گوگل پیکسل به زودی به هوش مصنوعی بارد مجهز خواهد شد

گوگل پیکسل به زودی به هوش مصنوعی بارد مجهز خواهد شد

بعد از پیروزی مایکروسافت با چت جی پی تی، بارد، هوش مصنوعی غول جستجوی گوگل، به زودی از طریق ویجت صفحه اصلی به گوشی هوشمند گوگل پیکسل شما خواهد رسید. در نبرد موتور جستجوی هوش مصنوعی، مایکروسافت و گوگل با هم درگیر هستند. با توجه به پیشرفت بینگ در کامپیوتر و موبایل از طریق یک اپ، به طور کلی، عملکرد بهتری نسبت به گوگل دارد.

به روزرسانی های اخیر باعث بهبود ریاضیاتی بارد و توانایی کدنویسی آن شده است. این روزها گفته می‌شود که گوگل قصد دارد بارد را در گوشی‌های هوشمند خود قرار دهد.

بر اساس گزارش 9to5Google، یک کد در فایل‌های اپلیکیشن اندروید، احتمال وجود ویجت صفحه‌اصلی برای Google Bard را نشان می‌دهد. با این حال، هنوز دقیقاً مشخص نیست که این ویجت چگونه عمل خواهد کرد. این ویجت می‌تواند یک آیکون مستقل جدید باشد یا در ویجت برنامه‌های جستجوی گوگل موجود قرار گیرد. همچنین نمی‌دانیم که آیا ویجت Google Bard تمامی سرویس‌های مشابه نسخه مرورگر را ارائه خواهد داد یا خیر، اما حداقل باید یک راه آسان‌تر برای دسترسی به هوش مصنوعی گوگل برای کاربران گوشی‌های هوشمند پیکسل ارائه داده شود.

البته هیچ تضمینی وجود ندارد که این کد به این معنی باشد که در آینده نزدیک، شاهد ویجت Google Bard خواهیم بود. اما با توجه به اینکه رویداد Google I/O 2023 به زودی برگزار خواهد شد و احتمالاً Google Bard در آن رویداد حضور پررنگی خواهد داشت، احتمال وجود دارد که در آن زمان، اطلاعات بیشتری در مورد این گجت فاش شود.

منحصرا فقط برای پیکسل!

با توجه به گزارش، یکی از ویژگی‌های مهم این پتنت این است که ویجت Bard ابتدا برای تلفن های هوشمند پیکسل 6، پیکسل 7 و شاید پیکسل فولد ارائه خواهد شد. بنابراین، اگر شما یکی از بهترین تلفن های هوشمند اندرویدی را جز پیکسل دارید، احتمالاً نمی توانید به صورت مستقیم به ویجت Bard دسترسی پیدا کنید. با این حال، ممکن است در آینده و با توسعه بیشتر، این ویجت برای سایر دستگاه ها نیز در دسترس قرار بگیرد.

استادیا
Google Stadia نیز در ابتدا یک انحصاری پیکسل بود (اعتبار تصویر: Google)

این اولین بار نیست که گوگل خدمات خود را به گوشی‌های هوشمند خود منحصر می‌کند. در ابتدا گوگل استادیا تنها روی گوشی‌های پیکسل بازی پذیرفته می‌شد و این مسئله شاید به محبوبیت اولیه آن کمکی نکرده باشد، زیرا گوشی‌های پیکسل در آن زمان به تعداد زیادی موجود نبودند.

امیدواریم برد مانند استادیا غیررسمی لغو نشود، به این ترتیب شرکت از سرمایه‌گذاری در آن خسته خواهد شد، اما باید منتظر بمانیم و ببینیم.

همچنین، به دنبال تست ربات‌های هوش مصنوعی دیگر باشید؛ چند جایگزین جالب برای چت‌جی‌پی‌تی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را همین حالا امتحان کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *