بوده و در بررسی پیکسل ایکس ال نیز به آن اشاره شده است که با استفاده از سخت افزار قدرتمند، برای رقابت با هر رقیبی آماده است.

در مقایسه با گوگل پیکسل 7، دوربین گلکسی A54 سامسونگ ارتقا یافته است و از همان دوربین اصلی گلکسی S23 گران قیمت تر بهره می‌برد. این پیشرفت‌ها نشان می‌دهد که سامسونگ در ارائه دستگاه‌های میان رده جذاب و جدی است و با دوربین عالی در تمام بازه‌های قیمتی، گلکسی A54 به خوبی برای رقابت با دوربین‌های گوگلی در تمام محدوده‌های قیمتی مجهز شده است.

ما یک گوگل پیکسل 7 و یک گلکسی A54 را مقایسه کردیم و در سناریوهای مختلف مجموعه‌ای از عکس‌ها را ثبت کردیم تا گوشی با دوربین بهتر را پیدا کنیم. در ادامه، با نحوه عملکرد گوگل پیکسل 7 آشنا می‌شویم و همچنین کالبدشکافی دوربین سامسونگ گلکسی A54 انجام می‌دهیم.

مقایسه دوربین گوگل پیکسل 7a و سامسونگ گلکسی A54: دیدگاهی دقیق

قبل از بررسی دوربین‌ها، نیاز است تا به سخت‌افزار هر دو گوشی مراجعه کنیم که با پیکسل XL شروع می‌شود. گوشی‌های میان‌رده پیشین پیکسل، یک جفت دوربین پشتی شامل یک دوربین اصلی 12.2 مگاپیکسل و یک لنز فوق‌عریض 12 مگاپیکسل ارائه کردند. پیکسل 7 این چیدمان دو لنزی را حفظ کرده و در هر دو دوربین ارتقاء‌های قابل توجهی داشته است.

دوربین اصلی پیکسل 7 با بزرگ‌تر شدن حسگر به 64 مگاپیکسل، بزرگ‌ترین تغییر را دریافت کرده است. گوگل اعلام کرده که حسگر این دوربین حدود 72 درصد بزرگ‌تر از حسگر پیکسل 6 است. این ارتقاء باعث شده که پیکسل 7 توانایی ثبت نور بیشتری را داشته باشد و عکس‌های دقیق‌تری را نسبت به نسل قبلی خود ارائه دهد. در ادامه به بررسی دوربین سامسونگ گلکسی A54 می‌پردازیم.

گوگل پیکسل 7a
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

در گوشی Google Pixel 7، به جای دوربین فوق عریض، یک سنسور 13 مگاپیکسلی وجود دارد. همچنین، این گوشی دارای یک دوربین سلفی 13 مگاپیکسلی است. در مقابل، گوشی Samsung Galaxy A54 دارای دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی است که می‌تواند ارتقا یابد و از سنسور مشابهی که در گوشی‌های Galaxy S23 و Galaxy S23 Plus استفاده شده است، بهره می‌برد. همچنین، این گوشی به سامسونگ اجازه می‌دهد تا با ترکیب چهار پیکسل، تصاویری با کیفیت بهتر و شارپ‌تر ایجاد کند. در علاوه، گوشی Samsung Galaxy A54 دارای یک دوربین جلویی با کیفیت 32 مگاپیکسلی برای عکس‌های سلفی است.

بررسی سامسونگ گلکسی A54
(اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

در پیکسل 7، به همراه دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی، یک لنز فوق عریض 12 مگاپیکسلی و یک سنسور ماکرو اختصاصی 5 مگاپیکسلی نیز وجود دارد. همچنین یک دوربین جلویی با سنسور 32 مگاپیکسلی برای نیازهای سلفی شما در دسترس است.

مقایسه دوربین Google Pixel 7a و Samsung Galaxy A54: عکس‌های خارج از منزل

در فضای باز، مجسمه

در این مطلب، ما پیکسل 7 را با گلکسی A54 سامسونگ مقایسه می‌کنیم. در مقایسه عکس‌های دو گوشی، می‌توانید ببینید که پیکسل 7 از رنگ‌های تیره و جذاب بهره می‌برد. این کار در بسیاری از موارد می‌تواند به بهبود ظاهر نهایی عکس کمک کند و در این مورد نیز به‌خوبی جواب می‌دهد و باعث می‌شود عکس‌های پیکسل 7 تعادلی و زنده به نظر برسند.

دوربین پیکسل 7 با رنگ‌های قرمز غنی و سبز عمیق طراحی شده است. همچنین، من تمایل دارم تا بخش‌های نارنجی و زرد در عکس‌های پیکسل 7 بافت دار به نظر برسند. در مقابل، گلکسی A54 تمایل دارد تا عکس خود را بیش از حد روشن کند و در نتیجه، بخش‌های زرد و نارنجی از جزئیات مهمی که در عکس پیکسل 7 مشاهده می‌شود را از دست می‌دهند. حتی در عکس گلکسی A54، رنگ‌های پرجنب و جوش مرغ را نیز دوست دارم.

در این مطلب، چرخ و فلک در پارک برایانت نیویورک به تضاد دو بعد تاریکی و نور برای ما نمایش داده می‌شود. هر دو گوشی عکس مناسبی برای این تصویر گرفته‌اند، اما عکس پیکسل 7a بیش از حد در سایه‌ها گرفتار شده است و باعث از دست دادن جزئیات و کنتراست زیادی در چرخ و فلک می‌شود و حصار آهنی سیاه جلوی چرخ و فلک با اسب‌های پشت زمینه ترکیب می‌شود.

در مقابل، گلکسی A54 با دست سبک تر خود، جزئیات بیشتری مانند سطوح مختلف غرفه بلیط و اسب‌های منحصر به فرد پشت زمینه را برجسته می‌کند. این عکس بسیار متعادل‌تر است و در مناطق بیشتر تاریک، جزئیات بیشتری را به نمایش می‌گذارد. با این حال، فکر می‌کنم نحوه نمایش برگ‌های درختان در پس‌زمینه، کمی برجسته‌تر از حد تلاش شده در گلکسی A54 به نظر می‌رسد.

در فضای باز، جت

تفاوت قابل توجهی بین عکس‌های مختلف یک گجت اندرویدی که به یک مجسمه تبدیل شده، وجود ندارد. به همین دلیل، برنده ممکن است به این نتیجه برسد که شما می‌خواهید دوربین موبایل خود را برای ثبت تصاویر صحنه‌ها استفاده کنید. عکس گرفته شده با دوربین پیکسل 7، بسیار واقعی به نظر می‌رسد. این عکس، با چمنی تیره‌تر و آسمانی تا حدی روشن‌تر، ظاهری طبیعی تر دارد. در عکس گلکسی A54، سعی شده تا به تصویری روشن‌تر دست یافته شود و لکه‌های آسمان نیز به صورتی تیره‌تر نشان داده شوند تا کنتراست بیشتری در عکس به وجود آید.

به نظرم، عکس گلکسی A54 بهتر است. این انتخاب به دلیلی نیست که لزوماً رنگ‌های بسیار اشباع شده آن را ترجیح می‌دهم، بلکه به دلیل شارپ بودن بیشتر حروف صفحه نمایش این دستگاه نسبت به دوربین پیکسل 7. با این حال، شاید دیدگاه شما متفاوت باشد.

در فضای باز، فوق عریض

عادت دوربین پیکسل 7 به پذیرش تاریکی در هنگام استفاده از لنزهای فوق عریض به خوبی کمک می‌کند که جزئیات ساختمان‌هایی را که در عکس گلکسی A54 از بین رفته‌اند، در سایه‌های تیره‌تر روی عکس برجسته کند. اگرچه، اگر می‌خواهید استدلال کنید که چمن و درختان روشن تر در عکس A54 جذاب‌تر به نظر می‌رسند، من نمی‌خواهم به شما بگویم که اشتباه می‌کنید، اما فکر می‌کنم نکته‌ی اصلی یک عکس فوق‌عریض باید تاکید بر تصویر بزرگ باشد. به نظر من، پیکسل 6 ظاهر کلی بهتری دارد.

در واقع، یک افکت چشم ماهی در لبه‌های عکس‌ها وجود دارد که در عکس پیکسل 7 بیشتر به چشم می‌آید. (برای مثال، ساختمان قرمز آجری در سمت راست عکس که با زاویه‌ی حادتری در عکس پیکسل 7 کج می‌شود.) شاید بازتابی از میدان دید مختلف باشد، اما لنز فوق عریض گلکسی A54 دارای FOV 123 درجه است که نسبت به دید 120 درجه‌ای پیکسل 7 بیشتر است.

در فضای باز، زوم

این دو گوشی یعنی پیکسل 7 و گلکسی A54 هردو دارای لنز ثابت هستند و امکان زوم اپتیکال را ندارند، به همین دلیل در زوم نزدیک به سوژه، باید از زوم دیجیتال استفاده کنید. با این حال، پیکسل 7 با ویژگی Super Res Zoom، با استفاده از عکاسی محاسباتی بهبود روش زوم را در برابر نویز و گنگی تصویر ارائه می‌دهد. با این حال، در دستگاه گلکسی A54، تنظیمات رنگ و روشنایی به گونه‌ای هستند که باعث به حداقل رساندن گنگی در زوم شده و تصویر در فوکوس خوبی قرار می‌گیرد. در زوم 8 برابری، گلکسی A54 بیشتر در فوکوس باقی می‌ماند و در مقابل، پیکسل 7 کمی تار است. به علاوه، در زوم 2 برابری، عکس پیکسل 7 شارپ تر است، در حالی که این تلاش برای 8 برابری زوم ممکن است باعث افزایش فشار بر روی گوشی سامسونگ شود.

در فضای باز، ماکرو

من به لنزهای ماکروی اختصاصی خیلی علاقه‌مند نیستم، چون فکر می‌کنم برای کاربران معمولی گوشی‌های هوشمند بسیار بی‌ربط هستند، با این حال، گوشی سامسونگ گلکسی A54 با لنز اختصاصی ماکرو، یک گل زرد در نزدیکی را بسیار واضح نشان می‌دهد. در مقابل، گوشی Google Pixel 7a در لبه‌ها عملکرد خوبی دارد و رنگ‌هایش روشن و چشم‌نواز هستند، اما وقتی به سمت مرکز نمایشگر می‌رود، عملکرد آن ضعیف‌تر می‌شود. در حالی که در عکس‌های گلکسی A54 همه چیز شارپ‌تر و روشن‌تر است و می‌توان چین و چروک‌های مختلف روی گلبرگ‌های گل را ببینید. در مجموع، گوشی سامسونگ گلکسی A54 در عکس‌برداری ماکرو عملکرد بهتری دارد.

مقایسه دوربین گوگل پیکسل 7a و سامسونگ گلکسی A54 در عکس‌های داخلی ساختمان

داخل ساختمان، غذا

در یک نظرسنجی از کارکنان Toms Guide، مقایسه نزدیکی از دوربین های گوشی های Google Pixel 7a و Samsung Galaxy A54 صورت گرفت. بر اساس نظرات آنان، عکس های گوشی Pixel 7a برای تولید شربت شکلات واقعی‌تر عمل بهتری انجام می‌دهد و جزئیات سمت راست صفحه در این گوشی شارپ‌تر هستند. با این حال، گوشی Galaxy A54 با داشتن رنگ‌های سردتر در عکس‌های خود، جزئیات بیشتری را در رندرهای خود به نمایش می‌گذارد. گرچه رندر سفیدتر گوشی Pixel 7a واقعی‌تر به نظر می‌رسد، اما با این حال، نقاط قوتی در رندرهای گوشی Galaxy A54 نیز وجود دارد.

در داخل خانه، غذا در شب

در این تصویر از جنگ ستارگان من در شام چهارم، تن رنگ یکی از عوامل مهمی است که تصمیم‌گیری درباره عکس را تعیین می‌کند. (در واقع تصویر یک بشقاب “بوبا فتوچین آلفردو” با یک کتلت پف کرده که مزه آن به جوجه شبیه است را نشان می‌دهد، البته اگر شما با این غذا آشنایی دارید). همچنین می‌توان در عکس پیکسل 7، یک لیوان شیر آبی را مشاهده کرد؛ اما در تلاش گلکسی A54 این رنگ به نظر ساده‌تر می‌آید.

داخل ساختمان، خواربارفروشی

در این عکس از برخی فلفل های چند رنگ، نه تنها کنتراستی در نحوه نزدیک شدن گوشی‌ها به رنگ ایجاد می‌کند، بلکه نحوه برخورد آن‌ها با نور شدید فلورسنت را نیز نشان می‌دهد. باید بدانید که در پیکسل ۷، فلفل‌ها با رنگ آمیزی مشکی همراه هستند و برخی از فلفل‌های قرمز به خصوص در سایه، محو شده‌اند.

بدون شک در عکس گلکسی A54، همه چیز روشن تر است، اما من مطمئن نیستم که بهتر است که ردیف فلفل‌های زرد و نارنجی بیش از حد نوردهی شوند و روشنایی فلفل‌های سبز، برخی از جزئیاتی را که توسط نورپردازی متضاد در عکس پیکسل ۷a نمایش داده می‌شود، پنهان نکند.

عکس‌های شبانه Google Pixel 7a در مقابل دوربین Samsung Galaxy A54

در فضای باز، نور کم

این یکی از نزدیک‌ترین مقایسه‌هاست و هر دو گوشی پیکسل 7a و گلکسی A54 در هنگام غروب عکس‌های بسیار خوبی از یک لامپ می‌گیرند. رنگ‌ها در هر دو عکس به خوبی متعادل هستند، حتی اگر در عکس پیکسل 7A کمی تیره‌تر باشند. برای مثال، می‌توان به الماس‌های آبی رنگ روی خود لامپ اشاره کرد که نشان می‌دهد پیکسل 7a چگونه از رنگ‌های تیره‌تر بهره می‌برد.

با این حال، به همان اندازه که این عکس‌ها با هم مطابقت دارند، من به پیکسل 7a امتیاز می‌دهم. تاریکی بسیار کمتری در اطراف لبه‌ها در عکس آن نسبت به چیزی که در عکس گلکسی A54 خواهید یافت، وجود دارد. همچنین، تصویر پیکسل ایکس ال کمی دقیق‌تر است، شاید به این دلیل که کنتراست نور و تاریکی را در تصویر خود بهتر نشان می‌دهد.

داخل ساختمان، نور کم

وقتی وارد خانه می‌شویم و حالت شب را برخی از مجسمه‌ها تست می‌کنیم، در عکس‌های گرفته شده با گوشی‌های مختلف تفاوت زیادی وجود دارد. در مقایسه با گوشی سامسونگ A54، در عکس‌های گوشی پیکسل 7a، گودزیلا، هومر و دوربین رترو روشن‌تر و با جزئیات بیشتری قابل مشاهده هستند. خطوط افقی و عمودی روی سطح در عکس‌های پیکسل 7a بیشتر و واضح‌تر از عکس‌های گلکسی A54 مشاهده می‌شود. این نشان می‌دهد که گوشی سامسونگ در شرایط نور کم دچار مشکل جبران نور می‌شود.

در فضای باز، شب

زمانی که در شب وارد خانه می‌شویم و برخی از مجسمه‌ها را با حالت شب آزمایش می‌کنیم، رقابت کمتری بین دو گوشی وجود دارد. در عکس‌های پیکسل 7a، گودزیلا، هومر و دوربین رترو نسبت به عکس گلکسی A54، در حالت شب، روشن‌تر هستند. به‌عبارت دیگر، در عکس‌های پیکسل 7a، خطوط افقی و عمودی روشن‌تری دیده می‌شود. مشخص است که گوشی سامسونگ در برابر کمبود نور با مشکل روبرو می‌شود.

همچنین، در عکس حالت شب گلکسی A54، وقتی در اواخر شب به بیرون می‌رویم و نور محیط به صحنه کمک نمی‌کند، نمی‌تواند تصاویر واضحی تولید کند. این در حالی است که در عکس‌های پیکسل 7a، رنگ‌ها روشن‌تر هستند و رنگ صورتی در پشت آن بسیار پر جنب و جوش به نظر می‌رسد.

بنظر می‌رسد سایه‌های موجود در گلکسی A54، تا حدی باعث بی‌حرکتی عروسک کرمی می‌شود، حتی اگر گردن بند آن در سایه‌ها گم شده باشد. با این حال، اگر به پس‌زمینه هر دو عکس نگاه کنید، می‌توانید بیشترین تعداد گل را در عکس پیکسل 7a ببینید و همچنین یک قطب در آن مشاهده می‌شود که در عکس گلکسی A54 نیست. بهتر است تصاویر با کیفیت بالاتری برای عکس‌های حالت شب گلکسی A54 تهیه شوند.

شخص، شب

در این عکس، من در ایوان جلوی خانه و در زمانی که از یک مارتینی در اواخر شب لذت می‌برم، عکس گرفته شده‌ام. در این عکس، نورپردازی محیط بیشتر به کار رفته است، شاید همین مسئله باعث می‌شود گلکسی A54 بتواند عکس بهتری بگیرد. در این عکس، صحنه با نورپردازی بهتری نمایش داده شده و پوست من طبیعی‌تر به نظر می‌رسد؛ حتی می‌توانید زیتون‌های کوکتل را در لیوان من تشخیص دهید.

در مقابل، پیکسل 7a هر چیزی که تشخیص آن دشوار است را تاریک می‌کند و پس‌زمینه عکس تاریک شده است. پوست من صورتی غیرطبیعی به نظر می‌رسد و کوکتل در لیوان چیزی جز نامرئی نیست.

مقایسه دوربین گوگل پیکسل 7a و سامسونگ گلکسی A54: حالت پرتره و سلفی

پرتره، در فضای باز

با استفاده از حالت پرتره، در هر دو گوشی، تصویری از همکارم مارک اسپونر در یک پارک در نیویورک گرفتیم. گوشی گلکسی A54 با وجود اینکه به نظر من تصویر کمی بیش از حد روشن است، باعث ایجاد یک پس‌زمینه پاکتر شده است. به دلیل اینکه پیکسل 7a ویژگی‌های جزئی‌تری را در سایه از دست می‌دهد، مشاهده چهره مارکونی با گلکسی A54 آسان‌تر است.

با این حال، من فکر می‌کنم عکس پرتره پیکسل 7a با توجه به رنگ بندی متعادل‌تری که در پس‌زمینه وجود دارد، بهتر است. این امر بسیار محزون کننده است؛ زیرا گلکسی A54 احتمالاً دارای افکت بوکه‌ی بیشتری است؛ به دلیل اینکه در بوته‌ی سمت چپ تصویر پیکسل، مقداری از تاری موجود در بخش‌های دیگر تصویر، وجود ندارد.

پرتره، مجسمه

به طور معمول، عکس پرتره از اشیا بی جان گرفته نمی‌شود، اما با این حال، پیکسل 7a و گلکسی A54 در گرفتن عکس این مجسمه کار مناسبی انجام دادند. در هر دو عکس، مجسمه به وضوح از پس‌زمینه تاری جدا شده است. من پس‌زمینه نزدیک تر پیکسل 4 را بیشتر دوست دارم، اما این مسئله به سلیقه شخصی بستگی دارد. شاید شما ترجیح می‌دهید که گلکسی A54 با داشتن دیدگاهی همه جانبه، این عکس را گرفته باشد.

چیزی که در این عکس برای من مهم است، روش‌های مختلفی است که دوربین‌ها برای کنترل رنگ استفاده می‌کنند (که در واقع یک مسئله تکراری از نمای روبروی این دوربین‌ها است). گلکسی A54 از رنگ‌های سردتری استفاده می‌کند که به تغییر برخی از رنگ‌ها منجر می‌شود. شلوار صورتی و پیراهن خاکستری مجسمه در عکس پیکسل 7a کمی پرجنب‌وجوش‌تر هستند و رنگ پوست گرم‌تر و چشم‌های آبی او را فراخوانده است. من فکر می‌کنم که این مسئله باعث می‌شود که پرتره پیکسل 7a به طور کلی موثرتر باشد.

سلفی، در فضای باز

به طور کلی، در این سلفی، ما با دوربین های جلویی این دو گوشی آشنا می شویم. جالب است بدانید که تفاوت هایی که در زمان تست دوربین های پشتی این گوشی ها بروز می کرد، در مورد دوربین سلفی نیز صادق است.

چهره مریخ نورد در عکس گلکسی A54 بیشتر مشخص است، اگرچه یک بار دیگر نوردهی بیش از حد روی چهره وجود دارد. در عین حال، چشم های مارکیونه در عکس های پیکسل 7a در سایه گم می شوند و حداقل گوشی گوگل جزئیات بیشتری را نشان می دهد. شما می توانید الگوی پوست او را بهتر ببینید و سلفی پیکسل 7A رنگ پوست گرمتر و طبیعی تری نیز دارد.

مقایسه دوربین گوگل پیکسل 7a با گلکسی A54 سامسونگ: نتیجه

معمولا مقایسه های گذشته بین گوشی های میان رده گوگل و سامسونگ باعث پیروزی چشمگیر دوربین های پیکسل شده است. با این حال، در حال حاضر رقابت در این زمینه کمی نزدیک تر است و باید در نظر داشت که هر کدام از این تلفن ها عکس های بسیار خوبی را ارائه می دهند.

بنابراین، به نظر می رسد پیکسل 7a کمی پایدارتر از گلکسی A54 عمل می کند، حتی با تمایل به رنگ بندی تیره در عکس هایش. در بعضی موارد، این می تواند باعث بهتر دیده شدن جزئیات شود و در مقابل، نوردهی بیش از حدی که در برخی از عکس های گلکسی A54 مشاهده شد، جلوگیری می کند.

گلکسی A54 به وضوح بهترین عملکرد را در محیط های خارج از خانه دارد، چرا که می تواند با نورپردازی داخلی جبران کند. همچنین پیکسل 7a در عکس های شبانه بهتر عمل کرد، با استثنای یک حالت که فردی در عکس حضور داشت. به نظرم حالت پرتره در پیکسل XL کمی روان تر است، با این حال گلکسی A54 توانست تاریخ پس زمینه را با بسیاری از جزئیات مدیریت کند.

بنابراین، با توجه به عملکرد و قیمت، من فکر می کنم پیکسل 7a در نهایت بهترین دوربین گوشی های زیر 500 دلار را دارد. با این حال، من تحت تأثیر عملکردی که گلکسی A54 در محیط های داخلی دارد، قرار گرفتم و بنابراین اگرچه این تلفن کمی ارزان تر است، برخی از موارد را بهتر از پیکسل 7a انجام می دهد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *