غفلت نکنید! ممکن است گوگل حساب جیمیل قدیمی شما را حذف کند

گوگل ممکن است حساب قدیمی جیمیل شما را حذف کند

به دنبال اعلام ایلان ماسک درباره شروع تمیزکاری حساب‌های غیرفعال توسط توییتر، گوگل اعلام کرده است که همین کار را برای حساب‌های جیمیل قدیمی نیز انجام خواهد داد. با این حال، خوشبختانه هنوز واضح نیست که کدام حساب‌ها به عنوان غیرفعال شناخته شده و زمان شروع حذف آن‌ها چه زمانی خواهد بود.

گوگل در یک پست در وبلاگ خود توضیح داده است که دلیل اصلی حذف حساب‌های غیرفعال، کمک به حفظ امنیت کاربران در برابر سرقت و تقلب است. بر اساس تحلیل داخلی خود، گوگل اظهار کرده است که احتمال تایید هویت دومرحله‌ای حساب‌های رها شده، بیش از ۱۰ برابر کمتر از حساب‌های فعال است. علاوه بر این، این اقدام به این معنی است که گوگل داده‌های شخصی بی‌جهت را نگه نمی‌دارد.

با توجه به حساب‌های گوگل، شما می‌توانید فعالیت‌های بیشتری از ساده چک کردن ایمیل‌ها انجام دهید و تمام اشتراک‌های یوتیوب خود را به یاد داشته باشید. می‌توانید از آن‌ها به عنوان رمز عبور مدیریت استفاده کنید و به طیف گسترده‌ای از سرویس‌های شخص ثالث دسترسی پیدا کنید. احتمالاً یک یا دو حساب قدیمی دارید که نمی‌خواهید حذف شوند.

خبر خوب برای آن دسته از شما که اکانتی دارید که مدتی است از آن استفاده نمی کنید این است که گوگل سیاست های جدید خود را بلافاصله اجرا نخواهد کرد.طبق اعلام، اولین شروع حذف حساب ها دسامبر 2023 است؛ بنابراین حداقل تا آن زمان باید وارد حساب شوید تا آن را از پاک سازی گوگلی ها نجات دهید.

علاوه بر این، پیش از حذف حساب کاربری گوگل می گوید که در طول ماه های منتهی به پاک شدن حساب، اعلان های متعددی را هم به خود ایمیل و هم به آدرس ایمیل بازیابی آن ارسال خواهد کرد.به احتمال زیاد گوگل یک روز بدون هشدار تعویض خواهد کرد

چگونه می‌توانم از حذف حساب کاربری گوگل جلوگیری کنم؟

حداقل برای اینکه گوگل حساب کاربری را فعال در نظر بگیرد، شما باید حداقل هر 2 سال یک بار وارد آن شوید. همچنین، گوگل در صورتی که فعالیت‌هایی مانند چک کردن یا ارسال ایمیل، دسترسی به گوگل درایو یا تماشای ویدیو در یوتیوب را در حین ورود به حساب کاربری انجام دهید، آن را به عنوان یک حساب فعال در نظر می‌گیرد.

Google Drive در تلفن در مقابل پس‌زمینه رنگین‌کمان
از گوگل درایو استفاده کنید تا حساب شما فعال در نظر گرفته شود (اعتبار تصویر: Google)

علاوه بر این، اگر شما اشتراکی فعال از طریق حساب کاربری گوگل خود، مانند گوگل اوت لوک یا یک نشریه خبری شخص ثالث یا حتی یکی از بهترین سرویس‌های استریم را داشته باشید، گوگل حساب کاربری شما را نیز فعال در نظر خواهد گرفت.

در نهایت، اگر حساب کاربری برای یک سازمان مانند مدرسه یا کسب و کار ایجاد شده باشد، تحت تأثیر این تغییر قرار نخواهد گرفت و گوگل به صورت خودکار این نوع حساب‌ها را حذف نخواهد کرد.

اگر شما چندین حساب کاربری گوگل دارید، توصیه می‌کنیم تنظیماتی انجام دهید که پراستفاده‌ترین آدرس ایمیل شما به عنوان ایمیل بازیابی حساب‌هایی باشد که کمتر از آن‌ها استفاده می‌کنید. به این ترتیب، اگر شما به فعال نگه داشتن یکی از حساب‌ها فکر نکنید، پیام‌های هشدار گوگل را مشاهده خواهید کرد که به شما یادآوری می‌کند قبل از حذف دائمی، از آن استفاده کنید

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *