جیمیل “نشان های مخصوص” را جهت جلوگیری از فیشینگ و کلاه برداری های آنلاین اضافه میکند

جیمیل برای مبارزه با فیشینگ و کلاهبرداران علامت های آبی رنگ اضافه می کند

گوگل قصد دارد با افزودن نشانه‌های آبی به جیمیل، در مبارزه با فیشینگ و کلاهبرداری‌های آنلاین کمک کند. این تغییر در جیمیل، تشخیص اینکه آیا یک ایمیل از سوی کلاهبردار است یا نه را آسان‌تر خواهد کرد.

تا به امروز، چک کردن ایمیل‌های دریافتی می‌تواند باعث قربانی شدن شما در کلاهبرداری‌های آنلاین و فیشینگ شود، به خصوص اگر نمی‌دانید چگونه نشانه‌های قطعی یک ایمیل فیشینگ را تشخیص دهید. اما اکنون با افزودن نشانه تیک آبی، شما می‌توانید به راحتی از قانونی بودن آدرس ایمیل فرستنده اطمینان حاصل کنید.

گوگل اعلام کرده است که آیکون تیک آبی به جیمیل اضافه خواهد شد که به عنوان نشانه‌ای عمل خواهد کرد که فرستنده ایمیل واقعی است و نه یک کلاهبردار که سعی می‌کند شما را به یک سایت فیشینگ هدایت کند، مانند نشانه‌های موجود در فیس‌بوک، اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی.

به گزارش اسلش گیر، چک پوینت‌های آبی رنگ در جیمیل از این لحظه فعال هستند و برای همه کاربران جیمیل، از جمله کاربران Google Workspace، در دسترس قرار خواهد گرفت.

ایمن تر کردن ایمیل

در سال 2021، گوگل شاخص های برند خود را برای شناسایی پیام (BBIMI)برای جیمیل معرفی کرد تا سرویس ایمیل خود را امن تر کند.

بخش عمده ای از این طرح، الزام کسب و کارها به استفاده از احراز هویت قوی و تایید لوگوی برند خود بود تا بتوانند به عنوان یک آواتار در پیام های جیمیل خود ظاهر شوند. ویژگی جدید چک مارک آبی گوگل با آسان تر کردن تمایز بین فرستنده های قانونی و جعل کننده ها، این کار را برای کاربران جیمیل آسان تر می کند. جعل برند یکی از تاکتیک های اصلی است که هم مجرمان سایبری و هم کلاهبرداران از آن استفاده می کنند.

وقتی کسی فکر می کند که یک ایمیل یا پیام مستقیما از شرکتی که با آن تجارت می کند می آید، به احتمال زیاد پاسخ می دهد. اگر تلاش برای جعل هویت به اندازه کافی انجام شود، آن ها همچنین ممکن است جزئیات شخصی را به اشتراک بگذارند که معمولا ندارند. چک پوینت آبی رنگ جدید در جیمیل که از هم اکنون شروع به کار کرده است، هم برای کاربران پولی Google Workspace و هم برای کاربران معمولی جیمیل در دسترس است. این ویژگی کمک می کند تا کاربران جیمیل از جعل هویت برندها و کمپانی ها در پیام های ایمیلی که دریافت می کنند، محافظت شوند.

چگونه از ایمیل های فیشینگ در امان بمانیم

قلاب ماهی روی کیبورد
(اعتبار تصویر: Shutterstock)

کسب و کارهایی که قبلاً دستورالعمل‌های BIMI گوگل را اجرا کرده‌اند، به زودی می‌توانند تیک آبی خود را در ایمیل‌های جیمیل دریافت کنند. با این حال، هنوز باید در هنگام چک کردن صندوق پستی خود، مراقب باشید، زیرا کلاهبرداران ممکن است قبل از اجرای این تغییر، چند ایمیل فیشینگ ارسال کنند.

وقتی شما به دنبال شناسایی ایمیل‌های فیشینگ هستید، اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی آدرس ایمیل فرستنده‌ها است تا مطمئن شوید آیا ایمیلی که دریافت کرده‌اید قانونی است یا خیر. برای این کار، می‌توانید با یک جستجوی ساده در وب سایت‌های مختلف آدرس ایمیل را بررسی کنید. در صورتی که نتوانستید آدرس ایمیل فرستنده را پیدا کنید، می‌توانید به صفحه پشتیبانی شرکت مربوطه مراجعه کنید و از آن‌ها بپرسید آیا این ایمیل واقعاً از آن‌ها فرستاده شده است یا نه.

برای شناسایی ایمیل‌های فیشینگ، باید به دنبال علائمی باشید که ممکن است شامل املای بد، دستور زبان ضعیف و یا القای حس فوریت باشد. برخی از افراد اسپمر با ارسال ایمیل‌های فیشینگ به شما، سعی می‌کنند تا توجه شما را به خود جلب کنند و ممکن است با تهدید به قطع دسترسی به حساب کاربری شما، به شما زمان پاسخ دهند.

ویژگی جدید چک باکس آبی در جیمیل، ممکن است به نظر مانند یک کپی رایت باشد، اما در مواجهه با بدافزارها و تهدیدات سایبری، این ابزار همچنان مکانی است که احتمالا با بیشترین تعداد تهدیدات مواجه خواهید شد.

بازار مگمشاهده نوشته ها

Avatar photo

بازارمگ، مجموعه ایی کامل از محصولات دردسترس آنلاین بهمراه نقد و بررسی کالای های پرطرفدار است که در سال 1401 تاسیس گردیده و سعی در ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به گجت ها و انواع محصولات پر طرفدار دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *