برنامه‌های هوش مصنوعی گوگل بارد به تازگی قبل از کنفرانس I/O 2023 لو رفتند.

برنامه های جدید هوش مصنوعی گوگل

تنها یک روز تا شروع کنفرانس Google I/O 2023 باقی مانده است و به نظر می‌رسد برنامه‌های کلیدی این کنفرانس حداقل برای Google Bard فاش شده است. گزارش‌ها نشان می‌دهند که اسناد داخلی گوگل حاوی برنامه‌های هوش مصنوعی غول جستجو برای کنفرانس I/O امسال هستند و به نظر می‌رسد هوش مصنوعی یکی از ویژگی‌های اصلی I/O خواهد بود. در گزارشی که به تازگی منتشر شده بود، پیش‌بینی شده بود که موتور جستجوی هوش مصنوعی نسل بعدی پروژه Magi گوگل حداقل تا حدودی در I/O معرفی خواهد شد، اما این پیش‌بینی در گزارش CNBC مورد تایید نبود.

به جای آن، تمرکز بر روی PLM 2، یک مدل زبان بزرگ جدید (LLM)، و ارتقا به Google Bard، آزمایش هوش مصنوعی که گوگل اوایل امسال برای رقابت با ChatGPT راه‌اندازی کرد، خواهد بود. به ظاهر، Google Bard یکی از محصولاتی است که گوگل برای رقابت با ChatGPT توسعه داده است و در این کنفرانس ارتقاء پیدا خواهد کرد.

معرفی اسب کاری جدید هوش مصنوعی گوگل با نام PaLM 2

بله، مدل PaLM 2 یک مدل زبانی جدید است که توسط شرکت گوگل به منظور بهبود قابلیت های هوش مصنوعی و پردازش زبان طراحی شده است. این مدل زبانی جدید از بیش از 100 زبان پشتیبانی می کند و در حال حاضر تحت عنوان “مدل زبانی یکپارچه” فعالیت می کند.

طبق گزارشات، این مدل بر کدنویسی، ریاضی و نوشتن خلاقانه تمرکز دارد و می تواند به چیزی تخصصی تر نیز تبدیل شود. به علاوه، گوگل اعلام کرده است که این مدل در آینده می تواند برای انجام کارهایی مانند تشخیص پزشکی و دیگر حوزه های علمی-تحقیقاتی نیز به کار رود.

گوگل و به‌روزرسانی‌های بارد

Google Bard AI
(اعتبار تصویر: Google)

گوگل در طول سال جاری به‌روزرسانی‌های آزمایشی بسیاری برای بارد خود داشته است. اما به‌نظر می‌رسد فردا به‌روزرسانی بزرگی برای بارد منتشر خواهد شد. به گزارش CNBC، گوگل به‌صورت مخفیانه در حال آزمایش سه نسخه از چت‌بات هوش مصنوعی با نام‌های Big Bard، Bard و Multi-Bard است.

در حالی که درباره Big Bard و Bard اطلاعات زیادی منتشر نشده، اما می‌دانیم که Multi-Bard دارای قابلیت چندوظیفگی است و می‌تواند آن را به‌زودی به گوگل ناو ارائه دهد. قابلیت چندوظیفگی به معنای کنترل بیش از متن ورودی و خروجی است، به‌عنوان مثال، ChatGPT قادر به درک تصاویر نیست و تنها متن را مدیریت می‌کند. اما GPT-4 می‌تواند تصویر را درک کرده و آن را در پاسخ متنی استفاده کند.

در ضمن، به‌روزرسانی MIUI نیز در آینده شامل افزایش پشتیبانی از زبان‌های مختلف از جمله ژاپنی و کره‌ای و دسترسی گسترده‌تر خواهد بود.

در I/O 2023 چه چیز دیگری باید از هوش مصنوعی انتظار داشت

در کنفرانس I/O سال 2023، علاوه بر PLM 2 و Google Bard، انتظار می‌رود گوگل، قابلیت‌های هوش مصنوعی خود را در برنامه‌های Workspace، از جمله تولید الگو در Sheets و تولید تصویر در محصولات Slides و Meet نیز گسترش دهد. این اتفاق در پی معرفی ویژگی‌های مشابه هوش مصنوعی در جیمیل و گوگل داکس در اوایل سال جاری میلادی رخ داده است.

با این حال، همه این اطلاعات براساس اسناد منتشر شده هستند و ممکن است برخی یا همه آن‌ها به تصویب نرسند. بنابراین، بهتر است در کنفرانس Google I/O 2023 حاضر شوید تا از اطلاعات رسمی گوگل بیشتری دریافت کنید و فرصت ارتقا به گوشی جدید پیکسل 7 را از دست ندهید.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *