نسخه جدید گوگل اسیستنت با دکمه پیشنهاد ‘Summarize’ برای خلاصه‌نویسی خودکار صفحات وب

Google Assistant به زودی می تواند از هوش مصنوعی برای خلاصه کردن مقالات طولانی استفاده کند

به زودی می‌توانید از دستیار گوگل بخواهید که تقریباً هر صفحه وب را به صورت خودکار خلاصه کند. به گزارش 9to5google، آخرین نسخه بتای اپلیکیشن گوگل نشان می‌دهد که این شرکت در حال کار روی یک ویژگی هوش مصنوعی مولد برای بهترین گوشی‌های اندرویدی است که TL؛ خلاصه DR از دیواره‌ای متن را با یک فرمان صوتی ساده در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

در آخرین بتای اپلیکیشن گوگل (نسخه 14.29)، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این دستیار صوتی قرار است یک دکمه پیشنهاد جدید “Summarize” را دریافت کند. این گزینه زمانی ظاهر می‌شود که کاربران دستیار را هنگام مرور وب فرا می‌خوانند، یا می‌توانید مستقیماً با پرسیدن سوال “هی گوگل، این را خلاصه کن” به آن دسترسی داشته باشید.

براساس گزارش 9 to5 گوگل، به نظر می‌رسد افزونه Summarize تنها در صفحات وب باز شده به صورت مستقیم در گوگل کروم یا از طریق یک تب سفارشی ظاهر می‌شود که به مرورگر گوگلی نیز متکی است. همچنین در حال حاضر این قابلیت از دسترس خارج شده است که منطقی به نظر می‌رسد اگر گوگلی‌ها هنوز در حال آزمایش آن باشند، چرا که دستیار تنها زمانی پیغام خطا نشان می‌دهد که از آن‌ها خواسته شود یک صفحه را خلاصه کنند.

لازم به ذکر است که این ویژگی هنوز جای کار زیادی دارد و هیچ تضمینی وجود ندارد که گوگل آن را عرضه کند. با این حال، اگر این محصول برای عموم عرضه شود، گوگل حدس می‌زند که می‌تواند منحصر به سخت‌افزار خود گوگل باشد. در گذشته، سایر ویژگی‌های دستیار مانند صفحه تماس، نگه‌داشتن برای من و Quick Phrases محدود به گوشی‌های پیکسل (و در حال حاضر، تبلت پیکسل) بوده است. بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که گوگل اولین ویژگی هوش مصنوعی تولیدی دستیار را نیز منحصر به پیکسل کند.

تا به این لحظه، گوگل ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را برای رقیب چت‌بات خود یعنی Google Bard و Google Search در نظر گرفته است. در ماه مارس، گوگل از برنامه‌هایی برای ادغام چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی خود در گوگل داکس و جیمیل خبر داد که به کاربران اجازه می‌دهد اسناد و پاسخ‌های ایمیل را در چند ثانیه پیش‌نویس کنند یا محتوای رشته‌های ایمیل طولانی را خلاصه کنند.

چت‌بات بسیار محبوب اوپن‌ای‌آی به نام ChatGPT در ماه مارس ویژگی خلاصه‌ای مشابه را ارائه کرد. شما می‌توانید آن را از طریق بینگ جدید مایکروسافت با ChatGPT یا وب‌سایت خود OpenAIs بررسی کنید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *