Google Drive: مشکلی در همگام‌سازی داده‌ها، منجر به از دست رفتن فایل‌ها شد

کاربران Google Drive پس از ماه‌ها ناپدید شدن فایل‌ها در شوک باقی ماندند

گوگل در حال بررسی مشکلی با Google Drive for Desktop است که منجر به چند ماه از دست رفتن فایل‌ها برای برخی از کاربران شد.

گوگل درایو قطعا یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری است اما در حال حاضر، برخی از کاربران نسخه دسکتاپ با مشکلی مواجه هستند که منجر به از دست رفتن فایل های کامپیوتر آن ها می شود.

در حالی که گوگل درایو به شما اجازه می دهد تا فایل ها را از یک مرورگر وب یا از طریق یک اپلیکیشن در گوشی خود آپلود کنید، یک نسخه دسکتاپ نیز وجود دارد که همانند بهترین سرویس های پشتیبان گیری ابری عمل می کند.

باتوجه به پست منتشرشده در انجمن های پشتیبانی گوگل، از هفته گذشته، یکی از کاربران متوجه شد که گوگل درایو برای دسکتاپ در کامپیوتر آن ها به روال ماه مه سال جاری بازگشته است. برخی دیگر نیز در گزارش خود اعلام کردند که ماه ها اطلاعات خود را از دست داده اند.

پس از بررسی های بیشتر، هیچ نشانه ای وجود نداشت که کاربران یا گوگل داده های از دست رفته را حذف کرده باشند. در عوض همانطور که BleepingComputer اشاره می کند، مشکلی در سیستم سرویس ها مانع از همگام سازی داده های محلی با Google Cloud می شود.

گویا گوگل در حال کار بر روی یک اصلاح است

حالا که این داستان در اینترنت جریان دارد، گوگل قطعا از این مساله آگاه است اما هنوز مشخص نیست که آیا در حال حاضر مشکلی در کار است یا خیر.

در همین پست، کاربر دیگری آنچه از تیم پشتیبانی گوگل شنیده بود را بازگو کرد. ظاهرا اگر فایل های از دست رفته طی 24 تا 48 ساعت بازیابی نشوند، برای همیشه از گوگل درایو حذف می شوند.

نماینده تیم پشتیبانی گوگل در ادامه گفت که این مساله توسط مهندسان محصولات این شرکت در حال بررسی است که منتظر یک تحلیل علت ریشه ای هستند تا ببینند چگونه می توانند این مساله را حل کنند. به این ترتیب، هیچ جدول زمانی برای زمان یا امکان دسترسی به کاربران آسیب دیده گوگل درایو تعیین نشده است.

البته در این بین توصیه می شود که کاربران آسیب دیده از ایجاد تغییر در پوشه root / data در گوگل درایو برای دسکتاپ تا زمان برطرف شدن مشکل خودداری کنند. فایلی که نباید تغییر کند را می توانید در اینجا پیدا کنید:

  • macOS: Q/ Library / Application Support / Google / DriveFS

شایان ذکر است انجمن های پشتیبانی گوگل توسط داوطلبانی اداره می شوند که دانش مشابهی با کارمندان تیم گوگل درایو ندارند. Toms Guide در رابطه با این موضوع به گوگل مراجعه کرده و در صورتی که اطلاعات بیشتری کسب کردیم، این مقاله را به روز رسانی کنیم.

چرا باید از قانون پشتیبان 3-2-1 پیروی کنید

یک هارد دیسک اکسترنال، نشان دهنده مقاله ای در مورد نحوه تعمیر هارد دیسک خارجی که نمایش داده نمی شود
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

اگرچه سرویس های ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری ابری به ابزارهایی بسیار مفید تبدیل شده اند، اما شما همیشه می خواهید یک پشتیبان از پشتیبان خود داشته باشید، فقط در صورتی که

به همین دلیل است که بسیاری از افراد به استراتژی پشتیبان 3 – 2 – 1 قسم می خورند. استراتژی پشتیبان گیری 3 – 2 – 1 که توسط عکاس پیتر کروگ ابداع شده و در کتاب مدیریت دارایی دیجیتال برای عکاسان شرح داده شده است، توصیه می کند که کاربران حداقل سه نسخه از داده های شما از جمله نسخه اصلی را به همراه دو نسخه حفظ کنند.

علاوه بر نسخه های اضافی، کروگ استفاده از دو نوع رسانه مختلف را برای ذخیره سازی آن ها پیشنهاد می کند. به عنوان مثال، می توانید فایل های کوچک تر خود را روی یکی از بهترین درایوهای USB و فایل های بزرگ تر خود را روی یکی از بهترین هارد درایوهای اکسترنال برای حفظ امنیت نگه دارید.

در عین حال باید یک کپی از فایل های خود را در مکانی خارج از سایت نگه دارید. این می تواند در خانه یکی از دوستان یا اعضای خانواده باشد اما اگر فایل ها حساس هستند، می توانید آن ها را در یک صندوق امن نگهداری کنید.

فرقی نمی کند که یک سرویس ذخیره سازی ابری با چنین مشکلی مواجه شود یا خانه یا دفتر شما با یک فاجعه طبیعی یا حتی آتش سوزی مواجه شود، اگر از قانون پشتیبان گیری 3 – 2 – 1 پیروی کنید، می توانید خیالتان راحت باشد که همیشه یک کپی اضافه از مهم ترین فایل های خود خواهید داشت.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *