Google از این هفته شروع به حذف حساب‌های غیرفعال می‌کند

Google از این هفته شروع به حذف حساب‌های غیرفعال می‌کند

از اول دسامبر، Google به‌روزرسانی مرحله‌بندی خط‌مشی حساب غیرفعال خود را آغاز می‌کند و حساب‌هایی را که دو سال است به آن‌ها دسترسی نداشته‌اند پاک می‌کند.

اگر حساب کاربری قدیمی گوگل دارید که مدتی است از آن استفاده نمی کنید، ممکن است این هفته پاک شود. از اول دسامبر، گوگل شروع به پاک سازی عکس ها، ویدیوها، ایمیل ها و دیگر داده های متعلق به حساب های غیرفعال خواهد کرد؛ یعنی حساب هایی که حداقل دو سال است به آن ها دسترسی پیدا نکرده است.

سیاست به روزرسانی حساب های غیرفعال گوگل که این شرکت برای اولین بار در ماه مه اعلام کرد، در مورد محتوای موجود در فضای کاری گوگل مانند جیمیل، درایو، داکس، میت، تقویم و فوتوز اعمال می شود. گوگل قصد دارد اجرای سیاست به روزرسانی حساب های غیرفعال خود را از اول دسامبر آغاز کند. اگرچه این شرکت از ماه آگوست هشدارهایی را برای کاربران آسیب دیده ارسال کرده که به آن ها هشدار می دهد حساب های آن ها ممکن است در معرض خطر پاک شدن قرار بگیرند. حذف در یک رویکرد مرحله ای انجام خواهد شد، که با حساب هایی شروع می شود که ایجاد شده اند و دیگر هرگز بازبینی نمی شوند.

معاون مدیریت محصول گوگل، روت کریشلی، در ماه مه توضیح داد که این پاک سازی بخشی از یک اقدام امنیتی برای حفاظت از حساب ها است. یک تجزیه و تحلیل داخلی نشان داد که حساب های قدیمی تر حداقل 10 برابر بیشتر به رمزهای عبور بازیافتی متکی هستند و به طور قابل توجهی کم تر احتمال دارد که اقدامات امنیتی به روز مانند تایید دو مرحله ای داشته باشند.

به این معنی که این حساب ها اغلب آسیب پذیر هستند و زمانی که یک حساب به خطر می افتد، می تواند برای هر چیزی از سرقت هویت گرفته تا یک بردار برای محتوای ناخواسته یا حتی مخرب مانند اسپم استفاده شود.”

این شرکت در ماه آگوست اعلام کرد: اگرچه گوگل برای برخی حساب های خاص، مانند حساب هایی با کانال های یوتیوب، حساب هایی با مانده موجودی در کارت های هدیه، حساب هایی با آیتم های دیجیتالی خریداری شده مانند کتاب یا فیلم، و حساب هایی که اپلیکیشن هایی را منتشر کرده اند که در پلتفرمی مانند فروشگاه گوگل پلی فعال هستند، استثنا قائل می شود. در صفحه سیاست حساب های غیرفعال گوگل می توانید گزینه های دیگری نیز پیدا کنید.

چگونه از حذف اکانت گوگل خود جلوگیری کنیم

اگر گوگل تصور کند که حساب کاربری شما غیر فعال بوده است، یک سری ایمیل به آدرس جیمیل شما و همچنین حساب ایمیل بازیابی شما ارسال خواهد کرد، البته اگر شما یک سری ایمیل داشته باشید.

برای اینکه حساب کاربری گوگل شما برای حذف علامت گذاری نشود، کافی است حداقل هر دو سال یک بار وارد حساب کاربری خود یا هر سرویس گوگل متصل به آن حساب شوید. گوگل همچنین فهرستی از روش های دیگر برای اطمینان از فعال ماندن حساب کاربری شما ارائه کرد:

  • خواندن یا ارسال ایمیل
  • استفاده از گوگل درایو
  • تماشای یک ویدیو در یوتیوب
  • به اشتراک گذاری یک عکس
  • دانلود یک اپلیکیشن
  • استفاده از جستجوی گوگل
  • استفاده از Sign in with Google برای ورود به اپلیکیشن یا سرویس شخص ثالث

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *