گوگل پیکسل 7a دارای ویژگی پنهانی است که در سایر مدل‌های پیکسل وجود ندارد

Google Pixel 7a دارای یک ویژگی پنهان است که در سایر 'مدل های پیکسل‌ وجود ندارد

این ویژگی به صورت هوشمندانه نحوه کارکرد لرزش‌های اعلان را تغییر می‌دهد و در تنظیمات گوشی توسط “اندروید پلی” پیدا شده است. این ویژگی بسیار مفید به نظر می‌رسد و با نام “ارتعاشات هشدار انطباقی” در زیر منوی “ارتعاشات QHaptics” در منوی تنظیمات صدا قابل دسترسی است.

این ویژگی برای اولین بار در ماه دسامبر توسط “اندروید پلی” در تست بتا پیدا شده بود و حالا به نظر می‌رسد که حداقل در حال حاضر برای پیکسل‌های جدید و ارزان‌تر این مدل انحصاری و سرگرم‌کننده‌ای است.

دو اسکرین شات، یکی از Pixel 7a (سمت چپ) که تنظیمات لرزش هشدار تطبیقی ​​را نشان می‌دهد، و دیگری از Pixel 6 Pro، که آن گزینه در همان منو وجود ندارد.
دو اسکرین شات، یکی از Pixel 7a (سمت چپ) که تنظیمات لرزش هشدار تطبیقی را نشان می‌دهد، و دیگری از Pixel 6 Pro که آن گزینه در همان منو وجود ندارد. (اعتبار تصویر: راهنمای Tom’s Guide)

با توجه به توضیحات این ویژگی در قسمت تنظیمات، با استفاده از “هشدار انطباقی”، صدای هشداری که از لرزش گوشی تولید می‌شود، فقط در حالت‌هایی که در حال حرکت هستید یا نمی‌توانید صفحه نمایش گوشی را ببینید، به گوش می‌رسد. این امر منطقی به نظر می‌رسد، زیرا اگر گوشی در نزدیکی شما روی میز یا سطح دیگری قرار بگیرد، همچنان ممکن است اعلان هایی را که از طریق صفحه نمایش نمایش داده می‌شوند، ببینید.

به نظر می‌رسد سفارشی‌سازی دیگری برای این ویژگی در دسترس نیست و تنها گزینه روشن یا خاموش کردن آن وجود دارد. اما در بروزرسانی‌های آینده، ممکن است شاهد گزینه‌های بیشتری باشیم که به کاربران اجازه می‌دهد سطح لرزش مورد نظر خود را از میان تعدادی از تنظیمات پیش‌فرض انتخاب کنند.

این قابلیت باید به سایر گوشی های پیکسل هم آورده شود!

نمای پشت Google Pixel 7 Pro
گوگل پیکسل 7 پرو. (اعتبار تصویر: Tom’s Guide)

با توجه به اینکه به نظر می‌رسد قابلیت “هشدار انطباقی” تنها یک ویژگی نرم‌افزاری است و نیاز به ارتباط با سخت‌افزار گوشی ندارد، امیدواریم که به زودی این ویژگی در سایر گوشی‌های پیکسل نیز قابل دسترسی باشد. با این حال، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌شود، در حال حاضر این ویژگی در سایر پیکسل‌های دارای اندروید 13 در دسترس نیست.

خوشبختانه، بسته بروزرسانی ویژه پیکسل، یکی از نقاط فروش بزرگ گوگل است و هر سه ماه برای اضافه کردن ویژگی‌های جدید و اغلب منحصر به فرد، منتشر می‌شود. این به این معنی است که نیازی به انتظار استفاده از اندروید 14 تا پایان سال 2023 نیست تا بتوانید از لرزش‌های هوشمندتر بر روی گوشی خود استفاده کنید.

اگر به فکر خرید یک گوشی میان‌رده جدید گوگل هستید، قبل از خرید بهتر است بررسی پیکسل a7 را مطالعه کنید. ما فکر می‌کنیم که این گوشی با توجه به صفحه نمایش، دوربین و چیپست بهبود یافته، یک گوشی فوق‌العاده برای پول است و آن را به جدیدترین عضو از بهترین گوشی‌های ارزان قیمت ما تبدیل می‌کند. و ویژگی لرزش هشدار تطبیقی فقط این گوشی را بهتر می‌کند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *