گوگل بارد به یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی مبتنی بر Adobe Firefly مجهز میشود

گوگل بارد به یک تولید کننده تصویر هوش مصنوعی مبتنی بر Adobe Firefly مجهز میشود

گوگل بارد در حال حاضر بهبود پیدا کرده و با استفاده از هوش مصنوعی مبتنی بر ادوبی، قابلیت تولید تصاویری از پاسخ‌های متنی را به کاربران خواهد داد. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا پس از دریافت پاسخ به سوالات خود، تصاویر مربوطه را در نرم‌افزار Adobe Express ویرایش کنند.

این بهبود در رویداد Google I/O معرفی شد و برای طرفداران چت بات هوش مصنوعی این شرکت، خبر خوش‌آیندی است. هوش مصنوعی Bing از قابلیت ساخت تصاویر با استفاده از یکپارچگی با DALL-E استفاده می‌کند و این بهبود، بخش بعدی طبیعی برای گسترش آن است.

با استفاده از Adobe Firefly، همه چیز امکان پذیر است. این خانواده‌ای از مدل‌های هوش مصنوعی مولد خلاق هستند که برای قدرت بخشیدن به قابلیت های متن به تصویر، از سرویس هوش مصنوعی محاوره‌ای باردوس استفاده می‌کنند. کاربران با هر سطح تجربه و مهارتی، می‌توانند چشم انداز دقیق خود را برای باردو شرح دهند و در این صورت، تصاویری با Firefly تولید خواهند شد.

تصاویر در بارد ایجاد خواهند شد، بنابراین کاربران دیگر نیازی به استفاده از چت بات برای کمک در گرفتن اسکرین شات نخواهند داشت. آن‌ها می‌توانند به‌جای این کار، اسکرین شات‌ها را ریز کرده و در یک مکان به تولید آثار هنری با استفاده از باردو، بپردازند.

خیلی کم، خیلی دیر؟

با توجه به اینکه این چت بات تا به حال استقبال چندانی نداشته و رقیب اصلی آن، یعنی بینگ، هم مهارت‌های مشابهی دارد، افزودن تولید تصویر با هوش مصنوعی به آن ضروری به نظر می‌آید.

اما تولید تصویر با هوش مصنوعی به دلایل متعددی بحث‌برانگیز است و برخی از هنرمندان ناراضی هستند که این ابزارهای جدید بر روی آثار هنری موجود آموزش داده شده‌اند. همچنین، نگرانی‌هایی در مورد اینکه چقدر برای کاربران واضح است که یک تصویر به جای اینکه واقعی باشد، مصنوعی است، وجود دارد. به نظر می‌رسد گوگل در این زمینه مسیری بی‌طرف را در پیش گرفته و تصاویر تولید شده توسط باردو را برچسب‌گذاری خواهد کرد تا هیچ گونه سردرگمی در مورد منشا تصاویر وجود نداشته باشد.

بعضی ممکن است ادعا کنند که تصمیم گوگل برای همکاری با ادوبی فایرفلای شگفت‌انگیز است، زیرا مولد تصویر آن هنوز در مرحله بتا قرار دارد و هنوز به خوبی همچون میدل‌ایست شناخته نشده است. با این حال، میداودی همچنان در مرحله بتا است، بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که این حرکت بدی است.

هنگامی که درباره بهترین تولیدکننده هوش مصنوعی صحبت می‌کردیم، یک اجماع عمومی وجود داشت که گزینه Bing AI QDALL-E بهترین گزینه است. البته، میان رده‌ها همچنان در جایگاه دوم قرار دارند و هنوز هم برای بسیاری از سازندگان جایگاه اول را در اختیار دارند، اما به هر حال این نشان می‌دهد که گوگل بارد در این زمینه موفق خواهد بود. همکاران فن‌آوری ما در ZDNet نیز با این نظر موافقند.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *